...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

SHQIPTAR-4EVER

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Sot mora vesh nga babai im se ne kelmend dhe ne disa fshatra te shkodres ka nje minorance serbo/malazeze. Andej duhet te jete edhe Elvis Kelmendi. O Elvi nese je andej mos u fut me tek albforumi i shqiptareve se .....

Elv Bajraktari eshte bere BAN
 

dylan dog

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

SHQIPTAR-4EVER mbasi e ofendoj ne te gjitha menyrat Elvis Kelmendin, ne fund e ka te shkruar "SHQIPERIA E MADHE".
Se kuptoj si do te behej Shqiperia e madhe pa shqiptaret e Malit te zi.
apo me Shqiptare si SHQIPTARE-4EVER qe kerkon te hyje ne gjera qe seshte ne gjendje te llogjikoje nga vete mosha qe ka.
shko e te tregoje babi ndonje prralle te bukur apo te flase per historine e shqiperise sepse neser do te pyesi msusja. apo dhe ndoshta mund te sherbeje nje dite qe te besh ndonje gje per shqiperine tende qe e don aq shume, pa shqiptare.
 

dylan dog

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

mesazhi i mesiperm i SHQIPTARE-4EVER eshte modifikuar. me pare kishte ofendime nga me te shpifura.
 

korn83

Forumium praecox
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

dylan dog,e ke keqkuptuar shqiptarin 4ever...ketu nuk po flitet per shqiptaret e malit te zi.shqiptari4ever eshte kunder sllaveve qe jetojne ne Shqiperi dhe kunder rracizmit te tyre(ti qe konsideron rracistet monstra duhet te jesh dakort me te)...elvis kelmendi e meritonte nje qendrim te tille
 

bastard

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

UN JAM ELV BAJRAKTARI!

PO SHOF QE MUNGESA IME PASKA NGJALL INSTIKTIN E VJETER TE NJE RRACE MJAFT TE NJOHUR NE MBARE BOTEN ME FOL PAS SHPINE DHE ME VEPRU PAS SHPINE!

ERDHA ME QELLIM ME SQARU 3 GJANA.
1) LEXOJ ATE NGATERRESE SHKRONJASH DHE INDESH QE
NJE I VETQUAJTURI ARNAUTISTANAS 4 EVER KA BERE PERPJEKJE TE DESHTUARA ME SHPREH, UN E KUPTOJ FARE MIRE PASI MASA MATERIALE E TRURIT TE TIJ NUK ESHTE NE RAPORT TE DREJTE ME MENDJEMALLESINE DHE EGON E VETEKRIJUAR DUKE U VETEQUAJTUR SHQIPTAR.

NUK DUA TE TE OFENDOJ OR I MJERE PASI UNE QENDROJ SHUME ME LART NGA JU SI NGA PIKPAMJA RACORE ASHTU DHE EDUKATIVE, DUA VEC TE TE THEM QE UNE JAM ME SHQIPTAR SE TI DHE DISA TE TJERE QE NUK DUA TE
NXE HAPESIRE KOT DUKE PERMENDUR PSEUDONIMET PA KUPTIM NE VEND TE EMERIT QE NJE 'SHQIPTAR' DUHEJ TE PERDORTE.


TI ME THUA QE JE SHQIPTAR, POR UNE TE THEM QE NUK JE , TI DHE TE TJERET JENI ARNAUTISTANAS PASI KJO PJESE E ISH ARBERISE NUK PERFAQESON ATE ENDERRN E
AT GJERGJIT, APO ARBERINE E DIKURSHME TE GJERGJ KASTRIOTIT.
KJO ESHTE SHQIPERI E KRIJUAR NGA TRADHETARI DEPUTET PRO XHONTURK ISMAIL BEJ QEMALI.

PSE?

