I dashur Baba!

mengjesi

Primus registratum
Re: I dashur Baba!

mos ta kisha baba do te isha goxha me pak kritike, ndoshta do t'ja shijoja me shume tipin dhe humorin, po ne total nuk do te hynte tek njerezit qe dua te kem verdalle shumicen e kohes dhe do t'i isha ca indiferente. sorry /pf/images/graemlins/smile.gif
...hmmmm, me thone qe ne tip i ngjaj ca mamit....ok po e le ketu se ky nuk eshte diskutim forumi /pf/images/graemlins/tongue.gif

babi fundja ishe bab relativisht i mire per kontekstin shqiptar, zevendesove kohen tende me kohen e sat eme po nejse, me solle ne bote, me dhe ca keshilla, tani refuzon te me njohesh dhe ben mire te me paraqesesh sfiden titanike te shpjegimit te vetes ne veshet e tu nderkohe qe jemi duke ecur me shpejtesi kaq te ndryshme e ti kaq veshtaposur.
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: I dashur Baba!

nese ne jeten time ka nje mashkull per te cilen do jepja jeten time JE TI.te dua aq shume,aq marrezisht saqe pa ty ne jeten time sdo dija cte beja,sdo dija te ecja,sdo dija te jetoja.per mua je njeriu me perfekt qe ekziston,jo sepse je Babi im,por sepse je me te vertete nje njeri qe ne kete bote apo ne tjeter nuk ekziston nje kopje tjeter e jotja.ndihem mire kur te shoh,ndihem mire kur me flet,ndihem une kur me shikon,ndihme mire kur me perqafon,ndihem mire ne cdo hap qe bej.te shoh dhe e kuptoj qe po plakesh,sja ke idene se sa e vuaj kete gje,do beja gjithcka qe te te shikoja gjithmone njesoj,me ate buzeqeshjen tende qe o zottt,me ben njeriun me te lumtur ne bote,qe me jep kurajo atehere kur mendoj se jam keq,qe me jep force te perballoj cdo gje ne kete jete qe vetem te perplas.te dua shume,ndonese ta them perdite nuk lodhem asnjehere te te them me te vertete se pa ty une do vdes..
 

bebi

Primus registratum
Re: I dashur Baba!

Nuk me ke dhuru ma libra. Nuk me merr ma per shetitje masditeve. Nuk me merr ma buz liqenit me kalu masditen bashke tu m'msu me peshku.
Nuk ta rregulloj ma kravaten. Nuk pime vene ma bashke.
Nuk me ban ma me qeshe...
Ka kohe.
Deshta vetem me t'than dicka. E din sa jam rrit ket kohe qe s'jena pa?
 

Guest
Re: I dashur Baba!

Nuk arrij te shkruaj se syte po me lotojne.Me merr malli per ty me merr shume fare malli per ty. Me mungon ajo puthja qe me jepje ne mengjes per te me zgjuar nga gjumi.Ose kur te dieleva benin lufte nderkohe qe mami na bente trahanane. Me mungojne bisedat tona, qe i ngjanin debateve te dy miqve.
Me mungon te te kerkoj leje per te shkuar ne eskursion me klasen. Me mungon deshira per te degjuar lajmet ne te gjitha stacionet. Me mungon te te pyes" o ba po pse behet keshtu kjo gje???"
me mungojne arsyetimet e tua per sjelljet e mia. Me mungon shume se tani e kuptoj qe ti je shoku im i vetem. Je shoku per te cilin edhe mami behej xheloze.
Jam krenare qe kam nje babi si ti!!!!
 

susana

Primus registratum
Re: I dashur Baba!

