Cfare ju ka bere te buzeqeshni sot? :)

Airbourne

Papirus rex
Na ishte dhe eshte (diku ne bote) nje vajze qe i thoshte gjerat ashtu sic i mendonte apo pa etikete me lluster.E perjashtuan me motivin e pa <edukate> dhe nje person shtroi pyetjen .....perse?
Ju pergjigjen ketij djalit ne privat qe: e kane futur <dashnoret> per subversionim dhe per te shkaterruar forumin.Ndersa nje tjeter....e kane futur greket sepse eshte forum al (i nje gabeli ka tirona).
BUZEQESHA dhe mendova: me INJORANT se disa skipetare nuku do kete.
Fund jave te mbare...kur ti vije rradha!
 

joetisti_

Locus omnem
perendimi i diellit.
Thashe me vete: perendon 'dielli' qe eshte madheshtia e dielluar, e ka disa njerez qe kokefortesisht nuk dorezohen para asgjeje... !
 

Airbourne

Papirus rex
Do te them dicka ne privat...
Pa he.
Po benin pushim ne tualet.
Nuk me interesojne ku e kalojne kohen e lire te tjeret....edhe ne hene po deshen, m.q-se e ndryshon formen si madhesi e pa definuar.
 

katsune

cherry blossom
bashkepunim :)

 

katsune

cherry blossom
ne pallatin tone nuk i falim gabimet gramatikore! dikush kishte shkruar kete para ca ditesh, nuk kaluan dy dite dhe menjehere e korrigjuan :D (nuk eshte hera e pare qe ndodh)

por "injoranti" (ne kete rast ne kuptimin literal te fjales) qe e ka korrigjuar duhet te rishikoje rregullat e gramatikes, sepse ne fakt shkruesi i pare nuk ka gabuar. te pres se mos ndoshta e kupton vete gabimin apo ta korrigjoj une? :rolleyes:

 

Solaris

Suadade...
Anëtar i Shtabit
Ahahaha qenka si mua i apasionuar në korrigjimin e gramatikës tek te tjerët,
në mos gabojme edhe neve Broken e dimë që këto preposizioni articolate përpara fjalëve qe fillojnë me zanore a ; bie 'o-ja' dhe prandaj dell' shenohet me apostrof.

Sa për temën, me ka bërë të buzëqeshi e të hidhem përpjetë nga gëzimi se pashë qe kishte dalë sezoni i dytë i serialit të preferuar... (- :
 

katsune

cherry blossom
Ahahaha qenka si mua i apasionuar në korrigjimin e gramatikës tek te tjerët,
në mos gabojme edhe neve Broken e dimë që këto preposizioni articolate përpara fjalëve qe fillojnë me zanore a ; bie 'o-ja' dhe prandaj dell' shenohet me apostrof.

Sa për temën, me ka bërë të buzëqeshi e të hidhem përpjetë nga gëzimi se pashë qe kishte dalë sezoni i dytë i serialit të preferuar... (- :

ka shume studente ne pallatin ku banoj, prandaj duhet patur kujdes kur shkruajme sepse nuk lene rast pa i kapur gabimet :D

problemi eshte ky: articolo "dello" perpara fjales "ascensore" behet "dell' " me apostrof, dhe para disa vitesh gramatika diktonte qe kur fjala kalon ne rreshtin poshte (a capo) atehere articolo duhet te shkruhet per intero, pra sic e ka korrigjuar personi ne fjale "dello (a capo) ascensore". mirepo rregulli ka ndryshuar serish, dhe tani forma e sakte eshte me apostrof edhe kur fjalen e shkruan ne rreshtin poshte, ose mund te ndash fjalen ne rrokje, p.sh. "dell'a (a capo) -scensore", "dell'ascen (a capo) -sore", ose "dell'ascenso (a capo) -re". midis ketyre konsiderohet e sakte edhe forma qe me pare konsideroj e gabuar, "dell' (a capo) ascensore" sic e ka shkruar personi i pare.
ja keshtu (sa bukur te flasesh per gramatike pasi ke pire dy mojito, sic po bej une tani :p )

si quhet seriali qe po ndjek? :)
 

Solaris

Suadade...
Anëtar i Shtabit
Ahahaha Broken , 'sonno guerriero'!

Epic fail.

[ Sa për temën , mbas nje ditë fort të lodhshme e të stresuar , po ndiqja për pak provat e koncertit te Bebe Rexhes meqë me ra rruga për andej.(Se na ka ardhur në Tiranë :p)
Me rastisi të gjendesha pranë një gruaje. Biseduam sëbashku , si ka mundësi që shpesh arrijmë të flasim lirshëm vetëm me ata që si njohim?! Më dha shumë pozitivitet , dashuri dhe buzëqeshje. ]
 

katsune

cherry blossom
ahahah hermetica, ne fakt kaligrafia eshte e keqe sepse nese nuk je mesuar, "m"-ja mund te duket "n", por personi ka shkruar "sommo guerriero", domethene "o luftetar kryelarte/madheshtor" :D duke e vene ne loje personin qe ka bere korrigjimin nepermjet hiperbolizimit, pastaj ka shkruar "lo feudo" dhe e ka nenvizuar "lo" me qellim, kur ne fakt thuhet "il feudo", duke parodizuar tere situaten qe nga nismetari. :p

ndersa personi tjeter, me sens me te larte pragmatizmi sesa humori, ka shkruar "ne vend qe te korrigjosh, kujtohu te mbyllesh dyert e ashensorit", sepse avazi vazhdon. :/
 

Solaris

Suadade...
Anëtar i Shtabit
Ahaha po kjo dita sot Broken , pati vazhdim historia? Qenka vërtet ambjent dëfryes tek ti.
 
Top