Kush isht ne te vertete Enver Hoxha

Ajatollah

Primus registratum
Kush isht ne te vertete Enver Hoxha

Kush ishte ne te vertete Enver Hoxha.Karakteri i tij personal dhhe sjelljet politike.Te verteta dhe fakte mbi diktatorin qe e beri zap kete popull per rreth 45 vjet.
 

Ergler

Primus registratum
Re: Kush isht ne te vertete Enver Hoxha

Nje mut -muti katerqind breza.Babai i tij ka qene nje kandarxhi ne pazarin e Gjirokastres dhe Gjylua e kishte zene ate me bimbashin turk.Hysen Hoxha ju ankua Cerciz Topullit per kete qellim dhe ai vendosi denimin e tij me vdekje.Per vrasjen e te kunatit e motra e kishte bere hasha dhe punonte ne rrugen e barrikadave me nje kandar ku peshoheshin rrugetaret per 2 leke te vjetra.Ishte nje grua e shendosh dhe rrinte ne nje poltron te larte dhe peshorja ishte 1m poshte saj.Kush eshte Tiranas i moshes mbi 40 e larte e mban mend. /pf/images/graemlins/smash.gif
 

ujku81

Primus registratum
Re: Kush isht ne te vertete Enver Hoxha

Sa mban mend dhe ti mor burr i dheut!!

Xhaxhi ishte kopil i madh, i nxorri te gjithe armiq. Po te kishte patur jete e shendet ca me te gjate nuk eshte cudi qe te ishte lidhur me Ameriken, per te miren e vendit dhe te pushtetit te tij. Imagjino fotografine e klasikeve:
Washington, Lincoln, Jefferson, Roosvelt dhe Enveri 5.
 

ados

Primus registratum
Re: Kush isht ne te vertete Enver Hoxha

Babai i shqipove ishte
...lerini denglat qafira
. Sa ishte gjalle flinit gjume ne emer te tij..te rroj brezi im qe e beri hasha klyshin e kurves..
 

AnaBlue

Forumium maestatis
Re: Kush isht ne te vertete Enver Hoxha

Pervec ca sahanlepirasve dhe brezi i meparshem hasha e bente por thuaj qe i zuri rrota bishtin dhe ju desh te shkonin fushave dhe kodrave me lopte ne dore per pune vullnetare, e te rrinin ne radha pafund per buken e gojes e ta qepnin gojen dhe te thonin jemi te lumtur, ndryshe do ju perfundonte trupi tek Mali me Gropa ose duke pastruar mocalet me te burgosurit e tjere.
 

zog

Primus registratum
Re: Kush isht ne te vertete Enver Hoxha

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Pervec ca sahanlepirasve dhe brezi i meparshem hasha e bente por thuaj qe i zuri rrota bishtin dhe ju desh te shkonin fushave dhe kodrave me lopte ne dore per pune vullnetare, e te rrinin ne radha pafund per buken e gojes e ta qepnin gojen dhe te thonin jemi te lumtur, ndryshe do ju perfundonte trupi tek Mali me Gropa ose duke pastruar mocalet me te burgosurit e tjere.

[/ QUOTE ]

nuk ishte puna vullnetare as puna ne fshat qe i solli te keqe shqiperise por tjeter gje, budallalliku i qeveritarve tane, zanat te cilin nuk e kane harruar as keta te "rinjte".

mundohu moj ana ti shohesh gjerat me me ngjyre, jo bardh e zi.
 

i_own_u

Primus registratum
Re: Kush isht ne te vertete Enver Hoxha

hije t'ron ka pas... ashtu thojn po nuk e di /pf/images/graemlins/tonguee.gif /pf/images/graemlins/tonguee.gif
 

AnaBlue

Forumium maestatis
Re: Kush isht ne te vertete Enver Hoxha

Zog, nuk mendoj se ne kohen e Dulles ka pasur mundesi te tjera, ai ishte vet zot dhe vet shkop dhe qeveritaret i zgjidhte me doren e vet si dhe i vriste me koken e vet.
 

zog

Primus registratum
Re: Kush isht ne te vertete Enver Hoxha

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Zog, nuk mendoj se ne kohen e Dulles ka pasur mundesi te tjera, ai ishte vet zot dhe vet shkop dhe qeveritaret i zgjidhte me doren e vet si dhe i vriste me koken e vet.