ah babi im, do doja te shkruaja shume por te gjitha me ngecin ne fyt. ti e di qe une shume gjera e mbaj perbrenda edhe per kete te kam ngjare ty. sa here jemi share e zene, sidomos kur ti me vije ne pah gabimet apo difektet e mia. une isha shume krenare dhe nuk doja qe askush te me kritikonte.vetem tani e kuptoj qe gjithcka e ke bere per te miren time. cudi si nuk e kam kuptuar me pare. ti i perserisje kaq here keto fjale" Te korrigjoj se dua te miren tende. ndoshta nje dite do me kuptosh" dhe kishe te drejte ba. vetem tani qe nuk jam me adolishente arrita te te kuptoj. gjithcka qe jam
sot ta detikoj ty, pa ty s'do isha asgje. ti ke qene gjithmone me mua dhe une e ndjeja veten kaq te sigurte, te pamposhtur. por ja qe erdhi nje dite dhe rruget tona u ndane. tani nuk jam me femij dhe me eshte dashur te perplaseme jeten ne shume forma. por gjithmone te kam ndjere prane. gjithmone ke qene me mua dhe kurre nuk me ke lene ne balte. me kujtohet kur me percolle ne shkolle te larte dhe me the" kujdes, se bota eshte eger" kishe te drejte ba! kishe te drejte ne c'do gje, por ti e di,une jam shume krenare per ta pranuar. nuk e di nese je krenare per mua, nese jam sadopak ajo vajze qe ti deshiroje te kishe. por edhe pse nuk ta kam thene asnjehere JAM KRENARE QE JAM BIJA JOTE. TU DUA BA!
 

doktoresha

Primus registratum
Re: I dashur Baba!

kam ecur gjithnje perpara me shpresen qe te te nderoj....nese ndonjehere rreshkas....besome ...padashje...sepse une mbetem perhere e vogla fare " me faqet e babit"...
nuk kam dashur te ta them...ta kam fshehur, se ndonjehere ato faqe jane bere dhe te ndokujt...por vetem per disa momente...sepse me sa duket vetem ti mi puthke faqet pergjithnje...
o ba...te kam shume xhan...kur te ikesh te shtunen...do lesh prapa vetem mall...
jam ne merak per ty...sa cudi ...dhe ti je ne merak per mua..une te keshilloj per shendetin...ti mua per veprimet...
kam dashur te te nderoj...vertet...kam rreshkitur ndonjehere...
te puth ty dhe mamin, shifemi pas nja 3 oresh
cupa jote
a
 

Rambla

Primus registratum
Re: I dashur Baba!

..ate punen ta mbarova, shpresoj vetem ai ta kete marr ne rregull adresen e e-mailit.
(e kishte marr :goofy: )
/pf/images/graemlins/smile.gif

/pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Rambla

Primus registratum
Re: I dashur Baba!

une jam brenda temes, ty dhe babin tend s'ju njoh /pf/images/graemlins/laugh.gif .

/pf/images/graemlins/smile.gif
 

doktoresha

Primus registratum
Re: I dashur Baba!

qenka puna me qene brenda? ok... /pf/images/graemlins/laugh.gif

me mu dhe njifesh po me babin tim sta siguroj dot se nuk e di a bindet mami... /pf/images/graemlins/laugh.gif :kiss:
 

abs

nuk e di...
Re: I dashur Baba!

