Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

kuriozi000000000000000000

Primus registratum
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuar

Ej kush mund te me ndihmoje per te hapur nje acount tek Google Mail sepse me thuhet "you can get a Gmail account if you're invited by someone who already has one."

Thanks.
 

regele

Forumium maestatis
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuar

Dergome emailin tend me PM dhe te dergoj une nje ftese!
 

DEVIL-girl

Primus registratum
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuar

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Pershendetje te gjitheve, kam nje problem qe dua ndihme, jam paksa injorante persa i perket ktyre gjerave. Me duhet nje RAM me i shpejte ose nje harddisk me memorie me te madhe, sepse e shikoj qe programet me hapen shume ngadale. Nga nje search ne ebay mesova se aty mund te blej memory stick, po nuk di se si futet ne comp. Per me sakte po bej copy te asaj cfare mendoj se mund te jete e pershtatshme per te blere, dhe ju lutem me jepni nje mendim.( NCP 512MB DDR333/PC2700 SO DIMM 200 PIN Brand New upgrade memory module for your Notebook) Kam nje laptop Sharp window XP File System : FAT 32, Free Space : 8.82 Gb, Total Size : 18.6 GB.
Faleminderit.

[/ QUOTE ]

E shikoj qe asnje nuk e paska marre mundimin te me ndihmoje /pf/images/graemlins/smash.gif /pf/images/graemlins/smash.gif
 

eris_vs_eris

Primus registratum
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuar

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
ej njeres perseri me Mail une. Po ka mundesi mundet njeri te me gjeje "the name of incoming server" dhe "the name of outgoing server (SMTP)" per Yahoo! Mail?
Thanks.

[/ QUOTE ]
Sherbimi Free Mail i Yahoo-s nuk ofron POP3 apo IMAP si protokoll. Pra nuk mund te perdoresh Klient te tille per mail.

[/ QUOTE ]


degjo po deshe te skarikosh posten elektronike instalo freePop, pastaj programe tip thunderbird
pastaj incoming server ver localhost port 2000
outgoing server varet car linje ke (psh una jam ne itali dhe perdor alice outgoing server kam alice.it).
a se desh harrova nese nuk punon provo te aktivizosh freepop nga "strumenti di aministrazione - strumenti kliko me te djathten dhe aktivizoje"
Provoje punon me yahooo hotmail dhe gmail etj....
 

a1

Primus registratum
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuar

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Pershendetje te gjitheve, kam nje problem qe dua ndihme, jam paksa injorante persa i perket ktyre gjerave. Me duhet nje RAM me i shpejte ose nje harddisk me memorie me te madhe, sepse e shikoj qe programet me hapen shume ngadale. Nga nje search ne ebay mesova se aty mund te blej memory stick, po nuk di se si futet ne comp. Per me sakte po bej copy te asaj cfare mendoj se mund te jete e pershtatshme per te blere, dhe ju lutem me jepni nje mendim.( NCP 512MB DDR333/PC2700 SO DIMM 200 PIN Brand New upgrade memory module for your Notebook) Kam nje laptop Sharp window XP File System : FAT 32, Free Space : 8.82 Gb, Total Size : 18.6 GB.
Faleminderit.

[/ QUOTE ]

E shikoj qe asnje nuk e paska marre mundimin te me ndihmoje /pf/images/graemlins/smash.gif /pf/images/graemlins/smash.gif

[/ QUOTE ]

Laptopi qe ke eshte shume i vogel ne te gjitha drejtimet dhe do riparim te pergjithshem MC me te madhe psh se HD nuk eshte per te rritur shpejtesin por per ta ngadalsuar ate...
Pse nuk shikon sa ben ne PC i ri me mire me MC 512 te pakten /pf/images/graemlins/lol.gif
 

Dani83

Primus registratum
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuar

Ndihme!
shkrova me Nero disa materiale shtese ne nje CD-R (Multiseksionesh) dhe tani me nxjerr vetem materialet qe shtova dhe jo te tjerat qe ishin ne të
ju lutem me ndihmoni te nxjerr materialet qe kisha para shkrim-shtimit.
Flm!


/pf/images/graemlins/crazy.gif /pf/images/graemlins/crazy.gif /pf/images/graemlins/crazy.gif
 

vshehu

Primus registratum
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuar

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Ndihme!
shkrova me Nero disa materiale shtese ne nje CD-R (Multiseksionesh) dhe tani me nxjerr vetem materialet qe shtova dhe jo te tjerat qe ishin ne të
ju lutem me ndihmoni te nxjerr materialet qe kisha para shkrim-shtimit.
Flm!


/pf/images/graemlins/crazy.gif /pf/images/graemlins/crazy.gif /pf/images/graemlins/crazy.gif

[/ QUOTE ]

Me sa e di une eshte e pamundur qe ti kthesh ato materiale. Pasi te shkruajsh ne MultiSession disk, nese nuk e zgjedh vet qe ti ruaje te dhenat e meparshme, ato nuk do te jene te lexueshme.

