...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

bard

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Fillimisht postuar nga ELV BAJRAKTARI:
[qb] HAHAAAA PO SI PO SI E KUPTOJ DHE IMAGJINOJ GRATE ME BRENAVEKE TE MBULUARA FUNDEKOKE ME TYL TURQIE QE VJEN ERA KALBESIRE DHE MYK NGA JO AJROSJA...


ARKITEKTURE QUAJ ATE PJESE TE MRREKULLUESHME TE SHKODRES SE VJETER KU SHPREHET BUKURIA KRIJUESE E ARKITEKTEVE VENDAS (SHKODRANT E DIJNE PER CILEN ZONE E KAM FJALEN)

KUR SHIKOJ XHAMINE ME YLL E HANE SI KURVEN NE TROTUAR ME VJEN NDOHT TE PRANOJ SE JAM PJESE E KETIJ VENDI PAMVARSISHT SE NUK JETOJ NE SHQIPERI [/qb]
nuk arri ta shpjegoj faktin qe vendi ku eshte xhamia e shkodres eshte qendra dhe vendi me i bukur i shkodres kurse vendi ku eshte kisha(bordeli)e madhe eshte vendi ku rrijne te gjithe kurvat,te gjithe hajnat,te gjithe vrasesat.
nuk e kuptoj pse ne shkoder nje rezit thojne per shumicen e femrave katolike"ik mor burr mos u merr me te se eshte kryqe mutit,dhe eshte llome"
nuk e kuptoj se pse ne shkoder gati te gjithe femnat e fejuara qe shkojne me mashkuj te tjere jane katolike.atehere nqs ky eshte kushti qe na kerkoka evropa per te hyre ne te (pra te shesim motrat,grate tona dhe ate pak dinjitet qe kemi fituar jo me islamizmin por ne rrjedhen e viteteve) atehere le te rrime aty ku jemi dhe te vazhdojme jeten tone duke migruar.Por gjithe keto qe thoni jane k..... sepse evropes nuk i plas a jemi katolike apo musliman apo ateiste,rendesi ka te jemi njerez dhe jo kafshe,sic jane shumica e te gjitheve fanatikeve te cdo feje,qe nuk keni qellim tjeter vec se te ulni tjetrin kur per vehte jeni te zhytur ne m... deri ne koke.
 

deist

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Edhe Satanai - (armiku kryesor i Krishtit) - ose Satanizmi po te vinte ne trojet shqiptare do te ishte me mire se keta muzhahedinet mekatare. Po te pyetesha une se cilen do te zgjidhja ndermjet Allahut apo Satanes une do ta zgjidhja Satanen e "madherushem". Satanen e kam dashur bile njehere kam dashur te behem Satanist por kur e kam zbuluar se ai eshte vete Allahu nuk e dua me.
ME MIRE NE FERR SE NE DORE TE ALLAHUT
 

Kondrapedali

Kondrapedali
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Ti e ke nis jetën n'ferr qysh tani o toç /pf/images/graemlins/tongue.gif .
 

ELVIS KELMENDI

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Jimmy!

KISHAT NE SHKODER JANE SI ZONJA SEPSE I KUJDESON
BASHKIMI KRISTIAN EUROPIAN, DHE TE GJITH E DIME QE JANE PJESE E KULTURES ARKITEKTURORE TE ARBERISE SE DIKURSHME.

XHAMIA (TEK KEMBIMI I DOLLARIT DHE PROSTITUTAVE) E MALLE NE SHKODER ESHTE E POZICIONUAR NE ZONEN ME MAFIJOZE TE SHKODRES BILES NE TERRITORIN E SAJ KA KENE DHE NJE AGJENSI KEMBIMI VALUTORE.

