Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

engjelli

Forumium praecox
Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

di ndonjeri ndonje program qe pershpejton internetin???
po instaloj nje loje dhe kam nje jave qe eshte mbushur vetem 54700/148737
po e intsloj me kazaa
<img border="0" alt="[help]" title="" src="graemlins/help.gif" />
 

GuJack20

Primus registratum
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

Fabi...ti je duke e shkarkuar (downloaduar) nga Kazaa...pasi ta mbarosh duhet ta instalosh lojen.
nese ke lidhje te ngadalte nuk ke çi ben. Per te shpejtuar shkarkimet nga ndonje Http server ka download accelerator (www.downloadaccelerator.com) ndersa per te shpejtuar nje lidhje peer to peer si tek kazaa nuk ka. Ekzistojne dhe ca programe qe vlejne per kazaa dhe e bejne te gjeje perdorues te tjerer per te shkarkuar me shpesh ("find more sources") ama shpejtesia nuk eshte se do te te ndryshoje shume sidomos nese je me modem (56K).

E fundit fare kij parasysh qe shpesh ne kazaa gjerat nuk jane ashtu sic e kane emrin. P.sh NFS- Hot pursuit 2 ekzistonte ne kazaa vetem si emer dhe mbasi e shkarkova tre here me dolen 3 lojra te ndryshme /pf/images/graemlins/frown.gif

GuJack20
 

engjelli

Forumium praecox
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

GuJack20 faleminderit per ndihmen tende.

une kam edhe nje program qe (gjoja pershpejton internetin) eshte DelFin Media Viewer

GuJack20 di ndonje program qe transferon file???
 

engjelli

Forumium praecox
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

ah edhe dicka tjeter...
di ndonje program qe shkarkon filma me shpejt se Kazaa???
/pf/images/graemlins/smile.gif
 

engjelli

Forumium praecox
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

P¤MPÅDZU faleminderit /pf/images/graemlins/smile.gif

kame nje pyetje.. dhe kesaj rradhe per komèjuterin tim. desha te dija nese i shtoheshe hapsira.

e mora tek System Information:

Microsoft Windows 98 4.10.2222 A
Clean install using Full OEM CD /T:C:WININST0.400 /SrcDir=E:WIN98 /IZ /IS /IQ /IT /II /NR /II /C /U:xxxxxxxxxxxxxxxxx
IE 5 5.00.2614.3500
Uptime: 0:02:34:27
Normal mode
On "MY COMPUTER" as "Fabian"

GenuineIntel Pentium(r) Processor
64MB RAM
39% system resources free
Windows-managed swap file on drive C (284MB free)
Available space on drive C: 284MB of 1222MB (FAT)


me sa duket eshte pentium I dhe hapsire gjithesej ka 1222MB (1.19GB) e cila 935 mb eshte e zene dhe 287 mb eshte e lire.. ka 64 MB RAM.

si i behet... shtohet hapsira..??? :confused:
 

GuJack20

Primus registratum
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

Hard disk mund te shtosh pa problem lal...besoj do te njohe...domethene eshte i sigurt deri tek 8GB por ndoshta edhe me shume...duhet provuar çdo gje...
 

engjelli

Forumium praecox
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

Hey GuJack20 ose ti P¤MPÅDZU ose nedonje tjeter, do blej nje PC P4 dhe desha te dija sa P4 ka dhe ke te blej une. Dua P4 me te mirin. Desha te dija dhe cfar monitori te marr.
Kaq tani per tani...
ishalla me ndihmoni :rolleyes:
 

the-skull

Primus registratum
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

Ja nje kompjuter qe mund te marresh ti

P4 1.53 Ghz
Ram 518
HD 120 Gb
Karte Grafike Hercules 120mb tv out/in
MotherBoard Asus
Monitor Philips 17 flat
 

oneo

Forumium praecox
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

ej fab, hidhi njehere syte dhe andej nga amd athlon xp , nuk do zhgenjehesh.
 

engjelli

Forumium praecox
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

Fillimisht postuar nga the-skull:
[qb] Ja nje kompjuter qe mund te marresh ti

P4 1.53 Ghz
Ram 518
HD 120 Gb
Karte Grafike Hercules 120mb tv out/in
MotherBoard Asus
Monitor Philips 17 flat [/qb]
jo keq... :thumbsup:
degjo... sa P4 ka gjithsej??? kam degjuar qe jane dy... dhe desha te dija çndryshim kane nga njeri-tjetri /pf/images/graemlins/wink.gif
the-skull ku mund ta blej kete lloj PC-je ne Tirane?? (sdua tek infoSoft)
:cool:
 

the-skull

Primus registratum
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

Nuk ka ne tirane ne greqi ka.Mund te blesh nje kompjuter si i imi 2.4Ghz 256 mb ram 40 Gb cd-r cd-rom mother bord asus pastaj ekran gjen dhe karte grafike se harrova geforce2 400mx 64 mb tvout ta garantoj une qe dhe kaq te fuqishem nuk ke ce do.
 