Sidoqofte ndoshta ekziston shprese, pasi ato te dhena nuk fshihen nga disku (shih used space ne disk)

Shih kete adrese ndoshta te ndihmon, punon per regjistrimet me Ahead Nero (Mua nuk mi ktheu te dhenat; shfrytezonja Roxio e jo Nero gjate regjistrimit):
http://www.cdroller.com/htm/udfread.html

Te uroj fat /pf/images/graemlins/thumbsup.gif
 

Dani83

Primus registratum
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuar

Lexova tek kjo adresa por programi i tyre qenka nja 29 dollare.


Faleminderit per pergjigjen!
 

DEVIL-girl

Primus registratum
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuar

A1 ?
Laptopi qe ke eshte shume i vogel ne te gjitha drejtimet dhe do riparim te pergjithshem MC me te madhe psh se HD nuk eshte per te rritur shpejtesin por per ta ngadalsuar ate...

HD, MC nuk i kuptoj cfare jane ??? pra e vetmja zgjidhje qe me sugjeron eshte blerja e nje comp te ri?
 

engjelli

Forumium praecox
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuar

o cuna si hiqet nje hard disk laptopi??? eshte Compaq Presario 2500
ose te me tregoi ndonjeri ndonje site ose e-book ku mund te gjej ndonje informacion.
se kam kerkuar po pa sukses
ciao
 

regele

Forumium maestatis
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuar

Kerko ne faqen zyrtare te Compaq, duke perdorur versionin e kompjuterit qe ke! Aty duhet ta kesh te ilustruar dhe me pamje! Duhet te kesh dhe broshuren shoqeruese te lap-topit qe duhet ta kete dhene shitesi kur ke blere lapin, por po nuk te bene pune keto, merr kacaviden ne dore dhe fillo hiq me rradhe te gjitha vidat qe ka lapi prapa, se nuk ndodh gje! Patjeter qe do ta gjesh dhe hard-diskun!
 

Admirali

Primus registratum
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuar

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Ndihme!
shkrova me Nero disa materiale shtese ne nje CD-R (Multiseksionesh) dhe tani me nxjerr vetem materialet qe shtova dhe jo te tjerat qe ishin ne të
ju lutem me ndihmoni te nxjerr materialet qe kisha para shkrim-shtimit.
Flm!


/pf/images/graemlins/crazy.gif /pf/images/graemlins/crazy.gif /pf/images/graemlins/crazy.gif

[/ QUOTE ]


Dikur e kam pasur dhe une kete problem, dhe nqs memoria nuk me ka lene, kur fut CD , kliko me te djathte tek CD-ROM, shko tek Properties, tani aty pervec 5 tabeve te zakonshem (General, Autoplay, Hardware, Sharing, Recording) duhet te te dale dhe nje tab extra i Nero-s, tek ai tab mesa mbaj mend zgjedh se ke nga sesionet e shkrimit te paraqitet ne kompjuter.

Shih dhe InCD po nga Nero, pasi eshte program qe te ndihmone shume.
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuar

Cuna, URGJENTE! /pf/images/graemlins/laugh.gif

Ne c'vend ne PC nderrohen kushtet per te lexu CD/DVD te prodhume per USA dhe perndryshe Europe?

Eshte e vertete qe ka disa trial te limituara per ta kthy nga USA ne Europian dhe anasjelltas?

Nese ky limit ka kaluar si i behet me e kthy ne Europian version?

S'jam shume e qarte ne ato qe shkruaj pasi as vete s'e di si funksionon.

FLM!
 

cacol

Forumium maestatis
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuar

Vlen vetem per DVD( filma, filmime ). Shkarko AnyDvd ( nga www.9down.com psh ), e ke me gjithe crack! Ai te ben pune!
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuar

Ok, shumices se pyetjeva i gjeta pergjigje, tani puna eshte qe e drejta per te ndryshuar kushtet rajonale qenka ne disa 4 here e ne disa 5. Te themi se mundesia/e drejta e ndryshimit te ketij "firmware" ka skaduar, dmth jane perdorur te gjitha shancet, si i behet me tutje? Ka ndonje mendyre per te shtuar nje shanc te vetem?

FLM
 

cacol

Forumium maestatis
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuar

Aha. Jo, nuk ka me mundesi. Dhe libri i instruksioneve te Hardware ne fjale, ta thote kete! Ndaj ekzistojne programe si AnyDvd sdq, ne menyre qe edhe kur te te kene mbaruar te gjitha mundesite e nderrimit te vendndodhjes, ti te mund te lexosh cd-dvd te nje rajoni qe nuk eshte ai i yti! Pra, merr AnyDvd /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuar

Sapo lexova qe ky programi AnyDVD qenka me i miri por me tutje ky versioni i crack-uar sa garanci ka? Tek ky link qe me hodhe eshte direkt EXE, mos mi ndodhe ndonje gje laptopit se jo per gje por s'eshte as i imi /pf/images/graemlins/laugh.gif e s'dua te behem sebep /pf/images/graemlins/laugh.gif

FLM
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuar

Nuk jam une ajo qe e ka bere kete gafe /pf/images/graemlins/laugh.gif e ka bere nje shoqja ime, une po i jap nje dore ta ndryshoje, ti rrofsh po CRACK-un ku e gjej ke ai linku se une vetem nje komande me EXE extension kam gjet?
 
Top