Motorrat e preferuar....

Guest
Re: Motorrat e preferuar....

Po nje traktor me punu token nuk keni per mua???
 
Re: Motorrat e preferuar....

Une gjeta ate qe me pelqen
/pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif Por m'a kane ndaluar te eci pa guacke :cry:
 

Garo

Primus registratum
Re: Motorrat e preferuar....

Un kete dimer bleva nje kavasaki ZZR 600 dhe mezi pres te ngrohet koha te dal xhiro
 

no_way_TuTo

Primus registratum
Re: Motorrat e preferuar....

Mua me heq trurin Yamaha R6. E ka nje shok i ími. Ishim dy vete siper dhe ajo BISHE ecte me 180 KHM. Vetem ai i ka nxjerrur 284 KHM.
 

Dua

Primus registratum
Re: Motorrat e preferuar....

Mua me heq trurin Yamaha R6. E ka nje shok i ími. Ishim dy vete siper dhe ajo BISHE ecte me 180 KHM. Vetem ai i ka nxjerrur 284 KHM.

R6-shit i hypi cdo dite, pothuajse. Eshte i shpejte virani. Hajt se do iu dergoj fotot ndoj dite me R6-sh. /pf/images/graemlins/wink.gif

D.
 

Artur IDRIZI

Primus registratum
Re: Motorrat e preferuar....

Varet se ça lloj motorri pelqeni sepse....
kush kerkon shpejtesi,me nji YAMAHA R1 ose me nji HONDA CBR e gjen.
Po te doni te zbaviteni duke bo motocross ose enduro me t'mirat jan HUSQVARNA.
Po patet qef stilin e jetes ameriqene per ju do ishte me mir nji custom bike si p.sh.HARLEY(kujt ja man xhepi).
Per vete nji YAMAHA R1 do ma kishte shum qefi.
 

personazh

Valoris scriptorum
Re: Motorrat e preferuar....

meqe u fol per Husqvarna, vdes per motorrat me serbator te vogel te ktij lloji:
 

xhoni

Primus registratum
Re: Motorrat e preferuar....

Mua kane filluar te me pelqejne shume keta lloj motorrash.Kush mund te na veje ca foto?
 

geek

Primus registratum
Re: Motorrat e preferuar....

deri tani ne 3 faqe nuk pashe asnje motorcycle te hajrit, mbase se une personalisht jame i terhequr pas modeleve sportive..
nejse, po ju jap nje ide se cfare me ben qe te me iki petlla:


Modeli: ZX-6R (Ninja), Shtepia prodhuese: KAWASAKI


 

geek

Primus registratum
Re: Motorrat e preferuar....

Modeli: CBR-600RR Shtepia prodhuese: HONDAModeli: R6 Prodhuar nga: YAMAHA


R1 ne piste:
 

geek

Primus registratum
Re: Motorrat e preferuar....

Modeli GSX-600R Marka: SUZUKI (modeli klasik)

Te tjeret duke filluar qe nga Ducati (pervec 999 mod.2004) e me radhe; jane PLERA.
Per mendimin tim motore pistash dine te prodhojne vetem japonezet.
 

master of puppets

Primus registratum
Re: Motorrat e preferuar....

po ju vej dy foto te dy motorrave,njeri prej te cileve eshte nje perbindesh i vertete,ndersa tjetri eshte nje harley,dmth klas fare.


I pari eshte motorri me i madh qe prodhohet ne seri,Triumph Rocket III,
2250 cc
140 hp
Kushton rreth 18 000 Euro.
I dyti eshte nje Harley-Davidson VSCR,
1100 cc
115 hp
Kushton rreth 19 000-20 000 Euro.
Mua me pelqejne te dy,por mendoj se mund ti jap vetem te dytit(kur te kem mundesi ta blej)sepse rocket 3 eshte shume i madh dhe i fuqishem per mua,jam vetem 180 cm i gjate,ky motorr kerkon trup si te Hulk.
 

master of puppets

Primus registratum
Re: Motorrat e preferuar....

mua me pelqejne shume makinat bmw por motorrat bmw s'me pelqejne hic.arsyeja eshte se motorrat bmw ne pergjithesi i kane pistonat horizontale,e kjo gje i shemton jashtezakonisht shume.kaq
 
Top