vrojtime

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

:lol:

pse s'thu ti, paska ardh dita q1 tan me pas mundsin' me dal n'gazet'! :lol:

mjaftojn 2 komanda (copy&paste) edhe me u antarsu n'af :lol: .
 

Rambla

Primus registratum
Re: vrojtime

..ne epoken e indiferentizmit jetojme, dhe keshtu nuk kapim thelbin e gjerave.

perveç kesaj siper, vrojtoj qe s'po i shfrytzoj keto minuta...dhe ka ca dite qe vrojtoj, qe rreth e rrotull ka 'thengjill te mbuluar' dhe te tipit 'ma ka qejfi po s'ma mban..'

nejse, qenkam n'humor per vrojtime
 

renata

Forumium praecox
Re: vrojtime

Mendoja se askush nuk mund te ma ndalte vrapin,ate vrap te marre...
Ndodhi atehere kur nuk e prisja...
Merrni shembullin e nje futbollisti.Te luaje me top eshte gjeja,qe di te beje me mire.Une argetohesha me librat,isha e apasionuar pas studimit...
Futbollistit i ofrojne 2 zgjedhje,2 skuadra per te luajtur.Ai zgjedh me te miren edhe pse i dhimbte shpirti per skuadren tjeter,se kish qene e preferuara e tij,qe ne femijeri.
Gabimi i pare.Degjoi te tjeret e jo zemren.E mbeti pa luajtur nje vit se skuadra nuk e mori.Nje vit bloze,pa stervitje,po te rifillonte do fillonte prej fillimi.Perse ta kishin denuar valle futbollistin e apasionuar?
Ndoshta per t'i bere te kuptoje,qe jeta s'eshte vetem futboll e fushe me lule.jeta s'eshte vetem libra,libra.
1 thyerje miti.
Provojme te bejme me te njejtin pasion, dashurine.
2 thyerje miti.
Shoqerine.
3 thyerje miti
punen
4 thyerje miti.
5)Diagnoza:Ka shume energji e s'ka ku t'i coje.Eshte shume euforike dhe e palodhshme.ka nevoje te pushoje.Ka semundjen e dashurise per gjithcka.Por ka harruar veten.Duhet te pushoje.


Pushim jo i shkurter.
Rizgjim.
E njejta dhome,e njejta moter,e njejta lagje,miq te rinj(por edhe te vjeter),buzeqeshje te reja,por serish te pabesa,une me pak euforike,me pak llafazane,me e permbajtur,me realiste,me pak enderrimtare..Me mite te thyer.Dhe me nje deshire per te njohur Zotin...Ndoshta AI do jete mit i pathyeshem...
Per cfare me vleu gjithe ajo dashuri?! /pf/images/graemlins/smile.gif ))))))))))
Per te mesuar te dua veten.
Po a mund te arrij te bej une gjera pa pasionin e duhur e te jem e lumtur?Kurren e kurres.Zgjidh atehere?Lumturine dhe e cmendur,normalitetin dhe e qete?
Me lini pak kohe...
Jeten e kam kapur prej flokesh,qe femije.Pastaj u hakmorr ajo me mua.Me hoqi buzeqeshjen per ca kohe.(20-2)per mua.Tani jemi bere shoqe,ecim perkrahu duke i buzeqeshur njera tjetres.Ajo ma ka friken,se une vendimin tim akoma nuk e kam marre.Pse eshte nje vendim per te marre?!
Dreqi e mori, me ka vene kushte "e poshtra"...
Ah jete o jete,jemi me te vertete ne nje ndeshje ketu,e une nuk jam mesuar te humb,me pelqen te fitoj.Edhe pse kam humbur e pres humbje te reja,ta dish se do te luftoj gjithnje.E kur te humbesh do te t'i perkedhel floket,(e vice-versa)!
 

Mono

Forumium praecox
Re: vrojtime

in the coming days the dust will cover, all the evidence of your first lover! /pf/images/graemlins/tongue.gif

e bukura e jetes eshte se vdes disa here brenda saj.
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

nganjehere vdesim dhe brenda dites disa here, kjo mund te jete e bukur, por per shpirt te babes asht e lodhshme!

Nganjehere lodhemi aq shume, sa nuk na ze as gjumi, e truri ecen per inerci me superxhiro, and then, we stop, take a quick breath, and then start again.

Ja ashtufsha Sizifit!
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Mitin?

