vrojtime

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

nen koracen e forte mbeshtillesh ti,nder lulet me te rralla ne bote,do doja te ndalja ndryshimet,po nuk mund ta bej pa nihmen tende,ndihmome te ruaj tek ty gjithcka qe eshte e lindur.
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

rrjedha e logjikes tende eshte per t'u admiruar,te kam thene qe do me terheqesh hunden /pf/images/graemlins/wink.gif ,po me te vertete jam shume krenare sepse njohja me dha nje hov te ri ne ate cfare per mua eshte shume e rendesishme.
me ka marre malli,nxire koken najhere nga lagjia ime:)
:kiss:
 

Diddy19

Su@mi
Re: vrojtime

Verej qe ketu nga anet tona u be deti kos dhe o burra te gjithe me nga nje luge ne dore....

Po pse nga i njejti tas me te tjeret do ushqehem edhe une????

:confused: :confused:
 

beshbossi

Primus registratum
Re: vrojtime

une verej qe ketu deti asht ba thartine e luget i kemi perdore per arme e po e pime me pip!!!!!!!!
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga smile:
[qb] ...se sa here qe kerkoj nje shok gjej nje te predispozuar per t'u bere i dashuri im dhe sa here kerkoj nje te dashur gjej nje mik.. eshte faji im qe s'ndaj shapin nga sheqeri qe ne fillim apo... ?!?! Mahh...

p.s. x blue: ciao kinge!! Mos me thuaj me zonje sepse ligjerisht vazhdoj te jem zonjushe dhe besoj se keshtu do ngelem per nje periudhe te gjate. ç'kenaqesi as e zene e as e lire kesaj i thone te kesh edhe gurin edhe arren ne dore /pf/images/graemlins/laugh.gif . :kiss: [/qb]
puna asht mos me ngatrru rrallen, mos me vu siper arren e poshte gurin /pf/images/graemlins/tongue.gif
:kiss:
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

po humbet thjeshtesia, fisnikeria, sinqeriteti...
m'ka marr malli me pa vajza uje e sapun,me buzqeshje t'amla femnore.
shoh fytyra te egra, (me menyren e tyne perpiqen t'jene sexy) por bahen thjesht qesharake.
m'ka marr malli me pa djem "caring" ,"protective"... kudo shef at fytyren Tough, t'Don Zhuanit apo "intelektualit"-wannaBE.
m'ka marr malli per ftyra t'sinqerta,persona t'sofistikum me gjeste "humble" dhe jo persona bosh brenda, qe kerkojne me e mbush boshllekun tu kerku te vetja ate qe nuk egziston.

!

(kerkoj t'falun per perdorimin e fjalve t'huja, por e kam t'veshtire me i pershtat ne shqip).

ps: perqafime per ata qe i kam xhan /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Une i mbylla dyer e dritare...
Pas dritares sime parakalon vjeshta,me ngjyra te forta,me ere zhveshese dhe pas qelqit ndjehem e sigurt,larg botes...
Cuditem sa kollaj paska qene te te flas prape ne sy,si nje here e nje kohe,pa asnje frike.Sa habi te gjendem ne ca pozita qe rezultojne pozitive dhe te shoh se kam ato qe s'mund te kisha kur mendoja se kisha shume me shume...
Nentori i meriton gjithe kenget me shira,tere gjethet e verdha dhe rruget e lagura se eshte muaj i shkelqyer per tu qorollepsur ne sokaket qe i shpik hamendja ime.Se fantazia s'ka kufinj,ashtu si muzika dehese naten e te merkures.
Se une jam kjo e sotmja dhe s'dua te shoh as para e as pas nga frika e dhembjes.Kush po thosh se lumturia eshte antiteza e mendimiet,se ata qe mendojne fort s'jane kurre te lumtur(?!)

