Përçartje

Ad

Nev
Re: Percartje

Nuk kam gjume sonte /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/grin.gif Kam premtuar qe neser do bej pizza alla nev /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/grin.gif
si behet brumi i pizzave? kam lexuar 100 rezepta te ndyshem. Nje damar me thot te ngrihem tani dhe te filloj pergatitjet. /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/pippiripi.gif Pizza ime e pare po me le pa gjume. du pizza tani /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/shrug.gif
 

Mono

Forumium praecox
Re: Percartje

Fitter Happier comfortable
not drinking too much
regular exercise at the gym (3 days a week)
getting on better with your associate employee contemporaries
at ease
eating well (no more microwave dinners and saturated fats)
a patient better driver
a safer car (baby smiling in back seat)
sleeping well (no bad dreams)
no paranoia
.
.
.
fitter, healthier and more productive

a pig
in a cage
on antibiotics

Full feeling
 

cacol

Forumium maestatis
Re: Percartje

Dakord qe e ben per lekë... po pse me nje 50 e ca vjeçar xhanem ? Boh... ti e di!
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Percartje

Avioni u shkeput me shpejtesi nga toka.Prisja te ndjeja ate sigurine qe ndjeva kur u nisa,por e humba diku ne ajer pa e kuptuar as vete.Perpara syve mu shemb muri i sigurise dhe ngela vetem.Neper gjithe bordin e avioneve ,ne numeroeshim me duart e nje dore.Ndoshta ishte hera e pare qe avioni ishte aq bosh,kurse per mua ishte hera e pare qe po ndjeja vetmine e vertete.Cdo fraksion sekonde me largonte nga mirupafshim dhe me afronte me prane lamtumires.Une nuk desha te ikje!Mbase nuk isha ne gjendje te te mbaja prane vetes sa cduhej,por te siguroj qe nuk do lejoja kurre te te bente keq nese do ishe prane meje.Ndersa tani,CDO GJE KA MAR FUND! I vrame ndjenjat per tja bere njeri tjetrit me te lehte,mohuam gjithcka,ne thelb veten tone.E dinim dhe e dime qe kjo eshte e vetmja zgjidhje.Ndersa mua akoma me duket sikur nje prange e lehte ne duart e te dyve nuk po arrin te na shkepuse aq sa do deshironim te ndodhte.Tani une jam kthyer akoma ne ate vajzen qe shkruan per djalin qe tymos ne trotuar dhe ti ,ndoshta ti se ke kthyer asnjehere koken per mua.Eshte e veshtire dhe e rende ta pranoj,por ate djale une nuk munda dot ta njoh.Te me dish se si e mbaj veten ndoshta do krenoheshe jo per ate qe jam,po per ate qe po perpiqem te bej.Krenoheshe me mua apo me doje me te vertete?!
 

Ad

Nev
Re: Percartje

nuk gjej dot fjalet, per te treguar sa glücklich jam ne keto momente /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/wub.gif. Nuk po me ze byca vend nga gezimi /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/grin.gif... UHU ich haaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaabs geschafft /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/grin.gif leck mich am arsch österreich /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/devil.gif
 

marina s.

Forumium maestatis
Re: Percartje

Pse nuk ndrin per mua dielli yt? Pse i fsheh rrezet, ngrohtesine pas ca reve keqkuptimi? Io merito la tua stima e tu meriti la mia. Testa di cavolo!
 

marina s.

Forumium maestatis
Re: Percartje

Shiu i marre - Dritero Agolli

Dikur na bridhte qiejve një shi,
Që veç poetët çmendte po t'i lagte.
Dhe ra ky shi pa pritur mbi njerëzi,
Poetët u lajthitën pas një nate.

Filluan të kopjonin veç një varg,
Të kishin të përbashkët veç një metaforë,
Për shembull: "Jam Homeri, jam bust në park,
Jam Sofokli, Eskil e Pitagorë.

Jam rrugë vetëtimash e rrufè,
Jam dhe kostelacion në qiell,
Jam rrap me rrënjët pleksur nëpër dhè,
Jam udhëtar që kam në sup një diell…"

Po nga ky shi s'u lag veç një poet,
Se ishte fshehur në një pyll të dendur,
Poetët e lajthitur në qytet
E qeshnin dhe i thoshin: "Je i çmendur!"

