Përçartje

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Percartje

E pabesueshme...ndjeva serish aromen e luleve te qumeshtit poshte dritares sime...
 

karamel

Primus registratum
Re: Percartje

Me te vertet e cuditshme sa shume pergjason harta e vendit ku kam lindur me ate te nje akrivoli..
 

Mono

Forumium praecox
Re: Percartje

mit dir hab iche dieses Gefuhl,
dass wir heut nacht unsterblich sind
 

marina s.

Forumium maestatis
Re: Percartje

Gezim dhe trishtim per te njejten arsye.Shprese dhe vetedije se shpresa eshte e kote. Mosbindje dhe dorezim ne te njejten kohe.

Njeriu eshte vertete i mrekullueshem amà ta shpif!
 

Qerratai

Primus registratum
Re: Percartje

U ndame ne te njejtin çast ne te cilin te perqafova, te thashe "TE DUA" me heshtjen time, qava kur buzeqeshja me lindi ne fytyre dhe u beme nje gje e vetme kur me percolle tek dera...
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Percartje

i cut my veins, but there was no blood, just a string of me in conventional words that made no sense to anybody.

Pyetje: A duhet te gjithe te kemi kuptim? dhe A duhet te kemi kuptim per te gjithe?
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Percartje

<span style="color: #CC66CC"><span style='font-size: 8pt'>Kjo eshte e rendesishme : Bej ate qe duhet te besh,perfundimisht zgjidh te veprosh sipas asaj qe ndjen.Arsye-ja te le ndonjehere aq keq ne balte sa e humbet totalisht kontrollin e vetes.Nese ndjejme e bejme sepse duhet te jetojme,perndryshe gjithcka humbet vleren e saj respektive.Dikush mendoi ta lidhte jeten me te ndjerit,une mendoj qe ka bere shume mire.Kemi vuajtur jo pak,por perndryshe sdo kuptonim dot sensin: thelbin e se bukures qe qendron midis ferr-parajses se prekshme.</span></span>
 
Re: Percartje

<div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: alinos</div><div class="ubbcode-body">

Pyetje: A duhet te gjithe te kemi kuptim? dhe A duhet te kemi kuptim per te gjithe? </div></div>

Pyetje budallaqe te cilave ti ja ke ditur pergjigjen gjithmone. Te kesh kuptim per te gjithe, eshte te mos kesh lindur kurre. As Zoti s'ka kuptim per te gjithe. /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/crazy.gif
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Percartje

vetem se pyetja ime nuk ishte filozofike, ishte retorike. Natyrisht tashme s'kam nerva te shkruaj neper af gjithe zinxhirin e mendimeve qe perpunova ne koke derisa arrita tek ajo pyetje, por si gjithnje une jam ulur ne nje shilarese dhe po kolovitem mes dilemave te mia, te cilat as perpiqem t'i zgjidh, pasi pa to, s'do te isha une /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/wink.gif
 

ala

Forumium praecox
Re: Percartje

sapo prenotova bileten e kthimit....
Sigurisht jam e kenaqur qe po kthehem,por jo dhe aq...jo aq sa te mos qaj per ata qe po lej ketu...familjen time,...nuk e di nese kthimi im do jete po kaq i shpejte sa ikja...di vetem qe telefonat do ankohen sepse do jene gjithmone te zbrazur nga perditshmeria e thirrjeve te njepasnjeshme...e di,dhe ju te njejten gje mendoni,qe do ju marre malli por kjo eshte jeta...disa gezohen,te tjere merziten...sdua te them hidherohen,sepse une nuk po vdes,thjesht po kthehem...

ata qe po me presin,ose ai qe po me pret eshte po kaq i gezuar sa te merzitur jeni ju...e kjo eshte antiteza e perjtshme,e ksaj jete ma.

te lutem mos u merzit,as ti vllackoja im,tanto e dini qe do kthehem perseri.BABI,do me marre malli,sigurisht kushedi sa here do ju bej zile te me merrni ne tel,do ta kem gjithmone bosh ate dreq telefoni e me kto tarifa te larta qe sdo ulen asnjehere ne sh....

ju dua shume e do me mungoni....
 

Kanarina

Primus registratum
Re: Percartje

Ndjenjat jane bileta per mergim me itenerar te percaktuar qe te con vite jete larg nga realiteti. Realiteti zakonisht qellon te jete perhere i bardhe ose i zi. Te gjithe syte e njerezve qe ia kane prere bileten vetes, jane kalejdoskope qe shtremberojne qellimisht realen. Kalejdoskopet qe shoqerojne itenerarin s'kane kurrfare garancie ne jetegjatesine e tyre dhe te gjithe njerezit qe lene syte peng kur pajisen me nje pale kesisoj, e dine mire dhe prape e bejne. Ka dhe nje te keqe me te madhe; kur kalejdoskopet skadojne, dhe kur e si skadojne askush s'e parashikon dot, syte qe te rikthehen jane edhe me me shume reflekse te grinjta. Sigurisht, nje eksperience e vetme nuk eshte as bilete per shpetimin, radhen e dyte kalejdoskopet, pasi je ankuar, te premtohen si me jetegjate dhe ti vazhdon e ha kumblla te tharta edhe kur ke provu thartine e tyre therese...me pak fjale, agjencia e kalejdoskopeve vazhdon aktivitetin e saj pa asnje kercenim financiar dhe kjo perderisa ka budallenj qe besojne ne ngjyra dhe itenerare me ngyra te perjetshme.
 

Ema

Goddes
Re: Percartje

Do doja shume Lipse qe te jetoja jeten e dikujt tjeter,por fatkeqsisht jeta qe jetoj eshte imja;une fatkeqsisht shkoj drejt zvoglimit(zhdukjes);fatkeqsisht e shkuara eshte e pakthyeshme,jeta e jetushem vetem nje here dhe une fatkeqsisht,jam une(kopjace e Borg) /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif

P.s:Shyqyr qe ka ndonjehere gjera te mira nepermes /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/laugh.gif
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Percartje

Mua me ndodh qe shpesh here te dal komplet nga trupi im dhe te shoh jeten e dikujt tjeter te misheruar tek une.Perpiqem e perpiqem te jetoj jeten time por pastaj nga pamundesia fillon te ndihesh e huaj edhe me veten..Une do doja te shijoja ate cfare me eshte destinuar, pa e ndryshuar , por qenka vertet e pamundur sidomos kur te tjere ,si une , dalin nga vetja.
 

Diddy19

Su@mi
Re: Percartje

<div class="ubbcode-block"><div class="ubbcode-header">Originally Posted By: Amelie</div><div class="ubbcode-body">vetem se pyetja ime nuk ishte filozofike, ishte retorike. Natyrisht tashme s'kam nerva te shkruaj neper af gjithe zinxhirin e mendimeve qe perpunova ne koke derisa arrita tek ajo pyetje, por si gjithnje une jam ulur ne nje shilarese dhe po kolovitem mes dilemave te mia, te cilat as perpiqem t'i zgjidh, pasi pa to, s'do te isha une /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/wink.gif </div></div>

Te gjithe ndodhemi si ne lishares, here poshte e here lart. Mundohu te besh sic bej une : shijoj diellin qe me ngroh nderkohe qe ulem e ngritem. /ubb/images/%%GRAEMLIN_URL%%/smile.gif Nganjehere s'ben dot gje tjeter.
 
Top