vrojtime

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Ncuq, ti do jesh Agamemnoni se dhe syte te perkojne /pf/images/graemlins/wink.gif dhe mos kerko me shume :angel:
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Mu kujtua Historia e vertete e Drakules ose Kont Vladit.

E verteta eshte qe ai nuk kishte qene kurre ne Transilvani, keshtjella aq e bukur e filmit i perkiste nje Princeshe angleze dhe e kisha marre pasi kish qene ne posedim te jezuiteve qysh ne shekujt 11-12..kishin gjurmet ende...qe ta le historine per nje here tjeter...
Drakula ishte bir xhelati dhe vete ishte kryexhelat, ne kete keshtjelle (qe cuditerisht perkon 100% me veriosnin e filmit ne detajet arkitektonike) ai kishte qendruar kalimthi si i burgosur per 5 dite e 4 nete.
...por ai nuk ishte xhelat i zakonte, ne ate kohe kokat e njerezve priteshin dhe futeshin ne ca hunj dhe nguleshin ne toke si trofe.Ne te njjten menyre ishte i denuar te vdiste dhe vete per te njejtat mizori qe kish bere...ndaj dhe e quanin "Princ Vlad- the Impailer"...

Mund te qe nje teme e bukur mbi "Dracula-the devil and the mistery " /pf/images/graemlins/wink.gif

Vlad- the impailer (qe do te te ishte xhelati i ketij lloji, do te thote pak a shume ai qe i ben kokat shishqebap) e urrente padrejtesine dhe perdorte keto metoda te ndeshkonte te gjithe kryengritesit dhe keqberesit, dhe perfundon vete ne te ndeshkuar pasi i mungonte dicka...e cfare :angel:
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga aRBi:
[qb]
Fillimisht postuar nga Ema:
[qb] Une jam Kleopatra,bej sikur thur kemisha :wink: [/qb]
:confused: penelopa [/qb]
Jo,re jo se Penelopa i thurte me verte.Une jam Kleopatra,boj gjoja /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Zoterat lindin dhe vdesin ne momentin qe jane me te forte jane me te meshrishem se kurre,para shuarjes pervelojne edhe njehere fort.
copyright
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

C'te mbjellesh do te korresh!

...s'ka popull qe nuk e ka ne frazeologjizmat e tij /pf/images/graemlins/wink.gif
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Kordelja:
[qb] C'te mbjellesh do te korresh!

...s'ka popull qe nuk e ka ne frazeologjizmat e tij /pf/images/graemlins/wink.gif [/qb]
Si vene me stine korrje-shirjet se me duket e ka rradhen e mbjella tani /pf/images/graemlins/smile.gif :wub:
 

arbi

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Ema:
[qb]
Fillimisht postuar nga aRBi:
[qb]
Fillimisht postuar nga Ema:
[qb] Une jam Kleopatra,bej sikur thur kemisha :wink: [/qb]
:confused: penelopa [/qb]
Jo,re jo se Penelopa i thurte me verte.Une jam Kleopatra,boj gjoja /pf/images/graemlins/smile.gif [/qb]
kleopatra mbate dy kunguj nen sqetull /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

arbi

Primus registratum
Re: vrojtime

une e dija se vladi i fuste ne hu me koken akoma ngjitur
Dracula faceva preparare dei lunghi bastoni appuntiti, assicurandosi che la loro superficie sia abbastanza ruvida in modo che non penetrino troppo facilmente, consentendo una morte più rapida, li faceva ungere e conficcare o nell'ano o nella vagina della vittima, per poi spingerlo lentamente attraverso tutto il corpo fino a farlo spuntare dalla spalla o dalla bocca. Il fatto più tremendo era che se il bastone non intaccava organi vitali, la vittima rimaneva in vita per giorni! +info
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Desha ta korrigjoj se une e kam shetitur pellembe per pellembe dhe kam dale ne foto para shtepise se zeze dhe kam ngjitur ato shkallet e larta me keto dy kembkat e mia :lol: , dhe tani po rilexoja librin /pf/images/graemlins/smile.gif

Ia vlen historia e tij te krahasohet me realen dhe imagjinaren /pf/images/graemlins/smile.gif

Ishte i tmerrshem ...ne realitet :cool:
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Ve re se ndodhin shume gjera kur s'jam verdall!
Gjithashtu si Lara kam frike nga fantazmat! Sidomos kur ata etiketohen si te tille nga te tjeret, ndersa vete jane vec njerez!
Kohera te cuditshme jetojme, kemi ndertuar jo vetem mure te padukshme, por edhe njerez e situate joreale! E keqja eshte se shume kane humbur deren dhe nuk shohin asnje dritare...

Looking for the sunshine...
:rockband:
 

eM

Paper Moon
Re: vrojtime

Vrojtim: Arti 'modern' nuk eshte per mua... Me duhet nje sahatexhi te me regulloj pak oren... :rolleyes:
 

Diddy19

Su@mi
Re: vrojtime

Ah sikur t gjitha gjerat te rregulloheshin nga nje "mjeshter".....shpesh,gjerat te cilat prishen zevendesohen vetem duke blere te tjera te reja /pf/images/graemlins/frown.gif Po jo gjithmone zevendesimi eshte ekuivalent!
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

02/10/1999
dikur njohja nje vajze me floke kacurela e me fustan jeshil,me nje buzeqeshje aq te embel sa e dashuroja fort,shume e desha e shume e lendova.
falme.
 
Top