Përçartje

Re: Percartje

E c'rendesi ka..,ne, eshte e hene ,e marte a ku e di une..?
Kur kam harruar c'me mban te lidhur ketu ...kur gjithcka te rrethon te duket e vjeter ,pa shprese..? Perse u ktheva ne kete mizerje ...? ...Apo me mire te mos isha larguar ...?
Pse gjithe java me duket nje mbajtje fryme ne zhytje eresire dhe sme mjafton aspak frymarja e se dieles...?
Sa keq ,i dashur ...kur ti shoh ato sy te lodhur dhe s'mund te jap shkelqimin qe dua.....sa keq...!!
 

Hellena

Primus registratum
Re: Percartje

U zgjua nga gjumi pasi kishte fjetur ca si teper , hey sweety hajde se sot do shkojme ne nje person qe merret me muzike ... meson muzike , ka talent per muzike muzike muzike muzikeee ..je kurjoze ? po sigurisht pse jo ..ne fakt mendon se nuk do jete ndonje gje .. kur arrin atje tek shtepia , ohh interesante shume kjo , sa futesh ne shtepine e mister Wonderful , nja arome e mire te can hundet , perpara nje njeri i embel dhe tamam me hije muzikanti ne cdo veprim duket delikatesa paksa femerore e nje muzikanti , shtepia eshte rremuje tamam se keta muzikantet ne fakt keshtu rremuje jane nga njera ane .. por jane te lezecem ama , aty ka nje pjano te bukur , nje kitare , disa mjete muzike qe nuk e di cfare jane por jane te tera te teknologjise se fundit , cdo gje eshte high class , Tv new technology , kolltuqet ku ndejta ulur ca ore ..shtepi Kanadezash kane nje te vecante ne fakt , jan futuristic nga te gjitha dhe te duket sikur srri dot rehatshem , teper formale ...
pastaj futesh ne dhomen tjeter aty ke nje Computer te madh me nje ekran si televizor aty eshte programi Cubase i cili ben mrekullira ne perpunimin e kengeve , pastaj dheoma tjeter ku eshte mikrofoni dhe ku do kendoje miku jone me ze exotic do ta quaja dhe pse mendoj se i duhen me shume mesime muzike por mesuesi i tij eshte aq i talentuar sa me habiti , na vuri te degjoje kenget e kompozuara nga ai vete dhe te shkruajtura ne bashkpunim me kengetarin .. u habita sepse ky njeri ka kaq shume talent por nuk eshte shume i njohur , siduket artistet e vertete jane gjithmone keshtu te fshehur nga publiku i gjere , muzika qe ka kompozuar , qe ka direktuar , perpunuar , mundi i tere i shume viteve pune kane bere qe muzika te jete unfuc*ing beliveble , me mahniti , i dhashe disa sugjerime qe me erdhen ne mend dhe me tha qe kam pak vesh per muzike .. go figure .. me? e mireeeee sa jam kenaqur nga ajo bisede mesova kaq shume ne aq pak kohe ...muzika buciste ne shtepi por sigurisht nuk degjohej jashte sepse ishte ndertuar posacerisht soundproof ...ama se kisha menduar asnjehere qe eshte aq e veshtire qe te besh muzike , sa shume pune duhet , sa e sa here e ka perseritur fjalet e kenges kengetari derisa doli timbri i duhur i zerit dhe u arriten notat e deshiruara nga mesuesi i cili kishte pasion per punen dhe nje durim e kembengulje per tu admiruar .
U ndjeva mire ne ate ambjent , nuk do merzitesha kollaj aty , oret kaluan dhe darka erdhi per te ikur ne shtepi .. dhe ashtu ika me respekt dhe admirim prej aty ..
pas pak ne nje ambjent tjeter , dikujt i bie telefoni ...
Hey .. u want me to bring u girl tonight ? /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/lol.gif
yessssss .. oh no no no i am "sick" .. /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/lol.gif mannnnnnnnnnnnnn i missed ittttttt ... sa inattttttttt /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/mad.gif /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/cool.gif
 

