What's on your mind!

Status
Not open for further replies.

Sweety el

Locus omnem
Tre faza te jetes: Adoleshente - kemi kohe, kemi energji, po skemi para.
Te rritur - kemi energji, kemi para,po skemi kohe...
Pleq - kemi kohe, kemi para, po skemi energji...
Mesazhi: Shijojeni jeten me gjithe gjerat qe keni ne moment, sepse asnjeher nuk mund te kesh gjithcka..!!
 
  • Like
Reactions: dev

Sweety el

Locus omnem
Pyeta mesuesen: C'fare eshte dashuria? Ajo me Tha: Se kam bere ndonjehere kete lende. .
Pyeta nje shofer: C'fare eshte dashuria? Ai me tha: Se kam ber ndonjehere ket rruge..
Pyeta nje femije: C'far eshte dashuria? Ai me tha: Se njoh ket loje . .
Pyeta nje te cmendur: C'fare eshte dashuria? Ai me tha: Esht ajo qe me ka bere keshtu
 

Sweety el

Locus omnem
Dikush me pyeti :- Te mungon ?? Nuk munda te thoja asnje fjale. Dicka mu duk sikur mu mbeshtoll ne fyt dhe befas lotet pushtuan fytyren time !! Ne mendje kisha imazhin tend. Imazh ky qe me shoqeron cdo moment, qekur dielli lind dhe deri sa ai perendon. Ah sa shume me mungon,po mendoja te hapja krahet,dhe si atehere kur isha e vogel te te thoja : " ja kaq shume me mungon ti mua" i hap krahet shume, por kjo nuk mjafton. ... Ajo qe ndjej eshte shume e madhe. Boshlleku qe me krijohet dvket sikur me mer frymen. Hedh syte nga qielli, ashtu si une ai qenka gri sot. - zemer arin ti shohesh kufije e tij? Nese do ishe ketu do thoje :-JO. Deri ne limitet e hapsires se ketij qielli me mungon. Shume me shume se kaq te dua !!
 

Sweety el

Locus omnem
Kush Mendon vetem per Ty ? Kush Enderron vetem per Ty ? Kush po Jeton vetem per Ty ? Kush eshte ne Gjendje me Vdek per Ty ? Kush ta Don te Miren ma Shum se Une Ty ? Kush Mundohet me te ba te Lumtur Ty ? Kush ta Fali Zemren Ty ? Kush Nuk po te Harron Ty ? Kush i Qendroj Besnik Dashuris Ndaj Teje ? Kush ta Din Vleren Ty ? Kush te Don ma Shum se Une Ty ? Kush e Meriton Zemren Tane ? Kush e Meriton me kan me TY ?
 

gangsterja

Primus registratum
Tili cfare ndjen per mua?-e pyeta une nje dite,thjesht te dua si mike e te konsideroj si shoqe te mire asgje me teper.Ia ngulita syte e mija mbi te tijat dhe po e shihja tere kureshjte ai as qe po e vinte re sesa dashuri ndjeja un per te.U largova me zemer te thyer pasi nuk kisha se cte beja dhe thjesht po mendoja sesi ta harroja por me vjen nje mesazh,te dua o xhelozja ime edhe bej sikur nuk me intereson.
 

gangsterja

Primus registratum
Njehere e nje kohe jetonte nje vajze e verber ajo e urrente veten pasi ishte e verber.i uurrente te gjithe pervec te dashurit te saj,ai ishte e gjithe bota per te.E dashuronte me gjithe shpirt dhe qendronte gjithmone prane saj ajo i kishte thene se po ta shihte njehere boten me syte e saj do te martohej me te dashurin.Nje dite dikush i dhuroi nje pale sy dhe ajo mundi ta shihte boten edhe te dashurin e saj,kur pa se ai ishte i verber ajo nuk pranoi te martohej me te.Djali u largua me zemer te copetuar dhe pas disa kohesh i dergon nje leter;Kujdesu shume per syte mi te lutem.
 

gangsterja

Primus registratum
Bazuar ne nje ngjarje te vertete.
Ishin dy kusherira(bjonde,brune)si motra shkonin,e cdo sekret njera-tjetres ia tregonin.Vjen nje cast kur brunja nje djale shikon dhe me shpirt ajo fillon ajo ta dashuroje.Kete sekret mikes se saj ia tregon,e per fiksimin e saj ajo shpreson.Thurr enderra dhe iluzione siesi per ti realizuar dhe ndoshta me fiksimin e saj per te perfunduar.Mirepo djali asgje nuk ndiente pasi ajo disi e shendoshe ishte,edhe pse thelle ne zemren e saj te fiksuar e kishte.Bjondja kur e kupton sekretin e kusherires,fillon te beje rolin e se mires.Ngacmime ne fb.i dergonte dhe kusheriren nga pas e mashtronte.Mirepo brunja ishte aq naive saqe nuk po e mendonte se kusherira thelle ne shpirt po e lendonte.Ajo e shkreta dashurin nuk ia shprehte pasi nuk kishte guxim,e nuk donte qe te ishte e para qe ta merrte ate mundim.Mirepo ajo i shikon te dy duke u puthur e duke u perqafuar,nuk mund ta besonte se kusherira e kishte tradhetuar.Fillon te qaje dhe veten ta mallkoje pse s'kishte fat te kishte prane ate qe me shpirt do ta dashuroje.Bjondja e ze te dashur per ta lenduar kusheriren e nuk i benin pershtypje as lotet qe pikonin apo pikat e gjakut qe si lume buronin.
Ajo sekretin e kishte zbuluar pasi ditarin e kushes kishte lexuar.Mbas3vitesh djali ditarin e lexon dhe nis e mendon.Ai nis te mendoje per gocen qe ne heshtje e shikonte dhe nga frika dashurin nuk mund tia tregonte.Vuajtjet e saj ai i mendon,dhe bjonden nga vetja e largon.Nje dite brunes i del perpara dhe ditarin e saj i dhuron,ajo me syte e skuqur i ve flaken ditarit dhe me urrejtje e shikon.Dhe i thote2fjale;-te ishe kujtuar para3vitesh ore djale.E ajo eci ne anen tjeter si mundi ta quante ate djale dashuria e vjeter.Mbylli nje episod tragjik nje histori te dhimbshme dashurie,e nisi epoken e nje vetmie.Tani ate vajze shume cuna e deshirojne,e ngacmojne e adhurojne.Por ajo vajze nuk don tia dije per askend pasi shume ka duruar dhe eshte munduar te gjitha enderrat e saj me i realizuar.
Ajo brunja isha un,qe per A-ne kam vuajtur shume.
 

