Zoti, cka qene, ceshte dhe cdo te behet?

The_Meditator

Primus registratum
Re: Zoti, cka qene, ceshte dhe cdo te behet?

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />

zoti di gjithcka ,por ama na ka lene 'te lire' 'free will'.kjo na ben te jetojme dhe i jep 'purpose' jetes sone.

por nga ana tjeter nqs ai s'ekziston [si thon ateistet], ateher dalim tek nje filozofi tjeter qe quhet 'gene myth' ose 'Genetic determinism' qe genes kontrollojne sjelljen dhe fizikun tend.nqs ti ben nje veper te keqe me pak fjale ateher ske faj ti por esht thjesht nje loje genes .je programuar nga genet ti me qen i tille.

me thuaj ti mua tani,pse duhet te jetosh me shembullin e dyte [ateisteve] qe un dhashe?

[/ QUOTE ]
Ti a i merr vendimet ne baze te trurit? A e ke zgjedhur gje kete tru? Dhe a nuk varet truri jot nga ADN-ja jote?
Kjo eshte pse njerezit ndryshojne nga njeri-tjetri jo vetem nga pamja po edhe nga MENDJA (idete, mendimet dhe biles edhe menyra e arsyetimit). Keshtu pra ajo ideja qe "genet jane vendimtare" eshte teper e sakte. Persa i perket "pafajesise" kjo eshte paksa me e nderlikuar dhe o zgjatej shume debati pastaj.

[/ QUOTE ]

o ti jimmy shkenca e molekular biologji nuk e suport kete teori.

http://www.meta-library.net/genetics/myth-body.html

kjo seshte as link myslimanesh ,as link kristianesh.

shife ca thon shkencetaret per kete 'gene myth'. ky link esht link per shkence dhe ke aty cdo gje ne lidhje me subjektet e shkences.e ke edhe me video po te duash.

un qe tani skam pare lexuar ne ndonje vend qe determinimi i genes esht i sakte qysh e the ti.un te dhashe nje link .me jep ti mua nje qe e suport kete ide.
 

jimmy84

Primus registratum
Re: Zoti, cka qene, ceshte dhe cdo te behet?

Plako me linqe nuk merrem une. Kaq. Cdo idiot apo gjeni mund te hapi nje link dhe te thote c`a i thote mendja.
Persa i perket se ku mbeshtetem une (referencat qe do ti):
1.Kete si ide nga ana filozofike e ka hedhur Nicja (por qe si ide e pergjithshme ka ekzistuar edhe me pare). Per mendimin tim kete donte te thoshte Krishti kur thoshte "Askush nuk ka te drejte te gjykoje askend".
Megjithate deri ketu provat jane subjektive (po deshe i beson po deshe jo).
2.Eshte nje nga deget kryesore st ne Psikologji e cila bazohet dhe perqendrohet pikerisht ne kete qe ti e quan "miti i gjeneve".
Po deshe hapim nje teme tek psikologjia qe te pyesim ata qe studiojne per psikologji.
Dite te mbare.
 

jimmy84

Primus registratum
Re: Zoti, cka qene, ceshte dhe cdo te behet?

Dhe qe te te jap edhe nje burim tjeter (se u kujtova vone ):
Ne mos gaboj edhe Kalvini hidhte pas a shume te njejten ide kur predikonte per "Fatin e paracaktuar nga Zoti" dhe qe "Asnjeri nuk mund te bente asgje KUNDER vullnetit (dhe planeve) te Zotit." (me kete dmth hiqte cdo mundesi "vullneti te lire")
P.S Kurse ky linku jot nuk kishte ndonje hata dhe as ndonje ide. Thjesht thoshte "nuk eshte keshtu" po ndonje arsyetim nuk kishte.
 

kurkushi

Primus registratum
Re: Zoti, cka qene, ceshte dhe cdo te behet?

Zoti ka qene,eshte dhe do te jete Njeri per njerezit,Kafshe per kafshet e Bime per bimet etj!
 

The_Meditator

Primus registratum
Re: Zoti, cka qene, ceshte dhe cdo te behet?