TURQIA E VENE NEN TRYSNINE E SHTETEVE PERENDIMORE
DHE PAS HUMBJEVE ME RUSINE DHE SLLAVET E TJERE PERDORI DINAKERINE DHE DHELPERINE (ASHTU PAS SHPINE...)QE TE KRIJONTE NJE SHQIPERI TE PAMVARUR
PASI KESHTU AJO (ARNAUTISTANI) DO TE ISHTE GJITHMONE NEN THUNDEREN PUSHTUESE TE SHTETIT AZIATIK.
SI VEPROI?
DIHET SE SIKUR T'JU KISHIN PUSHTUAR KREJTESISHT SLLAVET SOT DO TE ISHIT TE GJITH DUKE BERE KRYQ NQ MJES NE VEND TE FJALEVE ARABE ....POR NEJSE, KESHTU TURQIA E KUPTOI QE ARNAUTISTANASIT DO TA NERRONIN PERSERI FENE E TYRE PAS PUSHTIMIT SLLAV KESHTU, PAS SI ORGANIZOI LIDHJEN E PEJES DHE PRIZRENIT QE ISHIN VECSE PER TE LUFTUAR SLLAVET DHE JO TURQIT OKUPATORE, ATEHERE ATA THANE QE ME MIRE ISHTE QE TI JEPNIN ARNAUT...NJE PAMVARESI KESHTU POPULLSIA ARNAUTISTANASE NUK DO TE RREZIKONTE TE KRISTIANIZOHEJ DHE NUK DO URRENTE XHONTURQIT POR DO KUJTONIN GJITHMONE SI RREZIK FQINJET E TYRE SLLAVE.


KJO ISHTE LOJA TURKE PRA QE TJU MBAJE GJITHMONE TE PUSHTUAR KULTURALISHT RRJEDHIMISHT DHE TERRITORIALISHT.

CILI VEND NE EUROPE URREHET ME SHUM SE ARNAUTISTANI DHE PERSE?

SLLAVET TE KEQINJ? PERSE RRESPEKTOHEN NGA AJKA E SHTETEVE EUROPIANE , ITALI , FRANCE HOLLANDE , RUSI ETJ?

PERSE NE NUK URREJME TURQINE SI SHKAKTARE TE KESAJ GJENDJE KU JENI FUNDOSUR (VENDI ME I PRAPAMBETUR NE EUROPE) DHE TE BASHKPUNONI NE MIQESI TE MIRE ME FQINJET. PAQJA NUK SJELL DEME.

PERSE URRENI GRQINE NE NJE KOHE KUR SHUMICA E ARNAUTEVE JANE PUNETORE NE ATE SHTET?

LEXOVA QE 40 SHQIPTARE U KAPEN NE MAL TE ZI ILEGALE PERSE DUHET TE EMIGRONI NE MAL TE ZI ATEHERE?

E KUJT REALISHT ESHTE KOSOVA? (PO TE RESPEKTONI KONVENTAT NDERKOMBETARE, HUMBJEN E LUFTES DHE DEMSHPERBLIMIN)

TASH E MBYLLI ME NJE FJALE ,
SIKUR TURQIJA TJU FALTE TE GJITHA TE MIRAT E BOTES DERI SA TI BINIT NE ARNAUTISTAN DO TI HANTE RRUGA E GJATE! DHE MOS HARRONI 500 VJETET.
PRA MBLIDHNI MENDET E KRESE DHE MA MIRE MIQ ME FQINJET SLLAVE DHE GREKE E EUROPJANE QE PO JU MAJNE ME BUK SE SA ME RREQEBULLIN PARAZIT TE AZISE SE VOGEL.


