Pershendesim njeri-tjetrin

Airbourne

Papirus rex
Qe te jetosh historine e popullit tone(te tjereve) ndermjet viteve 1930-1970 duhet te degjosh simfonite....(thone ruset)
Ndersa te tjere mendojne...(nuk quhen dekoratat)
Anetar Nderi i.... American Institute of Arts and Letters
Anetar Nderi i.....Akadamise muzikore te Suedise
Anetar Nderi i.....Akademidse se Santa Cecilia
ka shume por po mbaroj me
DOKTOR NDERI i.........................University of Oxford.
Tung dhe....................perpara!
 

Eléonoré

Valoris scriptorum
Shume e bukur kjo. Im ate (ndjese paste) qe e lexonte shume mire dhe e fliste mjaftueshmerisht rrjedhshem rusishten kishte nje feblese (dobesi) per muziken ruse. E quante dinamike dhe peshengritese. Mua, ky vals me solli nostalgjine e viteve te shkolles ne Shqiperi, kur te ulur balle per balle me djemte, ndersa orkestra qendronte ne krye te salles, prisnim me ankth kerkimin e dores per te kercyer cift. Here zgjidhnin djemte e here vajzat. Aty dukej qarte kush ishte me popullori/orja ne grup. A me duket mua apo tendenca sot eshte te kercehet teke? Nejse, thuhet se nje mashkull qe me aq delikatese vendos doren ne belin e femres dhe e udheheq ate ne kercim i mungon predispozita t'a keqtrajtoje ate fizikisht.

Per te gjithe anetaret e forumit.

Shqiptari yne Toni Dovolani se bashku me partneren e tij Melissa u shpall kampioni i kampioneve te «Dancing with the Stars» dhe pikerisht me 27 Nentor 2012, qe koincidoi me 100 vjetorin e shpalljes se pavaresise se Shqiperise.


 

Airbourne

Papirus rex
Babai im(edhe ai ndjeste paste) nuk ju dha mundesia te studionte ne Rusi,sepse stalinistat i prishen marredheniet....nejse se nuk kam deshire tashti te bej politike....
@gurax
Femrat rumune ne vitin 1960....BARDH e ZI.....biles lindoret kane qene me perpara se perendimoret per KONTRASTE.
2,w=993,q=high,c=0.bild (2).jpg

Kalofsh BUKUR ndersa mua po me therret detyra!
LG von Airbourne.
 

gurax

Pan ignoramus
Ja te te pershendes me nje kenge qe flet per nje femer, Airbourne.

AC/DC - She's Got The Jack

Dhe me nje bardh-e-zi te balerinave te trupes se baletit rus 'Bolshoj'.

 

Airbourne

Papirus rex
@gurax
Kete VAMPIRIN airbourne e ka pare LIVE me 1993....ne DDR te dikurshme.
Apropo: per armiqte <shekullore> ruse nuk shkruaj.....perseri femer Polake me 1980.Papa qe u zgjodh do kohe me pare po andej ishte....BARDH e ZI.
2,w=649,q=high,c=0.bild.jpg
 

Airbourne

Papirus rex
Uno,dos................................................TRES
YESSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSSS
 

BzzzEnt

Primus registratum
Pershendetje,

Kenget e Argjentina Ramosaj mund ti degjoni ne keto platforma:

[Shkrimi eshte modifikuar. Ndalohen reklamat jashte zones se dedikuar per to.]

 
Last edited by a moderator:
Top