vrojtime

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

kam vu re se ema asht msuse dashurrije /pf/images/graemlins/laugh.gif
se harrova; knaqet me pak!
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

/pf/images/graemlins/tongue.gif
Ti thua...

P.s:Thote nje miku ime:kur ta kem ndrequr jeten time,do filloj te ndreq ate te te tjerve /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

Diddy19

Su@mi
Re: vrojtime

Ema ,e ke bere gje me plan te me besh te qaj ??? Jo se jam edhe ne biblioteke dhe do le nam pastaj.... /pf/images/graemlins/smile.gif

Gjithsesi flm per keshillat zemer! :kiss: Do perpiqem ..edhe pse nuk e di sa do t'ia arrij.....
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Blue:
[qb] kam vu re se ema asht msuse dashurrije /pf/images/graemlins/laugh.gif
se harrova; knaqet me pak! [/qb]
sa besim kemi ne vete ne njohjen e te tjereve.
interesante si pike vrojtimi kjo.
ma quello che mi sfugge è la ragione. :confused:
 

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Verej firmen tende kinge dhe enderroj te mund ta ve nje dite dhe une... /pf/images/graemlins/frown.gif
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Ema:
[qb] /pf/images/graemlins/tongue.gif
Ti thua...

P.s:Thote nje miku ime:kur ta kem ndrequr jeten time,do filloj te ndreq ate te te tjerve /pf/images/graemlins/tongue.gif [/qb]
verej se ma siper bana vetem nji vrojtim, pa me shku mendja asnji minut me harxhu energji me ndreq dicka. thuji mikut se keka shum i vrullshem me marr turr me rregullu jeten e t'tjerve. /pf/images/graemlins/laugh.gif /pf/images/graemlins/tongue.gif :cool:
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga gangsterja e vogel:
[qb] sa besim kemi ne vete ne njohjen e te tjereve.
interesante si pike vrojtimi kjo.
ma quello che mi sfugge è la ragione. :confused: [/qb]
tipik shqiptar vrojtimi!
si gjithmone merret ana negative e nji dickaje, si ne rastin e masiperm. shkaqet pse e shkruva ate ma siper, nuk e ndij te nevojshme me i sqaru, besoj se Ema e ka te qarte, mbasi ishte thjesht rrjedhim i nji bisedet me humor nga nji teme tjeter.(ku ema e pranoj vrojtimin, ndoshta me nota humorit).
pa dasht me perzi Emen apo dike tjeter ketu ne ket mes, Danae duhet me e dite, se nji nder qellimet ma te vogla te jetes teme asht me u lodh me njoft njerez qe nuk kane shum randsi ne jeten teme ne shkallat qe nuk m'interesojne. Ndihem me fat qe njof aq sa duhet ato qe i kam afer e ato qe me intereson me njoft.
arsyen qe t'iku per dursh, po ta sqaroj une:
meqe nuk t'njof nga afer, e per ma teper nuk me njef, mos kerko arsye qe nuk t'perkasin.
E per questo che la ragione ti sfugge, xke nn t'appartiene!

Buon Ragionamento x la prossima volta /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Danae

Primus registratum
Re: vrojtime

SQARIM: vrojtimi im me shume se me vrojtimin tend,(vrojtimi im nuk kish arsye te kapej pas fjaleve te vrojtimit tend,thjesht i perdori si shembull)kish te bente me dicka tjeter.
Nganjehere,e kam thene shpesh dhe e perserit, ka disa gjera qe shkruhen qe nuk i perkatin direkt diapazonit dhe jetes virtuale,ka dicka tjeter ne shkrimin tim qe vetem sa pati moskujdesine te citoje nje shkrim tendin me shume se pyeti direkt per arsyen e drejteperdrejte.
kuptoj se duke mos u njohte sic e thekson edhe vete,nganjehere gjerat keqinterpretohen,
Une do bej kujdes te mos citoj theniet e tua,kerkoj falje per gabimin tim trashanik,po si tip qe gjithmone kerkon arsye tani vertet po ndihem ne faj per arsyen e nje reagimi kaq te eger,me fjale te tipit:tipike shqiptare,ti nuk me njeh afer e as une nuk te njoh,une nuk harxhoj kohen me njerez qe nuk njoh etj,thua kaq fort te vrava??
mgjth mbase ne kete pike te qenkurit te gjerave as nuk do pyes gjate /pf/images/graemlins/tongue.gif :rolleyes: loool.
pacim blue e te lutem mos me keqinterpreto kaq direkt heren e ardhshme.
sa per emen eshte e rritur dhe mjaft e zonja ti dale zot vetes,une thjesht bej vrojtime e rivrojtime te kota nganjehere,qe mbase kane lidhje e mbase nuk kane.
paqe e dashur /pf/images/graemlins/smile.gif
 