P.S NJE PROVERB SLLAV THOTE , MOS FOL PAS SHPINE SI KU... E KEQE NE MAJE TE THANES.GABIM?
 

korn83

Forumium praecox
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

hi hi hi,po na mburret shkrimtari i njohur qe fshihet pas serenatave sekrete per burreri... /pf/images/graemlins/laugh.gif burreri ne nje forum /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif ...ore me meke fare,po pa me thuaj pak kush po te shkruan "prapa shpine",kur ti vete po lexon ç'shkruaj?nese ti me kthen shpinen kur une te flas,nuk eshte faji im,por i disa zakoneve perverse te juajat me te cilet te kane rritur e te kane bere ai qe je /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

bastard

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Haaaaa
me vjen me qeshe kur shof 'karkalecat' si mbesin pa kembe dhe u mungon aftesia e perballjes ideologjike.
Un duke perdorur perseri nje term sllav i quaj iferiore....
 

SHQIPTAR-4EVER

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

--------------------------------------------------------------------------------
HELLAS.....SERBIA HAAAAAAAHAAAAA,MESIMI 'HELLAS' MESIMI 'SERPSKA'
Dylan Dog lexo mire ato qe kam shkruajtur pastaj komento. Shiko mesiper se cfare shkruan dhe Elv Bajraktari. si thua ti nuk e meriton ti them ate motren, nje njeriu qe permend Arkanin si mbrojtes te kristianizmit? Dylan Dog nuk jam aq idiot sa te ofendoj ne nje forum me fjale te tilla, por kur eshte teper eshte teper ama, kur degjoj te tilla gjera me zjen gjaku brenda, s'permbahem dot. Nejse e drejte ishte qe me bet ban.

ELV BAJRAKTARI:
NUK DUA TE TE OFENDOJ OR I MJERE PASI UNE QENDROJ SHUME ME LART NGA JU SI NGA PIKPAMJA RACORE ASHTU
O Elvi po harrove qe me shave nga motra dhe nga familja? Ti qendron shume me lart se ne nga ana racore? Dmth s'je shqiptare, je race tjeter? Po sa kohe tu desh per ta nxjerr te shkreten. Dhe meqe ra fjala per kristianizmin ti nuk e di fare cfare eshte kristianizmi. Kur une predikoja ungjillin rrugeve te qytetit tim ti kullosje lopet ne Kelmend. Pastaj o Elvi ku e ke pare kete musulmanizmin tek shqiptaret ti? Kush te ka share pas shpine ty? Une ta kam thene, ate motren te q.. ty edhe serbeve te kelmendit kur akoma s'te kishin bere ban. TI nuk di cfare shkruan o Elvi, sllavet thua respektohen nga ajka e shteteve europiane nga rusia etj. Po rusia cfare eshte, nuk eshte nena e madhe e te gjithe sllaveve? Sa idiot qe je o Elvi! Ti na jep force, sepse nese te gjithe serbet jane si ty, bashkimi i trojeve etnike shqiptare eshte i afert! hehehehe
Do ti shikosh pastaj katoliket dhe ortodokset shqiptare ne lufte kunder "vellezerve" sllav. Po ti flij i qete mamane dhe motren nuk ta kap njeri, nuk e ndyjme racen iliro-shqiptare.
 

bastard

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Perseri ze inferiori....
asgje me shume se nje ze arnauti qe e gjith Europa ..... eh nuk dua t'ju ofendoj se e kam nje pik gjaku me ju me duket.
nuk i lexoj cfar shkruani por ma merr mendja se jeni ata qe ju njef krejt europa......jo vetem Rusia.....edhe semafori hahaaaa

P.S NJE PROVERB SLLAV THOTE: AQ SA KE TRUPIN KE DHE TAKATIN MENDOR....
 

SHQIPTAR-4EVER

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

O Elvi kur ne luftonim kunder Lekes se madh, Kunder romakeve,per keto toka, kur ne ndertonim kishat katolike ne kosove si ne te gjithe shqiperine( ne kosove ju i shkatruat kishat e shqiptareve dhe mbi to ngritet kishat ortodokse), ju ishin akoma majmun mbi peme, ishit nje specie ne evolucion. Nese je kristian duhet ta dish qe nje nga eterit e kishes, San Gerolamo ishte shqiptar. Po ku i di ti keto, ti di vetem te urresh shqiptaret dhe shqiperine, qe sidoqofte buken e ketij vendi ke ngrene.
 

bastard

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

E shof qe me permendet emri.
Un jam Arber dhe i di te keqijat dhe te mirat qe kemi nga sllavet.