[/ QUOTE ]

une s'te fola per mundesite, por qe puna ne fshat ose ajo vullnetare nuk ishte "gabimi shqiptar" siç ti e konsideron. si dhe nuk ka qene vetem enver hoxha "zot e shkop" i vendit te tij, ne kete bote, ka pasur plot te tjere, e impakti i tyre mbi jeten e vendit vet ka qene shume here me i madh se tek ne.

aresyet per kete jane te shumta e JA VLEN TE ANALIZOHEN. ne te gjithe europen lindore rinia e ka analizuar epopene socialiste, avantazhet e te keqiat e saj, perveç nesh. dersa ne vazhdojme ti bijme legenit si gjithmone, o armik o mik.

pa ditur ta ngrejme veten mbi debatin, mbi subjektin, per ta analizuar ate NGA SIPER, duke qendruar vete te skajshem. pra neutral.


ketu ta kisha llafin.
 

dahlia

Grupi i të çmëndurve!
Re: Kush isht ne te vertete Enver Hoxha

Ne te vertete ishte xhaja im dhe xhaxhi i te gjithe femijeve ne shqiperi qe i kendonim kenge dhe thurnim vargje i dhuronim lule dhe "i falnim dite nga ditet tona"
Mos e shani tani se ka 100 vjet qe ka vdek s'ja vlen /pf/images/graemlins/devil.gif
 
S

Scorpion

Guest
Re: Kush isht ne te vertete Enver Hoxha

Burre me tope ishte, qe e beni zap kete vend /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

dahlia

Grupi i të çmëndurve!
Re: Kush isht ne te vertete Enver Hoxha

Rahmet paste
Ashtu si thu ti paska qene se akoma flasin njerezit edhe sot
 
S

Scorpion

Guest
Re: Kush isht ne te vertete Enver Hoxha

I perjetshem qofte kujtimi i tij /pf/images/graemlins/frown.gif
 

zog

Primus registratum
Re: Kush isht ne te vertete Enver Hoxha

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Rahmet paste
Ashtu si thu ti paska qene se akoma flasin njerezit edhe sot

[/ QUOTE ]

njerezit flasin akoma per dy aresye.

e para, 15 vjet demokraci shqiperia ka ecur shume pak per ti harruar gjemat komuniste e per tu futur ne rruge krejtesisht te re.
e dyta, historia e shtetit shqiptar eshte e RE, me shume se gjysmen e saj e bene komunistet me enverin kryetar. ndersa ne shtetet e tjera lindore ish-komuniste historia e tyre SI SHTET ishte qindra vjeçare, komunizmi eshte pra veçse nje kujtim i vogel ne lidhje me te.

kjo shpjegon edhe pse keto vende e paten me lehte per ti mbyllur "plaget" komuniste, sidhe kaluar pa shume veshtiresi periudhen e tranzicionit ne te cilen shqiperia akoma gjendet sot.
 

Musolini

Primus registratum
Re: Kush isht ne te vertete Enver Hoxha

E.Hoxha ishte jo vetem diktator por edhe prostitutka e Stalinit pra ishte bifil, ne France nuk ishte fare student por kurvan i cili kaloi tere kohen me prostitutkat e ati vendi, por nje gje ju nga Shqiperia nuk duhet ta harroni se ai nuk u be diktator por prinderit tuaj e bene ate te tille, ai jetonte ne shtepin e vete por prinderit , xhaxhat tuaj ju munduan 45 vite, prandaj duhet se pari ti kapni per veshi prinderit tuaj te cilet e lejuan nje gje te tille e derisa Enveri ngrente pula e qurana ju tha juve do te hani bari dhe i tere populli
"parti Enver do te hajme bari kurdo here".
 

zog

Primus registratum
Re: Kush isht ne te vertete Enver Hoxha

Kujdes gjuhen qe perdor! Edhe pse e ke me humor, shume antare mund te ofendohen nga fjalet qe perdor!
 

zog

Primus registratum
Re: Kush isht ne te vertete Enver Hoxha

jo lal, katerqind mbreter ka pas franca ose vende te tjera, shume here me te keqinj se enver hoxha, e sot asnje nuk i kujton, as per mire e as per keq.
anonim kan ngel, ngaqe ajo qe bene ose idete qe i udhehoqen ne jete ishin po anonime gjithashtu.

me pesembelljet vjet demokraci KAOTIKE, te udhehequr nge te njejtet PALAÇO, shqiperia ka bere me shume sesa enver mavria e politika e tij. kur them "me shume" nuk e kam fjalen tek kilometrat me tela me gjemba, tela korrenti, taraca limonash, beton arme bunkeresh, apo kalloshnikove me tyta te shtrembet fabrikim vendi.
JO ! JO ! kuptohet diktatura, cilado qofte ajo, ben ne shume ne kete drejtim. por e kam fjalen tek NJERIU SHQIPTAR. paraqitja e tij, personaliteti i tij, kultura e tij, SOT, ndodhet me afer asaj europiane, eshte me afer atij NJERIUT TE CIVILIZUAR qe shohim ne ekranet e kinemase, sesa atij 'njeriut te ri komunist' qe enver injoranti kerkoi te brymoste tek shqiptari.
 
S

Scorpion

Guest
Re: Kush isht ne te vertete Enver Hoxha

Shoku Enver eshte nje m*t m*ti /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Top