Përçartje

Al-Punk

Still here
Re: Përçartje

Normale, femra ka me shume fantazi, meshkujt presin te ushqehen nga truri i femres si femija nga gjiri i nenes /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/laugh.gif
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Përçartje

E urrej faktin se si perdorim keto "truke" per ti bere meshkujt pas vetes,dhe per te forcuar egon qe na karakterizon.
 

Al-Punk

Still here
Re: Përçartje

Nuk e di pse e urren! Personalisht eshte nder te vetmet gjera qe ia vlen te kesh nje femer prane :p
Kontakti fizik mbaron per pak minuta, ndjesite (term jo i "plote") qe te jep nje femer mund te zgjasin me ore, me dite ...
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Përçartje

I urrej sepse ne mund tja dalim dhe pa to per ta bere nje mashkull per vete..he se nisa delirova me teper se c'duhet une.
 

Ema

Goddes
Re: Përçartje

Hehehehe!

Une di qe ai nuk di.Ai nuk e di se une di per R,per historine e tyre,nuk e di se e di se ka ftuar ai vete Meg tek festa fatkeqe.Ai nuk e di,nuk e mban mend se jemi njohur diten e ditlindjes se femres qe ka dashur me shume ne bote.Ai nuk di c'mendoj kur e shikoj ne sy.Nuk di pse mbreme e perqafoja fort,i shtrengoja koken mbi klavikul dhe qaja.Nuk di sa i rendesishem eshte dhe kur pyet i pergjigjem se "Cdo gje qe mund te them mund te perdoret kunder meje".Nuk jam ekspozuar kurre kaq fort me dike.Me jepte bezdi fakti qe nuk do shiheshim me kurre dhe ai s'kishte kuptuar asgje nga une.Nuk dinte c'ndjeja,nuk dinte c'mendoja,c'fantazoja.Lumturia eshte aq e shpejte ne fluturim sa me le pas vec pluhurin e ndjesise.E une isha e lumtur te shtunen e kaluar.Kaloja me shpengim rrugen,jo nuk prekja ne toke,kisha krahe...Pashe nje cift qe perqafohej,bleva nje saksi me lule te verdha,vizatova me broccoletti(si quhen ne shqip) lule mbi pizza.Eshte e gjithe kjo ndjesi plotesimi kur jam me te,kjo gjendje drogimi qe ai nuk kupton,e megjithate me mire te flas,me mire te perpiqem,nuk do kuptoje gjithcka,por dicka do ta marre vesh.Nuk pretendoj te me kuptoje me shikime,ai as nuk e di c'shtigje kam une brenda zemres.Nuk di sa luftoj me mallin,nuk da sa cuditem me veten,me menyren si sillem me te,me menyren si e dua.Ah,ai as nuk din se e dua fare.Po une cdo dite,cdo moment,cdo ore,perpiqem ti tregoj kush jam,perpiqem ti tregoj sa rendesi ka per mua,perpiqem ti tregoj sa me mungon,pavaresisht se c'ka nga ana tjeter.Ja,dje me kendonte nje kenge..."Linda,nena,do jesh krah meje gjithe jeten".E pashe ne sy,ishte i sinqerte ne ate moment,nuk e dinte mire se c'peshe kishte ajo qe thoshte por e ndjenjte fort ne ate cast."Gjithe jeta eshte sot,i thashe,gjithe jeta eshte sot..."
...Fol,fol,fol....
 

qejfliu

Primus registratum
Re: Përçartje

Po c'force kam une qe me njeren dore te cjerr e me tjetren te perkedhel? Thuame!
 

Ema

Goddes
Re: Përçartje

<div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: *pLaYbOy*</div><div class="ubbcode-body">Po c'force kam une qe me njeren dore te cjerr e me tjetren te perkedhel? Thuame! </div></div>

Pse s'e ka bere njeri me ty e???
P.s:playoboy,hah
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Përçartje

Do doja te isha djale qe te mos perballesha perdite me mamin qe me tregon se boll eksperimentova me jeten time.
Do doja te isha djale qe te mos degjoja motren time qe me tregon perdite sa gabime kam bere.
Do doja te isha djale ashtu sic im ate kishte deshiruar.
Do doja te isha djale per nje te vetme cast qe te mos ndjeja ate qe ndjej.
Do doja te isha djale,vetem nje cast.
 