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Plako me linqe nuk merrem une. Kaq. Cdo idiot apo gjeni mund te hapi nje link dhe te thote c`a i thote mendja.
Persa i perket se ku mbeshtetem une (referencat qe do ti):
1.Kete si ide nga ana filozofike e ka hedhur Nicja (por qe si ide e pergjithshme ka ekzistuar edhe me pare). Per mendimin tim kete donte te thoshte Krishti kur thoshte "Askush nuk ka te drejte te gjykoje askend".
Megjithate deri ketu provat jane subjektive (po deshe i beson po deshe jo).
2.Eshte nje nga deget kryesore st ne Psikologji e cila bazohet dhe perqendrohet pikerisht ne kete qe ti e quan "miti i gjeneve".
Po deshe hapim nje teme tek psikologjia qe te pyesim ata qe studiojne per psikologji.
Dite te mbare.

[/ QUOTE ]

problemi jot esht se ti merr referencat e disave dhe i ben fakt ato.po shume mire mund te marr edhe un si filozof renee descartes dhe dualizmin e tij si fakt .dhe kjo e efundit esht mbeshtet nga shume filozof me te mire dhe me te medhenj se nicja vet qe ka qen nihilist nqs nuk e di.por prape qe nicja te kete ardh me kete ide sma mbush mendjen. prape edhe nqs ka ardhe nuk esht nicja apo dekarti qe vendos me gene myth .kete e kan ne dore biologet.edhe pse cartessian dualism e kan perqafuar shume filizof dhe biologe ne te njejten kohe.
 

jimmy84

Primus registratum
Re: Zoti, cka qene, ceshte dhe cdo te behet?

A deshe burimet e mia? T`i thashe pra. C`a jen keto komente kaq pa lidhje? Dhe kush tha qe ti s`mund te sjellesh Dekartin qe ka bere nje corap per vertetimin e Zotit. (mendim vetjak ky keshtu qe kurseji komentet). Kur kam permendur Nicen dhe thenien e Krishtit ke edhe nje rresht qe thote "Keto po deshe i beson po deshe jo" kurse ti thua "m`i sjell si fakte te mbaruara"". Po te jap edhe nje nga themeluesit e protestantizmit (thjesht meqe te dyve ju lidh Zoti). Po te jap edhe fakte shkence. Ty nuk te hyjne ne sy. Ty te duken me bindese nje mendim (opinion) i thene ne nje faqe interneti me nje thenie te njerit aty poshte qe thote "Ehe te gjithe flasin, ehe" (si puna e mbeses tek Mesonjetorja). Dhe eshte e drejta jote kushtetuese. Keshtuqe je ne rregull. Te pakten shteti njerezor nuk te fut ne ferr pse mendon te kunderten ne ceshtjet fetare (te pakten jo ne vendet europiane).
P.S Nuk m`u pergjigje "A e zgjedh ti trurin apo jo?". Apo nuk eshte vertetuar nga biologet?
 

gurax

Pan ignoramus
Re: Zoti, cka qene, ceshte dhe cdo te behet?

Nje imazh:Edhe nje tjeter:Prape edhe nje tjeter:Edhe nje akoma:E prape akoma:


---


Disa copeza per te treguar qe Zoti eshte edhe keshtu.
 

personazh

Valoris scriptorum
Re: Zoti, cka qene, ceshte dhe cdo te behet?

o guro e ke pa ate filmin ti me ben affleck dhe alannis morisette ku kjo e fundit eshte perendia? sidoqofte eshte nji batute e modhe aty: sensi i humorit i perendise duket tek psh fakti se si ja ndryshon shprehjen e fytyres robve gjat orgazmes /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

The_Meditator

Primus registratum
Re: Zoti, cka qene, ceshte dhe cdo te behet?

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
A deshe burimet e mia? T`i thashe pra. C`a jen keto komente kaq pa lidhje? Dhe kush tha qe ti s`mund te sjellesh Dekartin qe ka bere nje corap per vertetimin e Zotit. (mendim vetjak ky keshtu qe kurseji komentet). Kur kam permendur Nicen dhe thenien e Krishtit ke edhe nje rresht qe thote "Keto po deshe i beson po deshe jo" kurse ti thua "m`i sjell si fakte te mbaruara"". Po te jap edhe nje nga themeluesit e protestantizmit (thjesht meqe te dyve ju lidh Zoti). Po te jap edhe fakte shkence. Ty nuk te hyjne ne sy. Ty te duken me bindese nje mendim (opinion) i thene ne nje faqe interneti me nje thenie te njerit aty poshte qe thote "Ehe te gjithe flasin, ehe" (si puna e mbeses tek Mesonjetorja). Dhe eshte e drejta jote kushtetuese. Keshtuqe je ne rregull. Te pakten shteti njerezor nuk te fut ne ferr pse mendon te kunderten ne ceshtjet fetare (te pakten jo ne vendet europiane).
P.S Nuk m`u pergjigje "A e zgjedh ti trurin apo jo?". Apo nuk eshte vertetuar nga biologet?

