Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

geri

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

Gezuar dhe ty plako,
e-mail eshte:
geruci2000@yahoo.it (e jo .com)
Gjithsesi pashe qe me kishe dergu 1 email keshtu qe nuk ka proleme.

Ja kalofsh mire
 

geri

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

Albion,
po te jap e-mail tjeter qe e lexoj me shpesh se ai i yahoo nuk e hap dot.Per cfardo lloj gjeje me dergo te e-mail qe vijon:

cresg52@cedacri.it

Ciao,
 

AlbiPearlJam

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

E----------------------------|---------------------|
B----------------------------|---------------------|
G--------0---------0--------0|-----0-----------0---|
D----0-2---2-0-h-2--0-0-h-2--|--2---2-0h-2-0-0-- 2-|
A----0-2---2-0---2--0-0---2--|--2---2-0--2-0-0---2-|
E----------------------------|---------------------|
 

AlbiPearlJam

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

-----------------------------|
-----------------------------|
------0---------0--------0---|
--0-2---2-0-h-2--0-0-h-2-----|
--0-2---2-0---2--0-0---2-----|
-----------------------------|
 

AlbiPearlJam

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

----------------------|
----------------------|
----0-------------0---|
--2---2-0-h-2-0-0---2-|
--2---2-0---2-0-0---2-|
----------------------|
 

AlbiPearlJam

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

pastaj kur fillon teksti e luan tabelen pastaj shkon n akordin C mudesh me vrejt perderisa e degjon kangen,kurse ne refren i luaj keto akorde ne nje kalim D Am ,dhe pasjtaj keto akorde D Am Em dhe C tek pjesa''and i forget the saddnes"...,tek pjesa ''I am the desert you are my rain....mos harro nuk kalon ne akordin C por vetem tabs i luan,mundesh edhe te permirsosh ndonje gje,por kjo eshte menyra se si une luaj kete keng,faleminderit albioni nga Prishtina.
 

AlbiPearlJam

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

Ah harrove gjithashtu te them se tek pjesa "In my spaces in my places ke te besh me akordin Em ne ket menyre d d u d
 

shefki

Papirus rex
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

A DI NDONJERI AKORDE TE REDON MAKASHIT,NE VECANTI AKORDET E KENGES "NE C'STACION DO TE ZBRESESH"!JU LUMEM SHUME POSTONI SA TE MUNDENI,FALEMINDERIT.
 

shefki

Papirus rex
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

A mund te postoni akordet e "NE C'STACION DO TE ZBRESESH" te Redon Makashit,ju lutem!
 

shefki

Papirus rex
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

Sapo mesova te gjithe kengen "bohemian rhapsody" ne piano(u perpoqa jashtezakonisht) Nese dikujt i pelqen kjo kenge legjendare me kenaqesi do t'i postoj akordet.
 

Marini666

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

Eeee sa u b pa shkrujt m...
1 kenge shpejt e shpejt:
Minatori- Pse shkove ti

Strofa,refreni: Cm--G#--D#--A#
Ne momentin qe ndalon te "pse shkove ti" Mbaj Cm pastaj luaj shpejt D#--G#--D#--A#. Nqs e degjon kengen e kupton per cfar po flas. Diku n fund te strofes kitara e dyte ka 1 lick D#5--D5--C5--Bb5
Ja edhe 1 kenge tjeter se kushedi kur shkruj pastaj:
Prap nga Minatori quhet Engjell

Intro: Em--D--C--B
Strofa: Em--C--B 2X
Am--D--G--B
Am--C--B
Refreni si intro
Kaq per tani mos nxjerr 1 kenge t Akullthyesve kto dite.
 

metall.death

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

Minatori - Mihane

Am Em G Am Em G
a e keni pa ju mihanen
qe edhe djellit ja merr anen
kur me bjen ajo ndermend
nuk me zihet vendi vend

Dm G
Beli i saj osht si selvi
Dm GGG
kur ec rruges si jatki

Am Em G Am Em G Am Em G F G
Mihane mihane .. mihane mihane loqka jeme

Am Em G Am Em G
Ni dit mihanen e pash me kule
ne kok e kishte shamin me lule
sa e mir i thash pom dukesh
tkisha majt veq me tul tbukes

Dm G
me na ndreq punt i thash edhe fates
Dm GGG
i kishe than ik moj qyqja e nates

