Përçartje

Wii

Grupi i të moçmëve!
Re: Percartje

thone qe cdo femije ka nje gje te vecante...atehere nga vijne gjith keto njerez te zakonshem?
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Percartje

Se marr vesh pse eshte kaq e veshtire te gjesh nje logo te fakultetit ku je zbyth per 4 vjet rresht.. ca nervash duhet me pas me u marr me kto rob..pupupupupu
 

Ema

Goddes
Re: Percartje

E mu kujtua direkt ajo firma e Sirenes:


-Dhe ti qendrove si diell mbi mua,
dhe dot se ngrita doren e sfilitur
s'te fola dot,s'me beri gjuha
te te thoja "Ah,sa te kam pritur!"
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Percartje

Sa do doja ta kisha mesuar makinen..ta kisha mare tani, te hipja ne te ,dhe te shkelja gazin thjesht per te levizur me sa me shume shpejtesi te mundesha. Nuk eshte e lehte te mbash mbi supe ate cfare vetes si ke uruar kurre,por kur ndodhesh ne keto situata e vetmja gje qe kerkohet si zgjidhje eshte te dalesh jashte e te marresh pak ajer te paster..ndersa une..do te zgjidhja te mbaja frymen per sekonda te tera ne uje derisa te hapja syte e te kuptoja qe bota mbiujore eshte shume me shume se aq sa kam mundur ta shoh une...qe vlen me shume.Te zhdukesh nuk eshte zgjidhje..por jo gjithmone gjerat munden te behen drejt pavarsisht asaj qe zgjedhim ,jo gjithmone zgjedhim te duhuren/in.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Percartje

<div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: Muelle</div><div class="ubbcode-body"> esiste veramente l'amore impossibile?</div></div>

jo vetem dembelizmi per te fillu nje te re!
 

eniad

Forumium maestatis
Re: Percartje

Hip hip hurrayyyyyy...I'm better than you, bitter than you, smarter than you, sexier than you (this is the key), hotter, colder, sharper, rounder... /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/pickellonja.gif /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/eek.gif

Well, nothing's changed sweety... uhhh, yeah, make up is heavier this season, chanel or lauren as they say, but the face beneath is just that same one. Even lady-like dresses of that-time-feminine-look are just a piece of cloth around the same curvy bodies that say nothing but yell for fleshy attention.

Keep tight your inner or they'll steal it away from you, thus I'm told, thus I'm adviced, thus acting upon.

... well, you still get me, don't you...
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Percartje

..Tani jam vetem nje vajze e thjeshte e sapodiplomuar ne Tirane.Me shume ngulm i kisha vendosur vetes qellimin per nje master te menjehershem pas universitar por e pashe qe neglizhenca e mbrojtjes se gjuhes ma beri thuajse ta harroj.Sigurisht, edhe numri i kerkesave per pune e pranoj qe me perkedheli sedren per te menduar qe ketu, ne vendin tim , mbase do isha apo do jem dikushi.Pastaj, karriera nuk eshte gjithcka , jo per mua te pakten.Se di pse ndonjehere mendoj qe e kerkoj me teper per te pare prinderit e mi krenare per mua, sesa per veten. Une dua thjesht te kem nje apartament timin,nje qen dhe shoqerine time.Nese mundem ti realizoj keto,ndoshta dhe pse jo paevitueshem do kerkoj edhe dike qe ta dashuroj prane vetes, edhe pse e pranoj.DIKE E KAM.
Sa e veshtire eshte te jesh e dashuruar ne Tirane.Femrat dhe meshkujt qeshin kur i thua qe filani se ka tradhetuar asnjehere te dashuren e vet.Per tu habitur sa mbrapsht i kemi kapur fenomene te tilla qe jane jo pak lenduese.Po pse , tek tradhetia ngeli he?? Pale pastaj per flirtet qe jane bere kaq shume te pranueshme madje madje shihen me sy normal " Ska asgje te keqe mi,se shef ca mostre ka ne krah ai" -- me thote nje shoqja ime.Une e shoh dhe bej sikur e konfirmoj.Sbej dot ndryshe,eshte e kote ti them asaj qe ta lere djalin te qete sepse do bej te kunderten.Keshtu ndodh me te rinjte tane, BEJNE GJITHMONE TE KUNDERTEN.
"Ku do shkojme kete fundjave" -- ju them gocave.Mendohemi e mendohemi e si perfundim jemi perseri ne Tirane.Eshte e thjeshte,skemi aq shume lek.I hipim makines dhe sorrollatemi te gjejme edhe ndonje lokal te lezetshem edhe perfundojme te Mumja,ku ne 90% te rasteve ulesh per te gjuajtur.Shume mbytes ambjenti dhe bejme si bejme e rrime max nje ore.
E vendosem.Do shkojme ne Budva.Se keni idene ca ndryshimi klime ambjenti.Sa futesh ne qytet e sheh qe nga gjelberimi i madh qe je ne nje shtet tjeter.Njerezit jane praktik fare dhe shume te sjellshem.Duken qe ne sy qe jane te etur per euro dhe bejne gjithcka per te te mbajtur ne ate vend jo shume te lire.Megjithate me vete them " Ktij vendi ja bej hallall te gjitha leket qe kam mbledhur". Qyteti i vjeter plot me njerez,te rinj ,femije, burra gra, pleq ,ka nga te gjitha moshat.Mua me duken te gjithe te bukur.Ciftet jane kaq te adhurueshem.Shohin punen e tyre.Te kapur perqafe ,ecin neper rrugica , blejne akullore, bejne fotografi,shohin jahtet, flasin me njeri tjetrin dhe mua me duken kaq te thjeshte.Pse se kemi neve kete thjeshtesi?
Jam serish ne Tirane..dhe sme pelqen.Dua te largohem.
 