Mono

Forumium praecox
Re: Percartje

U ndjeva serish ne nje nga ato castet e 1001 fjaleve...
shume qe duan te dalin po asnje nuk mund te dale e para nga gryka e mbledhur!
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Percartje

Scusami se ti chiamo ma non potevo farne a meno
Lei conosce bene il gioco a da bravo giocatore parla poco
Io non sono un principiante ma appena bleffo lei lo legge in fronte

E allora scusami se ti amo
E adesso no! e no! non cadere giù dal melo
Tu sai che io lo so che ti sei venduta l'anima!
Ed io in teoria dovrei già non amarti più

Ma scusami io ti chiamo
E perchè non dovrei dai su dimmelo se ti amo

E adesso spiegami il perchè e che
Gusto c'è a giocar con me.
Così potrei pensare che in fondo hai paura tu di me
E allora scusami se ti amo e adesso no! eh no!!
Non cadere giù dal melo

Tu sai che io lo sò che ti sei venduta l'anima
Ed io in teoria dovrei già non amarti più
Ma scusami io ti chiamo
E perchè dai su dimmelo se ti amo!
 

marina s.

Forumium maestatis
Re: Percartje

Nuk e dija qe geshtenjat mund te piqeshin edhe ne furren e sobes elektrike. Dmth e dija,por nuk mendoja se e bente ndokush. Jam mesuar t'i pjek ne nje si tigan me vrima te vendosur mbi zjarr dhe t'i shoh e t'i degjoj si ngrihen perpjete e si kercasin. Ngaqe tymi mbulon krejt aneksin,dritarja rri hapur gjithe kohes qe tymi te dale...te shkoje i gjithi te tarraca e komshiut. Me pelqen tymi qe behet kur pjek geshtenja;edhe i ftohti qe hyn nga dritarja e hapur. E bejne dimrin te ndjehet.Dimri nuk eshte stina qe preferoj,por meqe jam e detyruar ta jetoj,dua te pepriqem ta pelqej here pas here.Vjet kam provuar vere te kuqe me molle dhe kanelle. Ma hodhen ne gote nderkohe qe valonte ne enen e madhe prej bakri te varur ne nje shufur hekuri mbi nje turre druresh ne zjarr.Shija e veres se nxehte me molle e kanelle nderthurej aq mire ne goje me shijen geshtenjave te pjekura.Trupi me nexehet i gjithi dhe bora qe me bie mbi floke,mbi fytyre nuk eshte me e ftohte,e bezdisshme;eshte e fresket,e pelqyeshme.Doja ta merrja te gjithen per vete ate ene bakri plot me vere dhe te shkoja ne nje pyll me peme geshtenje.Te futesha ne kasollen e braktisur nga gjahtaret dhe te dehesha e te festoja vitin e ri deri ne mars.
...dhe makina ecte...dhe syte e mi rendoheshin me shume...
 

eniad

Forumium maestatis
Re: Percartje

So strange the passion, so strange; the only one that makes you get out to look so much for a poem you have forgotten (literally, a poem).
 
M

Mortal

Guest
Re: Percartje

I was thinking of a movie quote... but i don't watch TV and this time was one of those that i regreted it. But that's fine for i understand or better yet i have an image of the world that you describe- deprived of life, where people are essentially predators, the darkness growing and spreading in them until they feel no emotion, nothing but the dark in a gray cold world. Eh... maybe i'm being a little to harsh on them, or, as you minght point out, i may even lack the years of experience in living so everything that i project comes out to be in its most older than Time, wild, suspicious form; or maybe i'm simply fed up with their outrageous behaviors that i constantly test their 'mind blocks' ( ever so carefully so that i don't alarm them')...but how can one control one's nature? I can't control the wind... but the more I write, and the more you read... the more we will crave each others mental touch; our mental energy will shimmer, disolve, become a faint crystal mist seeping beneath my door/your door, streaming into the night air and become one. Yes, i would say you're right... it's a trap... and what were to come after would be uncontrollable, and to try the opposite would simply...destroy everything leaving behind nothing but a jumble of confusion.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Percartje

me ka marre malli per ate ndjesine e lirise qe te jep futja ne gjirin e nates, freskia e ajrit, pershperima e heshtur e gjetheve, ideja se po pluskon ne nje hapesire magjike joreale, ku cdo gje eshte turrur drejt teje si nje vale e lehte deti dhe te gjitha shqisat jane ne pozicionin e pas aktit seksual: in excuisite harmony...
 