E kemi bere dhe nje here kete bisede, mitet vetevriten sepse provojne qe s'jane te vertete, ose eshte iluzioni i obskurrantizmit ndjelles mit-shkaterrues qe vepron si mekanizem. :kiss:

Asnje mit ne jeten time, me te parin cova ne djall gjithe familjen e tyre /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

Al-Punk

Still here
Re: vrojtime

pa mite nuk ka enderra ama /pf/images/graemlins/tongue.gif gjalle je mi Korde? si ma ke trimin
 

Kordelja

Valoris scriptorum
Re: vrojtime

Pa mite ka endrra autentike /pf/images/graemlins/tongue.gif

Te dukem gje si Xerox una ty :tipsy:

Trimi t'bon t'fala :kiss:

Missed U /pf/images/graemlins/smile.gif
 

ana karenina

Primus registratum
Re: vrojtime

Po mesoj te ngre zerin...Pjese e procesit te kafshezimit per te mbijetuar ne xhunglen - atdhe :mad: Verej se kur une ngre zerin kafshet e tjera fillimisht habiten, pastaj habia ia le vendin trembjes, pastaj disa perpjekje te deshperuara per t'u justifikuar e keshtu me rradhe. Ne fund une jam bere e rendesishme dhe gjindem ne qender te vemendjes dhe te gjithe sillen me delikatese, respekt dhe adhurim :eek: Ndoshta me mire te kisha mbetur ne cepin tim, e padukshme, sesa tani ne qender te kopshtit zoologjik?! :rolleyes:
 

ana karenina

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga CANDY:
[qb] Kam rene ne dashuri me muziken e Biagio Antonacci-t! :wub: [/qb]
Ve re se aftesite e tua per te rene ne dashuri vazhdojne te jene te pashtershme /pf/images/graemlins/laugh.gif :kiss:

Kjo puna e te renit ne dashuri jam bindur perfundimisht qe eshte nje skill ose ability me vete, tip 'the skill to fall in love' si puna e 'me vjen ndoresh te gatuaj' psh /pf/images/graemlins/laugh.gif Kuptohet qe ca e kane dhe ca jo. Une me duket se hyj ke ata te paaftet fare, "e patalentuar ne renjen ne dashuri" :smash: /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

chiocciolina

Primus registratum
Re: vrojtime

Sa shume njerez lodhen se foluri per vehten dhe me shprehin ne menyre te terthorshme ate qe mendojne ne te vertete: qe jane me te miret, me te bukurit e me te mencurit.
 

simpson

Primus registratum
Re: vrojtime

Sa shume njerez lodhen se foluri per vehten dhe me shprehin ne menyre te terthorshme ate qe mendojne ne te vertete: qe jane me te miret, me te bukurit e me te mencurit.


ky paragrafi e pershkruaka shume mire diten time sot......mgjse mund te mos jem brenda temes
 

teab

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga AnNA_S.Th.:
[qb]
Fillimisht postuar nga CANDY:
[qb] Kam rene ne dashuri me muziken e Biagio Antonacci-t! :wub: [/qb]
Ve re se aftesite e tua per te rene ne dashuri vazhdojne te jene te pashtershme /pf/images/graemlins/laugh.gif :kiss:

Kjo puna e te renit ne dashuri jam bindur perfundimisht qe eshte nje skill ose ability me vete, tip 'the skill to fall in love' si puna e 'me vjen ndoresh te gatuaj' psh /pf/images/graemlins/laugh.gif Kuptohet qe ca e kane dhe ca jo. Une me duket se hyj ke ata te paaftet fare, "e patalentuar ne renjen ne dashuri"[/qb]
:lol:
Kam vene re qe po erdha ne atdhe kam per te ti shkul vesht!!! /pf/images/graemlins/laugh.gif :smash:

Falling in love is a skill that I wish everyone had!! /pf/images/graemlins/wink.gif
 

ana karenina

Primus registratum
Re: vrojtime

Nje vezhgim i padashur: sa me shume t'ua menderosesh ca njerezve muhabetin aq me shume te lexojne, te pergjigjen, o duan muhabet o rane e vdiqen :confused: Se ca lloji psikologjie eshte kjo nuk e di, po qe eshte karakteristike e masave te gjera kjo ben muuuuu :rockband:

Candy ec ne atdhe ti pa veshet ti ve une ne dispozicion :wub:
 

teab

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga AnNA_S.Th.:
[qb] Nje vezhgim i padashur: sa me shume t'ua menderosesh ca njerezve muhabetin aq me shume te lexojne, te pergjigjen, o duan muhabet o rane e vdiqen :confused: Se ca lloji psikologjie eshte kjo nuk e di, po qe eshte karakteristike e masave te gjera kjo ben muuuuu :rockband:

Candy ec ne atdhe ti pa veshet ti ve une ne dispozicion :wub: [/qb]
Du me ardh po s'vij dot.. :cry: :cry:

Kontrollo PM!! /pf/images/graemlins/smile.gif
 
Top