Pazar makinash

ujku81

Primus registratum
Re: Pazar makinash

Ej ja vlen nje Ford Fiesta motor 1.8 me nafte, kondicioner, Airbag, per 5 milion?? /pf/images/graemlins/confused.gif Mu m'duket cik shtrenjte!! /pf/images/graemlins/shrug.gif
 

KoDoShi

Primus registratum
Re: Pazar makinash

S'bohet llaf 5 milon!! /pf/images/graemlins/eek.gif /pf/images/graemlins/eek.gif jane shume.

Ke 3.5 milion me gjith air bag , kondicioner, aq shko s'ta merr njeri.
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: Pazar makinash

I kujt viti e me ça kilometrazhi? Në ç'gjendje është? I ka dokumentat në rregull?

Jep ca info më shumë!
 

ujku81

Primus registratum
Re: Pazar makinash

Eshte 1.8 mor shoku, me ate cmim qe thu ti s'ka mo se 2 milion e gjys i shko vetem dogana asaj me ate cilindrate. /pf/images/graemlins/idea.gif
 

ujku81

Primus registratum
Re: Pazar makinash

Kondre, osht i 96, e kane sjelle nga Italia, 5 milion eshte me gjithe dogane, pa targa.
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: Pazar makinash

Vallaj mu m'gja içik shtrenjt o Ujko.

Fiesta i 96 nuk duhet të kalojë 4 mij me gjith dogan. Megjithate varet edhe nga gjendja në të cilën ndodhet. /pf/images/graemlins/shrug.gif
 

KoDoShi

Primus registratum
Re: Pazar makinash

O Ujk mir e ka Kontra varet dhe nga gjendja makines ..duke t'permen k'tu llamarinen e saj , gjendjen e motorrit , sa kilometra ka bo si makine (Duhet me u rujt se kan dal ca pi**asome qe i lujn me duret e veta nr.)
Targat 100 t'shkojn t'shkojn gjith e gjith .
Aq ke 3.5-4 them /pf/images/graemlins/shrug.gif
 

KoDoShi

Primus registratum
Re: Pazar makinash

Ujk ruju dhe nga vaji sintetik /pf/images/graemlins/winkwink.gif ..futju posht makines dhe kontrolloja vet s'e me vone kur do t'vij puna qe do i ndrrosh vaj ke per t'pas i hale me probleme masnej.
 

ujku81

Primus registratum
Re: Pazar makinash

Gjendja eshte shume e mire, pak eshte perdorur.
Dhe mua ashtu me duket, der tek 4 e gjys e marr. /pf/images/graemlins/smile.gif
 
S

Scorpion

Guest
Re: Pazar makinash

E paske hong sapunin per djathe ujk, shume shtrenjte si pazar
 

ujku81

Primus registratum
Re: Pazar makinash

E di Kodo, se dhe une kam pa vete robt qe i lyjne makinat.
Ika tashi ta shof dhe njiher /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
S

Scorpion

Guest
Re: Pazar makinash

Boji i karroce me kushineta me mire /pf/images/graemlins/laugh.gif Aty te 5000 leke shkon /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

ujku81

Primus registratum
Re: Pazar makinash

Ai muhabet u mbyll, nuk ja vlente, po habitem se kur vajta ti them e kishte shit vllai per 5 milion, u bona kurioz kush e kishte ble....nje doganier. /pf/images/graemlins/smirk.gif

Varja. /pf/images/graemlins/rolleyes.gif
 

KoDoShi

Primus registratum
Re: Pazar makinash

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
E di Kodo, se dhe une kam pa vete robt qe i lyjne makinat.