[/ QUOTE ]

mo duket se ti o skupton o sdo te kuptosh.te thashe edhe njeher bile qarte qe nuk jan filozofet ata qe thone fjalen e fundit ne nje gje qe i perket molekular biology science.ti me sjell mua ketu NICEN qe per nicen ska te vertete -there is no truth......-will of power-libri.

nicja ishte nje nihilist dhe po ta kesh iden cik te filozofise nihiliste sdo e sillje nicen si argument.

sa per kalvinin duket qe se kuptoke fare domethenien e fjales se tij.shume ceket i kap gjerat.

kurse per pyetjen e fundit. a e zgjedh un trurin apo jo?
te solla dekartin dhe cartessian dualism per kete gje,por ti se kape muabetin.po te kesh lexuar dekartin sadopak ,nuk i shpeton dot teorise se tij mind/body .edhe une kete gje besoj.truri dhe mendja per mua jan gjera te ndryshme .esht [qe ta marresh vesh me mire ti] si puna e comp.hardware dhe software.hardware esht materia/fiziku i comp[trupi qe perfshin dhe trurin ne te],kurse software esht programimi i tij[mendja].jan gjera te ndryshme ,por ti si materialist qe je na i ben te njejta.truri nuk zgjidhet se esht projektim i krijuesit.mendja varet nga ty si e programon me dijen qe merr pergjate jetes.gjate rruges merr edhe virus sic po ndodh me ty tani /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

jimmy84

Primus registratum
Re: Zoti, cka qene, ceshte dhe cdo te behet?

Dmth ti thua qe "Nuk jane filozofet vendimtare per ato gjera qe i takojne bologjise molekulare" dhe ke te drejte (prandaj ta theksova tre here ate rreshtin "po deshe i beson po deshe jo" qe nenkupton qe nuk eshte absolute mendimi i Nices).Nicja ishte nihilist dhe s`eshte nder e preferuarit e mi por kjo s`do te thote qe i ka te gjitha gabim. Nejse e leme Nicen.
Megjithate per pyetjen time ti me pergjigjesh me ...Dekatrin. (Kete duhet ta marrim ne menyre absolute ne). Cfare thote bioligjia molekulrae? Se Dekartin e morem vesh qe niset asgjeja dhe na del te Gjithshkaja Absolute pa shkalle ne mes.
Te themi ate qe eshte ti ke njohuri shume me teper se une ne fushen e biologjise ne pergjithesi (dhe aq me teper ate molekulare) por si mund te besosh qe "Mendja eshte e ndare nga trupi" ne nje kohe qe dihet qe truri eshte FIZIK ashtu si trupi dhe te vetemen gje te vecante ka "veprimtarine elektromagnetike" (perseri brenda Fizikes ngelem).
A nuk rritet truri? A nuk lind me trupin? A nuk formohet brebda trupit dhe nga trupi?
Pyetjet ishin reorike se e di qe do dalesh prape tek "dualizmi kartezian", Dekarti, etj.
Shendet.
 

gurax

Pan ignoramus
Re: Zoti, cka qene, ceshte dhe cdo te behet?

Kjo pjese eshte e shkeputur nga nje grup diskutimesh. Shpresoj qe mos dale ndonje figure e ndritur e AF-se e te thote qe s'jane te verteta, sepse ata qe diskutojne ketu dine se c'thone.

Tema eshte dhe nje here: Zoti c'ka qene, c'eshte e c'do te behet


-- There has been a continued effort on the part of the far right to reduce or eliminate science education and funding into bioscience issues as they appear to conflict with literal interpretations of religious texts. As a scientist and global citizen (who also has spiritual beliefs), I am disturbed by this continued assault on science as it reduces our understanding of our universe. As an American, I am disturbed by the implications of this for our country and its ability to effectively compete in an economy that is increasingly globalized.

