Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

Isac

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

A e ka dikush textin e TRIXI-t me akorde? "Lutje nga barku i nenes"
 

Shqipetar

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

Hey aka ndonje qe mund te postoj intron ose the gjithe kengen e ALboys "Stacioni I Fundit"
Po pati mundesi me numra dhe me chordet te muzikes perendimore jo Do re mi por A b c d e f g
Faleminderit Mezi e pres.
 

g_lani

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

Tung te gjithve . . .

Po provoj te postoj ca kenge edhe pse eshte hera pare per mua . . .

Minatori - Si Shiu Ne Xhama Qe Bien

Akordet jan keto gjat gjithe kenges :
C#m/B/A

C#m:x46654
B:x24442
A:x02220

Teksti :
Ti je sikur drita e diellit te pare
Sikur shiu ne token e pare
si nje lajm i mire ne fund

Ti je si nje zog qe fluturon
Nje sy qe lotin pikon
Dashuri qe ndodhe vetem nje here

E une te pres,sikur nata ne sy qe vdes
Si nje yll qe shuhet ne det
Dashuri qe ndodhe vetem nje here

Te shikoj,sikur shiu qe ne xhamat bjen
Sa e bukur,e embel me vjen
Sa e bukur e embel me je

Ti e din se jeta nuk eshte aventure
Ditet vijne dhe shkojne askund.

gjitha te mirat . . . sa per kenge tjera do ti postoj ndonje her tjter se tash edhe nuk kam kohe por besoj se do tr postoj edhe kenge te tjera

:rockband: /pf/images/graemlins/smile.gif
 

g_lani

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

************************
Edhe ket se syt jon tu mu mshel :sleep:

Vjollca Robelli - Ajo

B/G/A
Mos Harroni te gjitha akordet duhet te luhen ne barre
B:X99877
G:X55433
A:X77655

Bye Byeeeeeeeeeeeee

Nesra prap ma merr mendja qe do postoj nese kam kohe . . . KalofshiMire
 

g_lani

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

Tung me falni se paskam harruar ta cek se te kenga e Minatorit akordet duhet te luhen keshtu :
C#m/B/A/B ............

tung gjitha te mirat /pf/images/graemlins/wink.gif
 

g_lani

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

------------------
* TNT - Kujtimet *
------------------


G/D# C Em
e|----------------------------------0--||
B|------------------------------0---0--||
G|------0--------0------------------0--||
D|---4--------2---------------------2--||
A|-5--------3-----------------------2--||
E|-------------------3--2--0--------0--||

ndersa kenga sipas meje ka keto akorde

Em/Cadd9/Bm

Refreni : D/G/Am/Em

Em:022000
Cadd9:X32030
Bm:X24432
D:XX0232
G:320003 ose 320033 ( si te doni )
Am:X02210

Ndersa tekstin e keni shume te leht ta kuptoni po nese e doni shkruani .......

tung pres ndonje koment ne lidhje me kete kenge sepse nuk jam edhe shume i sigurt ne lidhje me ket zberthim te kenges qe e kam bere ...

Me Te Miraaaaaa /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/smile.gif :thumbsup:
 

luck_on

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

O dead forum /pf/images/graemlins/tongue.gif
qe nje kenge te Grupit Humus


Humus - asaj

Am----G
Ne mesnate
Am----G
Po kujtoja
C ------G-----------F
zerin e saj qe me humbi tani..

Am----G
e kujtoj-oj-o
Am-----G
ooo me mall
C--------G-----F
Sikur ta kisha prane...

rex:2x
:rockband:
G------Am
Ajo me ishte
G--------Am
e vetmja shprese
C--------G
Gjithnje per mua ..oo
-------F
ma e mira do te mbes..

Am----G
Tani Mbeta
Am----G
i vetmuar

C---------G-----F
vetem per te mendoj..

Am-------G
Nje dite ndoshta
Am----G
do ta gjeje
C-----------G-------F
Gjithmone e imja do mbes


rex:2x

G------Am
Ajo me ishte
G--------Am
e vetmja shprese
C--------G
Gjithnje per mua ..oo
-------F
ma e mira do te mbes..
 

g_lani

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

HEYYYYYYY a jeni gjalla bre . . .

