Deshtaket

Ema

Goddes
Re: Deshtaket

Fillimisht postuar nga Kordelja:
[qb] S'ka madheshti pa shemtim.

Lavdet eshte me mire te t'i thurin te tjeret, ndryshe je i deshtuar dhe i mjeruar dhe natyrisht i injoruar. [/qb]
Fjalen i mjeri e ke fiksim mo...
Megjithate lavdet e te tjereve duken genjeshtare /pf/images/graemlins/frown.gif !
 

Melhiades

Primus registratum
Re: Deshtaket

Danae, Danae,po kto me deshtaket c´jane?? Ca do na thuash me kete? te gjithe ne themi, qe jemi. Biles grindemi per postin e drejtuesit te shoqates "Deshtaku i vogel me shapka bojqielli". e megjithate, te gjithe (duke perfshire edhe vehten ketu) jane te bindur se me gjithe "deshtimet" e tyre ka dicka qe i dallon nga te tjeret, ka dicka qe i ben ato te mos e justifikojne cilesimin deshtak.
Shiko e dashur jemi ne shekullin e 21. Ka ikur koha e modestise kokeshkrete rilindase. Eshte koha e njrezve praktike, eshte koha e njerezve te forte, koha e njerezve qe do vazhdojne revolucionet (mos harro kurre).
 

Ema

Goddes
Re: Deshtaket

:thumbsup:
Degjojeeeeeeeeeeeee
kengen e Melhiades....
se te don fort! /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Melhiades

Primus registratum
Re: Deshtaket

Shoqja Ema!

Pershendetje! Edhe mackat e bardha ne kosh te kuq nuk tregojne per ndonje studim te thelle te veprave te Klasikeve, megjithate e respektojme mendimin tuaj. C´eshte kjo kenga e Melhiades???
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Deshtaket

Hahahahahahaahhahahah

E kisha nuhatur, po tani e kuptoj pse te adhuron Melhiades :thumbsup:
 

Danae

Primus registratum
Re: Deshtaket

une jam ne kerkim te tij qe nga minuti kur e shoh te skalitur emrin e tij ne vizitoret e forumit,si ate te klimtit mbi posterat e studenteve te konvikteve.shoh qe ne gjurmet e tij kerkohen shume reflektime:)
I dashur ti me kupton sa edhe une te ndihem mirenjohese dhe shpresehumbese se nuk do kem kurre surpriza te bukura per ty,e megjithate te dua me shume se kedo si gjithmone.
do vij pas provimeve.
 

Danae

Primus registratum
Re: Deshtaket

Fillimisht postuar nga Melhiades:
[qb] Shoqja Ema!

Pershendetje! Edhe mackat e bardha ne kosh te kuq nuk tregojne per ndonje studim te thelle te veprave te Klasikeve, megjithate e respektojme mendimin tuaj. C´eshte kjo kenga e Melhiades??? [/qb]
je akoma shume i ri per te kuptuar pasionet e ketushme.
 

Melhiades

Primus registratum
Re: Deshtaket

Hi Danae, nese je online (sic i thone imperialistet amerikane) me thuaj. Une jam ne chat http://www.ircnet.com/cgi-bin/irc.cgi Po pres Shtanjin. Ai eshte ne dijeni te planit. Corapet e verdha i kemi paketuar, nje pale duhet ti qepim.
Pallatin presidencial do e sulmojme ne te gdhire. Kuptohet qe ne kamionin e firmes per riparime hidraulike do jemi shume ngusht, por sic tha njehere Fidel Castro, ne "Granma" ishim edhe me ngushte.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Deshtaket

Fillimisht postuar nga Danae:
[qb] je akoma shume i ri per te kuptuar pasionet e ketushme. [/qb]
...shyqyr zotit, sepse keshtu eshte ne gjendje te flase pa dorashka /pf/images/graemlins/wink.gif
 

Melhiades

Primus registratum
Re: Deshtaket

Ah, jo me vjen keq te te zhgenjej Hanini, po dorashkat i perdorim, te bardha ama. Kuptohet vetem per smoking.
 

Danae

Primus registratum
Re: Deshtaket

shiko pak ate bazen tuaj se mos e kane nuhatur dhe nuk eshte me shume e sigurte,une do shkruaja nje Cv po sinqerisht mendoj se do ngelem e papune nese do vazhdoj ne kerkimin tend duke mos patur sukses,shtanji i perdor dorashkat??
dija qe ai nuk tymoste...
dil tek chati i albforumit,do mendoj une te spastroj ambjentin :smash:
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Deshtaket

...thash eshte ne gjendje te flase pa to, jo se nuk i perdor!
Nejse, nese nuk behet gje per takimin tuaj, behuni per nje here borgjeze e shkojme vizitojme Londren, do ju tregoj zemren e saj /pf/images/graemlins/wink.gif /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: Deshtaket

une do aplikoj per nje burse 6 muajshe aty,deri tani isha ne mesyshje,tani do lutem ishalla e pranojne /pf/images/graemlins/wink.gif
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Deshtaket

UCL apo LSE?!

Kudo qofte: You will never regret!

By the way, kur merr pergjigje? Ndoshta te shetis me kembet e mia, nese jo, co haber date se do ta gjejme kontaktin. E kam krijuar nje junta dhe andej /pf/images/graemlins/wink.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif nga ato qe te bajn me qesh kuptohet e me shpirt artisti :rolleyes:
 

Melhiades

Primus registratum
Re: Deshtaket

Ok ne radhe te pare, te pergezoj per nderrimin e emrit, keshtu nuk do biesh ne sy, edhe une duhet ta nderroj. Me kete emer nuk me japin me kredit neper bordelet e porteve. Ne radhe te dyte, duhet te te kritikoj per Cv. cdo shkruash aty, shpresoj jo te verteten. s´besoj se do i raportosh per te kaluaren tende, si guzhiniere ne peshkarexhe.
 

Danae

Primus registratum
Re: Deshtaket

miremengjes i dashur.
me zgjuan me aromen e kafese ne mengjes dhe mbreme nata ishte intrigante...akoma po mendoj per shtanjin,nuk e di nese une dhe ai do kuptohemi me pak fjale,sec kisha marre nje mail te cuditshem.
p.s emrin e nderrova vetem per pak,danaen e kam shume personale,madje sa zgjohem nuk do shikoj gje tjeter vetem se fytyren e saj ngjitur ne fytyren e murit.ketu bie shi me rrebesh,kish kohe qe nuk kisha pare shtrengata te tilla.
 

Melhiades

Primus registratum
Re: Deshtaket

Bie shi, pra Zeusin e paske prane. une po Degjoj Una Musica Brutal Te gotan project, jam ne chat, do vish?
 

Melhiades

Primus registratum
Re: Deshtaket

Ja dhe nje gje qe e ben kaurri, nuk eben tamam, ma shpifi, une u shkeputa pare, tani jam perseri ne chat.
 
Top