-- The islamic world lost its scientific edge to Europe in the middle ages due to islamic law putting heavy restrictions on the studies of human form and biology.

-- Islam actually had its golden age (from a scientifical, cultural and economical point of view) precisely during Europe's dark ages. At that time, Europe (Christendom, to be more precise) was the backwards one, precisely because of religious dogma. As far as medicine is concerned - what about Avicenna's "The Book of Healing" and "The Cannon of Medicine"?

-- &lt;&lt;My understanding (from a BBC show ages ago) was it had to do more with the destruction wrought during the Crusades.
Ironically enough, the Crusaders brought back a tremendous amount of knowledge to the relatively backwards Europeans.
Or, so I remember.. &gt;&gt;

That's the version the BBC touts so as not to offend today's muslims. But the truth is, the decline of the Islamic world corellates very closely to the rise of fundamentalism and Islamic restrictions on study, thought, and speech.

It's not politically correct to point that out, and in the not-to-distant future, it won't be politically correct to point out how the religious right has driven what was once the world's most powerful country into the ground either, but that won't change the fact that this sort of dogma and anti-science will be the primary culprit behind the decline of the west.

Religion is toxic to free thought, whether it is Rome calling the shots, Salt Lake City, or some self-styled mullah in Afghanistan. It's funny how this is obvious to most people when they're talking about someone else's religions, but nearly impossible to comprehend when you point out the same characteristic in their own religious dogma. Indeed, many would rather kill a person than hear this one uncomfortable truth.


Dalin vete pergjigjet se cfare ka qene, eshte dhe do te jete Zoti.

PS: Perkthimin e pjeses ne anglisht do e bej me vone dhe do te modifikoj postimin duke e shtuar poshte origjinalit.
 

The_Meditator

Primus registratum
Re: Zoti, cka qene, ceshte dhe cdo te behet?

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Dmth ti thua qe "Nuk jane filozofet vendimtare per ato gjera qe i takojne bologjise molekulare" dhe ke te drejte (prandaj ta theksova tre here ate rreshtin "po deshe i beson po deshe jo" qe nenkupton qe nuk eshte absolute mendimi i Nices).Nicja ishte nihilist dhe s`eshte nder e preferuarit e mi por kjo s`do te thote qe i ka te gjitha gabim. Nejse e leme Nicen.
Megjithate per pyetjen time ti me pergjigjesh me ...Dekatrin. (Kete duhet ta marrim ne menyre absolute ne). Cfare thote bioligjia molekulrae? Se Dekartin e morem vesh qe niset asgjeja dhe na del te Gjithshkaja Absolute pa shkalle ne mes.
Te themi ate qe eshte ti ke njohuri shume me teper se une ne fushen e biologjise ne pergjithesi (dhe aq me teper ate molekulare) por si mund te besosh qe "Mendja eshte e ndare nga trupi" ne nje kohe qe dihet qe truri eshte FIZIK ashtu si trupi dhe te vetemen gje te vecante ka "veprimtarine elektromagnetike" (perseri brenda Fizikes ngelem).
A nuk rritet truri? A nuk lind me trupin? A nuk formohet brebda trupit dhe nga trupi?
Pyetjet ishin reorike se e di qe do dalesh prape tek "dualizmi kartezian", Dekarti, etj.
Shendet.

[/ QUOTE ]