Nje nga keto te mira eshte dhe ndihma qe u dhane vellezerve t'uaj dhe te mi kur u shkaterrua
sistemi i enverit dhe ramizit.
shum shqiptaret u vrane ne kufinj nga bashke kombasit e tyre ushtare te felliqur komuniste.
por sllavet ne anen tjeter te kufirit i moren ne mbrojtje , i ushqyen , i veshen dhe i shperndane neper vendet ku donin te emigronin.

Axha jem do tjere i kan ra Bunes not me 5 janar dhe me vehte ne komordare kan pase nje gru me fmi qe kur kan dal ne Jugosllavi nje gru Malazeze i ka dhan gji.
Un jam vetem i mbushi 22 vjec ne korrik por e di se ca don me than nje fqinj i mire ....edhe ju duhet ta mesoni.
 

korn83

Forumium praecox
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

po perpiqem te te jap ndonje leksion:
1-politika nuk njeh burreri o kalama...as kete s'e di?po s'ke degjuar ndonjehere qe politika eshte kurve?me vjen gjynah qe po te zbres nga qielli,por eshte keshtu...
2-ato vendet e kulturuara i lepine ****** turqeve pergjate gjithe rrjedhes historike.
3-e pame se sa u kristianizua Kosova gjate pushtimit sllav /pf/images/graemlins/laugh.gif
4-eshte llogjike qe pas çlirimit nga turqit do te luftonim per çlirimin nga sllavet
5-sllavet kane qene gjithmone rrezik per Shqiperine(nje leksion gjeografie,pasi shoh qe nuk e ke haberin...turqia eshte pertej greqise e maqedonise...si rrjedhoje,nuk perben rrezik...edhe sikur te jemi ne pritje te ndonje sulmi tokesor nga turku i rrezikshem,duhet te dime te mbrojme kufijte nga fqinjet sllavo-greke me pare qe mund t'i lejojne kalimin turqeve,ashtu siç ia lejuan rreth 500 vjet me pare)
6-shqiptaret megjithese myslimane kane luajtur rrol kryesor ne pavarsine e greqise
7-dmth sipas teje per te mbajtur nen kthetra nje komb duhet t'i japesh atij pavarsine absolute??? /pf/images/graemlins/laugh.gif
8-edhe une e dua serbine po aq sa ajka perendimore...99 ishte thjeshte nje deklarate publike dashurie /pf/images/graemlins/laugh.gif ...edhe amerikanet i turren kroatet ne sulmin "rrufeja" te 95-es vetem qe te mbronin serbine,nga ndonje rrezik i mundshem qe mund t'i vinte prej republikes serbe te krajines /pf/images/graemlins/laugh.gif ...pra siç e sheh nuk ka rrezik antisllavizmi ne Shqiperi,pasi edhe shqiptaret jane po aq filoserbe sa ajka perendimore...edhe uraniumi i varferuar ishte nje ndihme per te pasuruar me minerale nentoken serbe...per mendimin tim ama,serbet kane nevoje akoma per me shume resurse /pf/images/graemlins/laugh.gif
9-jam dakort...paqja nuk sjell deme...nuk kuptoj perse kroate e serbe u theren me njeri tjetrin
10-perse urren Shqiperine kur ke lindur ne te?
11-perse duhet te urrejme turqine kur ka shume shqiptare qe punojne e jetojne atje?
12-mos u merzit se nuk emigron njeri ne mal te zi...jo per gje por njihet nderkombetarisht si shtet i rrezikshem narkotrafikantesh qe mban e mbron boset e mafies italiane...prandaj ajka europiane ka frike t'ia njohe pavarsine...ata emigrante deshen vetem te takonin kusherijte shqiptare te pertej kufirit
13-realisht Kosova eshte e shqiptareve...pasi po te studiojme menyrat e shtetformimit te shekullit te 20-te do te shohim qe rendesi kryesore ka faktori komb!edhe po te merremi me evenimentet e fundit te mijevjeçarit dhe po te njohesh paksa rezolutat e konventat qe lidhen me lufterat dhe humbjen e tyre atehere mund te themi perseri me plot goje dhe zyrtarisht qe Kosova eshte e shqiptarve dhe kur te permbushen standartet e kerkuara nga ajka perendimore do te arrije pavaresine dhe sovranitetin total!
14-se fundi me mire me ajken perendimore se sa me rreqebujt lindore sllavo-greke

