vrojtime

Florus

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Masnu:
[qb] pershnedetje mike.
...po vereja,
kulla e pizes,e shtember
kullat e bolognes te shtrembera
katedralja e modenes e shtember...
[/qb]
ciao bella!
...po vereja gabimin tend dhe thashe te te korrigjoj edhe pse nje vit me vonese (quhet ee?)
vetem njera nga kullat e bolonjes eshte e shtrember + ashtu e kane ndertuar vete qe ne fillim (ka nje kuptim, po deshe ta tregoj)
:wave:
 

edda

Primus registratum
Re: vrojtime

Po verej qe dimri erdhi! Bolzano merr nje si hije te magjishme ne kete periudhe...qyteti vazhdon te jete akoma i gjelberuar..ama po te ngresh edhe pak me lart koken shikon qe majat e maleve jane te zbardhura. Prej kantinave te veres vjen nje ere dehese..dhe ndersa kalon prane pastiçerive e dyqaneve te bukes ben te pamundur per te mbajtur stomakun nen kontroll..ah, ato krapfen me krem hmmm....
Eshte periudha e veres brulè, mushtit, geshtenjave te pjekura ...kafenete, me ato kendet e tyre aq te rehatshem, fillojne e mbushen plot sidomos me turiste qe edhe pse e dine qe ketu ben shume ftohte dalin ne xhiro po me rroba te holla dhe i shikon pastaj qe struken galerive /pf/images/graemlins/laugh.gif . Fytyra iu merr nje ngjyre te kuqe, kembet iu dridhen, shtrengohen me njeri tjetrin ....sa te bukur qe duken njerezit ne dimer /pf/images/graemlins/laugh.gif !
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Une du me cdo kusht me e kalu kete temen ke fq.70 se kjo 69 se c'me jep nji ndjesi te cuditshme /pf/images/graemlins/laugh.gif

Bedriani,mi dispiace!!! :tipsy:


:lol: :lol: :lol: :lol: -Zot m'dalt' per hajr e qeshmja e djeshme!!!
 

ilva

Primus registratum
Re: vrojtime

Hajt se po te çoj une te 70 ishalla, ku ma ke gjet ket emer pash zotin? :wave:
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga ilva:
[qb] Hajt se po te çoj une te 70 ishalla, ku ma ke gjet ket emer pash zotin? :wave: [/qb]
Gjate e kam Larisa Diplomaticeskaja,ka qene dashnorja e I.Kadarese /pf/images/graemlins/smile.gif .Nuk du me thon me kete se me terheq seksualish Kadareja po se me pelqen Historia :rolleyes: ,letra te pashkrume,avione,re dhe harrim.
Nejse,hallall se vojten 70! :rockband:
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

PO kerkoja poezite e humbura edhe gjeta nje qe s'e di e kujt eshte por e kish sjelle Kaprollja.EShte si me poshte:

Ajo te pret me ore
E bukur si kurore
Duron duron e gjora
I mpihet kemba e dora
Dhe ja afrohesh ti
I ndrisin syte e zi
te fal asgje nuk thote
me dore i fshin ca lote
te puth te buzeqesh
Ah mor i pabese!!!!
:lol: :lol: :lol:

Nuk duhet me qesh po eshte shume e forte!!! :lol:
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Burracak?!!!!


si dreqin guxon...ku mutin gjen te drejten per te akuzuar.Ti...te pakten ti s'ke asnje te drejte te thuash se s'kam tentuar ta them me pare!!!

Un s'bej lojra e s'viktimizoj....dil pash Zotin i her prej skemave te te menumit si femer standart!!!


sa do akuzosh lart e poshte...sa do arrogosh te drejten per te gjykuar?!?!?! Un mbaj pergjegjesine per veprimet e mia dhe veproj si mendoj me mire...dhe llogarin se fundmi e jap vetem une.

Mund te mos me falesh...kam pranuar òdo sjellje absurde sepse s'kam dashur te bej dem...me shum!!!


un nuk kam maska...po nese duket se kam...ta dije kush keshtu sheh se as qe kam ndermend ti heq apo te ndryshoj fytyre.S'jam tjetersuar ne asgje veç te natyrshmes sime, s'kam qen me ndryshe e Zoti me ndryshofte vetem per mire.


po ti te hidhesh perpjete, thuash me te madhin buf...un respektin per ty s'e humb se un s'jetoj me emocione stagjionale e vlerat e verteta s'i shoh me egoizem, dhe i krijoj ne kohe.Ti dhe "ju"...jeni per gjithmone me te nderuarat! Mua me mungon ajo ça u zvarrita te mos shkaterroj po qe s'kish shprese!

subejktivizmi eshte perhapur ne mase!


megjithate shpresoj qe miqt e mi te jen miq si une e te jeni miq vertete, pa impulse inati!
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Ve re se Nahara mbetet nje nga personat e rralle qe do ja shtrengoja doren ne shenje respekti, qofte edhe pse nuk bie dakort me gjithe cka ka thene lart e poshte neper forum!
Keep your head up babe! Keep your head up!
:thumbsup:
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

...ne lufte me mullinjte e eres,i ngjan shume don kishotit,me pantallonat e stilit:eek:h konsiderome pak,edhe e qeshura mu neverit.
 

eM

Paper Moon
Re: vrojtime

ti thua dicka dhe dikush e mer, e shtremberon aq shume sa edhe ti vete fillon te dyshosh ne ate qe the... :confused:
 
I

insane

Guest
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Naked Faerie:
[qb] do marresh...

do i ndajme bashke? /pf/images/graemlins/laugh.gif [/qb]
ti the "do marresh" jo do marrim...atehere pse duhet ti ndajme? /pf/images/graemlins/laugh.gif

PS. ndoshta me ca sherbime ndaj meje mund te me prishet mendja /pf/images/graemlins/tongue.gif

:kiss: tyja
 
Top