shume bukur.le te sqarojme tani punen e mendjes dhe trurit.shkencerisht mendja nuk mund te obzervohet.keshtu qe kjo si dukuri njifet si teori apo hypothesis nga disa.por ama nuk do te thote qe nuk ekziston.pse?-ka shume gjera qe shkenca i quan jo-shkencore si psh telepatia[qe dihet qe ekziston ama ska shpjegim ala per te] etc.gjera abnormale qe ndodhin sipas tregimit te njerezve ,si psh nje vajze me mendje/tru ngre nje gote ne ajer etc. kjo shkencetaret edhe pse nuk e obzervojne dot ,i japin nje konkluzion te rendomte si magnetic field .kjo esht thjesht teori prape.ketu pra ne mes duhet te futet filozofia.dhe dekarti me shok si spinoza e te tjere mendojne qe mendja ekziston.por per nje materialist kjo esht e papranueshme.pse?-sepse pranimi i mendjes do te thote dhe pranimi i shpirtit e konkluzioni del ne theism.por ama duhen marre parasysh nja ca fakte te tjera ketu.nje idealist ate qe ka besuar e ka mbrojt pergjate shekujve.kurse u esht dashe materialisteve te ndryshojne qendrimin e tyre rreth asaj qe besojne.si psh para 150 vjeteve materialistet nuk besonin fare tek hapesira[space] dhe energjia[energy].kur keto u provuan nga shkenca ,ateher ata nderruan emertim dhe u qujten fizikalista[pranojne space,time,energy].edhe per universin qe esht 'eternal'' ishin ata qe nuk e besonin qe para 80 vjetesh e luftuan ta mbronin kete gje deri para 40 vjetesh derisa u dorezuan qe ishin gabim.dua te them qe materialista kan pesuar disfate deri tani kundrejt idealistave ,keshtu qe un e besoj qe ka mendje dhe truri esht dicka tjeter.truri perdor vetem 5% te kapacitetit te tij dhe shkenca akoma ska arrit ta shpjegoje kete gje plus ta analizoje komplet fuksionin e tij dhe te syrit bashke.si mundet tani un te besoj qe ka vetem tru dhe jo mendje.me fal po ska ardh akoma koha ta provoje kete gje ne menyre absolute.une them ka mendje ,ti thua ska.deri tani koha ka treguar qe materialistet kan gabuar ne lidhje me materien.

shendet
 

The_Meditator

Primus registratum
Re: Zoti, cka qene, ceshte dhe cdo te behet?

o gurax me vjen keq po nqs ti me sjell mua ketu selective information e thua qe kjo esht e verteta,ateher me plot gojen po ta them pra qe qeke nje njeri i ceket.me vjen keq nqs kjo per ty esht disi e ashper,po duke lexuar kete shkrim ,thjesht kam qesh me ironi.ky boti qe ke sjell ti ketu as qe e ka haberin fare te historise islame.paska bere bota islame restriction.lol.kam 10 vjet qe lexoj nga historia e lindjes dhe nuk e kam pare kete gje as ne 4 khalifet e pare,as ne dinastine euemite,as ne dinastine abbasite e jo me dava ne kohen e sulltaneve kur sbehej fjale kjo gje.dhe pa pike turpi ka permend vetem ibn sina ai dhe ka harruar alb-kimus babane e kimise al-gebra,ibn ar-rabiyya e shume e shume te tjere qe kan rrojt ne periudha te ndryshme.renia e dijes ne boten islame ka ardh prej luftrave dhe jo per restriction.

mos hajde me ,me selective information dhe sjan argument
 

gurax

Pan ignoramus
Re: Zoti, cka qene, ceshte dhe cdo te behet?

E thene nga ti qe une jam njeri i ceket, eshte kompliment per mua ViNNy. /pf/images/graemlins/lol.gif Njerezit e thelle ne fakt flasin per engjejt, qeniet demoniake, ekzorcizmin, shpirtin e djallit, impersonimin e personit nga nje i trete, fantazmat, toka te mallkuara dhe uje te bekuar, fjale te thena nga profete te cilet po t'i vizatojme/pikturojme meritojme te tere varjen ne litar, kthimin e ujit ne vere nga belbezimi i fjales "Matra-pabupa-matra-papa", shkrime te shenjta mbi flete fiqsh nga dikush dru-kercu me marihuane dhe rrenje te cuditshme shamanistike. Ne nje gjendje te tille, normal qe flet me te tera llojet e kafsheve, madje ta merr ne kthese me argumenta nje milingonangrenes i thjeshte. /pf/images/graemlins/laugh.gif Shpirtrat jane kudo midis nesh, jane vertetuar neper sura pafund, eshte kenduar ky fakt neper institucione fetare sa e sa here, vertetesia e tyre eshte mjaft e qarte!

Te te them nje sekret? Megjithese ti s'i "degjon" apo "sheh" sepse s'duan te te ofendojne apo merzisin, Af-ja ben gallate me ty. /pf/images/graemlins/wink.gif Megjithate, I don't feel sorry for you. Ti e meriton plotesisht te jesh ai qe je. /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

jimmy84

Primus registratum
Re: Zoti, cka qene, ceshte dhe cdo te behet?