Une gjendem brenda vetes me nje mije fantazma,me skelete te hedhura perdhe,me imazhe te rene si gjethet kesaj nate.Me femra se cilave u dedikoj poezi te Kadarese dhe kujtime te nje filmi kaq te vjeter e kaq te ri.
Po ty te kujtohet vera?
Sa trishtushem vrapoja neper shetitjet buze detrave qe s'ishin,athere kur s'te kisha prane edhe pse kisha aq nevoje...
Kujto edhe dy fatet,ato qe u bashkuan e qe u shtrenguan per ti dhene fryme njeri-tjetrit nen hene.Tere lumenjte e pengesave te qiejve dhe tokes qe gje tjeter s'bene vec shtuan kokra shege brenda pasionit te kuq flake...
Kujto tere parqet dhe te gjelbren e pemeve,kujto rete kalteroshe dhe naten rezellitese nga yjet qe kendonin:"Have I told you lately that I love you?".Te kujtohet nje zog i vogel,nje pusulle,nje grafike me dy te dashuruar ne nje rreth te ferrit ku i coi dante,te kujtohen te gjitha keto?Te kujtohet dy nentoret,njeri me i frikshem se tjetri dhe oret e mungesave ne mes tyre?
Cfare s'te kujtohet nga gjithe ato qe me kujtohen mua?Cdo fjale,cdo mesazh i ruajtur neper copra letrash,cdo fotografi qe flet per te shkuaren...Dhe diku ne mes ajo pjese e shemtuar,e perngjashme me shamine qe mban ne koke shtriga e Borebardhes,e urryer sa askush qe ka ardhur ne jeten time e me ka bere keq.Te kujtohet cdo gje besoj,imagjinoj se ne fund te fundit nuk eshte se kemi harruar,duam vetem te fshehim,te fshijme brenda vetes apo te zhdukim cdo gje qe ishte.Diferenca eshte se une perpiqem te fshij shemtine kuse ti te bukuren...
Koha eshte frika dhe frika eshte e pamundur te mposhtet kur mendohet e ardhmja,kur imagjinohen kercimet se larti gjate jetes.
Jemi vetem!-tha Vasko i shkrete e une mendoj se si mund t'i shkrihesh ne trup pafundesise pa patur droje nga asgje tjeter vec te sotmes.
Nga pasticeria e cepit vijne kercitjet e gotave dhe plakat paqyrohen gjithnje e me te bukura me pudren qe u vaet nga mjekra.Neper gota mbetet gjitmone nje shenje te kuqi,si kujtim i klienteve qe i druhen viteve.Qyteti ecen i mbuluar me cadra dhe xhaketa te renda,ecen dhe me buzeqesh mes shiut,ja diku nje kapale perkulet para meje.Sot ne mengjes dikush me beri te ndjehem shume e bukur pa u gdhire mire...
Me ka mbetur nje far i ndezur.Me tregon rrugen kur ka batice dhe s'shoh mire mes valeve.Mbase fari as nuk e din menyren si ndricon,rrezet qe thith une e gatshme te djeg kahet nga drita e forte.Fari im i larget...

Une i mbylla dyer e dritare...
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga smile:
[qb] Complimenti per batuten Blue- tha im shoq (qe po qesh :lol: )

:kiss: [/qb]
nuk me tregove a asht tu qesh me za a pa za?
se na n'shkoder thojme: ku ka za, s'asht pa gja.
kam frike mos e ka xan rreziku at t'shkretin, tuj thy arra me dhembe, ngaqe guri asht i xanun... dmth gjindet poshte /pf/images/graemlins/tongue.gif ...e prandej i del e qeshuna me za. /pf/images/graemlins/laugh.gif

:wave: emke
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Penelat e Gogut:
[qb] Hmmmm /pf/images/graemlins/frown.gif .... [/qb]
rrapatush,ca ke ti me thuaj mua??
...ah,u referohesh fjaleve mbi shtrigen,e ku ka rendesi me se kush eshte shtriga apo borebardha,sido qe te jete nje dite do mblidhet ne nje batute te vetme,te kish qene aq ideal dashuria s'do kish shtrige te nderhynte,as nimfe as dicka tjeter.na pelqen te mendojme se dashurite jane te bukura te perjetshme,me pelqejne pershkrimet.
ah une gjeta nje foto te festes me maska,apo me mire dy foto te romakeve te lashte,u ktheva ne shtepi duke i menduar dhe vertet ish nder gjerat me te bukura te dites,sa punet na hapen ato foto,sollen gjithe piazzen mbrapsht,mgjth sonte me thane nje te re,ndersa neser do i vete Fabios vizite,ti e di se cfare eshte i zoti te beje ai,do vish e dashur??? thuame qe tani nuk me ke zili,thuame qe kesaj radhe do shihemi ne dhjetor po deshe:)
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

...Qe vrojtimet e mia s'kane pike lidhje me ato qe shpallin dashuri neper Af.Vrojtimet e mia jane te miat,nuk kam deshire te shaj asnjeri se jeta mund te na vere perballe situatave groteske ndonje dite...
 

Goca

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga angeldeviled:
[qb]
mor po c'do me thane me kete ti? [/qb]
Kushedi s`ishte tu fol me ty... /pf/images/graemlins/wink.gif rri rehat tashi e shif e nderroi icik ato rrethanat... /pf/images/graemlins/wink.gif
 
Top