UN FALENDEROJ ZOTIN E MALL QE KA DERGU DUKAGJINSIT DHE MIRDITORET DHE PO JU MESOJNE MIRE SE SI DUHET ME U SJELLE.... BELA SHUM VAJZA MUSLIMANE I KANE THANE MIRUPAFSHIM VIRGJERISE NE DUART E TYRE.
HAAAHHAAAA RROFTE MIRDITA E DUKAGJINI HAHAAAA

NEQOFTE SE DESHIRONI TE MBETENI JASHTE EUROPES ATEHERE MOS U BENI LECKAMANE DYERVE TE KISHAVE DHE KOMUNAVE TE ITALISE APO PERENDIMIT.

SHUME ISLAMIKE SHQIPTARE I KAM PA TE STREHUAR NE KISHA SEPSE DO VDISNIN NGA SKAMERIA NE SHTETIN E TYRE
POR SIC THOTE NJE FJALE -DHI E ZGJEBOSUR BISHTIN PERPJETE!!!!


GREQIA JU KA MESUAR EDUKATEN EUROPIANE FARE MIRE
PREJ MUHAMET E BENIN KOSTANDIN VEC PER ATO PAK DHRAMI.
 

shkodrani80

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

ja maaaa???? /pf/images/graemlins/laugh.gif
Se disha q1 paska ktu kaq shkodran ekstremista n'mendime. Kurse per famnat mir t pakten qe keka vetem nji deri tesh. Shpresojm mos te ket te tjera. :wave:

Puna e mbar o SKORTE E PADAMSHME POR KULIME.
 

thAci

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

:cry: Qysh kur muslimanizmi qenka pjese e kultures tone :book: . Nga 1420 deri ne 1912 ????
Po me perpara çkulture kemi pasur apo ato skane rendesi :confused: !!! kur shqiptaret kane qene katolike, romaket kane qene pagane /pf/images/graemlins/wink.gif . Mos te degjoj kend ne kete forum qe kuluren tone e quan kulture muslimane :wave:
 

the_Cont

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

nje gje nuk po kuptoj une ne kete rast. mire qe muslimanet duhet te kthehen ne te krishter, po me ateistet si i behet ne kete rast???
qe shqiptaret skane dash tja dine shume per fene e tregon me se miri fakti se ishin te vetmit ne Ballkan qe e nderruan ate.
Justifikimi se kjo ndodhi per shkak te 500 vjete pushtim eshte krejt i pasakte. Edhe vendet e tjera vone u cliruan nga Turqia por ama fene nuk e nderrua. Dhe me e bukura e te gjithe kesaj eshte se shumica e shqiptareve e nderruan fene ne kohet e fundit te pushtimit osman dhe per kete duhet tja dime per faleminderit shume shqiptareve si Ali Pashe Tepelena etj.
nje popull qe per arsye ekonomike nderron fene vetem besimtar nuk mund te jete.
do te me pelqente ajo qe pretendon Elv Bajraktari qe Shqiperia te ishte serish Kristiane por kjo smund te ndodhe me. Edhe ne Europe madje termi kristian se fundmi lidhet me teper me identitetin kuluror dhe jo aq shume me besimin(kujtoni programin e papes se fundit per kete).
Arsye tjeter per ndryshimin e fese sidomos jashte kufijve te Shqiperise eshte edhe te qenit i ndryshem nga fqinjet tane shume dashamires(Kosova dhe Cameria jane ne nje peqindje shume te larte myslimane)
Se fundmi meqense ndryshimet duhet te nisin nga vetvetja fjala bajraktar ne shqip eshte flamurtar keshtu qe Elv duhet te ndryshoje nickun apo mbiemrin.
perfundimisht i gjithe ky debat eshte i pakuptimte.Vaso Pasha e ka zgjidhur kete gje 100 vjete te shkuara.

FEJA E SHQIPTARIT ESHTE SHQIPTARIA!!!!
 

jimmy84

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Fillimisht postuar nga ELV BAJRAKTARI:
[qb] Jimmy!

KISHAT NE SHKODER JANE SI ZONJA SEPSE I KUJDESON
BASHKIMI KRISTIAN EUROPIAN, DHE TE GJITH E DIME QE JANE PJESE E KULTURES ARKITEKTURORE TE ARBERISE SE DIKURSHME.

