Përçartje

u74

Primus registratum
Re: Përçartje

Sulmi eshte mbrojtja me e mire ka pas thene nje budall...
un jam per kompromis , tamam pika e mesit... andej eshte zgjidhja ...
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Përçartje

Kompromisi mund te merret edhe per shenje lodhjeje nga lufterat donkishotjane. Ne fakt, ne kete bote ku kokat jane te perbera nga materiale te forta jo lehtesisht te identifikueshem kimikisht dhe ku intelektet zhvillohen duke lexu gazetat online, kompromisi duket udhadalja me e favorshme.

Termetet trondisin dhe objektet largohen gjithnje e me teper nga njeri tjetri. Ne emer te semundjeve ngjitese, te virtualizmit si alternative shpetimtare dhe ne emer te diversitetit, le t'i respektojme largesite!
 

Danae

Primus registratum
Re: Përçartje

Tra gli uomini ci sono dei simulatori come i fatti.
tra gli uomini ci sono dei predatori, come i croccodili piangenti e ulululanti, tra gli uomini ci sono gli opportunisti, tra gli uomini ci sono gli emotivi, una volta presi con l'esca di ciò che piace una volta addescata la trappola dovrebbe essere la curiosità ad amazzare il gatto.
Abbi il coraggio di apparire scemo almeno quanto svejk.
 

Danae

Primus registratum
Re: Përçartje

natyra e njeriut thjeshtesuar ne maximum, sidomos ne province.
ikja e befte ishte paditese, mungesa e taktit, kalova per ti dhene lamtumiren dikujt por vetem me keq bera, ishte si ti jepja nje shpulle te heshtur tek duart e saj dridheshin.
padashur...
 

alb_girl82

Primus registratum
Re: Përçartje

budalla eshte ai qe ben si budalla... po te tjeret cfare duhet ti therrasim... te zgjuar apo naiv?
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Përçartje

mund ta imitosh gjestin me dy gishta qe prekin lehte ballin...
po ndjek lepurin e?
 

eniad

Forumium maestatis
Re: Përçartje

<font color="brown"> You can always take a bow... You're so right Lara... </font>
 

Danae

Primus registratum
Re: Përçartje

jo, lepuri eshte kapitull i vjeter,i mbyllur.
por liza duhet te mesoje te rrahe ujin ne hava me mire,te ece ne ato kutite e shahut me shpejtesi te madhe qe te ngele vend numero.
te perqafoj
 

u74

Primus registratum
Re: Përçartje

Kur dikush rastesisht do me gjuajt nje gure ne pus eshte rekomandushme me pa kush eshte rrotull . Perndryshe mund te plasin nje lufte donkishotjane ku kompromisi nuk shihet si alternative .
Kompromisi sipas meje eshte marrveshje midis paleve ne konflikt e kushtezume nga rruga e perbashket e interesave ose qellimeve te ndryshme ... dola jashte teme .
Lufta donkishotjane .... analiza , virtualitet , diversitet , kohe e tepert ... me fjale te tjera me online heroj dhe heroina .
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Përçartje

Do doja te mos kisha veshe : te mos degjoja me ato qe kam degjuar.DO doja te mos kisha sy : te mos shihja me ate realitet qe kam pare.Do doja te mos kisha shpirt : te mos vuaja ohh kaq shume sa cjam duke vuajtur.Do doja te mos kisha zemer : Te mos e lendoja keshtu sic e kam lenduar.Do doja perfundimisht te largohesha nga vetja ime!!!
 

Blendi

Primus registratum
Re: Përçartje

Duket sikur po kerkon nje shnac per te ndryshuar te kaluaren, cka eshte normale, shumica e njerezve e urojne kete, ca here gabojme ne, ca here gabojne ndaj nesh.

Por eshte e pamundur te jetosh me koken pas pasi keshtu nuk sheh dot se nga po te cojne kembet. Me mire ndalo ulu, ose idealisht, shiko perpara.
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Përçartje

Une kam krijuar nje bote te vogel,nje parajse te teren time ,e kam krijuar prej vitesh dhe eshte e tera e imja...te cilen brenga ma beri ta humb.Tani ndihem pa strehe dhe shpirti me endet neper trupra qe si perkasin ta kene.Po perpiqem te ul kembet ne toke dhe te dal nga trupi im per ta pare gjithe jeten nga jashte qe me ne fund te mundem te marr nje vendim te hajrit.
 

ameba

Forumium maestatis
Re: Përçartje

Lips mos u merzit e mbi te gjitha mos e ler boten te te godase më...
Eshte nje shprehje shume e bukur qe kam qegjuar dikur dhe me duket se eshte bere me porosi per ty ne kete moment: "Once you have touched the bottom the only way to go is up"
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Përçartje

Nuk e kisha per ty ngutjen jo,mos mendo se se kam cuar neper mendje te vendos nje here e mire pa e zgjatur,por nuk dua te nxitohem sepse sdua te kthehem mbrapa me.Nuk ka te beje me dashuri te humbur sesa me nje moment shume te veshtire qe po kaloj.Nejse,FLM per keshillen.
 

Blendi

Primus registratum
Re: Përçartje

Mos prit keshilla nga njerezit (si une e lara) qe nuk dime c'ka ndodhur e para e punes. Mundemi vetem te te inkurajojme, por mbetemi ne deshira te mira dhe hamendesim.

Edhe une po kaloj nje moment shume te veshtire se e kam pas mamin pa qejf, vetem se kur une merzitem me iken cdo interes, as ne af nuk vij se nuk kam deshire te flas me njeri, dua vetmine time. sepse ka ca gjera qe jane me te vertete BRENGA, qe i bejne te tjera brenga te zbehen ne krahasim me to.

Por po qe si thote lara, une do lahesha, krihesha, dilja, harroja.
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: Përçartje

Pikerisht,nuk i kam borxh vetes asnje minute nxitimi sidomos ne keto momente.Kur shkruajta ketu doja vetem te shkruaja e asgje tjeter sepse skam deshire te flas me njeri per gjendjen time.Eshte pikerisht ajo deshira per te qene VETEM. Me vjen mire qe mundesh te me kuptosh,Blendi.
P.S. I uroj sherim te shpejte dhe shendet mamit tend.
 
Top