engjelli

Forumium praecox
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

Fillimisht postuar nga the-skull:
[qb] Nuk ka ne tirane ne greqi ka.Mund te blesh nje kompjuter si i imi 2.4Ghz 256 mb ram 40 Gb cd-r cd-rom mother bord asus pastaj ekran gjen dhe karte grafike se harrova geforce2 400mx 64 mb tvout ta garantoj une qe dhe kaq te fuqishem nuk ke ce do. [/qb]
ne greqi kam njerez dhe mund ta blej.. po sa kushton???
Ma thuaj çmimin me leke jo dhrami /pf/images/graemlins/wink.gif
 

Guest
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

epo njeri me te fiksuar per lojra nuk kam pare une /pf/images/graemlins/wink.gif po ti qeke i mbaruar per lojra mer vlla..... nja 30 MB tek PC i ke vetem lojra besoj...ajo shpejtesia qe thua ti nuk rritet me program se po te rritej ashtu merrnin te gjithe nga nje program...po ti sqarohu kur thua shpejtesia sepse une e kuptoj keshtu: per shembull ke loja me Rambon ty rambon te ecen shume avash dhe kur kerkon te hedhesh predhen ai tjetri te k palos per toke...ne kete rast e ka fajin rambo se eshte i lodhur (shaka) /pf/images/graemlins/tongue.gif ...nejse...
 

engjelli

Forumium praecox
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

Fillimisht postuar nga AlbaUnion:
[qb] epo njeri me te fiksuar per lojra nuk kam pare une /pf/images/graemlins/wink.gif po ti qeke i mbaruar per lojra mer vlla..... nja 30 MB tek PC i ke vetem lojra besoj...ajo shpejtesia qe thua ti nuk rritet me program se po te rritej ashtu merrnin te gjithe nga nje program...po ti sqarohu kur thua shpejtesia sepse une e kuptoj keshtu: per shembull ke loja me Rambon ty rambon te ecen shume avash dhe kur kerkon te hedhesh predhen ai tjetri te k palos per toke...ne kete rast e ka fajin rambo se eshte i lodhur (shaka) /pf/images/graemlins/tongue.gif ...nejse... [/qb]
hahah.. une skam asnje loje ne kompjuter... as edhe nje.. (perveç atyreve qe ka kompjuteri vete /pf/images/graemlins/laugh.gif ) Lojrat i dua per gje tjeter... (se une vete sme pelqejne dhe aq shume me te thene te drejten. perveç lojrave me makina (motorra) dhe me luft si quake)
kurse tek shpejtesia... e kisha fjalen per shpejtesin ne internet.
Lexoje mire... /pf/images/graemlins/wink.gif
 

Altini

Primus registratum
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

Pershendetje te gjitheve!
Kisha dy pyetje:
1)Si mund te perdore "Pear" te php???
D.m.th, kam lexuar, se duhet te shtosh diçka tek php.ini, por une kur e kam provuar nuk ia kam dale mbane, prandaj doja te dija se cfare te shtoja tek php.ini dhe tek cili rresht t'i shtoja (pasi sic e dini ajo ka shume rreshta).
Pyetjen e dyte e kam bere edhe tek forumi i vjeter, dhe atje shume veta me dhane pergjigje, gje qe me ndihmoi shume, por per fat te keq, une nuk e rregjistrova ate pergjigje dhe tashme me lindi nevoja perseri per te.
Atehere pyetja eshte:
Kam pergaditur shume materiale ne format .html, dhe te gjitha keto i kam futur ne nje direktori dhe kete direktori e kam futur ne nje Cd.
Tani une dua qe sa te futet CD te beje autorun filen index.html (qe ben lidhjen me te gjitha file e tjera).
Faleminderit per cdo pergjigje...
 

engjelli

Forumium praecox
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

ka ndonje program qe i ve password folderave qe do ti? domethene kur hyn tek nje foldert i caktuar duhet te fushesh password ndryshe sfutesh...
 

Guest
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

ok mer e mora vesh /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

the-skull

Primus registratum
Re: Ndihmë e përgjithshme, mesazhe të papërcaktuara

Ai kompjuter ben rreth 3 milion vlla.
Drita ne radhe te pare duhet te me thuash ca Windows ke se te ndihmoje une.
 
Top