...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

bard

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

mos tju vijne keq ju muslimaneve se ka te drejte bajraktari.muslimanet shkojne me kunantat e me vejzat e axhes,keshtu nuk mund te behet.

p.s vetem se ka harruar qe te thote qe ne nje vend musliman qe eshte i banuar prej muslimaneve te devotshem,po ndodhi nje gje e tille ata njerez ose gjymtohen ose vriten,pra nuk e bejne ne emer te fese spo jo??gjithashtu ka harruar te thote qe katoliket kane femije me motrat e tyre,kane,kane femije qe i quajne edhe femijet e tyre edhe vllezerit e tyre jo ne menyre simbolike por ne menyre direkte,sepse i kane me nenat e tyre,ka prinder qe i perdhunojne vajzat e tyre,dhe vajza e shkret eshte nje katolike e devotshme prandaj shkon te rrefehet te prifti,kur prifti i a ben edhe me keq se i ati.por a e kuptoni keto jane gjera pa rendesi.bajraktar po te ishe ne toscan do te kishin tehen vai a caaaaaaa
 

OROSHI

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

ee keshtu vazhdon seria e sharjeve/fyerjeve me baza fetare....uuufffaaaaaaa!
Muslimanet shqiptare nuk martohen me kushrinat e tyne,sepse nuk jane ARABE!!!
Elvis,pak ma kujdes kur ti fusish te gjithe ne nji thes,vlla /pf/images/graemlins/wink.gif .
Te pakten une nuk di ndonji rast kur nji musliman shqiptar ka marr ndonji kushrine te tijen!
I huaji,sa i gatshem je ne thellimet e ofendimeve mor djal,shum i gatshem je!
Munesh me ba perpjekje per me i rrafshu gjanat,e jo me i ndez,menimi jem ky /pf/images/graemlins/wink.gif
 

balforum

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Mysliman i devotshem dhe Shqiptar i devotshem jane dy kahe komplet te kunderta.
Myslimanet jane i vetmi religjon anadollak ne shqiperi qe lutet ne Arabisht dhe jo ne shqipe sic luten besimtaret e tjere te krishtere.
me thuaj pra se kush eshte me afer shqiptarizmes ata qe luten alahu ahbar dhe pershendeten sejlam alekum qe te duket vetja sikur jeton ne sahara apo ata qe luten ne shqipe ne gjuhen e nenes tone te dashur o Ati im i shenjte.
Si mund te ndihesh shqiptar kur islamizmi eshte me rrenje e me zakone mesjetare arabe :eek:
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Chaon, fetë në Shqipëri janë njësoj anti-shqiptare. Në momentin që ka më shumë se një fe fillon sherri dhe bëhet mu.ti kala! Duhet me nda Shqipëri e fe. Feja o ke shpija kurse Shqipëria është gjithandej përreth!
 

balforum

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Dakort me kete po ku u shpelahet truri Selam Alekumeve o mik vellai.Ata jan ke minarja te shtrir pertoke te gjithe dhe nuk mund te shohin dot as Shqiperi e as histori. /pf/images/graemlins/frown.gif
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Po leje o Chaon se as 5 % nuk janë. Dhe e ke parasysh që një erë e vockël dhe këta fluturojnë nga minaretë /pf/images/graemlins/wink.gif .

Problemi është mos të biem viktima të përçarjeve me baza fetare sepse pastaj edhe më pijaneci të vret për Allahun pasi e sheh veten të kërcënuar pa faj!
 

kameleoni

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Shqiperia ka nje perqindje te vogel myslimanesh dhe nje perqindje te larte ATEISTESH dmth njerezit qe nuk e kane ko.q.en e idese se kush eshte Muhamedi.

Te jesh mysliman duhet rreptesisht te respektosh 3 urdhra te pakten te cilat jane

1.Te thuash me zemer dhe shpirt "Ka vetem nje Zot dhe Muhamedi eshte i dergguari i Zotit"

2.Te falesh 5 here ne dite

3.Te agjerosh 30 dite ne vit


AI PERSON QE NUK I ZBATON KETO RREGULLA NUK QUHET MYSLIMAN.

Sa shqiptare i zbatojne keto gjera qe thashe?shume pak.plus kete qe shqiptaret kane qene atesite (komuniste) per 50 vjet.