Dhe u mërzit poeti në vetmi,
Se talleshin të çmendurit, poetët,
Dhe luste zotin që të binte prapë ky shi,
Që dhe ai të çmendej si të tjerët

Disa te zinj me pulla te bardha; disa te bardhe me pulla te zeza; disa te zinj me vija te bardha; disa te bardhe me vija te zeza - perkufizimi i turmes.
 

Ema

Goddes
Re: Percartje

Kisha menduar se disa fgjera te vogla,thelebesisht budallaqe dhe pak feminore mund t'i beja vetem une(ne rast guximi te pakontrollueshem) me dike qe njihja prej kohesh,me dike qe normalisht nuk mund te habitet prej meje dhe mbi te gjitha qe te mos kish asnje interes,mundesisht femer keshtu na bashkon romanticiteti i semure dhe justifikojme keto lloj veprash me fjalen "akt dashurie".Por ja,vjen tipothuajse teresisht i panjohur,pothuaj teresisht i pamesuar me mua,me nje veten time qe po kthehet ne pubertet dhe me meson se si mund te rrime peshtetur faqesh per dhjete minuta.E di se moshes tone nuk i kane lezet keto kapjet per dore,apo perqafimet kur me duket sikur arrij tekaloj nepermjet teje dhe anasjelltas pa ditur asgje per njeri-tjetrin,duke u endur me deshire per degjim,rrefim,marrje-dhenie.Nuk di ne ish pse kishim kaq pak kohe,ne ish se dime se nuk do kryqezohemi me kurre apo se vertet ishte magjike nata.Di qe je i pari qe me puth ballin kesisoj qe me mbulon me krahet e gjate dhe me thua se jam ne nje vend te sigurte,brenda teje.Pa fjale,mjafton qe te me perkedhelesh kesissoj floket.
Shihemi-me thua duke ecur me kurriz nga rruga.
E di se s'eshte e vertete e megjithate faleminderit per endrren.Vertet shume e arrire /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif
Faleminderit.
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Percartje

Me mungon fjala shpirt e thene nga ty...
Do te doja prane teje ne keto momente vetem te te puthja lehte ne buze dhe te largohesha perfundimisht nga jeta jote.Te shkruaj dhe shpresoj qe te ndihesh me mire kur me lexon.Sdo e mendoja kurre qe mes nesh do shkonte keshtu,sdo e mendoja dot kurre...Se prisja ta kisha kaq te veshtire shkeputjen prej teje,por ja qe duhet...Ndoshta eshte momenti qe duhet.Askush smeriton te lendohet per nje dashuri qe ngeli e pathene deri ne fund!Askush smeriton te lendohet per ate qe smundem dot tja jepnim njeri tjetrit.Nuk ishte faji jone shpirt,nuk ishte faji jone!!!
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Percartje

Ne kembe perballe xhamit qe reflekton unin tim ,mblodha grushtin dhe i rashe fort.Cdo gje ne te qindten e sekondes u be therrmija therrmija..Nuk dua tja di me se cdo ndodhi.Te veje gjithcka ne djall.I kam thene vetes Boll...Nje minute heshtje per vdekjen ne menyre tragjike te shpirtit tim.
 

