Përçartje

alinos

Forumium maestatis
Re: Përçartje

po ata qe s'duan te qeshin, por duan te diskutojne? Si te bejne per te qeshur ikonat e shumta qe i kam vene me doren time, kur nuk ka rreshta me PERMBAJTJE?

plus! Ti vertet mendon se ata qe shkruajne ne Diapazon i perjetojne emocionet e tyre ketu brenda?!
Jo shpirt, diapazoni eshte nje kend per letraret e ri, ose njerezit me bote te pasur, jo kafeja e lagjes ku i futem me llape te dashurit/dashures time virtuale!

ato te tjerat pastaj jane pershtypje dhe pershtypjet e pabazuara ne fakte jane nje zinxhir fjalesh pa kuptim.

dhe e fundit fare: ca po te duhet ty se ku e jeton jeten nje tjeter? Realisht, virtualisht, dydimesionalisht, tredimensionalisht! Kush je ti qe heq vizen njehere??? Askushi! E pra, live and let live, ose po munde edhe live and let die!
 

cacol

Forumium maestatis
Re: Përçartje

Cdo fjale dashurie, cdo varg i shkruar per ndjenjat fisnike, cdo enderr e derdhur ne leter, ka si kurorezim perfundimtar FIZICITETIN ( ose e synon ate )! Pra nqs ka njerez qe preferojne thjeshtesine, thelbin, zhytjen e llapes ne gurrmaz, ku eshte problemi ? Duhet se s'ben ai mekanizmi mendor qe con ne te njejtin konkluzion ? Duhen se s'ben fjalet e bukura ? Nje poet puth njesoj si nje fshatar... fiksojeni!
 

antip

Primus registratum
Re: Përçartje

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
po ata qe s'duan te qeshin, por duan te diskutojne? Si te bejne per te qeshur ikonat e shumta qe i kam vene me doren time, kur nuk ka rreshta me PERMBAJTJE?

plus! Ti vertet mendon se ata qe shkruajne ne Diapazon i perjetojne emocionet e tyre ketu brenda?!
Jo shpirt, diapazoni eshte nje kend per letraret e ri, ose njerezit me bote te pasur, jo kafeja e lagjes ku i futem me llape te dashurit/dashures time virtuale!

ato te tjerat pastaj jane pershtypje dhe pershtypjet e pabazuara ne fakte jane nje zinxhir fjalesh pa kuptim.

dhe e fundit fare: ca po te duhet ty se ku e jeton jeten nje tjeter? Realisht, virtualisht, dydimesionalisht, tredimensionalisht! Kush je ti qe heq vizen njehere??? Askushi! E pra, live and let live, ose po munde edhe live and let die!

[/ QUOTE ]

E rendesishme eshte qe ti te ndihesh e qete pas kesaj...
 
S

Scorpion

Guest
Re: Përçartje

Paskan fillu problemet me personalitetin ketej...
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Përçartje

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />

E rendesishme eshte qe ti te ndihesh e qete pas kesaj...

[/ QUOTE ]

pervec bezdisjes qe sa here shkruaj dicka, me komenton ti para mbrapa, asgje nuk ka ndryshuar ne jeten time... por edhe kesaj ia gjeta ilacin ne komandon ignore user te AF-se /pf/images/graemlins/winkwink.gif
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Përçartje

Ne kete rast ishe ti ajo qe komentove pas tij /pf/images/graemlins/wink.gif.Nga nje ferre fjalesh mund te kete dhe ndonje trendafil te fshehur. /pf/images/graemlins/smile.gif
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Përçartje

zemer, ti vertet mendon se iu pergjigja atij, vetem se shkrova pas tij?
E c'pune kisha une me biseden midis ju te dyve dhe komplimentin e tij mbi pjerdhjen?
Percartja ime kishte te bente me cilesine e af-se keto kohet e fundit, keshtu qe nothing personal, dhe vazhdoni me jetet e mendimet tuaja se s'po perpiqesha te ndryshoja asgje!
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Përçartje

Shiko te pranosh ndonjehere dhe ate qe eshte e dukshme nuk eshte dhe aq keq.Nuk me bejne shume pershtypje komplimentat e ndonjerit apo ndonjeres ketu, dhe mos kujto se me interesojne shkrimet qe vine pas te mijave.Per cilesine e af-se nuk kam cfare them se sme intereson shume se si do duken shkrimet e mia ne sy te botes me cilesi apo jo,me intereson fakti qe jam komplet koshiente per cfare shkruaj.
P.s. Mos me thuaj zemra sepse sme pelqen ironia dhe cinizmi.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Përçartje

nje luge kos per te bere petullat, nje filxhan kos per kekun, nje kile kose per tave kosi. Kosi qenka burimi i jetes.
Nje gote kos per dollin e rradhes!
Gezuar!
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Përçartje

Me e bukura eshte kur predikon cilesi, personi qe fyen me teper se kushdo. C'mban kjo toke,cmban mjer mjer mjer.
 

antip

Primus registratum
Re: Përçartje

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
zemer, ti vertet mendon se iu pergjigja atij, vetem se shkrova pas tij?
E c'pune kisha une me biseden midis ju te dyve dhe komplimentin e tij mbi pjerdhjen?
Percartja ime kishte te bente me cilesine e af-se keto kohet e fundit, keshtu qe nothing personal, dhe vazhdoni me jetet e mendimet tuaja se s'po perpiqesha te ndryshoja asgje!

