Pyetje per Mjekun Popullor.

Mjekimi me bime

Primus registratum
Re: Pyetje per Mjekun Popullor.

Plasaritja e duarve eshte shej i dobesimit te imunitetit:
Melcia nuk mund te kryej detyren, konkretisht nuk mund te izoloj helmet e ndryshme qe i merr nepermjet ushqimit apo pijeve...
kur lani tesha me duer duke perdorur deterzhente, ose kur i ngjyrosni floket me ngjyra-kemikale te ndryshme, ose kur i ngjyrosni dhe kur i pastroni thojt me kemikale...

Per ta zgjedh problemin rrenjesisht, ju keshilloj te pastroni idhzen dhe melcine nga guret (lexo artikullin per pastrimin e idhzes dhe melcise nga guret ...)
 

serenata

Primus registratum
Re: Pyetje per Mjekun Popullor.

faleminderit shume megjithate do bej analiza .
e mira do ishte qe site juaj te ishte dhe ne gjuhen shqipe .
 

Mjekimi me bime

Primus registratum
Re: Pyetje per Mjekun Popullor.

Ke te drejt, ne nje te ardhme te afert shpresoj qe ne web-faqen t'ime te ket me shume ne shqip (gjithsesi ilaqet qe i pregadise vet kan emra vetem shqip dhe kur pacientet i marrin per terapi, mundohen te mesojn sa ma par shqip...).
 

mondii

Primus registratum
Re: Pyetje per Mjekun Popullor.

pershendetje mjeku popullor a ka mundesi te me tregosh clat jan ushqimet qe nuk duhet ti ham ose ti pim ato lengje te cilat e ngacmojn melqin sepse edhe un vuaj nga psoriaza sipas teje thua se me lengun e mollave te freskta mund te sherohemi plotsisht nga kjo semundje po aka mundesi ju lutem pakez me gjansisht me me fol si ti ham ato molla apot ti ziejm si tjacv nxjerrim lengun sa eshte saisa ne dit qe duhet ti konsumojm dhe cilat jan ushqimet qe nuk duhet ti ham per tju shamgur problemeve qe ngacmojn melqin flm shum doktor
 

mondii

Primus registratum
Re: Pyetje per Mjekun Popullor.

mjeku popullor ju pershendes a ka mundesi ju lutem te na tregoni cilat ushqime jon qe duhet ti konsumojm per ne qe vuajm nga semundja e psoriasis dhe a ka mundesi te na tregoni nga e dini kur melqia nuk punon si duhet paraqitet psoriaza dhe sa veta keni sheru nga kjo semundje ju pershendes falemderit.
 
R

reild

Guest
Re: Pyetje per Mjekun Popullor.

Alright, ate do bej. Te nesermen do marr mjekun ne tel dhe do le takim.

Mjeku, kam edhe nja dy pyetje te tjera. Nje shoqja ime sapo ka lindur, dmth ka nja 4 muaj gati dhe tani po i bien floket me grushta. Cfare te beje ajo qe te ndaloje kete renie te madhe flokesh?

Plus, mami im ka kohe, ndoshta me shume se 10 vjet qe vuan nga hemongioma ne koke. Me duket se jane hemongioma. Ka kater xhunga te medhaja te cilat i jane rritur shume dhe i dhembin. Njera prej tyre duket sikur ne maje ka qelb...Jam e shqetesuar pasi hemongiomat zakonisht jane shenja kanceri me duket. Te lutem, me thuaj pak me shume per kete dhe si mund te bej research mbi to pasi nuk ua di emrin ne anglisht. Si i thuhet hemongiomes ne anglisht?

Falimenderit per gjithcka,

Odea
 
J

jehona 28

Guest
Pershendetje i nderuar
pyetja ime ka te bej me tumoret, jam 28 vjece ne gjirin e majte nen sqetull qe 5 vjet kam nje gjender. gjate kontrollave me than se behet fjale per tumor beninje - fibroadenoma por ne diferencim mund te vij edhe nje kompleks i nyjes limfatike regjionale.cka me kishit udhezuar ju ? e lexova edhe artikullin per soden bikarbon por se kuptova se si duhet te perdoret dhe a vlen per semundjen time. ju lutem me ndihmoni.
me respekte , jona
 
J

jahja

Guest
Re: Pyetje per Mjekun Popullor.

Psoriaza eshte smundje e sherueshme, ne fakt, nese perdoren bimet mjeksore te caktuara do nevoiten 6 jave per mjekim re suksesshem, e kete e verteton pervoja ime konkrete me pacient te shumt...

