Përçartje

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Përçartje

mmmmm cfare arome kjo kafja e mengjesit,sa shume e dua kete mengjes keshtu te qete ,te fresket e plot energji dhe aroma e kafese se sapobere qe te terheq nga krevati e te ben te shijosh cdo gje te vogel qe na ofron jeta ,edhe aromen e saj..
 

antip

Primus registratum
Re: Përçartje

Poshte ata qe duan te korruptojne shpirtrat e lire! Na u dha e drejta per te folur, per te shkruar, kush je ti qe na e merr!
Pse percartja ime qenka e padenje per ketu... Pse e jotja qenka me e mire???
Diapazoni juaj eshte aq i ngushte saqe jua merr frymen e arsyes dhe juve vete...
Ta gezoni!!!
 
S

Scorpion

Guest
Re: Përçartje

Heshtja jote me shtyn te mendoj,
(nese ne greminat e trurit tim
ka mbetur ende ndonje qelize racionale),
se ti perballe meje je Dr.Frojdi
e une perballe teje Pacient i cakerrdisur ,
qe llomotit percartje xhelozie
deri ne infinit.

A e perdorte elektroshokun Frojdi valle?!
 

dahlia

Grupi i të çmëndurve!
Re: Përçartje

U mundova te te ktheja pergjigje por ke kutine e PM plot /pf/images/graemlins/smile.gif
Me vjen mire qe u kuptuam te tjerat do i flasim kur te kthehem...

Ja kalofsh mire,

/pf/images/graemlins/wave.gif
 
S

Scorpion

Guest
Re: Përçartje

Oh perrua i mallkuar. Ta dhjefsha shtratin ! - Ishin te parat fjale qe me dolën nga shpirti ne forme kuje, e me tej "kuja" u shndërrua ne "klithje" :
- Oh Zot i madh. Ndihme, ndihme !
Ndieja kembet që me rreshqisnin vend e pa vend duke mos krijuar bazamentin e nevojshëm per t'u ringritur. Po ndieja se e kisha davane e humbur dhe rryma po me gllaberonte ne gjirin e vet. Por duart nuk pushonin se kryeri punen e tyre. Gjersa nje ... sfurk... ; Nje sfurk u zgjat perpara meje. Nuk ishte dora ime e majte e shnderruar në sfurk. Por nje sfurk i vertete. Oh Zot i madh ! Nje sfurk perballe gjoksit tim dhe fjalet e tjetrit nga rruga me çizmet plastike të zhytura ne uje, mu ne buze te perroit, teksa me therriste prej nga lart :
- Jepi djalo. Kapu fort biro !
 

dahlia

Grupi i të çmëndurve!
Re: Përçartje

Mos e ha Mathok ate tek mos e kap sfurkun se eshte i djallit... i Diapazonit desha me thone...
 

Guest
Re: Përçartje

/pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif

O Dahli mos vdeksh kurre sa kam qesh /pf/images/graemlins/kiss.gif

Ahh, erdhi fundi me duket ... /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

antip

Primus registratum
Re: Përçartje

Lumenj të ngrirë

Nata e dimrit:
Godas me këmbë një kanaçe të hedhur në trotuar. Zhurma e saj gjatë rrokullisjes mbi asfalt përhapet në natë midis pallateve të larta gri (ndoshta të gjelbër ose të kuq) dhe shuhet ngadalë. Zhys kokën në pallton time të zezë dhe eci. Në heshtjen e madhe të natës dimërore vetëm këpucët e mia ndihen mbi rrugë. Hëna e largët përhap dritën e vjedhur mbi qytetin e madh. Hëna e largët, por jo e paarritshme...

Nata e verës:
Era frynte në derën e kishës së vjetër. Poshtë në rrugë ngrihej pluhur, fletë të grisura bible, testamente… . Pëllumbat kokëulur ia kishin mbathur diku andej nga malet e vuajtjes, ndërsa korbat dhe shkabat vallëzonin në qiejt e pushtuar të natës.
I rrethuar nga mijëra vrasës hap rrugën time të shpëtimit me bërrylat e ngritur në lartësi të gjoksit. Ata ngulin sytë e kuq mbi mua dhe nën shigjetat e tyre unë ul kokën duke ecur shpejt e më shpejt.
 

antip

Primus registratum
Re: Përçartje

<font color="red"> Kriza </font>

Pse vallë në qiejt e natës të qytetit të madh yjet nuk duken?... Jo, nuk do të qaj, nuk do bërtas, nuk do shaj e mallkoj!... I ulur në shkallët e drunjta, duke vështruar horizontin, do humbas në vetminë time.

Por do të vijë një moment që do të frikësohem dhe, si i përmendur nga një dremitje e gjatë, do të vështroj sërish qiejt me shpresën se kësaj here do mund të dalloj qoftë edhe një yll që ndriçon...

E nëse prapë sytë e mi nuk do të shohin atë që kërkojnë, them se do përpiqem të fluturoj për t’i parë yjet më nga afër.

E nëse nuk do mund të fluturoj me trup, do fluturoj me shpirt lart e më lart në qiej derisa të shoh yjet.

Po sikur shpirti im të jetë i mbytur në mëkate?...

Mbase yjet mbi qytetin e madh duken, mbase jam i vetmi që nuk arrij t’i shoh...
 

antip

Primus registratum
Re: Përçartje

<font color="red"> E anasjellta </font>

Në rast se i ftohti fillon e të shtrëngon trupin dhe shpirtin, ke vetëm dy mundësi veprimi: E para është të nisësh të vraposh e lëvizësh në mënyrë që të ngrohesh, të vraposh derisa të të shterin fuqitë e të biesh pa ndjenja në tokën e akullt.