Dolores

Primus registratum
Re: Percartje

I have a tried not to give into the pressure…but my resistance is running thin….I catch myself studding nutrient content with a much annoying seriousness…which has made my shopping time longer…and tiring …I eat raw pomegranates regularly and drink their sour juice so I can cleanse my body from antioxidants….I take 3 glasses of milk to protect my bones.
…oh I forgot my love-hate relationship with orange juice and vitamins…I am beginning to think that a 200 dollars jar of cream called ‘ Happylogy’ is gong to make me look flawless …damn I guess I am feeling the change going into a different age area code …or Am I ?……….how does that ludacris song go…
I've got hoes (I've got hoes)
In different area codes (area) area codes (codes)
hoes (hoes)
In different area codes (area) area codes (codes
/ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/lol.gif
 

Abratax

Primus registratum
Re: Percartje

C'mund te kete te re perbrenda dickaje te vjeteruar?! Shqisa e gjashte,... syri i trete, apo tundja e kokes ne shenje pohim-mohimi?! Ketu ndalet monotonia e vet-ndergjegjesimit, ne zonen e minuar prej veshtrimesh te plakura buzesh, apo puthje te plasaritura sysh, oshetima e gjinjve te ngurtesuar prej hamendesime metrike, trekendeshi i rrozte i Bermudes, (vishnje ne thellesi,) prej cepit te poshtem te se cilit lengu varret ne formen e nje gjilpere babushke. Ajo leshoi koken mbi parakrahun e vendosur mbi tavoline, e nisi te fliste me nje ze te mpire, si te ishte duke rrefyer "mekatet" e kryera prej heres se fundit, ishte gjetur ne nje moment te tille.
Nje ze i holle metalik, dridhja e drunjte e takave te saj mbi mermerin e dyshemes - nje dritherime insektesh, dhe me pas ngritja e kokes ne menyre fitimtare, shkelqimi i zakonshem femeror i syve, gjithcka e kaluar e harruar. Nje tjeter krijese e pushtueshme por e paprekshme, harkimi i flokeve djathtas me nje gjysem te rrutulluar te kokes, fshirja arrogante e gjysme loteve femerore ne ekstremin e cepave te syve, dhe ... impenjimi i vjeter, nje rit antik, i gjendrave shijuese te majes se gjuhes zgjatushem drej mollezave te gishtit te katert te dores se majte, ku reliket e dy loteve, te abortuar haptazi, gjenden.

Ketu fshihet vlera e anti-vleres, enderra ne fund te nje liqeni, anashkalimi i te ecurit me hapa peshqish, derdhja e nje vajze ne shtrat me kembet hapur, si skelete piramidash para Henes. Flladi i nates hyn prej dritares gjysem te hapur, nuk mund te fshije dhe as mohoje epilogun te perifrazuar pergjithesisht "Hena eshte Kurv'!"

Po pra gjithe faji eshte i Henes, dhe i forces se saj te anti-gravitetit.
 

Ad

Nev
Re: Percartje

Heute Nacht habe ich fast kein Auge zu getan und habe sogar von dir geträumt! /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/wub.gif
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Percartje

E vetme eshte e veshtire.Nuk dua absolutisht ta mesoj veten te varur nga prezenca e mashkullit ne jeten time,por sigurisht me Te jeta ime ishte me e thjeshte,me e plote.S'dua te genjej veten e te them qe ndihem mire.JO!Me mungon mbeshtetja vecanerisht e tij.Kudo,gjithe bashkejetesa ime me te ,me ben te mendoj se sa mire mund te kisha qene dhe se sa gjera do kisha mundesi ti ndaloja ne kohe ..e te evitoja :IKJEN! Eshte nje boshllik qe sado perpiqem,nuk mbushet.Shtrihem ne darke me syte nga celulari e mendjen vetem tek ai ,e ngrihem ne mengjes duke imagjinuar sikur zgjohem nga perkedheljet e cdo mengjesi veror.Por tani erdhi dimri,nuk e evitoja dot dhe i trembem disi ftohtesise.Thone qe do jete dhe dimri me i ftohte i ktyre viteve...c'mekat per mua,c'mekat.
 

