vrojtime

Blendi

Primus registratum
Re: vrojtime

Kam vene re se shume njerez nuk me besojne dhe ma dyshojne fjalen. Me acaron se gjithmone i kam thyer gjunjet per te verteten. Them me vete, "pse nuk me besojne?????????????" Ndoshta sinqeritet i tepruar? ndoshta duhet ti genjej qe te besojne?
Me acaron vertet.
 

Bora

Primus registratum
Re: vrojtime

/pf/images/graemlins/frown.gif
E thashe.
Nuk ekzistojne ndjenjat e verteta(ketu hyn edhe dashamiresia).Nese dikush nuk te degjon dashamiresisht por dyshueshmerisht nuk kane per te te besuar kurre.

Ti beson tek ndjenjat e verteta?
 

jona20

big bum bam...
Re: vrojtime

o eme fshije mesazhin lart se e nisa pa dashje /pf/images/graemlins/frown.gif

me vjen keq me te vertete per çka shkruan zevzekja!

e pse /pf/images/graemlins/frown.gif nuk do doja te deshperoja nje njeri kaq shume,mendova se kjo qe po shkruaja ishte nje urim /pf/images/graemlins/laugh.gif

e tani ndihem keq, kujtime te vjetra me sjellin ndjenja te egra e te rendomta!Ajo!S'dua te ndihem si ndihem tani po sikur mu zbraz kraharori e kthetrat po me rriten, dhembet duan "gjak" e mjegulla e sotme e qytetit s'me ndohmon te kthjelltohem!Auuuuuuu!!!!!!dhe s'eshte as shkurt!!!

amon pash zotin ca te ka nodh,po me shqeteson me keto shkrime /pf/images/graemlins/frown.gif
 

jona20

big bum bam...
Re: vrojtime

Edhe mua shume /pf/images/graemlins/frown.gif Kur mendoj qe me vodhi dashnine e te paska len edhe ty per te /pf/images/graemlins/frown.gif

po ty ca te kam bo mi...hej c'me gjeti me ta von kot,na bone edhe mangia uomini...per mu merre mi vetem mos u qurravit kot sepse s'ja vlen per askend...goca si pika yllit /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

jona20

big bum bam...
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Blendi:
[qb]Kam vene re se shume njerez nuk me besojne dhe ma dyshojne fjalen. Me acaron se gjithmone i kam thyer gjunjet per te verteten. Them me vete, "pse nuk me besojne?????????????" Ndoshta sinqeritet i tepruar? ndoshta duhet ti genjej qe te besojne?
Me acaron vertet.[/qb]
Blend nese me lejon te bej nje pyejte...ti i beson 100% te tjerve?

shpeshhere shumica jane te prirur te besojne genjeshtrat /pf/images/graemlins/frown.gif
 

abs

nuk e di...
Re: vrojtime

blendi hic mos dysho ne sinqeritetin tend.
eshte nje kategori njerezish me plot mosbesim te c do kush, si dhe te vehtja e tyre,( kete se thone haptas natyrisht)
kto lloj njerezish kane frik pothuajse nga gjithcka,ju duket sikur vazhdimisht jane nen vezhgimin e dikujt, bejne te pamunduren te mos bejne `gabime` ... pra perpiqen te bindin pundhensin, bashkbiseduesin e tjere per aftesite e tyre...menyra e intepretimit te tyre tenton
qe te ta mbushi mendjen me cdo kusht ( ne fakt dun me ja mbush mendjen vehtes ne radhe te pare)...

keshtu i perjetoj kto njerez... perpiqem te evitoj cdo aktivitet me to...edhe pse shpesh ndjej keqardhje
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Presidenti:
[qb]te rendomta kordele, u shpreha drejte...s'para gaboj /pf/images/graemlins/smile.gif

the way...pak a shume /pf/images/graemlins/wink.gif [/qb]
--------------------------------
Huh??!!

Ve re se njohja e thelle e leksikut, sintakses, morfologjise dhe figurave letrare nuk eshte e mjaftushme per te lexuar zemrat.Ende njerezimi nuk ka arritur te shpike nje kod deshifrues per ta bere te mundur kete.
Por, ve re , se edhe zoteruesit e tyre nuk i deshifrojne dot qarte ato c'ka ndjejne e mendojne.Nuk paska rendesi se e kujt eshte zemra, jotja apo e dikujt tjeter, prape nuk mund te deshifrohet qarte.
Kur trute qullen nga urrejtja e perlotur apo mungesa e gjendjes se arrire, eshte mire te bejme nje ekspozim ne diell, sjell terje te koshiences.
 

Blendi

Primus registratum
Re: vrojtime

Nuk e di nese i besoj gjithmone te gjithe, por jam i prirur drejt saj. Nga ana tjeter nuk vuaj nga ndonje neperkembje apo terheqje per hundesh se kam instiktin tim mbrojtes qe aktivohet njeherazi me sinjalin e pare te mashtrimit.

Ne pergjigje te IF: Besoj ne ndjenjat e verteta. Nuk kam se si te bej ndryshe kur i gjej te vetja ime. Jetoj pak cmendur, kjo mund te jete pse behem i pabesueshem edhe kur i meshoj vertetesise.
 

