vrojtime

exp-s

Primus registratum
Re: vrojtime

ai eshte komplet gomar!
ca mund ti pelqeje nje femer atij?
ka ca femra qe vdesin te shkojne me te forte apo me njerez me pushtet dhe leke!
po ato hyjne tek kategoria e xixellonjave!
 

ana karenina

Primus registratum
Re: vrojtime

Njeriu qe genjen veten nuk e dallon me te verteten as tek vetja, as tek te tjeret. Ai humbet respektin ndaj vetes dhe ndaj te tjereve. Duke mos respektuar njeri, ai nuk mund te dashuroje me, prandaj i mbetet te veje pas deshirave e kenaqesive te ulta, duke u kthyer ne kafshe me mekatet e tij dhe te gjitha keto vetem sepse genjen veten dhe te tjeret. Ai qe genjen veten fyhet me lehte se kushdo tjeter. Sepse ngandonjehere njeriu sikur ndjen kenaqesi kur zemerohet a fyhet per dicka, apo jo? Njeriu e di qe askush nuk e ka fyer, se kjo eshte pjelle e imagjinates se tij, qe ai e shpiku nga mendja, sa per tu dukur, i fryu gjerat e i sterholloi, u kap pas nje fjale dhe e beri qimen tra, - i di dhe vete te gjitha keto dhe prape ndjehesh i fyer, i fyer deri ne kenaqesi, derisa mund te arrish ne kenaqesi te vertete.

PS: Nuk e di nga e kam lexuar kete, e gjeta para ca ditesh neper faqet e nje libri te shkruar ne nje cope flete. Kushedi para sa vitesh e kam lexuar dhe e paskam mbajtur shenim sikur ta ndjeja qe do njihja nje njeri te tille, ndoshta me shume se nje, qe do me intrigonte kjo 'vecori' tek njeriu dhe qe do e pesoja bukur shume nga kjo!
 

teab

Primus registratum
Re: vrojtime

Lulke, mos mu thello kaq shume shpirt.. /pf/images/graemlins/wink.gif /pf/images/graemlins/laugh.gif

:kiss:
 

Presidenti

Forumium maestatis
Re: vrojtime

kostandini u ngrit nga varri per te mbajt besen.Ndersa kaptonte malet drejt doruntines zogjt ( e kurves) thonin "pse i vjen kjo ere e keqe ketij...", ata s'e dinin se ish ngritur nga te vdekurit....


nejse morali : brrymtolat te dhjesin karizmen kur ti e me mendjen larg, me budallaleqet e tyre, prandaj kur beni plane per rrug te gjate perpara, mos harroni detajet qe llafet e zogjve (te kurvave) mos t'ju terheqin vemendjen per prapa!


...e sto ***** , un antisudore non costa un granchè
 

b.k.

Primus registratum
Re: vrojtime

Nje ze qe ngjall kujtime, qe me ben te kthehem brenda vetes.

Se dija qe zerat mbipergjithesohen ne kujtime.
 

Diddy19

Su@mi
Re: vrojtime

Kam rilinde,edhe ksaj rradhe e di motivin.Tashi m'duket sikur kam cdogje..ndihem "e pasur" dhe cuditrisht "altruiste"...Kaq me mjafton!Fundja ç'i duam t'tjerat??
 

champaign girl

Primus registratum
Re: vrojtime

hahaa i'd be some pathetic bum if i let my walls go down for some scholarship...
i guess a guy contributed to it but it was many other factors too.
 

Guest
Re: vrojtime

Sot vura re,cdo te thote Diell dhe ndikimi i tij,tek Humori i njeriut..
Gjithcka shkelqeu..dhe natyrisht dhe une..


P.s Sonne,kann nicht ohne Shein,Mensch nicht ohne Liebe sein...
Dielli,s´mundet pa shkelqim,ashtu si Njeriu pa Dashuri..!!
 

ana karenina

Primus registratum
Re: vrojtime

Verej se regjistrat e gjendjes civile te AlbForumit kane permbajtje shuuuuuuumeeee interesante :eek: /pf/images/graemlins/laugh.gif
 
Top