Përçartje

d

Primus registratum
Re: Përçartje

dmth pese rruge e nje pune i bie llogaria /pf/images/graemlins/smile.gif
tingellon mire, vetem se nje arsye shume e forte do mund t'a justifikonte kete.
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Përçartje

Kam filluar ta justifikoj aq perfekshmerisht veten time sa e besoj dhe vete...
 

Danae

Primus registratum
Re: Përçartje

perdite nje lufte, perdite lufte vullnetesh, perdite mesazhe subliminale neper nen te, perdite intriga te reja.
perdite ankesa dhe anketa, kurthe dhe kercenime nga ata qe duhet te levizesh maje akrepave, perdite teste psikologjike dhe drejtim te timonit nga ishulli i vet.
Kush vuan nga kompleksi i inferioritetit kthehet ne kriminel te shumefishuar e njehere ne post, lutu,( se nuk ke zgjidhje tjeter), te kesh durim e te mbijetosh deri ne diten qe krijesa te kaloje ne periudhen e evulimit qe quhet ngopje e te pesoje shnderrimin nga bisha ne njeri.
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Përçartje

Nuk ngopesha duke te te puthur syte...doja ti kisha te miat edhe ato,doja te bindesha plotesisht qe je i imi dhe qe me ty mund te bej cte dua,ashtu sic mund te besh dhe ti me mua.Fytyren tende e kap me te dy duart edhe buzet i mbeshtes mbi qepallat e syve te ty.Qerpiket e tua plot tension me perkedhelin buzet..dhe une te deshiroj!
Ndoshta sdo ta di asnjehere nese jam dashuruar,nese ndonjehere kam rene ne dashuri,sdo ta kuptoj kurre ku nis e ku mbaron kjo ndjenje,por di qe asnjehere sme ka ndodhur te perjetoj dy ndjesi njesoj me askend tjeter.Jeta ime e mbushur plot ndjenja dhe ti qe kerkon te mi marresh te gjitha,dhe une mosbesuese dicka e fsheh per veten time.
Te dua? Po dhe Jo /pf/images/graemlins/smile.gif.Ta them me te qeshur dhe ti me te qeshur me perqafon,hajde ketu mistrecja ime qe bluan kaq shume gjera ne koke.Po,te dua..them se PO.Ooo boll tani dhe behem me turp dhe fytyren e kuqe e fsheh midis jasteqeve te bardhe...Je i imi,kjo ka rendesi dhe une sdo rresht duke mos hequr dore nga ty!!
 

marina s.

Forumium maestatis
Re: Përçartje

Grup miqsh ee? Do me pelqente te dija se ç'vlere i jep shumica e njerezve kesaj fjale. Nejse,une po flas per vete...miku im e pranoi,ne nje fare menyre,sjelljen e tij jo fort te kendshme dhe me perplasi me surrat edhe reagimin tim jo fort te kendshem ndaj kesaj sjelljeje. Heh...mora hak tha.Po,bera hakmarrje.U kenaqa? Jo. Merzita mikun tim,merzita veten.Por diçka pozitive arrij ta gjej ne te gjithe kete...ky eshte maksimumi i ligesise qe une mund te arrij dhe eshte teper i ulet.
Shpresoj qe miqesite e mia(kjo per te cilen po flas dhe dy te tjera) te arrijne t'i rezistojne te gjitha problemeve qe mund te shfaqen(qe une uroj te jene te paket)!!!

/pf/images/graemlins/smile.gif
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Përçartje

nje gote kos per njerezit e sotem, qe nuk dine c'duan, qe bejne jete zombi, qe pine 335690646 kafe ne dite, qe refuzojne dijen dhe i rezistojne miresise edhe kur ate ua bejne te tjeret. Sa te shpelare jane bere njerezit!!!
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Përçartje

Nje tastjere kane dhe ju dallohet ligesia me milje larg,pale te kishin ndonje gje ne dore do i binim kot ne qafe Don Kishoteve e Hitlerianeve se paska dale autokombania e grurit te pjekur ne diell me shume se cduhet.
 

cacol

Forumium maestatis
Re: Përçartje

Do vije nje dite, per kete jam i sigurt, qe ate surratin tend te brishte, tek " dera " ime do ta derrmosh... nqs une nuk do e hap ne kohe. Por kjo eshte e ardhmja... rendesi ka e tashmja per njerezit si ti, per femrat si ti qe luajne me cdo mashkull ne menyre qe pastaj te gjithe ti flakin poshte sepse vetem keshtu do kompletojne ate " hakmarrjen e heshtur " ndaj atij qe beri dashurine te lindte dhe qe me pas e vrau ate, nepermjet teje, nepermjet femrave si ti.


Je shume e mjere, je shume e varfer, je misherimi i iluzionit, je zhgenjimi me i madh i vetes tende...

Por ( sepse ka gjithmone nje POR ), je ende ne kohe per te shpetuar veten tende, je ende ne kohe per te qene siç duhet te jesh, mjafton vetem qe te mos merresh me 75%-in e gjerave... dhe te njerezve.

----------------------------------------------------------------------------------
3333
 

dahlia

Grupi i të çmëndurve!
Re: Përçartje

Profili yt i pare majtas me pelqente me shume...hunda dukej me e drejte...me kryeneçe...i jepte nje fare sigurie portretit tend...i jepte nje karakter mashkulli viril qe ne te vertete ti nuk e ke... e gjitha kjo eshte nje parade e deshtuar mendimesh te shemtuara...ti ke genjyer...nuk eshte hunda jote...kirurgji plastike...sot bejne te gjithe...te mjeret ata qe se kane kuptuar akoma...
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Përçartje

Njerez fallco,manekine te vetvetes me paturpesi te thone mirmengjes.Po si skane turp keta njerez qe misherojne te gjitha veset e te ligut,te gjitha mjerimet negative te kohes,ku i shpie mushka keto barinj qe dhe Zoti i denoi duke i dhene zemren bosh.
Je aq shume fallco,je aq i njejte sa vec makiazhit asgje te ty qe kam njohur ska ndryshuar.Me fal,por je aq plehre kur shoh se si perdor njerezit e tjere sa me vjen ta shkruaj me te madhe emrin tend o ti mbeturine per te cilin na vjen turp ta mbajme si bashkekombas,se njerez si ty na turperuan perpara te gjitheve.Plehre,vetem keshtu je tek une tani.
 
Top