u74

Primus registratum
Re: Percartje

Realiteti ne esence ... . Thjeshte, bukur ,dhe pa ndroje . Bravo /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/thumbsup.gif
 
Re: Percartje

Lipsi me kete qe the ti une shikoj nje oportunitet per arbitrazh; ju nisim nje nga keta studentet qe do kthehen te ndertojne atdheun ne kembim per nje nga ju /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/laugh.gif
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Percartje

...Sot.Cme ndodhi sot.Ngrihem nga gjumi,shkoj ne tualet te laj dhembet,hap rubinetin dhe shoh qe bien vetem dy pika uje dhe asnje gje me shume.Me pertese te jashtezakonshme shkoj te marr dy shishe uje qe i ka mbushur mami per keto raste edhe nis te lahem.Ne pasqyre shof dy rrathe ne sy qe i kam nga gjumi i keq qe kam bere naten.Me vete mendohem te gjej ndonje gje te merrem per te hequr merzine e nates se pare."E gjeta"- mendoj, -Do ndez stereon,do bej dush per qejfin tim,do bej tualetin si mos me mire,do vesh minifundin qe bleva ne Budva dhe do dal me gocat neper dyqane ose ose do shkoj ne kinema vetem te shof "Shrek".Bej te ndez stereon dhe ngel, uee thash mos me eshte djegur..shof prizen ,e heq nga spina e ve prap ,sben.Cka ndodhur? Kuptoj,SKA DRITA.Terbohem ,ju betohem terbohem.Me vjen te uluras me te madhe o kafshaaaaa njerezzzzzz.Shkoj te pasqyra dhe i fus flokeve nje te kapur,sbej tualet fare vesh flip-flopet dhe dal nga shpia.Ve kufjet ne vesh dhe me vjen te qaj.Eci neper rruge plot pluhur,me nje trafik maramendes,shof policin qe nuk pushon se fryri bilbilit,makina qe i bien pafund burise dhe kudo ajo zhurma e urryeshme e gjeneratoreve.Dal komplet nga lekura ime dhe e shoh veten te eci neper gurickat e bregut te detit ne Dhermi me diellin qe me pjek fytyren.Ketu dua te jem tani,pa celular,pa televizion,pa njerez,pa revista,pa asgje..dua vetem te jem ne endrren time.
 

ladouce2005

Primus registratum
Re: Percartje

forgetting...how can you? when everything around you calls it's name...REALITY...wake up from the beautiful dream...we have another dream for you, until next time you go to bed...we have a pre-pack option as well...with all necessary details...but, you can not change a single thing! No returns are allowed either!
And that's called REALITY, the forced one, unchangeable one, enjoyable to the last second though; you want to or not...no options are left for you, but LIVE WITH IT!
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: Percartje

Isn't a bit late for that?

Vetëm! Qetësi! Hapësirë pafund! Natë vonë! Gota konjakut pranë duke më mbajtur shoqëri. Televizori ndezur pa ndonjë program tërheqës. Një cigare si për të harruar disi qetësinë shurdhuese e hapësirën frymëmarrëse të apartamentit. Ndofta do bëja mirë të dilja ose së paku të merrja në telefon por është shumë vonë për të dyja.

Ka ndonjë këtu që të ketë pak kohë të lirë të më kushtojë?
 

tola77

Primus registratum
Re: Percartje

Ketu jam une, por ndoshta momenti kaloi, dhe une ne keto momente jam vetem, ne hapesiren e madhe te zyres, me paisjet e ftohta metalike te ambjentit pereth, me nje pc te vogel qe me jep mundesine te komunikoj.
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Percartje

<span style="color: #993399">Ajo smundi ta kishte kurre ate qe donte..Cinizmi i tij ishte i tepruar dhe ajo se fali kurre per kte.Nje dite ai u largua dhe keshtu su pane me..( kete thoshte historia ..historia e te dyve).
...Ne rruginen e humbur ,ne erresire ajo po nxitonte,kish frike...ishte vone dhe gjithmone e ngacmonin ne ate rruge..Shiu kercenonte me shume se erresira.Peshtjellim ndjenjash,dhe ajo i ndjente te gjitha..Hapa te ngadalte e te vendosur degjoheshin te vinin perballe saj,dy sy te zinj shkrepetine sapo u kryqezuan me syte e saj.Ajo u drodh..diku i kish pare keta sy..Zemra e tij degjohej tek rrihte,te pakten asaj i dukej se rrihte njesoj me te sajen..Ai e pa,kish kohe qe e priste,shume kohe.I kapi duart,ja puthi te dyja dhe fort e shtrengoi pas buzeve te tij.E puthte fort,e perqafonte,e dinte qe sdo e bente dot kurre me sepse ajo sdo ja lejonte,por ai kish nevoje per puthjet e saj."Shpirt.." Ajo e puthte dhe lotet vergonin per poshte..ai e dashuronte,por ajo smundej!!</span>
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Percartje

<span style="color: #993399">Urrej ate qe dua dhe dua ate qe urrej /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/frown.gif</span>
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Percartje

kondre,
pse qan ti loku logel? kush eshte ajo qelbesira qe te ka ba me vujt??? /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smash.gif
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: Percartje

Kujdes me llafet ti se ... /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/kiss.gif /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/kiss.gif .

Un po i jepsha içik zemër Lipsit mi. Ajo që m'bo mu me vujt o larg, shum larg. Por do vijë se s'ka ku e lu.
 
Top