Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

cacol

Forumium maestatis
Re: divers

Pink s'di si te ta them se ti e ke frengjisht windowsin, sdq po tentoj : Shtyp Start --->accessoires---->utilité de restauration du système---> Zgjidh nje date aty, para nje jave psh, dhe pastaj shtyp OK!

Provoje dhe me thuaj!
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Probleme me Macromedia Fireworks MX 2004

Mirmjesi,

Ka ndonje ketu qe perdor Macromedia Fireworks MX 2004?

Me mesoi dikush si te bej batch files disa jave me pare. Tani doja ta perdorja si komande per te kompresu ca foto files dhe s'me punon me. Kerkova njehere verdalle neper interent e s'gjeta gje gjekundi.

Rezultati eshte ky: Une pasi bej hapat me radhe dmth 1.zgjedh folder qe dua ta bej batch, zgjedh komanden scaling dhe e bej scale deri ne 50 %, kaloj next per te zgjedhur se ku do ta ruaj si folder (qe te mos e mbishkruaj) dhe komanda batch qe supozohet te jete hapi i fundit s'behet hic aktive, eshte komplet e vdekur si komande s'e klikoj dot pasi s'eshte aktive.

Ka pasur ndonjeri nje problem te tille? Pse mund te me ndodhe nderkohe qe une e kam provuar dhe ka funksionuar me pare?

/pf/images/graemlins/rolleyes.gif /pf/images/graemlins/idea.gif /pf/images/graemlins/rolleyes.gif
 

Al-Punk

Still here
Re: Probleme me Macromedia Fireworks MX 2004

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Mirmjesi,

Ka ndonje ketu qe perdor Macromedia Fireworks MX 2004?

Me mesoi dikush si te bej batch files disa jave me pare. Tani doja ta perdorja si komande per te kompresu ca foto files dhe s'me punon me. Kerkova njehere verdalle neper interent e s'gjeta gje gjekundi.

Rezultati eshte ky: Une pasi bej hapat me radhe dmth 1.zgjedh folder qe dua ta bej batch, zgjedh komanden scaling dhe e bej scale deri ne 50 %, kaloj next per te zgjedhur se ku do ta ruaj si folder (qe te mos e mbishkruaj) dhe komanda batch qe supozohet te jete hapi i fundit s'behet hic aktive, eshte komplet e vdekur si komande s'e klikoj dot pasi s'eshte aktive.

Ka pasur ndonjeri nje problem te tille? Pse mund te me ndodhe nderkohe qe une e kam provuar dhe ka funksionuar me pare?

/pf/images/graemlins/rolleyes.gif /pf/images/graemlins/idea.gif /pf/images/graemlins/rolleyes.gif

[/ QUOTE ]

Normalisht funksionon ne rregull!
Thjesht verifiko qe po i zvogelon. Sigurohu per vendin ku po ruan filet origjinal dhe ato qe po perpunon!

Maqina nuk gabon kurre!
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Probleme me Macromedia Fireworks MX 2004

I kam bere te tera more, me shume se nje here, madje i kam provu ne mjes, ne dreke e ne darke se dyshoja mos kisha noi externality qe me distraktonte /pf/images/graemlins/laugh.gif

Nuk punon jo /pf/images/graemlins/frown.gif

Ja dhe screen shots qe te shofesh qe nuk eshte aktiv.
 

DriniS

Ecejak
Re: Probleme me Macromedia Fireworks MX 2004

hala me kto ti? turp te kesh /pf/images/graemlins/smile.gif fshije shpejt postimin para se ta morin vesh ca kishe lon mangut /pf/images/graemlins/wink.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Probleme me Macromedia Fireworks MX 2004

/pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif

Guilty as charged /pf/images/graemlins/laugh.gif

P.s. /pf/images/graemlins/tipsy.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
SQL DB e-Books

A disponon ndokush ndonje tutorial per SQL (SQL DB eshte fjala) nga fillestar ne advanced?

Me e mira do ish nje e-Book...ka ndonjeri ne zoterim ndonje te tille? Do e vleresoja shume nese ma jep dhe mua nje kopje. /pf/images/graemlins/smile.gif
 

regele

Forumium maestatis
Re: Ubuntu ....Ndihme

Kush me thote si mund te nderroj rradhen e boot-imit te sistemeve operative ne nje kompjuter ku kam te instaluar Windows dhe Ubuntu Linux...Kerkova gjithandej te gjej nje Bootloader Manager por nuk e di ku eshte fshehur...A ka mundesi te mos jete i instaluar? Me Help gjete rrugen ku duhet ta kerkoja, por nuk e gjej dot, ndersa ne command line boot-admin me del si komande e gabur...

Ndihme ju lutem!

Falemnderit!
 

Juir

Forumium maestatis
Re: Ubuntu ....Ndihme

Te gjitha versionet e Linux kur identifikohesh si root ke panelo di controlo si ne windows ku medis te tjerave dhe mundesine te krijosh grafiken e Lilo ta besh si te duash me kohe qe te hapet ne win apo ne linux
 

newinnyc

Primus registratum
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

Kam nevoje per ndihme per te instaluar Photoshop 7 ne windows xp media center. Kur klikoj setup.exe nuk hapet asgje. Shtyp ctrl alt del per task manager dhe setup.exe eshte aty po ne ekran nuk me del gje. A mund te me ndohmoje njeri?
 

newinnyc

Primus registratum
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

Nuk me hapen filet setup.exe
Dua te instaloj photoshop 7 ose 5 dhe nuk po i instaloj dot. Me duket se asnje file setup.exe nuk me hapet. setup.exe ngarkohet se e shoh ne task manager kur shtyp ctrl alt del po ne ekran nuk del asgje. As ndonje error message nuk me nxjerr.
A mund te ndihmoni me ndonje keshille?
Falemnderit
 

Lonny

Primus registratum
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

<div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: New in New York</div><div class="ubbcode-body">Kam nevoje per ndihme per te instaluar Photoshop 7 ne windows xp media center. Kur klikoj setup.exe nuk hapet asgje. Shtyp ctrl alt del per task manager dhe setup.exe eshte aty po ne ekran nuk me del gje. A mund te me ndohmoje njeri? </div></div>

Une nuk kam instaluar ndonjehere Photoshop 7, megjithate kam pershtypjen se ke kompjuterin shume te ngarkuar. I ke pare kerkesat per programin? Sa RAM ka nevoje si minimum? Mbase kmopjuteri yt nuk i ploteson kushtet per Photoshop 7.
Provo nje here kete po deshe:
1-hap kompjuterin nga e para (mos hap asnje program pervec Windows-it)
2-para se te fillosh instalimin, hap Task Manager, dhe mbyll ca sherbime qe marrin shume RAM
3-Fillo instalimin
Pervec kesaj, ku e E ke provuar ne nje kompjuter tjeter?
Te uroj suksese!
 

TheWanderer

Primus registratum
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

Kerkoj nje program per te verifikuar driver-at (jo vetem te windows) qe kam te instaluar ne kompjuter dhe te beje update falas. Falemnderit!
 
Top