Admir

Forumium maestatis
Re: vrojtime

.......dhimbja duhet ekzekutuar them une. Ne kuptimin me klasik te fjales. /pf/images/graemlins/smile.gif
 

jula

Primus registratum
Re: vrojtime

E, merr fryme tre here thelle para se te vrojtosh ti! Kuqalashe!
:smash: /pf/images/graemlins/tongue.gif

Shoh oren dhe bindem se po bej cmos per te humbur trenin...do doja te kisha nje nen-ndergjegje me pak ...te ndergjegjshme.
 

jula

Primus registratum
Re: vrojtime

Vetem ne darke... :shrug: Ndonje problem? Nejse, do te tel.
I bera naften Firenzes dhe detyres sot, me duhet te rekuperoj shume. :mad:

:wave:
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

E mban mend ate temen "Nen shollen e kepuces"...alinos donte te dinte kuptimin...ndersa une jam argetuar perhere me ate teme, vjen nje moment dhe shkelim edhe duke pare se cfare shkelim dhe duke pritur kerrcitjen me tere kenaqesine qe te jep.Me pas duhet pastruar kepuca...
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Lara, stinet jane te larmishme dhe i permbajne te gjitha ngjyrat e tyre dhe pikerisht aty qendron bukuria,
Stinen deshtojne ta shijojne ata qe vishen keq dhe rrezikojne te ftofen ne te ndenjurat e tyre /pf/images/graemlins/wink.gif

Vishen keq...edhe me atribute!

Mjere mendja qe beson ne pafundesi /pf/images/graemlins/wink.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Ti ke harruar Kala Dibrancen, kur te tere te hipin mire e mire ne qafe madje te meshojne edhe fort, dmth te kalerojne te gjithe njeheresh /pf/images/graemlins/wink.gif

Me e bukura fare, loje e cila edhe tani mund te luhet eshte cilado qe perdor si forme ndeshkimi fjalen "Gomar"...me gabimin e pare merr "G"...me te dytin "o"....me te tretin "m"...me te katertin "a"...ketu ke rrezik te fshihesh fare nga efekti leksik...dhe nese i shpeton kesaj faze sepse nga ajo pasndejkesja nuk ke e nuk ke shpetim, behesh "Gomar"....per femrat 'Gomarice"....

Kjo qe per ke Filozofia e Haleve Lara /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

:lol:

Me duket padrejtesi ndaj ndonje teme ku vrojtimi ne fjale do te kishte vendin e duhur /pf/images/graemlins/wink.gif ..nejse.

Jane haput nja dy tema andej nga th&th per sheshin e burrave dhe sheshin e grrave ...a te kujtohet ajo historia e atij diplomatit egjiptian /pf/images/graemlins/wink.gif ...ai po qe qe kendim alla femrash shqiptare.Ohe nene cfare guximi paten kuckat, e mbyllen tjetrin ne apartament derisa e bene ta percillnin pulle poste ne shtepi.
Keshtu eshte kur perdor shume xhepa, ne konfuzion e siper ngaterron fletushkat, se fati te punon ndonje rreng qe e paguan me koken /pf/images/graemlins/laugh.gif

Po behem si Kasandra :lol: shoh koka te prera :lol:
 
Top