[/ QUOTE ]

Ujk e kisha fjalen per vajin sinetik qe i hudhet makines per motorr.Nqs s'e di nuk eshte ndonje injoranc e madhe sepse shum veta s'e dine /pf/images/graemlins/shrug.gif
Vaji sintetik sherben per te mos lejuar perhapjen e vajit anash kapakut t'saj. Ket pisllik e bojn zakonisht ato qe dun me shit sapunin per djath. Masnej kur ti vij koha qe ti do e ndrrosh vajin motorrit ajo s'ta prano mo ..shperthe kapakun e vajit sa fillo i jep gaz makines, pranej ene t'thashe qe duhet me e kontrollu fie per pe makinen vet ti.

Varet masnej per bojen duhet me e çu tek noj specialist, ai ka sy per boj dhe merr vesht me mire.Sot bandillat jane bo experta t'mashtrimit, s'merret vesht me ça boje je t'u e ly makinen, them s'e kjo duket vetem me kalimin e kohes kur fillojn plasaritjet e saj sidomos ne pjesen e kofanos dhe tek kapaku sarbratorit ku vihet re me qart.

Doganieri s'ka pas ku te pastronte leket ndoshta, them un.
 

ujku81

Primus registratum
Re: Pazar makinash

Une e kisha per lyerjet (stukimet) qe i bojn teneqes nga jashte me mos u duk gervishtjet. Ket punen e vajit sintetik se dija. /pf/images/graemlins/idea.gif
 

KoDoShi

Primus registratum
Re: Pazar makinash

Kot qe pyes vet ke noj makine ti Ujk .?

Sot t'leverdis me shume t'blesh makine nga jasht, t'a marresh me porosi me ndonje mik , k'tu ne tregjet tona s'bojn as 2 lek makinat qe i shesin plus qe i mbajne me çmime aq t'larta sa qe s'ia vle me i pa e jo me t'bosh pazar.
Plus qe k'tu shqiptari e shfrytzo deri n'max makinen e tij ..kur vje puna qe i teket me e shit, i fut i t'lyme , k'then dhe numrat e kilometrazhit dhe nje leter ku thote SHITET.
 

tushi

Valoris scriptorum
Re: Pazar makinash

Nks ndokush don me dit faqe interneti makinash ne Belgjike

ktu eshte nji majtas zgjidhni kategorite simbas çmimit

ose keni mundsi te zgjidhni (ne qender) edhe simbas markave e modeleve te ndryshme
 

ujku81

Primus registratum
Re: Pazar makinash

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Kot qe pyes vet ke noj makine ti Ujk .?

Sot t'leverdis me shume t'blesh makine nga jasht, t'a marresh me porosi me ndonje mik , k'tu ne tregjet tona s'bojn as 2 lek makinat qe i shesin plus qe i mbajne me çmime aq t'larta sa qe s'ia vle me i pa e jo me t'bosh pazar.
Plus qe k'tu shqiptari e shfrytzo deri n'max makinen e tij ..kur vje puna qe i teket me e shit, i fut i t'lyme , k'then dhe numrat e kilometrazhit dhe nje leter ku thote SHITET.

[/ QUOTE ]

Ne fakt Benzin qe kemi ne shtepi (s'mund te them qe eshte imi se me shume e perdor im ate /pf/images/graemlins/grin.gif) keshtu e kemi porosit ne Gjermani, ka 3 vjet dhe nuk ka lujt hic, si ndjehet fare motori. /pf/images/graemlins/thumbsup.gif Puna eshte se nuk kam me mundesi ta bej nje gje te tille, se do ta kisha porosit dhe nje tjeter per vete. /pf/images/graemlins/frown.gif
Cmimet jane rrit qamet se osht rrit dhe dogana. Benzin e kam ble per 5 milion lek (benz 200) para 3 vitesh (e kishte pas nji plak ne gjermani qe nuk e perdorte po kishte nji vit qe rrinte i teri ne graso, dukej akull i ri). Tani me nje cmim te till nuk gjen mo, mund te marresh noj makine me te vogel, po me thene te drejten ketyre qe shesin ktu un nuk ju ze bese.
 
Top