XHAMIA (TEK KEMBIMI I DOLLARIT DHE PROSTITUTAVE) E MALLE NE SHKODER ESHTE E POZICIONUAR NE ZONEN ME MAFIJOZE TE SHKODRES BILES NE TERRITORIN E SAJ KA KENE DHE NJE AGJENSI KEMBIMI VALUTORE.

UN FALENDEROJ ZOTIN E MALL QE KA DERGU DUKAGJINSIT DHE MIRDITORET DHE PO JU MESOJNE MIRE SE SI DUHET ME U SJELLE.... BELA SHUM VAJZA MUSLIMANE I KANE THANE MIRUPAFSHIM VIRGJERISE NE DUART E TYRE.
HAAAHHAAAA RROFTE MIRDITA E DUKAGJINI HAHAAAA

NEQOFTE SE DESHIRONI TE MBETENI JASHTE EUROPES ATEHERE MOS U BENI LECKAMANE DYERVE TE KISHAVE DHE KOMUNAVE TE ITALISE APO PERENDIMIT.

SHUME ISLAMIKE SHQIPTARE I KAM PA TE STREHUAR NE KISHA SEPSE DO VDISNIN NGA SKAMERIA NE SHTETIN E TYRE
POR SIC THOTE NJE FJALE -DHI E ZGJEBOSUR BISHTIN PERPJETE!!!!


GREQIA JU KA MESUAR EDUKATEN EUROPIANE FARE MIRE
PREJ MUHAMET E BENIN KOSTANDIN VEC PER ATO PAK DHRAMI. [/qb]
O ekzemplar, une thjesht vura ne dukje nje fenomen socialo-ekonomiko-psikologjik. Pasojat e sistemit piramidal tek sistemi nervor qendror i disa njerezve. E para.
E dyta: Fatmiresisht kam nje emer 100% SHQIPTAR.
E treta : Fatmiresisht s`kam shkuar ndonjehere ne Greqi si emigrant.
E katerta : Ta kam thene edhe njehere tjeter por ti je me shtate faza vonese (fundja s`eshte faji jot) prandaj po ta perseris edhe njehere: PER EURO (se nuk ka me dhrahmi) une nuk nderroj as ngjyren e LESHIT TE POSHTEM.
E pesta: Me katolik (i vertete) eshte hoxha i lagjes time se sa ti.
 

bard

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Fillimisht postuar nga shkodrani80:
[qb] ja maaaa???? /pf/images/graemlins/laugh.gif
Se disha q1 paska ktu kaq shkodran ekstremista n'mendime. Kurse per famnat mir t pakten qe keka vetem nji deri tesh. Shpresojm mos te ket te tjera. :wave:

Puna e mbar o SKORTE E PADAMSHME POR KULIME. [/qb]
me ate shprehjen "eh ku jam.." aty poshte ma merr mendja se do te thuash se je ne ndonje vend musliman dhe aty po hape goje ta fusin ne bire te b... prandaj vjen ne forum e flet keto "urtesina".ose kia edhe nje menyre tjeter qe mund te shpjegoje urrejtjen tende ndaj muslimaneve,ndoshta ndonje turk para se te ike nga shqiperia ka dashur te defrehet pak dhe ka gjetur nje grua aty e ka kapur,e ka perdhunuar dhe pastaj ja ku doli elv bajraktari.

mbylle mor idiot gojen se le nam ne forum se kam fol me katolike te tjere por nuk ka mdegjuar asnje qe te flase kaq k......qe sa thua ti.

N.B.lum e lum se thoni
 

bard

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Fillimisht postuar nga shkodrani80:
[qb] ja maaaa???? /pf/images/graemlins/laugh.gif
Se disha q1 paska ktu kaq shkodran ekstremista n'mendime. Kurse per famnat mir t pakten qe keka vetem nji deri tesh. Shpresojm mos te ket te tjera. :wave:

Puna e mbar o SKORTE E PADAMSHME POR KULIME. [/qb]
 

bard

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Fillimisht postuar nga ELV BAJRAKTARI:
[qb] Jimmy!