I dashur Babi jem L
icon15.gif

Une vajza jote J.po te shkruaj kte Mail plot supriza,dashuri e mall. Kam vu dockat mbi duart e mimit dhe po te shkruaj.
Du te tregoj babi se kto dite, jam rrite edhe ma. Kam kapercy disa hije frike, kjo den me than, se kam kaloru ne kal vetem ne rresht me femijte e tjere, biles babi, heren e dyte, isha e para ne rresht, mu kujtojshin fjalet e tua „ princesha e babit“ prandaj e kam mbajt shpinen e krytin drejt.
Ne fillim kisha frik te afrohesha tek kali, por mimi me ndihmoi, e perkedhela dhe une kalin e thash: -„babi im do gezohet kur ta mari vesht se une kam qendru mbi kale vetem“ jam kenaqur babi. :rockband:
Masanej kam hy tek nje tub i gjaate dhe kam rreshqit heren e pare me mamin, masanej gjithmone vetem babi, s kam pas hic frike. :thumbsup:
Tesh ti je ne shkoder, mua me merr malli per ty, :wub: por jam aq e lumtur qe kam nje babi aq te dashur, te shtrejt, ma te bukurin ne bote, dhe aaaaaq te amel, :wub: dhe se seshpejti do mbeshtillem e shkrihem ne perqafimin tand :wub:
Dhe dicka tjeter dua te tregoj babi, kam pa fokat tuj kercy e tuj ba teater, kam shku tek parku i lojnave, dhe kam lujt me top me mimin e me mamin.
Te kam shume shpirt babi jem i amel. E jotja per jete, vjaza jote J. :wub: te dua kaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaq shume fort :wub:
 

GJENERALI

Primus registratum
Re: I dashur Baba!

absi je e madhe per zotin.
Te besohet se derdha 2 pika lot?Mu duk vetja sikur po e shkruaja une letren!
Je shume e mire. :wub:
 

abs

nuk e di...
Re: I dashur Baba!

O Gjeneral, pse kujtove se un jam baba? apo kujtove se e kam shkrujt un letren, dmth babs tem???

teksti i atij mesazhit asht i nje vajze 3vjece. :angel: :wub:

tesh, e pranoj se m ka perdor si sekretare /pf/images/graemlins/laugh.gif un i kam lujt gishtat, e medemek e kam ndihmu me ndertu rreshtat, por ndienjat jane te saaaaaaaaaajat engjelli i vogel. :wub:


------------------------

jam jam e mire, s jam s jam e mire, nese jam e MIRE jam per vetem MUA ( thot ajo 3 vjecja) :wub:


------------------------
 

GJENERALI

Primus registratum
Re: I dashur Baba!

u sa gjynaf e shkreta vogel :wub: :wub: :wub: ishallah e njof edhe martohemi bashke,se qenka njeri i mire /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

abs

nuk e di...
Re: I dashur Baba!

shif cfare fjalorit e shkreta :eek:
ajo s ka asnje arsye me ken ashtu sic ti e shifke, me duket se je tuj fol per vedi /pf/images/graemlins/wink.gif
pyete niher vedin :idea:


---------------------

jam jam e mire, s jam s jam e mire, nese jam e mire, jam per vehten time.
 

Sirena

Primus registratum
Re: I dashur Baba!

Babushi im...ke per te mbetur gjithmone babushi im...ka 2 muaj qe cdo nate para se te fle lutjen e fundit e them per ty "Naten e mire babush kudo qe te jesh!"
Nuk e kisha menduar kurre se do me mungoje kaq shume...eshte e tmerrshme ideja qe nuk do te te shoh me kurre,me duket kaq e pabesueshme,kaq e padrejte per te dy.Gjeja me e keqe eshte te te ngelin pishmane...dhe me kane ngelur disa.Nuk ia fal vetes qe nuk te tregova sa te doja,sa krenare isha per ty,aq dhimbje kam brenda per kete saqe sa here te shoh ne enderr te perqafoj fort fort dhe ti me shikon duke buzeqeshur...i qete fare e me thua "E di, e di!".
Nuk dua te qaj (packa se ne keto momente lotet po me rrjedhin faqeve),pothuajse gjithe kohen flas me mamin per ty.Dje pashe nje foto ku kishit dale te dy kohet e fundit,ti qe e kishe mbeshtjelle mamin ne nje perqafim mbrojtes...do doja te kisha qene dhe une tek ajo foto,keto 6 vitet e fundit jemi pare kaq rralle.Te premtoj qe ate zyren qe do hapnim bashke do ta bej patjeter...e do i ve edhe emrin tend...
Kam kaq shume gjera per te te thene,por nuk dua te vije mami tani e te me gjeje duke qare,ti e di qe fillon edhe ajo pastaj direkt pas meje /pf/images/graemlins/smile.gif
U prefsh ne paqe babushi im i vogel,jam krenare per ty e te dua shume,do te te dua gjithmone!
 

tola77

Primus registratum
Re: I dashur Baba!