p.s.me kujton ata terroristet qe hidhen ne ere per 70 virgjereshat..ne djalosh nuk e tradhetojme Shqiperine per cicat e nje dose sllave
 

marina s.

Forumium maestatis
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Fillimisht postuar nga V S VELECIKU:
[qb] Perseri ze inferiori....
asgje me shume se nje ze arnauti qe e gjith Europa ..... eh nuk dua t'ju ofendoj se e kam nje pik gjaku me ju me duket.
nuk i lexoj cfar shkruani por ma merr mendja se jeni ata qe ju njef krejt europa......jo vetem Rusia.....edhe semafori hahaaaa[/qb]
qe kur ke ardhur nuk ben gje tjeter veçse propagande ideoligjike( :tipsy: )po pa asnje sukses.imagjino sa rrote prasi je ti kur nuk arrin te bindesh as ata qe per ty jane inferiore.


P.S NJE PROVERB SLLAV THOTE: AQ SA KE TRUPIN KE DHE TAKATIN MENDOR.... [/qb]
nje proverb shqiptar,po ta modifikosh pak,thote:MENDJE BULLARI NE NJE TRUP BULLARI /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

bastard

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Korn!

Dua te le menjane debatinemocional per nje cast dhe te me sqarosh dicka.

1)Ti vertete beson qe amerikane dhe natoja e sulmuan sebine me pretekst shkaterimin e saj?

2)Sikur nje vend islamik te bente ate qe serbet bene ne kosove , cili do ishte statusi aktual i atij shteti?, besoj do ishte si i irakut. Sot ne Serbi nuk ka asnje sanksion nderkombetar.

3) Vertete qe rugova nuk te ben pershtypje per nje ndryshim tek aspekti fetar i kosovareve?


Un te them qe po te besh nje vizite ne nje institucion europian te cfaredoshem dhe te paraqitesh me identitet shqiptar nuk do e kesh kurre ate respekt si e kane sllavet . perse???????
 

bastard

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

shpjegim
1) TURQIA MENDONTE TA MBANTE SHQIPERINE NEN KTHETRA DUKE PASUR DREJTUESIT E SAJA (SHQIP) PRO VEHTES GJITHMONE....KJO DUKURI PASQYROHET EDHE NE DITET TONA.

2)Une nuk urrej Arberine , un urrej arnautistanin si pjelle dheleprore , djallezore e mendjes se portes se larte. ARBERIA DHE ARBERIT JANE KREJT TJETER GJE NGA arnautet tradhetar.

3) Kroatet dhe Serbet paten nje konflikt te natyrshem por kjo nuk ka sjelle asgje ne zhvillimet dhe mardhenjet aktuale mes ketyre shteteve. un kam kene ne Kroaci dhe e kam pare naga afer bashkpunimin reciprok mes Kroateve dhe serbeve.

