Përçartje

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Përçartje

Ai: Une dua te vish ketu!!
Une : Nuk mendon qe eshte heret akoma,sjane vendime per tu marre keshtu?!
Ai : Te dua prane vetes,e kupton? Ndryshe do vi une prane teje,do heq dore nga gjithcka!
Une : Une do largohem..dhe ti e di...do te te pres aty ku do jetoj..gjerat sjane te lehta,por une dua te te marr me vete,dhe do bej gjithcka per NE te dy sepse te dy jemi NJE dhe une do luftoj per kete.Tani e kuptoj qe me duhet te bej kete cmenduri.
Ai : Te dua,te dua shume.
 

Blendi

Primus registratum
Re: Përçartje

Kjo me ka ndodhur dhe mua, eshte e frikshme, ishte thuajse njesoj...nuk po e tregoj vazhdimin, keto drama zakonisht mbarojne me zemerthyerje.
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Përçartje

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
tashi spo kuptoj... esht ai, ajo apo te dy te martuar...

[/ QUOTE ]

Asnje i martuar nga ne te dy...duhemi shume por smund te sakrifikojme jetet tona per te qendruar se bashku,sepse sic tha Blendi mund te ndodhi qe perfundon ne dhimbje serish.Se di,ca gjera jane te destinuara te ndodhin keshtu,une perpiqem te dashuroj me pasion e ta ruaj ate njeri prane vetes pa menduar se cdo me ofroje e ardhmja me te,ndoshta prandaj shuhet dhe pasioni sepse mendojme per te ardhmen e dickaje qe asnjehere sjemi te sigurt qe mund te finalizohet.
 

Blendi

Primus registratum
Re: Përçartje

ato shkrimet e djeshme perfunduan te gjitha ne kosh. ? po t'i coj tek dashuria biseda jone s'ka kuptim se nuk ishte teme me vete, ishte thjesht bisede. Mendoj se te diapazoni nuk ka nevoje per fort moderim, tradicionalisht nuk ka patur fare, c'kuptim ka organizimi brenda percartjes?

Ato qe dikush i shkruan tek faqja 20 e nje teme te Diapazon, s'eshte e thene te jene gjera qe i do ne nje teme te re tek Dashuria. jane pak personale, mendoj.

nejse, nuk eshte fund i botes /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/wave.gif
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Përçartje

Jam dakort me Blendin,ndoshta ato biseda skishin nevoje te moderoheshin pasi ishin te gjitha mendime a ndoshta percartje te cdokujt ne lidhje me ceshtjen e Dashurise,sdq per mua sperben asnje problem nese jane hedhur dhe ne kosh.Te Dashuria sdo i kerkoja e sdo i kerkoja.
Persh.Iola /pf/images/graemlins/smile.gif
 

abs

nuk e di...
Re: Përçartje

Kisha fatin t'i lexoj.simbas meje s'ishin 'dashuri e humbur'por dashuri e perjetuar /pf/images/graemlins/smile.gifdhe nje shkembim bisede spontane e frutdhense /pf/images/graemlins/thumbsup.gif




Pershendetje /pf/images/graemlins/smile.gif
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Përçartje

Si duket sikur e ke shkruajtur te gjithen ti Iola /pf/images/graemlins/smile.gif.Se ca efekti me beka /pf/images/graemlins/tonguee.gif
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Përçartje

Ajo ecte drejt tij me hapa te vendosur,pala e fustanit i perkedhelte pulpen embelsisht...ai i zgjat doren dhe ajo e kap duke futur gishtat e saj ne gishtat e tij.Dora e tij perkedhel qafen e gjate aromendjellese te vajzes fatale dhe e kthen me shpinen mbeshtetur te gjoksi i tij.Te dy kercejne Por una cabeza.. tangoja e famshme e jetes se saj.Tango-ja e shumepritur qe ajo e kish perqafuar ne cdo enderrim te jetes se saj.Ngadale ata hedhin hapat ngjitur me njeri tjetrin.Ai e mbeshtet te gjunjet e tij dhe ajo shtrihet e tera e kapur pas gjymtyreve muskuloz.Ai largohet me koken te kthyer pas ,te mos shohi pasionin,zjarrin,epshin,deshiren ne syte e saj..por ajo sdorezohet,ajo e deshiron,e shtrenguar me kofshet te mbeshtetura ne dyshemene e akullt ajo eshte e gjitha e Tij.Lufte pasionesh,epshesh e bejne djaloshin te perkedhelet ne palat e fustanit te saj dhe pasi e kap per beli ai e puth fort,ai me ne fund beri ate qe ajo deshironte.
Pertej ne nje mjegulline orkestra luan tingujt e fundit te tangos se tyre dhe kercimtareve ju dalloheshin vetem siluetat ,dallohej me i bukuri emocion ndonjehere...dallohej PASIONI!!!!

http://www.youtube.com/watch?v=qAAM2PIF0C8&amp;mode=related&amp;search=
 

Mono

Forumium praecox
Re: Përçartje

Duket sikur asgje nuk ka me te vertete rendesi ne kete jete me perjashtim te gjerave qe humbasim.

Nuk e di dhe sa kohe do na duhet qe te kuptojme qe jeta nuk ka nje kuptim te mirefillite pervec kohes qe na ha driten e syve dhe na zhyt ne erresiren e paevitueshme
 

ameba

Forumium maestatis
Re: Përçartje

Vazhdoj te kacavirrem ne maje te gjerave me te medha se vetja pa nje vizion te qarte te asaj qe me pret ne maje te sfides se rradhes...

Cuditerisht vazhdoj ta bej... /pf/images/graemlins/shrug.gif
 

true confidental

Forumium maestatis
Re: Përçartje

Te kthehesh ne nje robot, pa zemer, pa mendje, i programuar per te kryer nje seri detyrash, ku skerkohet kreativitet, ku skerkohet fantazi, as buzeqeshje , as miresjellje ....por vetem nje mekanizem kompjuterik qe permbush e ripermbush te njejten gje over and over again , ku nuk pritet asnje surprize , asnje nderhyrje e komplikuar .....lol, kjo quhet artificial intelligence ...te behesh 100% i parashikueshem ... ncuq, I can never do that /pf/images/graemlins/smile.gif
 
Top