Ju kisha lut me qen me aktiv ne ket forum sepse nuk po ke edhe vullnet me postu kenge kur nuk po ka shume te reja me muj po mbetet njejt
nejse . . . shpresoj te behet me mire . . .

Ja dy kenge te grupit Minatori

Minatori - Mihane
Am , G , Dm , F
Kryesisht behet me Am dhe G ka vetem nje pjese te vogel kur perdoret Dm , F si "kalim" ne strofa tjera . . .

me mir ndegjojeni nuk eshte e veshtir

Nese e doni tekstin me shkruani se po pritoj me shkru tash . . . tjetra keng eshte :


Minatori - Ne Duar Tua Dua Te Vdes
Am(V) G(III) dhe F

nese shkruan edhe ndokush tjeter do postoj edhe disa kenge tjera . . .
 

godfather

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

nuk kam pas mundsine me e provu zberthimin e Mihane-s, po nga progresioni nuk mu duk ne rregull, pasi muzika eshte po ajo e A.Celentanos - Susanna. e akordet e ksaj te fundit nuk mbaj mend te jene tamam ashtu. nejse, uroj te gabohem une /pf/images/graemlins/wink.gif
 

luck_on

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

Kenga e mintaroit - MIhane eshte keshtu

Minatori - Mihane

Am Em G Am Em G
a e keni pa ju mihanen
qe edhe djellit ja merr anen
kur me bjen ajo ndermend
nuk me zihet vendi vend

Dm G
Beli i saj osht si selvi
Dm GGG
kur ec rruges si jatki

Am Em G Am Em G Am Em G F G
Mihane mihane .. mihane mihane loqka jeme

Am Em G Am Em G
Ni dit mihanen e pash me kule
ne kok e kishte shamin me lule
sa e mir i thash pom dukesh
tkisha majt veq me tul tbukes

Dm G
me na ndreq punt i thash edhe fates
Dm GGG
i kishe than ik moj qyqja e nates

Am Em G Am Em G Am Em G F G
Mihane mihane .. mihane u tranova per ty

Am Em G Am Em G Am Em G F G
Aaaa aaaaaa
Aaaaaa Aaaaaaa
======================

akordi Em osht vetem si kalim ashtu.
------

kaq ,dhe ju kisha lut qe te postoni ne ket forum : http://www.rocksonte.com/forum/viewtopic.php?t=10021
i cili eshte me i vizituar sa i perket sendeve qe jan lidhje me muzik.

Ju kisha lut te gjitheve qe te postoni ne ket forum http://www.rocksonte.com/forum/viewtopic.php?t=10021
sepse kjo tem ne albforum po vizitohet shum pak koheve te fundit dhe eshte harruarr krejt kshtu qe hyni ne ket forum(rocksonte.com) tash e kam hapur temen dhe qysh ne fillim kan filluar postimet kshtu qe edhe me ndihmen e juaj do te behet edhe me e vizituar tema ~Guitar tabs and Chord te kengeve shqip"

Tung
gjith te mira


nick name-i imi ne forum eshte "UNTITLED"
aty kam filluar ti postoj disa kenge

http://www.rocksonte.com/forum/viewtopic.php?t=10021
 

m4r1hu4n4

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

po ku jini burra. Mos valle ndonjeri prej juve gabimisht i ka ikur dora e i ka mesu ose i din akordet e Gjurmeve ose te Votres. nese i din ju lutem le t'i tregon. Pershendetje
 

ention

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

Shiu i veres - Jonida maliqi
Kenga mund te gjendet tek http://muzika.albasoul.com/artist.php?id=372 Volumi
Këngët e Shekullit — 100 Këngët e Shekullit - vol. 5
Gjithashtu e kendon dhe Naim Krasniqi.