Qerratai

Primus registratum
Re: Percartje

Sei palese, come una merdicciola su un muro bianco /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif
Di persone come te, ragazze intendo, ne ho piene le palle. Ti auguro tanta fortuna nel tuo cammino verso la beocità illuminante. Adios!
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Percartje

Ata thane qe mund ti vija zemres nje gur persiper,ta varrosja dhe te jetoja e qete nje here e pergjithmone.Sigurisht ,une nga e gjithe kjo me duket se ajo qe po varros eshte ndjenja.Nese me pare shume gjera i shijoja deri ne detaj,tashme ashpersia kafsherore me te cilen perballem perdite me ka bere pjese e misherimit te saj dhe me e bukura eshte : qe sme ben me as pershtypje ky fakt.
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Percartje

<span style="color: #CCCCCC">Jashte ishte shume ftohte dhe makina ecte me shpejtesi.Radio vuri kengen e mallkuar dhe gocat me pane ne sy.."Er mos u merzit..". Me erdhi te vdes.Ajo ndjenje e mbytur mori serish jete.Pi vere te harroj,pi pafund.E kam te pamundur.Tani do ishim duke bere pemen e vitit te ri bashke,e mbase do dilnim te shetisnim duke shijuar boren e pare ne Tirane pas kaq vitesh qe do kerciste nen kembet tona.Kjo bore qe aq shpejt u shkri ,ne zemren time po ze shtresa pafund.Nuk kam aq force ta perballoj dhe kete.Jane keto momente qe me bejne te dorezohem komplet e te bie pre e dobesise sime me te madhe.Jete,c'magji me ke bere valle.Mallkuar qofsh ti fat qe qesh kur e sheh se si po vuaj.Kam shkaterruar gjithcka.Te kam grisur ty copash te kam bere.Dashuria ime e copetuar,ti po qan njesoj si une sot.Se deshem kte fat o shpirt...se kerkuam,te lutem ma jep ti forcen te vazhdoj.Nuk dua te endem me,te dua,te enderroj...kam kaq mall,kaq zbrazeti.</span>
 

marina s.

Forumium maestatis
Re: Percartje

I holle kufiri midis peruljes dhe mungeses se dinjitetit. Me krenari shkon ne ferr, me perulje ne parajse, ne Toke nuk mbijeton dot pa i alternuar te dyja... Kush beson aq pak dhe kush beson aq shume sa vdekjen te mos e kete problem?
 

Wii

Grupi i të moçmëve!
Re: Percartje

thone qe cdo femije qe lind ka dicka te vecante. habitem nga vijne gjith kto njerez te zakonshem...

ne fillim jane idealet...ato ide qe te bejne te mendosh qe ti do ndryshosh boten. mendon se do jesh i afte te perballesh me te gjithe dhe nuk ka gje qe mund te te ndaloje...mendon qe nje dite gjithcka do shkoje ashtu sic e ke planifikuar ti...
me pas vjen eksperienca...kupton qe shume personazhe te filmave qe ke pare nuk ekzistojne, dhe papritur fillon te kuptosh se si funksionon kjo bote.kupton qe realiteti eshte shume larg ideve te asaj moshe kur "te zinte gjaku". papritur shume endrra fillojne te deformohen dhe fillon te mendosh qe ndoshta kane qene thjesht nje vegim...dicka qe te bente te ecje perpara...
ne fund eshte dorezimi...eshte ai moment qe ti thua "Damn it! kur se ndryshuan te tjeret kete bote,pse duhet te jem une ai qe duhet ta bej". fillon te kenaqesh me ate rreth punesh qe te ofron dita dhe behesh pjesa e routines se kesaj bote.

Dare u change this!
 
Top