KISHAT NE SHKODER JANE SI ZONJA SEPSE I KUJDESON
BASHKIMI KRISTIAN EUROPIAN, DHE TE GJITH E DIME QE JANE PJESE E KULTURES ARKITEKTURORE TE ARBERISE SE DIKURSHME.

XHAMIA (TEK KEMBIMI I DOLLARIT DHE PROSTITUTAVE) E MALLE NE SHKODER ESHTE E POZICIONUAR NE ZONEN ME MAFIJOZE TE SHKODRES BILES NE TERRITORIN E SAJ KA KENE DHE NJE AGJENSI KEMBIMI VALUTORE.

UN FALENDEROJ ZOTIN E MALL QE KA DERGU DUKAGJINSIT DHE MIRDITORET DHE PO JU MESOJNE MIRE SE SI DUHET ME U SJELLE.... BELA SHUM VAJZA MUSLIMANE I KANE THANE MIRUPAFSHIM VIRGJERISE NE DUART E TYRE.
HAAAHHAAAA RROFTE MIRDITA E DUKAGJINI HAHAAAA

NEQOFTE SE DESHIRONI TE MBETENI JASHTE EUROPES ATEHERE MOS U BENI LECKAMANE DYERVE TE KISHAVE DHE KOMUNAVE TE ITALISE APO PERENDIMIT.

SHUME ISLAMIKE SHQIPTARE I KAM PA TE STREHUAR NE KISHA SEPSE DO VDISNIN NGA SKAMERIA NE SHTETIN E TYRE
POR SIC THOTE NJE FJALE -DHI E ZGJEBOSUR BISHTIN PERPJETE!!!!


GREQIA JU KA MESUAR EDUKATEN EUROPIANE FARE MIRE
PREJ MUHAMET E BENIN KOSTANDIN VEC PER ATO PAK DHRAMI. [/qb]
me fillu me fol me ty po thojne njerezit se si nuk pertoka ky djale me i dhane pergjigje ketij b..e prandaj po ta them itash si nje njeri qe ta do te miren ty dhe per me shume i do te miren njerezve qe ti i rri afer,"merr nje pistolete dhe futja vedit bam bam dy here se me te paren ndoshta shpeton sa nuk ta ka bere ndokush tjeter"se fundja me siguri do shkosh ne parajse /pf/images/graemlins/wink.gif


N.B lum e lum se thojne qe muslimanet jane fanatik dhe ekstremista
 

blendiys

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Me beri pershtypje ky fragment nga 'budallalleqet e shekullit'
POR SIC THOTE NJE FJALE -DHI E ZGJEBOSUR BISHTIN PERPJETE!!!!
Kot me te pyet or Elv,kush eshte dhia e zgjebosur ne kete mes?
Turqia apo ne?
/pf/images/graemlins/tongue.gif
 