Ajo ta mbushi mendjen more bir?
Jo teto e kisha te mbushur. /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

The_Meditator

Primus registratum
Re: Zoti, cka qene, ceshte dhe cdo te behet?

ehh ai me ngjan si ata guerrilasit fmij qe i jepnin trakte te ngjisnin mureve ,edhe pse sdinin te lexonin te shkretet.propagande nga analfabetet me pak fjale.
 

qero

Primus registratum
Re: Zoti, cka qene, ceshte dhe cdo te behet?

Zoti apo Allahu siq e quajm ne te besimit islam ekziston dhe shembullin e Dahalia une vetem mundem te te them se ajo qka ju thoni eshte imaxhinat e asesi realitet sepse per te lindur dikush duhet te kete baba dhe nene keshtu qe edhe ne kete rast nuk do te jet i vetem por sa per ilustrim une mundem te jap nje shembull nga jeta e perditshme qe ka ndodhur hiq me shum se para 27 viteve ne republiken e afrikes se jugut ku ne nje familje te besimit Katolik ka lindur nje foshnje dhe mbas dy diteve ka filluar te flet sikur nje i rritur por prinderit e saj nuk kan mundur te e kuptojne se qka flet keshtu nga meraku e kan quar tek nje psikiater dhe doli qe femija eshte tip top i shendosh mandje edhe tek nje prift dhe poashtu doli qe femija eshte shendosh e mir kur me ne fund e kan quar tek nje Hoxhe dhe me shikimin e pare Hoxha e konstaton qe eshte duke kenduar Ajete KUR`AN-ore ne moshen 4 mujshe dhe ai djal sot eshte ne Emiratet e Bashkuara Arabe dhe ka plote 27 vjeq kjo ka qen edhe permes mediave ne ate kohe keshtu qe shembulli i ishullit tuaj bjen posht sepse fuqia e Zotit eshte e madhe dhe e pazavendsueshme.
Shikone veten e juaj ne pasqyre dhe keni per te pare se sa e madhe eshte fuqia e Zotit te Madheruar dhe Meshirplote.

Ju pershendes qero granina
 

besiii

Forumium praecox
Re: Zoti, cka qene, ceshte dhe cdo te behet?

/me sebeson ne zot /pf/images/graemlins/tonguee.gif
 

maxper

Primus registratum
Re: Zoti, cka qene, ceshte dhe cdo te behet?

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Zoti apo Allahu siq e quajm ne te besimit islam ekziston dhe shembullin e Dahalia une vetem mundem te te them se ajo qka ju thoni eshte imaxhinat e asesi realitet sepse per te lindur dikush duhet te kete baba dhe nene keshtu qe edhe ne kete rast nuk do te jet i vetem por sa per ilustrim une mundem te jap nje shembull nga jeta e perditshme qe ka ndodhur hiq me shum se para 27 viteve ne republiken e afrikes se jugut ku ne nje familje te besimit Katolik ka lindur nje foshnje dhe mbas dy diteve ka filluar te flet sikur nje i rritur por prinderit e saj nuk kan mundur te e kuptojne se qka flet keshtu nga meraku e kan quar tek nje psikiater dhe doli qe femija eshte tip top i shendosh mandje edhe tek nje prift dhe poashtu doli qe femija eshte shendosh e mir kur me ne fund e kan quar tek nje Hoxhe dhe me shikimin e pare Hoxha e konstaton qe eshte duke kenduar Ajete KUR`AN-ore ne moshen 4 mujshe dhe ai djal sot eshte ne Emiratet e Bashkuara Arabe dhe ka plote 27 vjeq kjo ka qen edhe permes mediave ne ate kohe keshtu qe shembulli i ishullit tuaj bjen posht sepse fuqia e Zotit eshte e madhe dhe e pazavendsueshme.
Shikone veten e juaj ne pasqyre dhe keni per te pare se sa e madhe eshte fuqia e Zotit te Madheruar dhe Meshirplote.

Ju pershendes qero granina

[/ QUOTE ]

me vjen mire per kete shembull por nuk me pelqen qeca njerez nuk dine te shkruajne mire gramatikisht shqipen akoma.
 
Top