Copeza mendimesh...

Status
Not open for further replies.

true confidental

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

Isha ende e pergjumur, kur ne te perditshmen e metrose ne faqe te pare lexova nje artikull te shkurter ku permendej nje plake shqiptare qe kishte thyer regordin Gines te jetegjatesise. Shume shume rralle e kam ndeshur fjalen Albania ne mediat e ketij vendi, ndoshta kjo e sotmja perbente nje good sign for today.Po pres te me ndodhi dicka..........
 

albana

Lara Croft
Re: Copeza mendimesh....

Te gjithe jemi ne kerkim kostante te dashurise,asaj te madhes, te vetmes.Po kur e di se e ke gjetur e humbur si i behet?Per sa kohe mund te genjehet vetja se cdo gje harohet?
 

edda

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

Mbreme kur u kthye ne shpi, im shoq me solli nje pellumb qe e kishte gjetur teksa parkonte makinen. Kishte te vrare sqepin dhe mezi fluturonte. I vume perpara pak therrmija buke dhe uje dhe ndersa ai çukiste buken ne "ziheshim" se ku do e linim. Im shoq thoshte: "Ja, ketu ne shpi". Une: "Jo, te na vije tek krevati pastaj :lol: , perjashte ke ballkoni line, mbeshtille ene me ca rrecka". Si perfundim e lame ne ballkon, por do ti ngaqe kishte ftohte ai i afrohesh sa me prane deres. "Sa katile qe je"- me thoshte im shoq, ne nje kohe qe edhe mua po me pikonte ne shpirt tek e shihja ashtu. Atehere me erdhi nje ide: ti ndertojme nje si tip kafazi me koshat e pazarit. Ia shtruam me nje kanatiere te vjeter, i vume pak buke, misra te ziera, qe i preva ne vopa te vockla fare, dhe uje.
E vume prane kaloriferit ne dhomen e gjumit, i ndezem driten (sepse sipas meje zogu ka frike pa drite :lol: ) dhe nje e dy e shkonim dhe e shikonim.
ç'kenaqesi!! :wub: Kisha harruar sa i embel dhe premuroso eshte im shoq :rolleyes: .
Vendosem qe ta çonim tek mjeku por sot, pasi i dhame mengjesin dhe hapem grilat, ai filloi te perpelitej ne kafaz. "Do te fluturoj"- tha im shoq. E ne fakt ishte ashtu. Nga dritarja kishte pare pellumbat e tjere qe kishin ndalur poshte ballkonit prandaj tundte krahet ashtu. E nxorrem ne ballkon dhe sa hap e mbyll syte u gjind poshte prane nje pellumbi tjeter, qe duhet te ishte e ema.
Edhe pse ne vendosem qe te kujdeseshim per te, perseri ai preferoi te emen!! Gjithe kjo me beri te mendoj nese eshte i drejte apo jo adoptimi. çdo vogelush qofte ky njeri, kafshe apo shpend ka nevoje per ate ngrohtesi qe di ta japi vetem nena /pf/images/graemlins/frown.gif
 

doktoresha

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

burri im kur kthehet mbremjeve nuk sjell asnje pellumb.....thote pellumbi jam une.... /pf/images/graemlins/frown.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

alinos

Forumium maestatis
Re: Copeza mendimesh....

ka vdekur!
Shume e trishte! Sy aq shprehesh, aq te ngrohte, aq jeshil s'kam per te pare.
U shua nje enderr, kohe pa menduar per te, por nje therje ne shpirt per shkeputjen e tij nga jeta!

U prefte ne paqe! :cry:

cdo gje ka zgjidhje, pervec vdekjes... duke menduar se nje dite do te shuhem, dua te le pas ca xixa...
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

...pesha e fjales...

...pesha e dijes...

...pesha e mosdijes...

...pesha e shpreses...

...pesha e pritjes...
 

Guest
Re: Copeza mendimesh....

Pesha e dashurise /pf/images/graemlins/laugh.gif kete peshe dua te degjoj tere jetes time pafundesisht , pambarimisht po le te behet ca te behet :rolleyes:
 

Ema

Goddes
Re: Copeza mendimesh....

Eshte e pamundur tu rezistosh grave te palumtura-thosh Maria...

P.s:Sa me shume citate si ky,aq me e lumtur do jem une....

Kam menduar per kohe me rradhe se dikush ishte me i mire se une.Sot di se jo vetem jam une shume me lart po se s'ja ka vlejtur asgje nga ato qe qene.Jo aq per veten time se pishman s'jam,po per ata qe moren ... /pf/images/graemlins/frown.gif
 

jona20

big bum bam...
Re: Copeza mendimesh....

Fillimisht postuar nga MioSotis:
[qb] "Eshte e pamundur tu rezistosh grave te palumtura"-thosh Maria...

P.s:Sa me shume citate si ky,aq me e lumtur do jem une....

Kam menduar per kohe me rradhe se dikush ishte me i mire se une.Sot di se jo vetem jam une shume me lart po se s'ja ka vlejtur asgje nga ato qe qene.Jo aq per veten time se pishman s'jam,po per ata qe moren ... /pf/images/graemlins/frown.gif [/qb]
Ne mendje na krijohen disa situata e mendime qe shpesh nuk jane pasqyrim i realitetit, e na bejne te ndihemi me poshte se te tjeret.

Nqs dikush ka mar nga ty, kjo do te thote qe ti i ke dhene me zemer edhe per kete duhet te jesh mese e bindur, sepse kjo tregon edhe nje here qe ti je lart...madje me lart se dikur...
/pf/images/graemlins/smile.gif
 

Ema

Goddes
Re: Copeza mendimesh....

Komandant,nene Zyraja e theri dhine e vetme per Partine! /pf/images/graemlins/laugh.gif !
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: Copeza mendimesh....

Eshte nje dite me kaq shume drite, drite e forte qe me verbon, gjithnji e shoh driten kur e kam perballe, heret e tjera shoh hijen, ekzistenca e hijes me thote qe diku pas meje ka drite.Nuk di pse ndihem shume e shemtuar ne nje dite kaq te shndritshme, e ka fajin mendja e ndare nga trupi.Jetoj ne absurdin koordinativ e loz me pasyrimet e objekteve ketu, atje, ketu, atje qe thelle ne vetvete s'jane gje tjeter vec pasqyrim gjendjesh, deshirash.

Ndihem e pafuqishme (sot) te konkurroj driten, sidomos kete perballe meje.Duhet nderruar kendi.
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

ndjeva gjakun te me vloje e sot kam frike nga vetja...
penelineee tallaze tallaze...
 

zog

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

mjere ju, qaj per ju, le te behen lotet e mi uji dushit qe shplan lerin e kohes ose makiazhin e festes, mbi trupin tuaj, tha lopa dhe beri vertikalin.

boh nashti po me kujtohet habija e kordeles "ti ketu!!??", dhe vetem sot i rashe ne te qe ne hyrje eshte shkrojtur "rezervuar per nje grup miqsh". si duket instiktivisht me terhoqi dera gjysem e hapur, thashe te kap ndonjeren ne flagrance, hemm desha me thon, kujtoja se po hyja te kapanoni grave. /pf/images/graemlins/tongue.gif per koke te dacit se boj mo.
 

Danae

Primus registratum
Re: Copeza mendimesh....

hahahahahahahahaha
ja per pak ke kape bandillin tim poshte penxheres teme qe se nga kish gjete nje fyell e po gjuante miza,sipas tij kjo quhej serenate /pf/images/graemlins/wink.gif
 
Status
Not open for further replies.
Top