Anasykaltra

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga zevzekja:
[qb]Dmth se ti do fejohesh,hahahahah

na fal per vonesen,jam icik e ngadalshme une /pf/images/graemlins/laugh.gif

men gjo me u feju s'kam,po ku i dihet jetes :rolleyes:

po une them n'koke tate jeta /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/tongue.gif [/qb]
E di qe se ke hic keq ti se une jo me larg se sonte e kam pare Emen ne enderr te veshur me nje fustan te bardhe nusje qe se keni idene se sa lezet qe i kishte cfar borebardhe mo ajo eshte kot fare e kam me te vertete. dikush me tha ase ndjell semundje po une them se ndjell nje fejese te bukur me cfar i do shpirti vet
 

Bora

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Blendi:
[qb]Nuk e di nese i besoj gjithmone te gjithe, por jam i prirur drejt saj. Nga ana tjeter nuk vuaj nga ndonje neperkembje apo terheqje per hundesh se kam instiktin tim mbrojtes qe aktivohet njeherazi me sinjalin e pare te mashtrimit.

Ne pergjigje te IF: Besoj ne ndjenjat e verteta. Nuk kam se si te bej ndryshe kur i gjej te vetja ime. Jetoj pak cmendur, kjo mund te jete pse behem i pabesueshem edhe kur i meshoj vertetesise.[/qb]
Dua shume te te besoj,por tmerri se pas besimit vjen e FUTURA sa krahu,s'me lejon /pf/images/graemlins/frown.gif !
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Blendi:
[qb]Kam vene re se shume njerez nuk me besojne dhe ma dyshojne fjalen. Me acaron se gjithmone i kam thyer gjunjet per te verteten. Them me vete, "pse nuk me besojne?????????????" Ndoshta sinqeritet i tepruar? ndoshta duhet ti genjej qe te besojne?
Me acaron vertet.[/qb]
nuk te besojne sepse nuk besojne as veten e tyre. ne ne shkoder kemi nje shprehje "basi, kujtusi"...
as mos e lodh shpirtin duke pyetur veten.
kur je ne regull me veten, pak rendesi kane "te tjeret". eshte problem i tyri nese nuk besojne!
 

Blendi

Primus registratum
Re: vrojtime

I see that you do, Blue. /pf/images/graemlins/smile.gif

IF. Provoje te pakten virtualisht. Te pakten keshtu ke nje mburoje te mire prej xhami perpara.

Nejse, teme tjeter?
 

eM

Paper Moon
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Blendi:
[qb]Kam vene re se shume njerez nuk me besojne dhe ma dyshojne fjalen. Me acaron se gjithmone i kam thyer gjunjet per te verteten. Them me vete, "pse nuk me besojne?????????????" Ndoshta sinqeritet i tepruar? ndoshta duhet ti genjej qe te besojne?
Me acaron vertet.[/qb]
hmmmmmmmm...
e di Bledi une kam nje shok qe per te paren here ne tete vjet qe e njoh me ka genjyer! Une sot nuk mund ta besoj me as edhe kur thote sa eshte ora!

Ca here nuk eshte dhe shume e thjeshte te besosh tek njerezit sidomos kur ata e thyejne besimin qofte dhe nje her te vetme! genjeshtra nuk eshte rruge asnje here! As mos e co nder mend!

Cfare vure re une sot ti Presidenti qe se njerezit kurre nuk ndryshojne! Dhe Shqipetaret jane edhe me keq! e mora vesh ketu ne Af dhe me vjen shume keq sepse te gjithe jane aq qorre dhe arrogante sa te kujtojne se vetem ata jane ne gjendie te japin nje gjykim te drejte ne lidhje me te ardhmen dhe te kaluaren!

It's a super superficial world! /pf/images/graemlins/frown.gif

eM
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

ishte folur per sinqeritetin e tepruar siper!dhe ishte trajruar si "difekt" :confused:

Sinqeriteti eshte nje force e tille qe ben boten te te nenshtrohet dhe sado e paprekshme te duket ideja, une e kam mesuar e vulosur ne zemer me eksperience!

Sinqeritetie eshte çeles perballe çdo veshtirsie, dh megjitehse ne kuptimin banal te siqeritetit kjo eshte shume e lehte te ngaterrohet, sinqeritei dhe budallaliku s'intersektohen askund.

shoh sesi perdite verehet qe njeri eshte zhgenjyes, sesi perdite dikush ve re se "as atij s'mund ti besoj me", sesi ne nje mega-loje bien me rradhe birilat njerez.

shoh se thelle thelle, aty me ty, s'vjen kush...e te duket se brenda je shume vetem.

Eshte normale te te duket bota siperfaqesore pastaj!

me pak fjale shoh rruge, shum rruge, dhe shoh qarte, shume qarte...e shoh nje vashen me sy smerald ulur buze ujvares me margarita mbi duar.
...nejse!

vrojtimin me duhet ta bluaj akoma!
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Melhiades:
[qb]hi Danae[/qb]
verej sesi nje pershendetje arrin te me ndryshoje humorin,te mbushe zemren time me shprese.
Hi melhiades,me ka marre tmerresisht malli,po mos me thuaj te vi,se ndryshe trishtimi im do kaperceje fuqite e forces sime.
te dua fort i dashur.
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

shume njerez jane aq konfuz, sa shpesh ngaterrojne edhe emocionet...
jane te bindur ne shumicen e rasteve qe eshte dashuri, kur mund te behet fjale per " sympathy" (sepse fjala meshire eshte pak e rende ne shqip)...
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

me shume se ç'permende ti do te thoja se shume njerz ngaterrojne sjelljet e tyre me ndjenjat.
dmth nuk sillen si ndjejne apo s'arrijne te koordinojne zemren, mendjen e sjelljen!
 

jula

Primus registratum
Re: vrojtime

Nuk kuptoj ku ndryshon ndjenja qe sot shfaq ndaj meje kolegia ime nga motoja romake: "Mors tua, vita mea" ...

:confused:
 

jula

Primus registratum
Re: vrojtime

Nuk kuptoj ku ndryshon ndjenja qe sot shfaq ndaj meje kolegia ime nga motoja romake: "Mors tua, vita mea" ...

:confused:
 
Top