Ne kemi tradita te nderthurura me fene islame por kurrsesi nuk jemi popuull mysliman
 

balforum

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Vetem per kete gje ia puth by!hen une 50 here Enver Dulles une qe i c'sklaveroi nenat dhe motrat tona nga ferxhaja dhe na ktheu ne njerez sepse po te kishim vazhduar ashtu sic ishim para 30 tes,do ishim si ne afganistan me callme grate dhe tumane burrat akoma neper rruget e shqiperise.D.m.th era perc burrat e gjize e prishur grate,burri dhjete metra para e gruaja me carcaf nga koka gjer tek kembet dhjet metra mbrap[a burrit,si ne Peze :lol:
Ah mjerim qe mban emrin myslimanizem /pf/images/graemlins/frown.gif
 

bard

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

mqs je puthi edhe .... sepse nuk i ka lene katoliket te .. motrat e tyre.ju qe thoni se muslimanet jane ekstremista,edhe pak dhe do te thoni qe juzsi ka lindur ne shqiperi dhe e ka pasur emrin Gjergj ne te vertete.ju duhet te kuptoni dicka se shqiptaret nuk jane as musliman as katolike por jane thjesht shqiptare.
 

bard

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Fillimisht postuar nga Caesar:
[qb] Shqiperia ka nje perqindje te vogel myslimanesh dhe nje perqindje te larte ATEISTESH dmth njerezit qe nuk e kane ko.q.en e idese se kush eshte Muhamedi.

Te jesh mysliman duhet rreptesisht te respektosh 3 urdhra te pakten te cilat jane

1.Te thuash me zemer dhe shpirt "Ka vetem nje Zot dhe Muhamedi eshte i dergguari i Zotit"

2.Te falesh 5 here ne dite

3.Te agjerosh 30 dite ne vit


AI PERSON QE NUK I ZBATON KETO RREGULLA NUK QUHET MYSLIMAN.

Sa shqiptare i zbatojne keto gjera qe thashe?shume pak.plus kete qe shqiptaret kane qene atesite (komuniste) per 50 vjet.


Ne kemi tradita te nderthurura me fene islame por kurrsesi nuk jemi popuull mysliman [/qb]
ketu ke te drejte ti dhe jam plotesisht dakord,por ama edhe katolik nuk i thuhet nje njeriu qe shkon ne kishe me qellimin e vetem qe te takoje dashnoren apo jo
 

blendiys

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Fillimisht postuar nga chaon:
[qb] Vetem per kete gje ia puth by!hen une 50 here Enver Dulles une qe i c'sklaveroi nenat dhe motrat tona nga ferxhaja dhe na ktheu ne njerez sepse po te kishim vazhduar ashtu sic ishim para 30 tes,do ishim si ne afganistan me callme grate dhe tumane burrat akoma neper rruget e shqiperise.D.m.th era perc burrat e gjize e prishur grate,burri dhjete metra para e gruaja me carcaf nga koka gjer tek kembet dhjet metra mbrap[a burrit,si ne Peze :lol:
Ah mjerim qe mban emrin myslimanizem /pf/images/graemlins/frown.gif [/qb]
Ore debil!
Ferexheja eshte pjese e kultures,dhe si e tille ti nuk ke te drejte te "pshurresh" mbi te pasi nuk je njohes i saj,nuk ke as moshe dhe as bagazhin e duhur !
Pa me thuaj,e ke lexuar ndonjehere Kuranin?,apo fakton 'tymce',thjeshte me mbush paragrafe diskutimi pa baze?

Kush je ti ??
Me c'te drejte akuzoni ju kur (mbase) vetem Keshtjellen e Kadarese keni lexuar?

Te jesh mysliman i mire nuk do te thote te falesh pese here ne dite dhe as te argjirosh 30 dite ne vit.(bej mire dhe ndihmo te tjeret).

Pa me thuaj,c'po beni ju "te mire"?
 

ELVIS KELMENDI

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

NEQOFTE SE E QUAJME VEHTEN EUROPIANE DHE I PERKASIM KULTURES EUROPIANE ATEHERE PIKESEPARI DUHET TE KTHEHEMI TEK RRENJET TONA TEK IDENTITTETI JONE KRISTIAN DHE TE KULTIVOJME TEK BREZAT KULTUREN DHE IDENE PROGRESISTE KRISTIANE .
VETEM KESHTU NE MUND TE QUHEMI EUROPIANE DHE E MERITOJME TI BASHKOHEMI FAMILJES SE MALLE EUROPIANE!!

NQS NE VAZHDOJME TE PRAKTIKOJME ISLAMIZMIN DHE TE NDJEHEMI KRENARE PER TE ATEHERE NE E KEMI VENDIN NE LIDHJEN ISLAMIKE ME QENDER NE AFGANISTAN A KU DI UNE DHE AZINE ARABIKE.

ME 1912 EUROPA E NDAU SHQIPERINE SEPSE E PA RREZIKUN ISLAMIK SI NJE MIKROB PER MBARE EUROPEN, KESHTU ATO KENGET TONA RAPSODIKE QE MALLKOJNE EUROPEN JANE KREJTESISHT GABIM DHE DASHAKEQE .
PSE?
SEPSE NE MALLKOJME EUROPEN QE NA ASIMILOI TOKAT TONA , DHE NUK DENOJME MALLKOJME TURQINE E NDYRE ISLAMIKE QE NA SHKATERROI KULTUREN ARKITEKTUREN HISTORINE DHE NA NDAU NGA NENE EUROPE!!!

