Copeza mendimesh...

Status
Not open for further replies.

ekris

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Tuj pi dahon
Pran oxhakut Hasani rrinë edhe mendon:
Të lumtë na që e kemi këtë Diapazon.
 

abs

nuk e di...
Re: Copeza mendimesh....

Fillimisht postuar nga Hasani:
[qb] Tuj pi dahon
Pran oxhakut Hasani rrinë edhe mendon:
Të lumtë na që e kemi këtë Diapazon. [/qb]
hyn absi, e i hedh kutine e duhanit Hasanit.
tuj nejt shtremt e tuj fol drejte, i thote: - dridhe dhe nje o Hasan se kushedi ç `mrekullina`do te fantazosh nen shtellungat e tymit te duhanit...


-------------------

...nen magjine e dritave te festave...
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Copeza mendimesh....

Ah, ahhhhhhhhhhhhhh /pf/images/graemlins/frown.gif perqafimi yt gjigand dhe i pagjidnshdshem, si ti s'me ledhaton asnje dore tjeter...


kordelja.gif
 

Ema

Goddes
Re: Copeza mendimesh....

E di shpirt!
E lexova mesazhin /pf/images/graemlins/smile.gif ,te shkruaj shpejt,tani jam vone per pune /pf/images/graemlins/smile.gif !
 

qeshem

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

ftohte, ... futboll hesapi /pf/images/graemlins/frown.gif
kshuqe home sweet home, not so sweet nway ...

P.s. pervec battistit dhe marketingut i kemi dhe ca gjona te tjera /pf/images/graemlins/wink.gif
 

ekris

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Tuj pi dahon
Pranë oxhakut Hasani rrinë edhe mendon:
* Me dhënë këshilla është shumë lehtë
po me i pranuar ato është shumë e vështirë !
 

ekris

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Tuj pi dahon
Pranë oxhakut Hasani rrinë edhe mendon:
- Kur e njeh vetvetën , ajo "UNE" e juaja zhduket!
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

Nen tymin e duhanit sqarohen shume ide... i hidhur eshte i shkreti, por edhe te vertetat jane te hidhura!
Persa kohe nuk me ofron nje version te se vertetes, une do te krijoj timen dhe nese nje dite do te vish te me "sqarosh" nuk di ne do te kem veshe per te te degjuar!
Ti nuk e mbajte fjalen! Nuk e mbajte!
Ndoshta mendon se do te me lendosh, por e di cfare?
Une jam shume me e forte se ta pret mendja ty! Jam mesuar dhe me dhimbjen sado budallaqe te jete ajo, sado e papritur!
Ndoshta ti je bllokuar, ndoshta s'ke cfare te me thuash sepse ate qe une nuhata prej kohesh dhe vura alarmin ne nje perpjekje per te gjetur nje zgjidhje ti e refuzove me nje optimizem prej femije qe mua, me te vogles, me hipte nervat!
E c'beri ti dhe optimizmi yt ne fund?
Thjesht u trete si kripa ne uje!

Duhet te me vije keq per kete?
Jo per Zotin! Jam teper egoiste dhe nuk me pelqejne lojrat e kesaj natyre. Politiken e pushtetit s'e luan dot me mua! Sepse mua s'me intereson pushteti, me intereson tjeter gje dhe ti kete e di fare mire, ose te pakten duhet ta dije por nuk e paske kuptuar hic me duket!

Sa keq! Tani qe kishim me shume nevoje per njeri-tjetrin...
 

ekris

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Tuj pi dahon
Pranë oxhakut Hasani rrinë edhe mendon:
* GJITHÇKA duhet të bëjmë është që të
ëndërrojmë ?!?
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Do luash me ato fjale pa kuptuar thesarin qe mbartin brenda.
E cfare je ti pervecse hirit qe ngrihet,e cfare jam une pervecse ajo qe pret te qartesohet rruga te shikoje mbi fantazmat e te mos kapem pas ulurimave te tyre shqetesuese.
Jam egoiste,me lumte qe jam,kush tha se duhet te te beja gjerat te lehta,kush tha se ti nuk duhet te me bindesh mua sesi je me fakte.
fjalet i merr era kaq shpejt sa shprehjet e urtesise popullore une i mbaj shtrenguar fort: "tra dire e fare c'e' di mezzo il mare".
 

true confidental

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

E cjane tjeter endrrat, vec udhetime neper nate , e sapo mbyllim syte dhe biem ne gjume fillojme te fluturojme mbi nje tapet magjik qe na largon nga tensionet e te sotmes dhe na con drejt te papriturave te se ardhmes.
Po pse thone atehere qe gjumi eshte faza e pare e vdekjes /pf/images/graemlins/frown.gif sa me tremb kjo fjale,dua te jetoj e enderroj ne pafundesi
 

ekris

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Pran oxhakut Hasani rrinë edhe mendon:
Fjalët nuk janë të nevojshme për personat që kuptojnë pa fjalë fare.
Erdhi koha edhe për një cigare dahon!
Ndryshe nuk bon.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

Eh mer Hasan,

fjalet nuk duhen mes personave qe kuptojne pa fjale, por fjalet duhen kur nuk i ke syte e tjetrit per t'i pare!

Fjalet mund te mbesin te varfra, por vec nepermjet tyre mbesim prezent ne jeten e qenieve te dashura qe i kemi larg!

Ndoshta kjo asht femerore, por duke ditur kete, meshkujt duhet te bejne pak kujdes!
Kshu e mendoj une te pakten... :shrug:
 

ekris

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

/pf/images/graemlins/smile.gif

* Mbase është ndikimi edhe i një shkrimi tjetër, në një temë tjetër.
Ishte i shkëlqyeshëm /pf/images/graemlins/wink.gif
Byjrum:
- Duhon kaçak /pf/images/graemlins/smile.gif
 
Status
Not open for further replies.
Top