[/ QUOTE ]

Ashtu vertet!!! Po atehere pse e more kaq personal shkrimin tim pasues "Virtual i dashur". Une nuk t'u drejtova ty, nuk ju drejtova askujt ne veçanti.
Fakti qe u pergjigje TI tregon shume gjera... /pf/images/graemlins/winkwink.gif
Sa per punen e listes se injorimeve (te cilen jam i sigurt se e ke shume te gjate...) ta dish se nuk me ze gjumi naten dhe te lutem rimendohu... /pf/images/graemlins/tipsy.gif
Ti ke aq frike t'u besh balle problemeve saqe fut persona ne listen e injorimeve pas 2 shkrimeve qe te kane bere dhe qe te kane djegur! Me vjen vertet keq per ty...

P.S: Nuk besoj se eshte dinjitoze te diskutohen permbajtjet e kesaj teme anembane forumit dhe ne tema te tjera. Propaganden kunder atyre "cerrave" qe permend ti beje ketu ne je gjysma e asaj qe thua.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Përçartje

une jam askushi dhe dua te mbetem e tille. Perpjekjen tuaj per te me bere dikushi e quaj te pavend.

Gjithesesi, bota eshte e juaja per ta mbajtur. Pyetja eshte: a keni shpatulla?
 

marina s.

Forumium maestatis
Re: Përçartje

Mungese respekti dhe shtirje...tamam miqesi!
Nejse,e sotmja nuk do te kete nje te neserme,keshtu qe nuk e vras mendjen.
Shnet!
 

policia

Forumium maestatis
Re: Përçartje

jemi te dy ne kuzhine dhe po degjojme lajmet (ne fakt ai se une vetem syte kam aty)ne kulmein e tyre bie zilja ime e cel.me nje sy shoh ate dhe me tjetrin telefonin. ai nuk reagon fare nga zilja e cel. ne fakt me pak nervozizem cohem e marr tel shoh qe eshte nje person komplet i parendesishem dhe nxitoj te futem ne dhomen e gjumit(kete e bej kot dhe me cep te syrit pres ndonje reagim te tij por ai as koken nuk kthen). ai nuk eshte xheloz, ndoshta nuk me do si me pare, ndoshta do te sillet indiferent...
cfare po ndodh me ne dhe nje lume dyshimesh me jane qepur ne koke, dhe nje inat me ka kapur pa shkak. pas gati gjysem ore qendrimi ne dhome shtrire permbys mbi krevat vjen ai me ate buzeqeshjen e perhershme...
kush ishte ne tel me pyet aty per aty, dhe une e lumtur qe brenda vetes i shuajta dyshimet, mendova serish e inatosur "sa me besdis me keto pyetje"
 

cacol

Forumium maestatis
Re: Përçartje

Akoma nuk e ke kuptuar qe jam treguar i meshirshem me ty ? Ai truri yt i vogel dhe paranojak, perse valle nuk arrin te kuptoje qe mund te te kisha vrare, perdhosur, lenduar, cmendur e me pas te te kisha puthur, patur timen, pushtuar... ? Perse je kaq idiote ? Perse valle nuk arrin te jesh vetvetja ? Perse kerkon me cdo kusht qe te ngelesh brenda atyre binareve ne te cilet gabimisht ke futur shpirtin tend ? Hermetizmi yt, dhe kete do ta kuptosh nje dite dhe do cirresh e do vajtosh, do te te beje te humbasesh njerez te vyer, shpirtra fisnike, dashuri te verteta, endrra te mrekullueshme... Ah moj zemer, se keshtu te kam vertete, perse vetebindesh ? Perse je terbuar keshtu ? Kaq e frikshme qenka kjo ndjenje ... ?
 

marina s.

Forumium maestatis
Re: Përçartje

Me the: "per momentin e leme me kaq...". Per mua,ai moment perfundoi sot;gje qe do te thote se nuk ka me vazhdim.
Per nje person,qe supozohet se ka deshiren e mire dhe zgjuarsine e duhur per te kritikuar ate ç'ka duhet kritikuar dhe vleresuar ate ç'ka duhet vleresuar ne nje sjellje te veçante apo ne teresine e karakterit te nje personi tjeter,dy dite ishin mese te mjaftueshme per tu menduar.

Me vjen keq edhe mua! Adieu!

ps: uroj qe ajo ta kuptoje se eshte per te /pf/images/graemlins/smile.gif
 
Top