Copeza mendimesh...

Status
Not open for further replies.

gurax

Pan ignoramus
Re: Copeza mendimesh....

(random continue of the previous post)

Love whispers which dull the mind, as you feel unwilling for the spell to be lifted. Is it because you like it as much, or because you know forked-tongue will be there grinning when you gather your senses back?

Don't panic! These words should be printed in capitals on the cover of each storybook.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

</font><blockquote><font class="small">Citim:</font><hr />
Nje nga shkrimet me te goditura,vertete,por eshte bere nga personi me pak i "goditur" per te kritikuar mungesen e ndjeshmerise dhe respektit kundrejt ndjenjes se tjetrit!

[/ QUOTE ]

Qe te arrish ne pergjithesime duhet te kesh nje sere premisash te cilat te cojne ne nje perfundim te pakontestueshem. A mund te di se cilat jane premisat qe me bejne mua personin me pak "te goditur" per te menduar ate qe kam menduar me lart? Apo me te goditur doje te thoja se jam ajo qe eshte sulmuar me pak?
Sa per sqarim: lexoje dhe nje here shkrimin tim, une nuk flas per veten! Ketu sqaroj dhe zogun: une "lojen" e luaj deri ne fund! S'kam frike nga ajo qe kam thene apo shkruar neper forum, sepse s'me tremb qe dikush do ta marre vesh! E kisha fjalen per nje lloj tjeter nderhyrjeje: vleresimin per ate qe ne themi mbi veten ne forum, nuk mund ta gjykoje askush, sepse e njeh realitetin tone, nepermjet asaj qe kemi thene ne vete!
 
S

Scorpion

Guest
Re: Copeza mendimesh....

Gjeja qe urrej me shume ,eshte te kthej koken prapa nga e kaluara.Cdo sekonde qe kalon nderthuret me rrjeten e kujteses dhe asnjehere skam dashur te humbas sekonda te tjera ne nje proces te pavlefshem sic eshte rikthimi ne kujtese i te kaluares.Por ndodh shpesh ku nuk mund te veme nje kufi mes se kaluares dhe te tashmes.
Mjafton nje gjest i saj, nje shikim, nje fjale dhe pluhuri i harreses zhduket si me dore. Deri ne ato caste kishe genjyer veten se ajo fytyre i perkiste te kaluares ,por ishte thjesht mashtrimi i rradhes qe i beje vetes. Ishte thjesht mburoja e radhes qe perdore kundra vuajtjeve. Gjithcka e saj kishte qene mese e gjalle ne kujtesen tende .Mjaftoi vec nje puthje dhe... Mire se u ktheve e KALUAR!!!!
 
S

Scorpion

Guest
Re: Copeza mendimesh....

Ka momente ne te cila do doja te isha nje qenie qe s'kupton asgje, keshtu do mbroja veten nga intuita e tepruar.
"je nje nga njerezit e vetem qe kam njohur qe s'humbet asnje detaj nga syte"-me tha me nje buzeqeshje te embel
-"dhe ti e quan kete nje prirje? "E pyes me nje shikim ironik.
"Natyrisht"
-"Gabohesh"
Me depertoi me sy duke kuptuar qe isha ne dijeni te cdo gjeje... ironia e jetes
Nuk ka asgje me shume qesharake dhe ironizim me te madh te vetvetes tamam si ne rastin kur i verberi thote: "Hajt se shohim" ose "Mirupafshim".
 

ciroku

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

arroganca eshte nje dukuri e madhe tek njerezit

Pse valle pse kjo?
Pse mendjemadhesi ne pergjithesi?

Sepse njeriu e ka trurin aq te vogel saqe do te behet i madh.
Sepse njeriu i sotem do te kaloje kufijte e tij ai dhe ai ne pergjithesi, pa marre parasysh femer apo meshkuj.
E po shihet bota jone e madhe, po shihet...

Ai qe idealizon te madhen, do shtypet nje dite nga e madhja.
Kjo besoj se eshte ligj natyror. Do gllaberohet nga e madhja.
(Njeriu qe ka frike nga vetvetja, ai shpeshhere edhe reagon ashper kundrejt te tjereve). E muri pra eshte ARROGANCA. Me ate provojne te mbrohen.
E urrej po jo aq shume, e urrej...
 

epremte

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

/pf/images/graemlins/lol.gif /pf/images/graemlins/lol.gif
copeza mendimesh qeka kthy ne mendime cope cope
pse qeka dhi muhabeti kshu ktu?
kot per kuriozitet sa prej jush jane me ato??
mesa duket Diapazoni paska ngel i vetmi vend adapt per sherr grarishte si qemoti.

Oooohhh c'u kenaqem!!
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

guximi ndryshe do perkthehej te kesh kurajon te jesh vetvetja, por shumica e njerezve nuk qenkan vecse frikacake ose te kujdesshem.
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

zjarrengrenesi teshtiu, ne natyren e tij kjo tregonte se po mallengjehej, arlekini iu afrua pinokut dhe i tha: je i shpetuar.
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

nuk di pse ma thone shpesh kohet e fundit,pse mi kaq e rrafshme dukem une e?
muaaah
si nuk deshti kush me me puthe, po te gjithe me me rrafe
muaah serish
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

popull i eger ne shqiptaret, plus qe kam pershtypjen eshte periudha ime depresivo-maniakale. Vjen gjithnje e dhunshme /pf/images/graemlins/laugh.gif
/pf/images/graemlins/kiss.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Copeza mendimesh....

Ncuq, ketu eshte Animal Farm, egersia eshte etiketa fluoreshente teper e dallueshme, jo faji tat /pf/images/graemlins/kiss.gif
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

mos me vidh kopirajtin, sepse disa kafshe mbeten me te barabarta se te tjera!

Do blej patjeter aksione te Presh Airlines. Fitimi i garantuar me 100% /pf/images/graemlins/cooli.gif
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

u pa puna, po them ne ti: Pick me, pick me! /pf/images/graemlins/devil.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Copeza mendimesh....

Me ca te te pik une ty mi, m'ka hum ne piskatorja /pf/images/graemlins/laugh.gif

M'ka dal vetlla arave /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Status
Not open for further replies.
Top