Motorrat e preferuar....

usta_Qima

Primus registratum
Re: Motorrat e preferuar....

pse mer nuk ju pelqe bmw ???
kujt nuk i pelqe seria R me motor boxer me pistona ashtu sic thote nji nga parafolsit ,atehere ke serine K me 4 cilindra qe esht yll bote.
para nja 12 vjetesh ne tirane paten ardh nja 10 italian me bmw nga ata qe i bin botes verdall me motorra, edhe ndalun para skernderbeut me bo foto.
per kuriozitet vajta me pa me ca shoke (shqiptar mo) /pf/images/graemlins/smile.gif edhe kur pash kilometrazhin u cmena , me i riu kishte 170.000 km, te tjeret 200.000 etj deri tek njoni qe kishte 323.000 e ca. me iku petlla.
italioni tha:
ktij hudhi benzin edhe ecccccccc /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

master of puppets

Primus registratum
Re: Motorrat e preferuar....

Mua nga motorrat me pelqejne modelet cruiser,pavaresisht nga marka e motorrit.ne modelet cruiser te bmw vihet re kjo puna e pistonave horizontale,tek disa prej tyre e qe mua sme pelqen.pune shijesh,as e ve ne diskutim qe motorrat bmw jane nder me te miret ne treg.
ata italianet qe pe ke skenderbeu me bmw cruiser apo bmw touring ishin?Hajt shnet e pare
 

soni2

Primus registratum
Re: Motorrat e preferuar....

mv augusta f4
dhe buell
kam pare nje motor gjerman i prodhuar ne bayern por nuk me kujtohet ishte nam fare dhe vetem me porosi
sa per dukatin
ska nevoje per fjale eshte legjende
 

Erison700

Forumium maestatis
Re: Motorrat e preferuar....

Fillimisht postuar nga Moira:
[qb] BMW [/qb]
edhe un ate kam qef... BMW-ne e kam fjalen...si i thon llafit: B-o M-e ta W-on do te hiki petlla....
 

DREFI

Primus registratum
Re: Motorrat e preferuar....

MOTORRI ME FANTASTIK ESHTE YAMAHA YZF-R1 . ME KETE TIP MOTORI PO TA NGASESH DUHEN 2 KRAHET E SHWARZENEGERIT , KOKA E VALENTINO ROSSIT , DHE KEMBET E MIA .
 

TEO

Primus registratum
Re: Motorrat e preferuar....

Freskim i temes. MOD mund ta fshini me vone kete postim.
 

ere

Primus registratum
Re: Motorrat e preferuar....

mua me pelqejne shume vespat, per femrat jane shume klasik dhe sportiv njekohesisht..
 
S

Scorpion

Guest
Re: Motorrat e preferuar....

Ti pretty me mire dil me biciklete. /pf/images/graemlins/tonguee.gif

Mua me pelqen Honda aty nga 500 cc /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

ere

Primus registratum
Re: Motorrat e preferuar....

dhe bicikletat sjane keq kur dal ne park ne ver, e veshur me nje fustan te holle dhe syze..po vespat i kam shume qef sidomos kur dal ne ver
 
S

Scorpion

Guest
Re: Motorrat e preferuar....

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
dhe bicikletat sjane keq kur dal ne park ne ver, e veshur me nje fustan te holle dhe syze..po vespat i kam shume qef sidomos kur dal ne ver

[/ QUOTE ]

Uuuu sa sexy ti pretty. Ce do vespen, dmth motorrin, eshte rrit cmimi i naftes. /pf/images/graemlins/tonguee.gif
 
S

Scorpion

Guest
Re: Motorrat e preferuar....

Ky Vespa qe paske ne foto, qenka prehistorik, per muze /pf/images/graemlins/tonguee.gif
 

ere

Primus registratum
Re: Motorrat e preferuar....

me pelqejne gjerat klasike prandaj..pastaj per qef ste ben dem..do vish 1 xhiro ti?
 
S

Scorpion

Guest
Re: Motorrat e preferuar....

erdha, po kam frike se mos bie se i jep shpejt ti e po ti vendos duart para. /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Top