4) te jesh i sigurte qe amerikanet dhe krejt faktoret nderkombetar mbeshtesin Serbine dhe Malin e Zi. Ndrysh do ndollte me Shqiperine po te kishte sulmuar ose pushtuar nje shtet.

besoj qe u sqarova
 

korn83

Forumium praecox
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

1-nuk e di ç'deshen a ç'nuk deshen...fakt eshte qe serbise i hodhen ne ere infrastrukturat
2-per fat te keq ka plot vende islamike dhe jo islamike qe bejne ate qe serbet i bene shqiptareve te Kosoves,pa pesuar as lufte e as sanksione...turqia qe urren kaq shume eshte nje shembull...por kjo nuk eshte diçka per t'u ekzaltuar e aq me pak motiv per t'u ndier superior a per t'u mburrur
3-une jam demokrat e tolerant...nese rrugova ka vendosur te nderroje fe,keto nuk jane punet e mija..ai ka aftesi gjykuese pra dhe vendos vete pa nevojen qe ne te bejme ndonje kritike apo koment...une habitem pse i fut kaq shume hundet ti mer lal te punet e te tjereve...dukesh si ato goret qe merren gjithe diten me thashetheme...ça boni ky,ça boni ai etj etj...nuk i ka hije dikujt qe e mban veten per burre,te merret me thashetheme dhe me jeten private te dikujt tjeter.tjeter je e tjeter hiqesh...si te thuash...je me dy fytyra.
4-meqe flet per paragjykimet e zakonshme te perendimit po te kujtoj qe:
perendimoret çekine e konsiderojne tailande(per punen e prostitutave),kane inat polaket pasi i konsiderojne prodhuesit me te medhej te metamorfines,rumunet i konsiderojne cigane qe merren me trafikim femijesh,malazezet njihen nga te gjithe per lidhjet zyrtare e politike qe mbajne me mafiozet italiane...greket fusin klandestine ne europe nga turqia,ruset jane antiperendimore,komuniste dhe kane mafie te rrezikshme,italianet gjithashtu jane hajdute,te piset nuk duan te punojne etj etj...siç e sheh pra nuk shpeton njeri.
5-je i trashe dhe nuk ke kuptuar akoma qe po flasim per Shqiperine dhe jo per arnautistan a arberine...
6-kroatet dhe serbet paskan patur nje konflikt te natyrshem...e degjoni?konflikt te natyrshem :lol: po e di ti qe jam dakort?e di ti qe ate po them dhe une?serbe e kroate nuk mund te rrine bashke e prandaj natyrshem lind konflikti!
ja ku del ne pah burreria jote tunxh,qe tall historine e dy popujve(te cilet ti thua qe i respekton shume)thjeshte per te postuar diçka ne nje forum...ai konflikti i natyrshem vazhdon te pakten qe nga lufta e dyte boterore e deri ne ditet tona,ku presidenti Stipe Mesiç,keto dite anulloi te PAREN vizite zyrtare ne serbi pasi shteti serb financoi nje manifestim ne ravna gora(nderkaq qe autoritetet tona kane kohe qe kane bere takime ne beograd)!kujtohu pak per ante gotovinen dhe faktin qe kroacia nuk hyn ne be,pikerisht pasi ka frike nga reagimi i popullit ne rast dorezimi te antes...kujto kenget qe i thurin edhe sot e kesaj dite atij ne sitet nacionaliste kroate,kujto Rrahim Ademin(i dashur injorant ky eshte nje shqiptar)dhe reagimin e kishes kroate kur autoritetet majtiste e tradhetuan ate duke e dorezuar ne hage,kujto agim çekun(edhe ky shqiptar) dhe bemat e tij perkrah ushtrise kroate,kujto ante paveliçin e famshem,kujto stemen qe mban kroacia ne flamurin kombetar,kujto mijera rastet e kundershtimit nga ana e qeverise per dhenien e shtetesise qytetareve serbe...pastaj flit per vizitat ne kroaci...edhe ne kemi raporte me te mira me serbet se kroatet,prandaj gamor mos ia fut kot...jo per gje,por nanoistet i lepijne ****** grekeve e sllaveve ashtu siç ben ti...gjithashtu autoritetet kroate kane deklaruar haptazi qe ne rast pavaresie do jene te paret ta njohin zyrtarisht republiken shqiptare te Kosoves
7-djalosh te kam thene njemije here mos u merr me sllavet se megjithese e mban veten per te tille nuk din azgje mbi ish-jugosllavine...serbeve,republika e krajines iu zhduk me lufte te pergatitur nga vete amerikanet ne 95,republiken serbe te bosnjes be-ja po perpiqet ta asimiloje pak nga pak me bosnjen dhe nese i ke pare evenimentet e fundit po perpiqet t'i zhdukin çdo element autonoministik...per me shume serbia ka humbur Kosoven(dmth nje te treten e territorit te saj),ka probleme te forta etnike me vojvodinen,banatin,sanxhakun e luginen e presheves medvegjes dhe bujanovcit...dmth megjithe luften e tmerrshme nuk po shohin azgje te hajrit keta sllave /pf/images/graemlins/laugh.gif
jane tamam kafshe...ndersa Shqiperia nuk ka probleme te tilla,per me shume Kosova(me gjithe "aleancen" pro serbe te "ajkes perendimore")po fiton sovranitet,po ashtu edhe maqedonia perendimore(nuk e di a ke degjuar per ate ligjin e perdorimit te flamurit shqiptar...nderkaq qe ne bolzano,ne itali megjithe autonomine e ekzagjeruar nuk lejohet ngritja publike e flamurit austriak /pf/images/graemlins/laugh.gif )po e njejta tolerance po u imponohet edhe autoriteteve malazeze...e ke degjuar ate thenien e urte qeni qe leh nuk kafshon?kafshet sllave kane 10-15 vjet qe po lehin...shqiptaret çuditerisht jo /pf/images/graemlins/wink.gif .......................nuk e di a u shpjegova...ose me mire...nuk e di a me kuptove?
 