Hellena

Primus registratum
Re: Përçartje

Vazhdo me tenden ti ska gje .
le te flasin . karvani perpara /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif
 

Ema

Goddes
Re: Përçartje

LA FORMA DE QUERER TÚ
La forma de querer tú
es dejarme que te quiera.
El sí con que te me rindes es el silencio.
Tus besos son ofrecerme los labios
para que los bese yo.
Jamás palabras,
abrazos,
me dirán que tú existías,
que me quisiste: Jamás.

Me lo dicen hojas blancas,
mapas,
augurios,
teléfonos;
tú, no.

Y estoy abrazado a ti sin preguntarte,
de miedo a que no sea verdad
que tú vives y me quieres.
Y estoy abrazado a ti sin mirar
y sin tocarte.
No vaya a ser que descubra con preguntas,
con caricias,
esa soledad inmensa de quererte sólo yo.


Kushedi a ndjente ato qe ndjej une Salinas kur shkroi kete poezine,kushedi a flinte dot naten apo pesha e ankthit i shtregonte fytin,kushedi si e jetonte pritjen,friken.Fakti qe dikush tjeter ka menduar ato qe mendoj une sot me ngushellon,ndjehem me pak idiote dhe them se athere do kaloje,do kaloje dhe kjo si cdo gje tjeter.Me cudit vetem dicka,ka dite qe zgjohem dhe jam mire,dhe nuk dua te te shoh,dhe nuk dua te di ku je,cfare ben,a ekziston,e pastaj me kapin keto momentet e zeza,me mbyt ankthi,me kap paniku.
-Nuk do ja dalim dot,-me thoje-nuk do shqitemi dot,nuk do jesh e lumtur,nuk je kaq e forte.
Por une kembengul ne time,mbyll veshet dhe shikoj veshtrimin tend,degjoj pulsin midis qafes dhe veshit,degjoj frymemarrjen tende qe shepshtohet,ti mbyll syte me duar.Ti ndjen 0,00000001 dhe kjo me ben te zgerdhihem,o njeriu i akullit...:)
Kushedi a do trishtohem kur te rilexoj veten pas nje viti,kushedi ne do te kem harruar fare,ne do arrij te imagjinoj veten sot,ulur para kompjuterit,me telefon ne dore,po sot,c'do bejme sot???
Minus 23...
...


/ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/frown.gif
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Përçartje

<span style='font-size: 11pt'><span style='font-family: Book Antiqua'><span style="color: #990000">Para ca kohesh e pashe aq fort diellin sa mu shua shikimi vetem per nje cast.Tani,shoh te me afrohen bukuri te cilave ju shijoj vetem silueten,hijen.I prek,por si ndjej,i kundroj por pa ngjyra.Me humbi shikimi i vetem per te cilat kisha sy.Ndjej keqardhje,pishmane qe smunda ti beja balle tundimit ...me besoni,si kurre ndonjehere skishte diell me te bukur.E pyes veten,a ka te tjere te verbuar si une?</span></span></span>
 

Guest
Re: Përçartje

WAW, une jam perseri ajo qe isha.

U zgjova pas nje kohe kaaaaaq te gjate, edhe pse kam fjetur aq sa gjithe te tjeret...
Mbase shume me pak se ata.
 

Ema

Goddes
Re: Përçartje

.......................OKeeeeeeeeeeeeeeeeeeej.
Tani mbaroi gjithcka.Mora me shume nga c'prisja,me pak nga c'shjpresoja.Po tani nje dileme tjeter me ngaterron shpirtin:"sa kohe per harresen,sa kohe per zhdukjen totale?".Keshtu si e kemi nisur nuk bejme mire,do sorollatemi neper zemer njeri-tjetrit kot deri sa te bejme gjak fushe-betejen.Mund ta kapercejme kete periudhen e zvarrisjes?A mund te zgjohem neser dhe data te jete 1 maj,por edhe 23 prill nuk eshte keq,vetem hiqma mendimin prej fytit se u mbyta nga malli.... /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/frown.gif
 
Top