What's on your mind!

Status
Not open for further replies.

joetisti_

Locus omnem
Ne enderr cdokush ben ate qe do. Te gjithe perfshi ty, qe edhe te vritesh nuk ndien asgje dhe prape gjalle je, jane te pandjeshem e megjithate "reale" ne te gjitha funksionet. Sikur te kishte gjithsecili nje bote ku vetem ai te ishte i ndjeshem dhe te tjeret jo. Gjithcka ne funksion te nje njeriu te vetem ne boten e tij.
Dhe pastaj te shkoje per vizite ne boten e nje shoku dhe te shikoje si "ty" ne boten e tij te kishte futur ne burg. Dhe t'i thoje: une ty ne boten time te kam punetor ndertimi, por do te bej minister. Ti me liro nga burgu ne kete boten tende, si shperblim :)

Ideale...
 

Rimseb10

Valoris scriptorum
Qe tgjith shtiren si te dashuruar kur askush nuk e din sensin e plot te dashuris. Mbizoterojn i grusht genjeshtaresh dhe lavderohen me teper se te drejtet, por e bukura e ksaj esht se nuk do zgjas pergjithmone. Te zhgenjehesh nga vetvetja esht nje nder mekatet qe sdo falen kurr.
 
Status
Not open for further replies.
Top