DUHET TE MALLKOJME TURQINE PER 1920 DHE JO EUROPEN!

EDHE NJEHERE TE TE SHOH MES MOTRAVE TE TUA EUROPIANE E VESHUR MR MANTEL TE BARDHE KRISTIAN ...NENE SHQIPERI.
 

balforum

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Blendi kujtoja se ishe njeri i civilizuar dhe me shkolle more djale :eek:
Qekurse eshte ferexheja e mjerimit dhe e skllaverimit pjese e kultures tone :eek:
 

ELVIS KELMENDI

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Chaon ja cfare do te thote humbje e identitetit kombetar. Blendi thote perxheja famekeqe i perket kultures tone hahaaaaaahaaaaaaaaahhaaaaa qeshje tragjike per fatin tragjik te Nenes Arberi.
 

epremte

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Fillimisht postuar nga ELV BAJRAKTARI:
[qb]

SEPSE NE MALLKOJME EUROPEN QE NA ASIMILOI TOKAT TONA, DHE NUK DENOJME MALLKOJME TURQINE E NDYRE ISLAMIKE QE NA SHKATERROI KULTUREN ARKITEKTUREN HISTORINE DHE NA NDAU NGA NENE EUROPE!!!

[/qb]
ke quan arkitekture aty ne maje te malit ti or cun strofullen e arushes e?? un i gjo s kuptoj pse po ta ndien aq shume per fene e skenderbeut ty iher?? Mos po kandido gjo ke zona ariane e Tiranes (bathorja) ti, ene do me ngrejt moralin e mases??
 

blendiys

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Kulture?!,Edhe ajo duhet me u perdor me pikatore aq me teper me nje kategori njerzish!

Chaon ja cfare do te thote humbje e identitetit kombetar. Blendi thote perxheja famekeqe i perket kultures tone hahaaaaaahaaaaaaaaahhaaaaa qeshje tragjike per fatin tragjik te Nenes Arberi.
Te thashe nje here mor mik! Ti nuk njeh harten e Shqiperise e jo me Arberine!
Se dyti!.Quhet ferexhe dhe jo perxhe.
Se treti!.Edhe Kristianet e Lezhes apo gjetke e mbulojne koken me shami.
Dhe se fundi!.Une thashe qe ferexheja i perket kultures fetare .
 

ELVIS KELMENDI

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

HAHAAAA PO SI PO SI E KUPTOJ DHE IMAGJINOJ GRATE ME BRENAVEKE TE MBULUARA FUNDEKOKE ME TYL TURQIE QE VJEN ERA KALBESIRE DHE MYK NGA JO AJROSJA...


ARKITEKTURE QUAJ ATE PJESE TE MRREKULLUESHME TE SHKODRES SE VJETER KU SHPREHET BUKURIA KRIJUESE E ARKITEKTEVE VENDAS (SHKODRANT E DIJNE PER CILEN ZONE E KAM FJALEN)

KUR SHIKOJ XHAMINE ME YLL E HANE SI KURVEN NE TROTUAR ME VJEN NDOHT TE PRANOJ SE JAM PJESE E KETIJ VENDI PAMVARSISHT SE NUK JETOJ NE SHQIPERI
 

jimmy84

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Ehhh sa pasoja ka lene te disa sistemi piramidal. U nxorri edhe trurin piramide.
 

LUANESHA

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

BAJRAKTAR KE FOL :thumbsup:
JAM DAKORT ME TY :cool:
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Ore, më shumë grriceni me njëri-tjetrin e më shumë dalin në pah fanatizmat fetare. Shqiptarët nuk e kanë mbuluar kokën ndonjëherë me perçe përveç se në qytete. Por mos harroni që në qytete ka patur një minoritet në krahasim me fshatin. Kësaj po ti heqim edhe faktorin e krishterë i bie që 15-20% e popullsisë shqiptarë të ketë përdorur ferexhenë. Për më tepër, këtë e kam me katolikët e Shkodrës, deri në vitet 30, një grua katolike në Shkodër ishte më e mbuluar se një grua myslimane. A i harruat kaq shpejt ju që jeni prej Shkodre?
Si përfundim, kushdo ka të drejtën të vishet siç ka dëshirë dhe të identifikohet me atë fe apo kulturë që ka dëshirë. Nëse kushti që Shqipëria të hyjë në Europë është krishterimi, atëherë unë them që Shqipëria mos hyftë kurrë në Europë. Hyrje me të tilla kushte uroj që të mos pranohen nga askush.

P.S. Vetë jam me prejardhje të përzier, katolik e myslyman. Jam pagzu e krezmu në 1992 dhe sot nuk i besoj feve, asnjërës, kushdo qoft! Besoj në Zot, e nëse edhe të tjerët besojnë në të, këto diskutime nuk do bëheshin!
 
Top