Makina e endrrave tuaja!

eros111

Primus registratum
Re: Makina e endrrave tuaja!

jo me jo spo them qe eshte e keqe po e kam llafin se ka shume makina si ajo
 

TEA

Forumium maestatis
Re: Makina e endrrave tuaja!

Fillimisht postuar nga X-GoodBoy:
[qb]

[/qb]
i makina ime /pf/images/graemlins/laugh.gif e do i xhiro /pf/images/graemlins/wink.gif
 

X-GoodBoy

Primus registratum
Re: Makina e endrrave tuaja!

Fillimisht postuar nga TEA:
[qb]
Fillimisht postuar nga X-GoodBoy:
[qb]
[/qb]
i makina ime /pf/images/graemlins/laugh.gif e do i xhiro /pf/images/graemlins/wink.gif [/qb]
Hmmm, nuk i them dot "Jo" ofertes /pf/images/graemlins/laugh.gif
Sikur te dilnim nje xhiro bashk nuk do ishte dhe aq keq, po ne timon do isha vet, ti pasanxhere /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

beshbossi

Primus registratum
Re: Makina e endrrave tuaja!

Fillimisht postuar nga X-DJ.E:
[qb]
Fillimisht postuar nga TEA:
[qb]
Fillimisht postuar nga X-GoodBoy:
[qb]
[/qb]
i makina ime /pf/images/graemlins/laugh.gif e do i xhiro /pf/images/graemlins/wink.gif [/qb]
Hmmm, nuk i them dot "Jo" ofertes /pf/images/graemlins/laugh.gif
Sikur te dilnim nje xhiro bashk nuk do ishte dhe aq keq, po ne timon do isha vet, ti pasanxhere /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
po deshet rri une shofere!!!!!please!!!!!!! :kiss:
 

X-GoodBoy

Primus registratum
Re: Makina e endrrave tuaja!

Fillimisht postuar nga angeldeviled:
[qb] po deshet rri une shofere!!!!!please!!!!!!! :kiss: [/qb]
Ok, angeldeviled, po ta plotesojm deshiren. Me and TEA in the back sit, let's go for a ride.

PS. Be very careful with that car. /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

beshbossi

Primus registratum
Re: Makina e endrrave tuaja!

Fillimisht postuar nga X-DJ.E:
[qb]
Fillimisht postuar nga angeldeviled:
[qb] po deshet rri une shofere!!!!!please!!!!!!! :kiss: [/qb]
Ok, angeldeviled, po ta plotesojm deshiren. Me and TEA in the back sit, let's go for a ride.

PS. Be very careful with that car. /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
i'll treat her like my own life!!!
 

njoniplak101_akama

Primus registratum
Re: Makina e endrrave tuaja!

Fillimisht postuar nga X-GoodBoy:
[qb] [.....]

5.6 sec -> 100 km/h
250km/h top speed
V8 engine

Per here te pare do dali ne Frankfurt Motor Show, September 9.

What do you thing? A nuk eshte "super shark"! [/qb]
Ju duhet t'a shiqoni BMW Z8
5.0L M-5 V8 VANOS 32V DOHC
400 HP @ 6680 RPM / 250 Km/h
Torque 499 Nm (WOW sa nje kamion!)
6-Shpejtësi Auto ose Standart.
0-100 Km/h mbrenda 3.0 sek.
Çmimi: ~$135,000 (dhe nese ja shton disa gjera sigurisht shkon mbi 200,000)

E tymon çdo automobil ne SHBA. VIPER as qe i ofrohet BMW Z8. Merre me mend VIPER eshte me 10 Cilindra edhe nuk mund t'ja shkoi Z8.
Problemi eshte qe ky automobil eshte i ndertuar nga metal qe kushton shume per t'a riparuar nese ben nje fatkeqesi.


Dream to drive it!

------------------------
220 HP me shume se automobili qe e posedoj.
Ai eshte 1.9L 4-Cyl GT-S 16V DOHC
~170 HP 220 Km/h
Torque 180 Nm
0-100 km/h mbrenda 6.0 sek.

Ka qene GT po une ja kam shtuar GT-S sepse tani ka Supercharger. D.m.th. Gran Turismo - Supercharged (GT-S)
 

njoniplak101_akama

Primus registratum
Re: Makina e endrrave tuaja!

Fillimisht postuar nga rambla:
[qb] o mami mami ça makine pashe ne tv.....

shifeni içik, me ta heq trunin fare


[/qb]
Jo bre njeri per kete automobil duhet t'a mbash kamionin me karburant nese don te shkosh ne nje qytet tjeter. hahaha
NUK eshte ekonomike fare...me duket mbi 12 Cilindra por eshte diku afer 650-800 HP

Ky automobil nuk eshte auto por eshte Raket ose "Kapillar" me bart xehe neper minjera.
 

Rea-UK

Primus registratum
Re: Makina e endrrave tuaja!

ONi paskemi te njejten shije lal................
/pf/images/graemlins/wink.gif
 

bengu

Primus registratum
Re: Makina e endrrave tuaja!

pasiqe jemi te enderrat, shifeni pak ket timen /pf/images/graemlins/laugh.gif:wub:
 

ONi

Forumium praecox
Re: Makina e endrrave tuaja!

o Sweety ca shije eshte ajo ?
se u keputa duke lexuar pikat po nuk u nxora dot kuptim ....... /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

Rea-UK

Primus registratum
Re: Makina e endrrave tuaja!

Fillimisht postuar nga ONi:
[qb] o Sweety ca shije eshte ajo ?
se u keputa duke lexuar pikat po nuk u nxora dot kuptim ....... /pf/images/graemlins/tongue.gif [/qb]
Rrusho makina.....o rrush per makinen pra mo e kishim fjalen, cfar tjeter prisje ti
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Makina e endrrave tuaja!

Kete dua une... /pf/images/graemlins/tongue.gif e pikerisht ne kete ngjyre, asnje kompromis /pf/images/graemlins/laugh.gif2003 Chrysler PT Cruiser TurboNgjyra eshte ideale fare. /pf/images/graemlins/smile.gifKAQ dua. /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

bengu

Primus registratum
Re: Makina e endrrave tuaja!

Fillimisht postuar nga Kordelja:
[qb]
2003 Chrysler PT Cruiser Turbo
[/qb]
ene turbo e deshke!! /pf/images/graemlins/laugh.gif

e ska /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

Sallaku

Primus registratum
Re: Makina e endrrave tuaja!

Fillimisht postuar nga Kordelja:
[qb] Pse kam bo gabim eee /pf/images/graemlins/frown.gif [/qb]
Me aq sa kushto mer makine 100 here me te mire se ajo kutia kartonit /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Top