OROSHI

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

...per te mos harru "arrnautin" Adem Rrahmanin dhe Agim Cekun qe luftuan ne krah te kroateve!E sa e sa te tjere..me sa di une na terhjek gjaku Ilir me Kroacine?
 

korn83

Forumium praecox
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

nuk di ç'te them Orosh...per mua mbeten sllave,por ata sikur e mbajne veten ilire si ne :shrug:
 

dylan dog

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

korn 83 dhe shqiptare-4ever doja tju thoja qe elv bajraktari eshte thjeshte i dehur nga deshira qe ta shikoje shqiperine katolike. ndoshta ka te beje shume kjo nga edukata familjare e tije apo kuptojeni djalin sepse eshte shkodrane.
per sllav sbesoj se eshte.
 

SHQIPTAR-4EVER

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

dylan dog:
korn 83 dhe shqiptare-4ever doja tju thoja qe elv bajraktari eshte thjeshte i dehur nga deshira qe ta shikoje shqiperine katolike. ndoshta ka te beje shume kjo nga edukata familjare e tije apo kuptojeni djalin sepse eshte shkodrane.
per sllav sbesoj se eshte.
Dylan dog me gjithe respektin per djepin e kultures shqiptare, Shkodren dhe per katolicizmin. Kush e quan shqiperine Arnautistan, Arkanin mbrojtes te kristianizmit, sllobon, bace slloboja dhe shume te tjera si keto eshte patjeter nje sllav. Nje shqiptar e di shume mire ndikimin e musulmanizmit ne shoqerine shqiptare. Feja jone eshte shqiptaria. Dhe nese ne shkoder mendojne keshtu per pjesen jo kristiane shqiptare edhe ata sllav jane. Meqe ra fjala une kam qene kristian shume me shume se Elv Bajraktari po s'them keto idiotizma ne forum. Sllavi Elvi ka ofenduar gjithe kombin shqiptare, perfshi edhe katoliket. Edhe po te jete sllav, te flasi ne forum si njeri normal, pa ofenduar njeri ne do t'ja respektojme mendimin, pastaj ai vete ka cituar: Ne sllavet. Dylan dog nuk ja vlen te justifikosh Elvin.
 
Top