Am Em G Am Em G Am Em G F G
Mihane mihane .. mihane u tranova per ty

Am Em G Am Em G Am Em G F G
Aaaa aaaaaa
Aaaaaa Aaaaaaa
 

metall.death

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

Fisniket - Shiu

Intro/ edhe ne disa vende te tjera

e|-9----------9--9-----------9--9------------------------------8--8---------8--8--------------
B|--------------------------------------------------------------------------------------------
G|----10--10---------10--10---------11--11--10---8--8--8----------8--8-------9--9--8---7--7--7
D|--------------------------------------------------------------------------------------------
A|--------------------------------------------------------------------------------------------
E|--------------------------------------------------------------------------------------------
e|--------7--7------7--7------------------------6--6-----6h7----8----9------
B|------------------------------------------------------------------------
G|-------------7--7---------8--8--7--6--6--6------------------------------
D|------------------------------------------------------------------------
A|------------------------------------------------------------------------
E|------------------------------------------------------------------------


Ndersa akordet jan keto
Am(V):577555
G(III):355433
F:133111
E:022100

huahuahahuahu un skom lidhje me kto..ama i gjeta me 1 web tjeter edhe thash hajt me i postu:p:p
 

godfather

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

Aleksander Gjoka - Kuturu


Capo ne perden e 3-te


Intro: em – am – em –am –em/g – am - em/g - am


Am----------------Em
Eci rrugës kot, kuturu,
------F---------G
dhe s'di ku shkoj...
Am ---------------------------Em
Xurxull jam prapë unë... se ajo,
-------F-------------G
një bohem nuk e do.
Dm
Sa të desha, shpirt,
------------G
s'mund ta dish.
---C--------------------Am
Të vodhën ty pabesisht,
------F--------------------------E
me pije mbys dhimbjen pa fund.


Am Em
Sa e lumtur je, unë s'e di,
------F---------G
me atë që jeton.
-------------Am----------------------Em
Mund ta blejë ai për ty dhe botën,
-------------F-------G
vetëm zemrën, jo!
Dm------------------------------G
Mbeti shkretë tani streha jonë,
----C-----------------------------Am
në luks je ngrirë... në kyç, trishton,
---F-----E-------------------Am------Em—Am
si në muze... si një Xhokondë.

Ref.
-----------F----------------------G
Unë në jetë i pasur s'jam vërtet,
-----------C-----------------------------Am
por në ëndërr e shoh veten mbret (!)
----------F-------------------------------G--
Nëpër pub-e tok me miqtë harxhoj,
---------------C---G---Am
unë Hënën si monedhë.
--------F------------------------E
Ti po fle tani, Xhokonda ime,
---------Am
shiu si det mbi mua zbrazet,
--------F--------------------G
as rrufetë s'më ngasin dot,
-------------Am
sa ka një Zot...!Eci rrugëve kot, mori fund,
ky fati im - kuturů.
Ty s'të kam tani dhe në shi,
dehja po më shkund.
Se në dashuri, kur të dhemb,
jo dehja s'del dhe aq lehtë.
Të desh, Xhokondë, ty... një bohem....!


Ref.: 2x
Unë në jetë i pasur s'jam vërtet,
por në ëndërr e shoh veten mbret (!)
Nëpër pub-e tok me miqtë harxhoj,
unë Hënën si monedhë.
Ti po fle tani, Xhokonda ime,
shiu si det mbi mua zbrazet,
as rrufetë s'më vrasin dot,
sa ka një Zot...!

as rrufetë s'më vrasin dot,
sa ka një Zot...!
 

Lissus1980

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

Nqs do njeri "Victims of Confusion by Thunderway" TAB... me thoni se nuk e di perse por nuk mundem ta postoj dot ketu!
 

genci87

Primus registratum
Re: Guitar Tabs/Chords - SHQIPTARE

Mund te me gjej njeri nga ju kitarista akorde e kesaj kenges me poshte:
Muzika A. Lalo, Teksti J.Papingji. kenduar ne Fest. 19-te.

Kur zbardh agimi, perhere une ty te pres
Bashke me shoket te shoh dhe ty.
Dhe dielli lind me shpejte
Dhe gazi zemren ndez
Kur shihemi te dy.

Mbremjeve parkut
Shetisim bashke te dy.
Dhe flladi floket na perkedhel.

Kur vellon nata hedh
Dhe dielli s'eshte aty
Diellin kemi ne sy.

Dielli lind, dite e re pershendet.
Jete e re, vrulli i saj me fton tek ty.
Ne uzine ne aksion dhe ne jete.
Me e bukur puna del, me e bukur jeta rrjedh,
Kur jemi bashke te dy.

La la ra la la la, la ra la la la...
web:www.teksteshqip.com

Video....
http://www.youtube.com/watch?v=_qDvNIfJolc
 
Top