Sinoziti eshte pasoje e pezmatimit te organeve te frymarrjes duke filluar qe nga hunda, ka disa lloje te sinozitit dhe ne pergjithesi per mjekim te sukseshem rekomandoj:

Perzierja e Kamomilit 3 me hithri 1

Pregaditja e cajit

Nje luge super e vogel me bime si me lart qitet ne gote 3 dl, pervlohet me uje shume te val dhe brenda 1 minuti kullohet me fashe apo shtof te paster e rezistues ne temp. te lart, ne gote tjeter xhami apo keramike.

Pihet tre here ne dite per 6 jave.
 
J

jahja

Guest
Doktor i nderuar ku mund ta gjej ate caj? Ju lutem me informoni.

Me respekt
 
A

arbenita

Guest
zotri doktor kam nje pytje per ju me eshte sbardhur lekura ne disa vende te trupit me diagnos( vitiligo) ne se mundeni te me ndimoni diqka ? ju falemenderoj shum .
 
G

Getuar

Guest
Kam nje pyetje rreth zenies se hundëve , nuk ka te bej me ndonje grip por vetem zenie te hundeve.Perdori disa pika nafazolin por ato kan efekt vetem 4deri5 ore dhe prap me zihen hundet....
Qfar me rekomandoni...
Ju falemnderit....
 
Z

Zelihe

Guest
Re: Pyetje per Mjekun Popullor.

Desha te pyes mjekun popullor se a ekziston ndonj ilaq kunder hepatitit b dhe bronhitisit kronik?

Bye
Moter e nderuar pëe hepatitin b ka shërim dhe kët mund ta gjeni te doktorri Ferit Ballani ne Gjakov afër shkolles seë lart, pasi që un kam vujt nga po e njejta smundje dhe për 30 dit kam përdor nga nji lug gjelle mjalt por edhe nji lloj guri ka qen që e kam hudh në mjalt dhe pas 30 dite që e kam përdor rregullisht mu a largu plotsisht, dhe kur kam shku ne laborator dhe kam bër analizat nuk ësht ghetur asgje.Ju dëshiroj shërim sa më të shpejt
 
Z

Zelihe

Guest
Re: Pyetje per Mjekun Popullor.

Desha te pyes mjekun popullor se a ekziston ndonj ilaq kunder hepatitit b dhe bronhitisit kronik?

Bye
Moter e nderuar pëe hepatitin b ka shërim dhe kët mund ta gjeni te doktorri Ferit Ballani ne Gjakov afër shkolles seë lart, pasi që un kam vujt nga po e njejta smundje dhe për 30 dit kam përdor nga nji lug gjelle mjalt por edhe nji lloj guri ka qen që e kam hudh në mjalt dhe pas 30 dite që e kam përdor rregullisht mu a largu plotsisht, dhe kur kam shku ne laborator dhe kam bër analizat nuk ësht ghetur asgje.Ju dëshiroj shërim sa më të shpejt
 

Megg

Carpe Diem


Ne kte pjese te trupit kam disa shenja te bardha ,,,dhe duken si njollla
ne fakt akoma skam shkuar te vizitohem por me pare doja te merrja
nje keshille nga ju!!!
Faleminderit!
 
F

fatlum

Guest
Re: Pyetje per Mjekun Popullor.

Une kam nje pyetje per qimet qe jane ne vendet jo te duhura te trupit. Ato qe jane ne gjoks, kofshe dhe krahe. Natyrisht ato jane tek cdo njeri, por tek disa jane shume te theksuara. Pyetja ime eshte; nese eshte e mundur qe keto qime te eleminohen ne menyre qe te mos dalin me, sepse dihet qe ka menyra per t'i hequr psh kremera depilues, apo duke i rruajtur, por ato dalin gjithmone. Une kerkoj nga ju zoteri i nderuar nese ju keni ndonje mundesi per t'i bere keto qime te hiqen dhe te mos dalin me!
 
H

hysni hasani

Guest
Pershendetje ;Nese ka mundsi qe te me tregoni rreth diabetit,une qe gjasht muaj e kam hetuar keshtu qe pas analizave qe kam ber rezulltatet jan ;glykoza 10.3 keto levizin ne 8.2,9.3nese keni donje bar natural mundsisht na tregoni dhe si mundim me sigurue keto barna.Presim nje pergjegje ju jemi mirnjohes.
 

diabolik

Primus registratum
si ia kalon une kam nje problem me skuqjen e faqeve.me diagnostikuan me sebore mora ilace i perdora 3 muaj.me mire u bera por skuqja e mollezave nuk iken si tia bej?nuk e marr vesh se cfare jan?t lutem ndihm
 
T

tinka

Guest
si sherohet semundja e majasilit dhe qka ndikon negativisht ne te
 
Top