Copeza mendimesh...

Status
Not open for further replies.

Diddy19

Su@mi
Re: Copeza mendimesh....

He?? Cfare po mendon?? Eshte e kote te besh sikur cdo gje per ty po shkon OK..qe mund te besh edhe pa mua...ajo buzeqeshja jote e embel eshte e trishte..une te njoh,mu deshen me pak se 16 vjet (sic me pate thene ti dikur) per te te njohur...Je akoma kalama,per ty eshte akoma e veshtire te fshehesh ate qe mendon..te lexohet ne sy!

Tani ke vendosur te ndryshosh qendrim ndaj meje!Pse kshu?? Ndoshta ke kuptuar se taktike qe po perdorje me mua nuk funksionon!!Po ate "Bjeri pragut te degjoje dera" kujton se nuk e mora vesh?? Pffff,e vjeter kjo!
Edhe une kam ndryshuar qendrim ndaj teje, e ke vene re?? Po jo per te njejten arsye per te cilen e ke bere ti..Une ,ndryshe nga ti,s'jam penduar!S'kam bere asgje per tu penduar!Io c'è l'ho messa tutta!Kam bere shume qe gjerat mes nesh te funksiononin,kam mposhtur mendjemadhesine....ti po e mposht tani qe eshte teper vone...


To be continued sepse tani jam e lodhur...
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

po lexoja diku mbi dhunen,e sinqerisht ajo cfare pyes veten,eshte nese shprehja:mos me thuaj se ke komplekse? eshte njefare dhune psikologjike.eshte si te shtysh te thuash me zor se nuk ke komplekse se komplekset jane ata cfare njeriun e pengojne.
Po kam komplekse,kam edhe manira,e pastaj...
po mendoj nese jo-te kuptohen gjithmone?
c'eshte me e keqja nuk e kuptojme as vete se gabojme padashur.
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Copeza mendimesh....

Kompleks aka paragjykim aka ajo qe s'na pelqen.

Ka nje ngaterrese ne terma, eshte e njejta gje vec, shkalla e shprehjes se tyre (nga me shume qe eshte komplkes dhe paragjykim, ne me pak qe eshte "s'me pelqen") vendos edhe termin.Varet sa perkushtim i cileson njeres apo tjetres, sa me e zbutur aq me pak konsiderohet si mani.

.............

Duke folur per format, sot cuditerisht ndihem shume e rende, krejt si rrote zetori /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

ndryshova! paskem hum kot me thane! se mos dine gje ata nga ajo qe fitova duke qene ashtu! Ti ndoshta do rezistosh, do merzitesh dhe ne fund fare do me pranosh duke me thene se do ndryshosh perseri deri sa te ...
Well, ndryshova vetem siperfaqjen, brenda jam po ashtu sic isha: rremuje hesapi /pf/images/graemlins/laugh.gif
:rockband:
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

korde kuptohej pak ajo cfare kisha shkruar une,e nuk e di pse kisha mendimin te isha shprehur qarte,sinqerisht ne subkoshience vertet ca gjera qe nuk dua t'i sqaroj fare prandaj i pata menduar aq gjate fjalet.
une kuptoj se do le dicka pa shpjeguar,e arsyen e rremujes mbase as nuk dua ta pohoj,dua thjesht te ve koken mbi jastek sonte e te fle,ka nje muaj qe dua te fle rehat.
alinos lere rremuje,rremuja jote è un ordine preciso. :kiss:
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Copeza mendimesh....

Mah, rremuje sa s'ka me dhe durimi soset e prehja me lehte duket nenkresa.Ika te fle, s'ja vlen te mendoj ka here...
 

doktoresha

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

rruget na jane ndare...por ne jemi vete i dyte si perhere...ne krah te te njejteve persona...kaq te dobet qeme valle....nuk ndryshuam dot as rruget tona as veten tone,...
nuk dua meshire nga ti....sepse une dua te te jap vetem dashuri
 

Diddy19

Su@mi
Re: Copeza mendimesh....

Mos e harxho dashurine tende per nje qenie te paarritshme!Te pakten meqe e pranon se eshte i tille...i paarritshem.Per te gjitha ka nje qenie te paarritshme..po c pune kemi ne me to!?
Per te gjithe ka nje qenie te paarritshme,po sa te arritshem ekzistojne per ne?? :confused: Mendohu....
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

hall medet,as keshtu e as ashtu,edhe keshtu edhe ashtu...
eshte hera e trete qe ma thone.
brrrrr mos i rafte te jem tjeter.
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Copeza mendimesh....

Dy ore kam qe caj derrasat e nuk lidh dot nje fjongo ashtu sic ma ka enda, dy ore, dy ore kam qe perpiqem te bej ate fjongo te bukur per syte e mij, dy ore, nje jete kam qe caj derrasa, nje jete.........edhe sa me!!!

I mori dreqi keto zbukurimet, me dukjet vetja shpesh me jeten time si meze turizmi.Ma shpifin dekoracionet, si sot.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

hahahahhahahahha

Un i kam kordhelat ne fyt!
Kam 5 vjet qe kam hequr dore, e s'ka gja qe ma shkelqen kete feste budallaqe, kur te gjithe hane sikur nuk kane ngrene nje vit, pine sikur s'jane cdo dite te dehur dhe harrohen pas dritave dhe letrave me shkelqim si indianet pas pasqyrave dhe rruazave prej xhami!
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Copeza mendimesh....

E lidha, /pf/images/graemlins/laugh.gif e kam bo si kuti deren /pf/images/graemlins/laugh.gif gati per paketim /pf/images/graemlins/laugh.gif

...kur do vish te ma moresh te me lesh pa te...qe e marrte dita me vehte...
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

te vi ta marr, te te le pa te :confused:

Mos me thuaj qe?! S'kishe pse!!!

Vij te merkure, ne mos te enjte si gjithnje! /pf/images/graemlins/wink.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

kuptome ti mua dhe gjithe bota te behet lemsh se aq me ben.
probleme rregulli dhe nga qyteti portokalli,mbase une nuk e dua rregullin fare,ka akoma kohe per te vene rregull.
kordelet e fjongot ka nje jete qe jam dorezuar ti lidh,kravata ben pune ne kesilloj rastesh.
:kiss:
 

ekris

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Tuj pi dahon
Pran oxhakut Hasani rrinë edhe mendon.
U knaqëm e kurrë su gzum !
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

AS i te pabame s'kam ba!
Un e shkreta shpi-pune, pune-shpi! Ene rruges koken poshte e maj :rolleyes:

Te paska ardh haberi i flokeve e :devil: , derisa e pranoi ime me, te tjere(a)t s'i kam frik /pf/images/graemlins/laugh.gif

:cool:
 

ekris

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Tuj pi dahon
Pran oxhakut Hasani rrinë edhe mendon:
Fjalët janë për personat që kan nevojë për to, në mënyrë që të kuptojnë.
Fjalët nuk janë të nevojshme për personat që kuptojnë pa fjalë fare.
Çfarë është nevoja e njeriut për britma e ulërima , kur mundet të e dëgjojë zërin e butë e të ëmbel ?
 
Status
Not open for further replies.
Top