vrojtime

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

qe ndryshojne diku...e tergon fakti qe je akoma gjalle!
se ku, ndoshta ne nje forme moderne te shprehjes me kafsherore e negative por frenuar nga kodi i asaj çka quajme qytetrim? /pf/images/graemlins/smile.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Melhiades

Primus registratum
Re: vrojtime

e pse nuk mund te vish? Ta kam thene njehere edhe ta perseris. Bej gati valixhet edhe eja. E ke dhomen gati. Po deshe eja me motren. Dmth eja me ke te duash.
Kuptove? Kuptova thuaj!!
Beni
 

Bora

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Blendi:
[qb]I see that you do, Blue. /pf/images/graemlins/smile.gif

IF. Provoje te pakten virtualisht. Te pakten keshtu ke nje mburoje te mire prej xhami perpara.

Nejse, teme tjeter?[/qb]
Blend ti me cudit.Shpresoj te jesh njelloj edhe realisht.Une provoj,sigurisht qe provoj,po mburoja nje dite do thyhet,dikush do kerkoje te te njohe,te te shohe.
Magjia do prishet,edhe kujdes,kjo s'eshte perralle qe mbaron mire.

Edhe megjithate po flas vertetesisht:

Kam vene re se dua!E kam vene re kaq dhunshem e ne menyre aq te forte saqe eshte e pamundur ta fsheh.
Kam vene re qe s'me do.Ndodh edhe keshtu /pf/images/graemlins/smile.gif .
Kam vene re se s'mundem te flas me askend qe s'jam une.
KJo me vret.
Dhjetori eshte stine muti,ti ben cope mendimet.
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

Presidenti ajo qe thu ti eshte sekondare, ajo qe them une eshte primare. /pf/images/graemlins/tongue.gif
Ngaterrimi i nje ndjenje me nje tjeter eshte katastrofal, ndersa ngaterrimi i sjelljes me ndjenjen eshte demprures, por jo katastrofal si rasti i pare. /pf/images/graemlins/wink.gif

ps: IF besoj se smeraldi ka ngjyre te gjelber /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Bora

Primus registratum
Re: vrojtime

/pf/images/graemlins/smile.gif
Flm Blue,po perpiqesha te ndiqja gjurmet po aha,s'me doli gje!
 

Bora

Primus registratum
Re: vrojtime

shoh se thelle thelle, aty me ty, s'vjen kush...e te duket se brenda je shume vetem.
O cun po s'ja tregove rrugen s'kane per t'ardh kurre /pf/images/graemlins/smile.gif !
Faji yt!
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

njerez te ceket,mgjs sot kam njohur nje cun qe i ngjan nje miku qeduhet akoma ti nisleter,nuk e di pse nderkohe qe flisnim imagjinoja nje koke me floke bjonde:)Thua te jete blendi keshtu?

Melhiades une nisem te premten,por nga ana e kundert.Perqafome Bledin.
 

gjekec

Primus registratum
Re: vrojtime

Vrojtoj se esht gabim qe nuk shkruajm me shum ne kete teme :rolleyes: :smash: /pf/images/graemlins/laugh.gif :eek: :thumbsup:
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Verej se jemi te joshur nga veteshkaterrimi ne cfaredolloj plani.Na pelqen derrmimi, na eksiton fakti i te qenurit ne ankth dhe zbavitemi duke zbuluar deri ku shkon durimi yne.Nuk jam e sigurt nese eshte ceshtje karakteri apo sublimja trashegohet ne gene dhe veteshpallet e qenesishme pa qene nevoja te germosh ne vleat e tua.
 

Bora

Primus registratum
Re: vrojtime

Verej se njerezit jane te prirur te llapin pa fund,derisa ta nxjerrin kapakun e kokes!
 

Bora

Primus registratum
Re: vrojtime

Kam vene re se ngordh per kete kengen:


GLORY BOX

I'm so tired, of playing
Playing with this bow and arrow
Gonna give my heart away
Leave it to the other girls to play
For I've been a temptress too long

Just. .

Give me a reason to love you
Give me a reason to be ee, a woman
I just wanna be a woman

From this time, unchained
We're all looking at a different picture
Thru this new frame of mind
A thousand flowers could bloom
Move over, and give us some room

Give me a reason to love you
Give me a reason to be ee, a woman
I just wanna be a woman

INSTRUMENTAL

So don't you stop, being a man
Just take a little look from our side when you can
Sow a little tenderness
No matter if you cry

Give me a reason to love you
Give me a reason to be ee, a woman
Its all I wanna be is all woman

For this is the beginning of forever and ever

Its time to move over... ...

Portishead
 

gjekec

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga IF:
[qb]Verej se njerezit jane te prirur te llapin pa fund,derisa ta nxjerrin kapakun e kokes![/qb]
Welcome to Brainsurgeons University /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

gjekec

Primus registratum
Re: vrojtime

Vrojtoj se shume here jemi gabuar duke u perpjekur me shume sec duhej te >dukeshim< si ata qe deshem te ishim, kjo s'duhet te veje fare ne dyshim 'nderrmarjen'. Vetem se eshte nje nga ato gabimet e vogla qe anashkalohen lehte.
 

Bora

Primus registratum
Re: vrojtime

Ve re se si mize qe jam(e pranoj),ngopem me mut,dhe rralle here me bie ne dhemb mjalti /pf/images/graemlins/frown.gif !
 

jona20

big bum bam...
Re: vrojtime

Vura se si gjendem perballe nje fundi sot...fundi i thjesht,pa dhimbje...mgjtht fund.
Sot neper mendimet pashpjeguar gjej te strukur thelle ate ndjenje melankonike qe del ne pah gjithmone fund viti.
Cudi,sikur eshte i detyrueshem nje bilanc per c'kam bere gjithe vitin,me vjen thjesht nje ankth e nuk arrij dot ta menjanoj,sa here rishfaqen po ato ide me po te njejtat gabime...e une perseri ketu,s'ka ndryshuar asgje,mgjtht nuk do doja te kishte ndryshuar dicka...por me vjen habi se si para meje rikthehen po ato ndjesi te nje viti me pare apo te dy vjeteve me pare...koha iken edhe eshte po e njejte /pf/images/graemlins/frown.gif
 

abs

nuk e di...
Re: vrojtime

kohe transformimi kohe ndryshimesh...

kam vene re, se roli i patriarkalizmit po dobsohet... popuj homogjene po dobsojne dhe rolin e atdhetarizmit.
verej gruppe te nacionaliteteve te ndryshme ne nje menyre farnatike duan te mbajne gjalle kte ndjenje...kjo nje shenje e asaj qe ndjehet se po zbehet...transformohet...humbet...?
apo po balancohet???

instikti im ky?

----------------

...kur e verteta te jete e lire, athere dhe liria do jete e vertete...
 
Top