E dyta është të mblidhesh e të krruspullosesh rreth vetes për të ruajtur atë pak ngrohtësi trupore që të ka mbetur derisa acari të të futet në shpirt dhe ti të lëshosh frymën e fundit nën dridhjet e pakontrolluara të trupit tënd...

E treta (e fshehur, e humbur, e pamundur, e pazbuluar...) është mundësia që ti të gjesh ndonjë burim ngrohtësie, ndonjë thëngjill të pashuar dhe të ngrohesh pranë tij derisa ai të shuhet, e pastaj të vdisni të dy së bashku, por të paktën me një shije ëmbëlsie në shpirt...

E treta nuk ndodh, ndaj fillo të vraposh...
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Përçartje

pra,
eshte shumica ajo qe vendos nese ti je nje gjeni apo nje i cmendur. Kur shumica ndihet e kercenuar ne mediokritetin e vet, ajo bashkohet dhe vendoset kriteret e vleresimit:
ti - sexy (me shkrim)
ti - sexy (me avatar)
ti - sexy (me firme)
ti - sexy (ne fjalor)
ti - sexy (shumice)

te pese ti-te me lart jane kulmi i arritjes. Por mos harroni! Kjo nuk vlen per virtualet, por per realet. Ne nuk e dime si eshte ti-ja, por ai ose ajo na ka deftyer gjithcka, keshtu qe kush je ti, te thuash se s'eshte e vertete?!
Askushi! Mbaje vendin tend pra!

Te mohuarit:
ti - i cilter
ti - artist
ti - individualist
ti - indiferent
ti - pakice

S'keni turp! Si guxoni te mos i flisni sexy 1, sexy 2, sexy 3, sexy 4 dhe sexy 5?
Me siguri duhet te jesh njeri i deshtuar, pa jete profesionale, afektive dhe seksuale! Ti duhet te jesh nje hic, qe guxon mos ua varesh atyre 5 ti-rave aty me lart, keshtu qe ti (pakice) e ke per hak cdo gje qe te bie mbi koke. Ti je aq budalle/budallaqe sa je i/e sjellshme, dhe nuk u pergjigjesh idiotesirave, por perseri ti e ke fajin, sepse ti nuk reagon ndaj sexy 1, 2, 3, 4 dhe 5.

Keshtu qe gijotinen e beme gati: diskretimi eshte forme e trasheguar me shume dashamiresi nga komunizmi. Ah, natyrisht, shumica eshte perparimtare ashtu sic na pershkroi Gill, dhe ti malokja e shemtuar dhe e shendoshe, dhe e deshtuar se desh harrova s'duhet te guxosh te jesh ndryshe. O te gjithe njelloj, o s'ka vend per as edhe nje pordhe tenden. U bere ti te pjerdhesh me arome tjeter nga e shumices!

Nje gote kos ju lutem per dolline e rradhes!
 

pinkparadise

Forumium maestatis
Re: Përçartje

La société pardonne souvent au criminel, jamais elle ne pardonne au rêveur

Shoqeria fal shpesh here kriminelet, asnjehere nuk i fal enderrimtaret...
 

Ema

Goddes
Re: Përçartje

19.46.
Jam heret.Kam 14 min per 100 metra.Hyj e dal prej nje librarie komuniste /pf/images/graemlins/laugh.gif(Huh,qenka kenga per komandantin).C'eshte ky?Liber magjie?Nuk kishte formula,vetem teorira.
Edhe 4 minuta.4 minuta per tu endur ne gjendje dehje.Jam larg nga vetja.Bukur.gati-gati lumturi.Gati-gati dashuri,gati-gati deshire per te qene mire.
Gati-gati.20.00.Bie telefoni.Po me therrasin nga bota reale.Dal prej bodrumit me vrap.jam vone,jam gjithnje vone.
Lashe pas veten gati-gati.Tani vrapoj per tek stacioni i 13.
Nje djale kendon prapa meje i stonuar:"Se mi lasci non vale..."

/pf/images/graemlins/wink.gif
 

aswad

Primus registratum
Re: Përçartje

Kam shume frike nga permasat e mallit qe ndiej brenda vetes... /pf/images/graemlins/shrug.gif /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/wub.gif
 

belle

Primus registratum
Re: Përçartje

...pastaj, dhe pasi e ke menduar e kulluar mendimin neper filtra speciale, del ajo kryenecja ide e "po sikur"????
 

cacol

Forumium maestatis
Re: Përçartje

... Mos ki merak se nuk do te te gudulis me mjekren time aty mes kofsheve te tua... nuk do te te bej gje fare!
 

true confidental

Forumium maestatis
Re: Përçartje

Figura gjeometrike qe shformohen nen ritme te forta, simetrira qe shnderohen ne objekte pa forme , vija lineare qe tentojne te behen elastike per te mos u kthyer kurre me pas ne formen fillestare , transformime te njepasnjeshme qe behen focus vizionesh te mendjes ……imazhe te turbullta qe krijohen, humbasin, rikrijohen ne nje tjeter situate, tjeter dimension …real, por jo i prekshem, ah lojra temptuese te mendjes qe perpiqet te te mbaje zgjuar ska rendesi ku, ska rendesi cfare ……qesh, vetem qesh pa fund ……me veten, me ty, te papriturat, enigmen tone...
 
Top