fifty

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

O djema, nuk eshte koha sot te zgjedhim c'fare feje duhet te kete Shqiperia, ne fund te fundit sic e tha njeri me perpara jemi te vetmit ne Ballkan qe ndryshuam fene, per te paguar taksa me pak, dhe sot po ndryshojne fene prap per te zene nje pune ne Greqi. Pra Shqiptaret ne pergjithesi nuk e kane vrare shume mendjen per fene, por e kane perdorur ate si mjet perfitimi.Te mos harrojme se ne kohen e Turqise ka pasur shume funksionare e gjenerale Shqiptare qe kane arritur shume lart.Une per vete kam arritur ne 1 perfundim, eshte me e lehte te sundosh 200 milion amerikane sesa 3 milion Shqiptare, sepse secili eshte karakter me vete,secili eshte mbret me vete. Dhe kjo gje duket fare qarte gjate gjith historise tone.Numeroni sa vite ka pasur qe kemi qene te gjithe te bashkuar. Gjithmone secili koke me vete per interesat e veta.Dhe keshtu ne kohen e Turkut ata Shqiptare te famshem i bene Turq e ata Shqiptare Orthodokse i bene Grek dhe ne na mbeti vetem Skenderbeu, ta shtrengojme fort se mos na e marrin dhe kete.Ndoshta u zgjata pak, sikur Shqiperia te behej prap e krishtere c'fare do ndryshonte? ne nje kohe qe mentalitetet jane akoma te prapambetura! dikush mund te thote "do na pranojne ne Europe me shpejt" ndoshta, dolem prap ne interesi.Dikush tjeter mund te thote ndoshta bota do na shikoje me sy te mire tani, vecse "ujku qimen e nderron por zakonin se harron" Ne si popull kemi pesuar te liga nga te dyja fete si krishterimi ashtu dhe islami.Njeri na la ne erresire 500 vjet, tjetri na percau e na gjakosi.Na rrofte ne te Krishtereve qe i mbajtem Turqit 25 vjet larg Evropes, dhe u rrofte Myslimaneve qe u bene Pashallare dhe prap Turku ja u preu koken.Le ta mbajme fene ne shtepi dhe te kemi me shume tolerance ne shoqeri.Ndryshimi i shoqerise Shqiptare nuk uhet filluar nga feja por nga Edukimi dhe Shkollimi i brezit te ardhshem nga ngritja e ekonomise etj etj bazuar sigurisht ne modelet perendimore.
 

dollibash

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

postuar nga elv bajraktari

ate qe bene turqit
anadollake ne Arberi mund ta quaj KRIM KUNDRA NJERZIMIT sepse ata VRANE jo vetem fizikisht por
na VRANE edhe IDENTITETIN e stergjysherve te atyre qe tradhtuan fene Kristiane.
________________________________________________

une nuk jam shume pas fese por kjo qe ka shkruar bajaraktari eshte megjitmend e madhe.ne qofte se ndonjeri do te me pyeste mua se cfare feje do te doje te kishte Shqiperia ,une do te thoja me plot gojen KRISTJANE.por megjithate feja e shqiptarit eshte SHQIPTARIA
 

epremte

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Fillimisht postuar nga jimmy84:
[qb] E pesta: Me katolik (i vertete) eshte hoxha i lagjes time se sa ti. [/qb]
:lol: :lol:

kisha gjithe diten pa humor, thashe me vete po iki te shof ca ka saju ai ceceni noi gjo per t'qesh...

e mora vesh gabim apo do i cojme turqit ne hage per krime kunder njerezimit??
 

dollibash

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

postuar nga elv bajraktari:

HELLAS.....SERBIA HAAAAAAAHAAAAA
___________________________________________

ti patjeter duhet te kesh qene tap kur ke shkruajtur keto :eek:
 

jimmy84

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

Fillimisht postuar nga ELV BAJRAKTARI:
[qb] HELLAS.....SERBIA HAAAAAAAHAAAAA [/qb]
Ore te kush e blen "mallin" ti se qenka e cilesise se pare. Ne ovedoze te tille dhe te jesh akoma ne gjendje te shkruash (pavaresisht se cfare). Qenka "mall" i paster.
 

ELVIS KELMENDI

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

MESIMI 'HELLAS' MESIMI 'SERPSKA'

HAJT SE KENI ME E KUPTU MA VONE....

MOS ME KRAHASONI ME MUHAMETIN MUA , AI E PINTE ASHASHIN E PASTER DHE SHKRUANTE KURANIN MJAFT BUKUR. UNE NUK E KAM TE PASTER KESHTU QE FJALET E MIJA JANE COPA COPA .....HELLAS , SERBIA
 

ELVIS KELMENDI

Primus registratum
Re: ...EDHE NJE HERE TE TE SHOH KRISTIANE ...SI DIKUR. ..ARBERI

SE HARROVA ......ISRAEL ....SE FUNDI HAAAAAAA

SMALL CONTRY IN THE BEAST'S MOUTH
TERRIBLE WEAPON IN THE GOD'S HAND
I AM IZRAEL THE WORLD TO LEAD
 
Top