Ema

Goddes
Re: Percartje

Ojalá pudiera borrarte
Ojalá te me borraras de mis sueños
y poder desdibujarte.
Ojalá y pudiera ahogarte en un charco
lleno de rosas de amor.
Ojalá y si me olvidará hasta tú nombre
ahogarlo dentro del mar…
Ojalá que tú sonrisa de verano,
se pudiera ya borrar…
Vuelve corazón, uuuuuuh uuuuuuh,
vuelve a mi lado,
vuelve corazón,
no vuelve, no vuelve,
no vuelve, noooooo…
Ojalá te me borraras para siempre
de mi vida para no volverte a ver…
Y ojalá te me volaras por la noches,
en el día, para no volverte a ver…
Y ojalá te me esfumaras de mis sueños,
vida mía, para no volverte a ver,
no, ni en sueños…
¿Cómo puedo yo robar tus besos vida?
Están tatuados en mi piel,
quiero de una vez por todos ya largarte
y borrarte de mi ser…
Ojalá y la lluvia me ahogue entre sus brazos,
para no pensar en tí,
o que pase un milagro,
o que pase algo,
que me lleve hasta a tí...
Vuelve corazón, uuuuuh uuuuuuuh
vuelve a mi lado,
pero no, no, no, no,
no vuelve corazón,
no vuelve, no vuelve,
no vuelve, no.
Ojalá y te me borrarás para siempre,
de mi vida, para no volverte a ver.
Y ojalá te me volaras por la noches,
en el día, para no volverte a ver…
Y ojalá te me esfumarás de mis sueños
y que no me lluevas más
Y ojalá que la lluvia me ahogue entre sus brazos
para no volverte ver,
no, ni en sueños,
a que pares de llover, sueños…
Sueños…
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Percartje

<span style='font-size: 11pt'><span style='font-family: Book Antiqua'><span style="color: #C0C0C0">Pas kaq kohesh dhe perseri me rivjen neper mendje.Sorrollatesh tek une me nje cigare ne dore..Kam frike se do te te shoh dhe sdo te te njoh.Largesia sigurisht ka bere te veten,koha gjithashtu.Te te jene rritur floket valle...je dobesuar? Je me mire tani? Se di pse vazhdoj ende te merakosem per ty.Te kam shkeputur aq perdhunueshem nga vetja sa me je kthyer ne nje makth..me sakte ardhja jote.Jam e bindur qe skam bere asnje padrejtesi qe te kam zhdukur nga vetja.Eshte minimumi qe mund te bej sidomos tani qe rrjedha e jetes sime ka dale nga shtrati jot.E keshtu vazhdoj e vazhdoj te bind veten perdite...Ndoshta ky zeri i brendesise sime do uluriste me te madhe dhe do tradhetonte keto shkrime te ftohta..e di qe sjane te natyres sime keto shkrime..por pasioni im vdiq bashke me dashurine per ty.Dashurine e vetme te jetes sime.Nje ere e re ka ardhur te une..por jo si me ty..fatkeqesisht! </span></span></span>
 

Ema

Goddes
Re: Percartje

/ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/frown.gif
Lips me kepute shpirtin.
Jam kaq e nxehur me Fatin/Zotin/njeriun qe gjithe historite perfundojne me byceperpjete dhe nuk shoh dy njerez te lumtur,nuk shoh dashuri,a ka dashuri?Apo s'kishte as perpara po kishim deshire ta shihnim?
/ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/frown.gif /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/frown.gif
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Percartje

<span style='font-size: 11pt'><span style="color: #999999">Nuk dua te behem shume melodramatike,por ndihem me fat qe te pakten kam jetuar ate dashuri ku se kuptoja ku perfundonte lekura ime me lekuren e tij.Shoh verdalle sy ziliqare qe marrin fryme kot dhe e shkaterruan kete bote vetem se s'kane provuar te te dridhet te vetmen nje here zemra.
Tashme nuk kam me as fuqi te nxehem me jeten/Zotin/njerezit..se kam thirrur aq shume me te madhe plot mllef per humbjen time dhe thjesht jam dorezuar.</span></span>
 

Ema

Goddes
Re: Përçartje

<div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: Dirty Magic</div><div class="ubbcode-body">Ne fund te fundit, une duhet te kuptoj qe nuk jam nje njeri interesant, por vetem nje qenie meskine qe ulet ne nje qoshe dhe pret per pak vemendje! </div></div>

* e nxorra nga kanali kete fjali per t'ju bashkangjitur mendimit.
Ja gezuar!
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Përçartje

<span style='font-family: Book Antiqua'><span style="color: #C0C0C0">Sa te dhimbshme jane ndonjeher rrefimet.</span></span>
 

Ema

Goddes
Re: Përçartje

Dje dy muaj qe njihemi...ti as nuk ja ke idene sa mire i kam numeruar ditet une...

drejt fundit...Puc
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Përçartje

lol...Prandaj meshkujt s'ja kane idene se c'bluan truri femeror ndonjehere /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif
 
Top