Sweety el

Locus omnem
Bazuar ne nje ngjarje te vertete.
Ishin dy kusherira(bjonde,brune)si motra shkonin,e cdo sekret njera-tjetres ia tregonin.Vjen nje cast kur brunja nje djale shikon dhe me shpirt ajo fillon ajo ta dashuroje.Kete sekret mikes se saj ia tregon,e per fiksimin e saj ajo shpreson.Thurr enderra dhe iluzione siesi per ti realizuar dhe ndoshta me fiksimin e saj per te perfunduar.Mirepo djali asgje nuk ndiente pasi ajo disi e shendoshe ishte,edhe pse thelle ne zemren e saj te fiksuar e kishte.Bjondja kur e kupton sekretin e kusherires,fillon te beje rolin e se mires.Ngacmime ne fb.i dergonte dhe kusheriren nga pas e mashtronte.Mirepo brunja ishte aq naive saqe nuk po e mendonte se kusherira thelle ne shpirt po e lendonte.Ajo e shkreta dashurin nuk ia shprehte pasi nuk kishte guxim,e nuk donte qe te ishte e para qe ta merrte ate mundim.Mirepo ajo i shikon te dy duke u puthur e duke u perqafuar,nuk mund ta besonte se kusherira e kishte tradhetuar.Fillon te qaje dhe veten ta mallkoje pse s'kishte fat te kishte prane ate qe me shpirt do ta dashuroje.Bjondja e ze te dashur per ta lenduar kusheriren e nuk i benin pershtypje as lotet qe pikonin apo pikat e gjakut qe si lume buronin.
Ajo sekretin e kishte zbuluar pasi ditarin e kushes kishte lexuar.Mbas3vitesh djali ditarin e lexon dhe nis e mendon.Ai nis te mendoje per gocen qe ne heshtje e shikonte dhe nga frika dashurin nuk mund tia tregonte.Vuajtjet e saj ai i mendon,dhe bjonden nga vetja e largon.Nje dite brunes i del perpara dhe ditarin e saj i dhuron,ajo me syte e skuqur i ve flaken ditarit dhe me urrejtje e shikon.Dhe i thote2fjale;-te ishe kujtuar para3vitesh ore djale.E ajo eci ne anen tjeter si mundi ta quante ate djale dashuria e vjeter.Mbylli nje episod tragjik nje histori te dhimbshme dashurie,e nisi epoken e nje vetmie.Tani ate vajze shume cuna e deshirojne,e ngacmojne e adhurojne.Por ajo vajze nuk don tia dije per askend pasi shume ka duruar dhe eshte munduar te gjitha enderrat e saj me i realizuar.
Ajo brunja isha un,qe per A-ne kam vuajtur shume.
nuk kam fjale qe mund te te them per te te ngushelluar ndopak te largosh ate dhimbje qe ke kaluar ajo femer duhet vrare....
 

cent

Forumium praecox
Me tmerron ideja qe kurre nuk arrij t'u kerkoj dicka te tjereve, por akoma me shume ideja se te tjeret mendojne se une s'kam nevoje per asgje.
 

Amour

Valoris scriptorum
Asgje ne mendje pervec qetesise momentale te cilen dua ta shijoj sa me shume
 

pumes

Forumium praecox
Asgje ne mendje pervec qetesise momentale te cilen dua ta shijoj sa me shume
do me lejosh tju jap nje mendim ne 2 opcione<<< nqs thuhet keshtu

1. Dashuria i ka gjithmonë krahët hapur. Nëse ju mbyllni krahër tuaja në lidhje me dashurinë ju do të gjeni se keni ngelur duke mbajtur vetëm veten tuaj "

2."Unë ekzistojë, unë jam, unë jam këtu, unë jam duke u bërë, kam bërë jetën time dhe askush tjetër nuk e bën atë për mua. Unë duhet të përballen me mangësitë e mia, gabimet, fajet. Askush nuk mund të vuajë per mosqenien time, por nesër është një ditë tjetër, dhe unë duhet të vendosë për të lënë shtratin tim dhe të jetojë përsëri.
Dhe në qoftë se unë dështojë, unë nuk kam komoditetin per te fajësuar juve ose jetën ose Zotin. "
 
Status
Not open for further replies.
Top