Sirena me preke me keto fjale mallengjyese dhe plot dashuri per babin,me beso ne keto momente lot te nxelte me pershkojne faqet dhe me jane mbledhur ne mjekra.Nuk kam ndjere ende dhimbjen e humbjes e nje prindi por ideja me kalon shpesh ne mend dhe pastaj jam e trishtuar dite me radhe,lus zotin qe kete ndienje ta provoj sa me vone qe eshte e mundur,kujtoj kohen e kaluar me ta dhe ditet qe jam prane tyre mundohem ti shfrytezoj ne maksimum,per mua po rrumbullakosen 9 vjet qe i shoh ralle,dhe ndarja me shkatroi shpirtin por...
Kurajo Sirena babi yt nuk do te deshironte asnjehere qe ne syte e tua te shkelqenin lotet,fshihi lotet dhe buzeqesh per jeten dhe gezimin qe kaluat kur ishit bashke. :wave:
 

bebi

Primus registratum
Re: I dashur Baba!

neser do t've n'kornize 'potretin' e kpucve te tuja.
ne fakt, ja kam hek lidhsat, e me ane te drit'hijeve jam mundu me i 'potretizu' ma te vjetra, shum ma te vjetra se c'jane, me tregu se sa shume ke ece ti...
poshte kam vu ate tip 'panchina' qe perdorshe kur shkoshim bashke te liqeni edhe ti hidhje grepin e me mesoshe me peshku, e un qe gzohesha per peshkun e vogel...

panchina e scarpe...


Si thu ti, ti heku edhe lidhsat e kpucve te mija? Asht pranvere ktu babe...
 

Male850

Primus registratum
Re: I dashur Baba!

Fillimisht postuar nga Sirena:
[qb] Babushi im...ke per te mbetur gjithmone babushi im...ka 2 muaj qe cdo nate para se te fle lutjen e fundit e them per ty "Naten e mire babush kudo qe te jesh!"
Nuk e kisha menduar kurre se do me mungoje kaq shume...eshte e tmerrshme ideja qe nuk do te te shoh me kurre,me duket kaq e pabesueshme,kaq e padrejte per te dy.Gjeja me e keqe eshte te te ngelin pishmane...dhe me kane ngelur disa.Nuk ia fal vetes qe nuk te tregova sa te doja,sa krenare isha per ty,aq dhimbje kam brenda per kete saqe sa here te shoh ne enderr te perqafoj fort fort dhe ti me shikon duke buzeqeshur...i qete fare e me thua "E di, e di!".
Nuk dua te qaj (packa se ne keto momente lotet po me rrjedhin faqeve),pothuajse gjithe kohen flas me mamin per ty.Dje pashe nje foto ku kishit dale te dy kohet e fundit,ti qe e kishe mbeshtjelle mamin ne nje perqafim mbrojtes...do doja te kisha qene dhe une tek ajo foto,keto 6 vitet e fundit jemi pare kaq rralle.Te premtoj qe ate zyren qe do hapnim bashke do ta bej patjeter...e do i ve edhe emrin tend...
Kam kaq shume gjera per te te thene,por nuk dua te vije mami tani e te me gjeje duke qare,ti e di qe fillon edhe ajo pastaj direkt pas meje /pf/images/graemlins/smile.gif
U prefsh ne paqe babushi im i vogel,jam krenare per ty e te dua shume,do te te dua gjithmone! [/qb]
Shum prekse. Fjale te bukura. Duket qe e ke dashur dhe e do shume.
Suksese dhe tu realizofshin te gjith endrat e tua.
 
Top