What's on your mind!

Status
Not open for further replies.

joetisti_

Locus omnem
abetarja qe ne kohen time (se di tani), per mungese te gjetjes se nje fjale qe ta percaktonte ne te shpjeguar, ishte vene nje femije qe qante :qaj:.
 

joetisti_

Locus omnem
Lol, ere pooliglot poliglot :D te korrigjoj pak :p "pethano" beje "Petheno" :)
Tema: ZZZZzzzzz
s'e besoj ta di me mire se ti, por rishikohe edhe nje here, eshte ne kohen e ardhme; 'do te vdes' Ne te tashmen, me sa di une, eshte 'petheno' = 'vdes'.
(tema) Sfakanakis
 

joetisti_

Locus omnem
Kujtoj me mall nje cast gezimi
perpara sysh mu shfaqe ti
si vezullim i nje vegimi
si engjell plot me bukuri

N'andralla jete zhurmekote
Ne dhembje brengash e merzi
Me grishte larg fytyra jote
dhe zeri yt plot embelsi

Nga shqote e koherave qe shkuan
Keshtjelle e endrrave m'u shemb
me mjegull vitet ma mbuluan
fytyren tende ,zerin tend

C'i ngrysa ditet gjithe brenge
I zymte dhe ne shkreteti
pa perendi pa shprese e kenge
pa lot , jete e dashuri

Po ja me shkrepi prape agimi
se perseri mu shfaqe ti
si vezullim i nje vegimi
si engjell plot me bukuri

Dhe rreh me gaz kjo zemra ime
sepse iu kthyen perseri
Dhe perendi dhe frymezime
dhe lot ,jete e dashuri.

PUSHKINI.

Per dedikim kjo...
diellore! edhe perkthimi super. Kush e ka perkthyer? Paske enderr artin rus! Por une me kaq pak sa lexoj te jap te drejte, qenka i bukur.
 
Status
Not open for further replies.
Top