C#m------------------------
Dyzet gersheta ti numrova
-----------------------F#m
dhe te ngroha n'gjirin tim
---------------------------G#
kur si pellumba nga shiu i veres
------------------C#m
u strehuam nen cati

shiu i veres flokt mi lagu
vetem buzet mi lage ti
sa shume te doja vetem kur thoshe
t'lutem mos u ndal o shi

-------F#m--------------------------
shiu i veres, shi i ngroht i dashurise
-------G#--------------------C#m
ma kujton ate puthjen nen cati
ooo lutjen tende aq te embel e degjoj
t'lutem bjer e mos u ndal o shi (2here)
 

ention

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

Pranvera ne Prishtine! Capo 1st fret (ose A#m, F, D#m pa capo)
kenga gjendet tek albasoul.com nen Aleksander gjoka
ose Sabri fejzullahu.

Am---------------------E
A te kujtohet nate e pare?
E -----------------------Am
Shi kur binte ne Prishtine
Dm---------------------Am
Une dhe ti si dy kengetar
E-------------------------------Am
Pershperisnim per dashurine heyy

Une te doja, ti me doje
lugut te gjelbert te Germise
Yjet mbi qiell na benin roje
E lisat gjelbronin
Prej lakmise

Am--------------------Dm
S'harrohet nje ngrohtesi e pare
E---------------------------Am
Kur pranvera ishte ne Prishtine
Am--------------------Dm
Une e ti si dy kengetare
Dm-----------------------Em
Thurnim vargje per merine (Perserit)

E-------------------Am
Ne prishtineeeeeeeeeeeeeee
 

denisiiii

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

pom duhet ni kang ...edhe vet kanga ( po menoj si .mp3 edhe akordet e saja) po problem eshte qe nuk pija di emrin e sakt ...eshte disi TRENDAliNA ...apo TRENDALEna trendinella" apo kshtu disi ...nese ndonjeri prej juve e din kte kang ..athher isha lut qe ta postoj ...nese e dini ju lutna qe ta postoni ..po me duhet shummmm
 

denisiiii

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

qysh ne vegjli ne u deshtem njeri tjetrin perqafum
zemrat tona kur pa ja nda njera tjetren mee kerku
martesa jone eshte e bukur kurorzimi i dashuris ..
oj zemer kendooo pa pushue kengte e bukra te lumnis ... .....
...edhe kjo keng po me nevojitet ..edhe akordet e saja ...:( /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/frown.gif pe di qe fshtir qe ka me mujt mee gjet dikush ket keng po nese e gjen le te me tregoj ...ju lutna
 

denisiiii

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

ndoshtaa dikur ne vjeshten e shemtuar ..
kur gjethet binin nLLevenill tjeshilt .
s'haroj te puthrat qe mi fale zemres qe ma bone drit
te lutem.............
ejaa prap si engjull qjelli ja ke u graborrr??
vrapo e dashura ime vrapo dhe eja ngjirim tim ...
kujto takimet tona nkOdra tbletra
kur jepnim besen njeri tjetrit .
qe do tjem bashk per gjithmon
e sdot ndahemi per jet
te lutem.............
degjojeee degjojeeeee se si buqet per ty sot kenga ime .per ty qFaj ksaj zemre veq gezim........:$ edhe qekjo kang po me duhet ----pe di qe u bona i merzitshem ...ama seriozisht qeto kang pom vyn shum ...nese i din dikush i lutna te mtregojjjj
 

bebi

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

PADRINO, kisha dasht' CHORDS te kanges q1 ka kndu elton deda, nuk ja kujtoj titullin por fillon kshtu: kam kohe pa e pare, nuk di ku do jete, at' vjeshte te brishte dhe zerin e saj si kristal,... dhe refreni asht kshtu: se shiu pushon prap dhe dielli ndricon nuk di zemra saj, nga dhimbja renkon ...

/pf/images/graemlins/wave.gif
 

peshkaqeni

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

fillimi i nje kenge te Diverge , po sja mbaj mend titullin

E||-----------------------|------------||
B||-----------------------|------------||
G||-----------------------|------------||
D||--6/---9----9----11----|--9----8----||
A||-----------------------|------------||
E||-----------------------|------------||
 
Top