vrojtime

bebivogel

Forumium maestatis
Re: vrojtime

kupes po i vjen fundi duke u mbushur e pak ... shpresoj qe te mos bej ndonje show ne shperthim e siper ... but ... nga nje here ashtu e duan!! :mad:
 

^^MIA^^

Forumium maestatis
Re: vrojtime

E cuditshme sa bukur ja kalova sot.Vertete se kuptoj dashurine,por ndihem shume e lumtur kete periudhe te jetes sime.te jete vertete dashuri? :wub:oo patjeter ska cte jete tjeter.gjithsesi pranvera ka ardhur te une me e bukur se kurre...uroj te vazhdoj keshtu edhe per stinet e tjera. :wave:
 

salampo

Primus registratum
Re: vrojtime

Qe njerzit harxhojne shume kohe duke idealizuar aktore, kengetare e ku ta di une cfare. Harrojne se edhe ata vete jane personazhe te rendesishme per ata qe i rrethojne. Ndoshta nuk i shikojne 20 mije vete ne te njejtin momente ama i shikojne 10 per 20 mije dite.
 

Rambla

Primus registratum
Re: vrojtime

-Natyra eshte maskiliste - tha.

E kishte (ka) te drejte. Ndoshta ngaqe natyra eshte femer.
 

gurax

Pan ignoramus
Re: vrojtime

Every search for a hero must begin with something that every hero requires, a villain. Therefore, in our search for a hero, Bellerophon, we created the monster, Chimera
 

gurax

Pan ignoramus
Re: vrojtime

Edhe une ty por s'e kishe mendjen sado qe dy here ta bera me dore. /pf/images/graemlins/smile.gif
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Iola:
[qb] Alinos
Keshtu kam qene qe e vogel ... jo shume e shkathet ne pune dore :rolleyes:

Pastaj te ty ndryshonin rrethanat, ishte ndeshje fort ajo ste linte njeri te ngrije doren pa u shenuar goli.

Per ta kompletuar kuadrin e body language :wink: [/qb]
he pra mo, ce u cqetesua ne salua.
hajt me, e kam kuptu se para topave s'kam shanse /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

fjala jote ne vesh te perendise (ose dhe atyre qe me cojne te Fame per dite ndeshjesh) /pf/images/graemlins/laugh.gif

anyhow, prap nuk eshte keq per te pire caj te zi me qumesht andej :rolleyes:
 

ana karenina

Primus registratum
Re: vrojtime

Tirana eshte dhimbje! Eshte vetem e shkuar qe te shpaloset para syve cdo cep e cdo rruge. Eshte ankth i vetedijes se je duke shkuar diku tjeter dhe jo aty ku shkoje diku. Tirana eshte vetem kujtim qe te mundon sa vjen e me shume. Ne Tirane nuk ka te tashme, as te ardhme. Koha ka mbetur ne vend numero por vetem ne koken tende. Tirana eshte e mbushur me mall. Eshte si nje kafshate qe te ka ngelur ne gryke dikur e nuk arrin ta shpiesh poshte. Ne Tirane nuk ka zhurma, as levizje. Ka vetem ngjarje te dikurshme qe ti vazhdon ti shohesh ne menyre te perpikte ne mendjen tende. Nuk ka asgje te re ku te mund te kapesh e ta besh pjese te vetes. Vetja ka mbetur ne Tiranen e dikurshme qe ti e kerkon papushim dhe pervecse se copeza te shperfytyruara nuk arrin te gjesh me shume...

vazhdon...
 

Vals

Primus registratum
Re: vrojtime

Psyche ---> shume e vertete, ndjenjat e mia tamam sa here qe shkoj ne Tirane. Mundohem te kapem tek ato gjera te pakta qe nuk kane ndryshuar ose refuzoj te pranoj se kane ndryshuar dhe hiqem sikur jane po njesoj. Jeta vec nuk eshte si kompozimet e Bethovenit qe nuk ndryshojne sado vite te kalojne :wave:
 

Rambla

Primus registratum
Re: vrojtime

Ka njerez qe ne çfaredolloj rrethane, dhe sido te shkojne punet, zene nje vend tek zemra jote duke e bere ate me te pasur!
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga rambla:
[qb] Ka njerez qe ne çfaredolloj rrethane, dhe sido te shkojne punet, zene nje vend tek zemra jote duke e bere ate me te pasur! [/qb]
how true is that :wub:
 

albana

Lara Croft
Re: vrojtime

Kur deshiron gjithcka, nuk mund te kenaqesh me aq sa te jepet...Sa me te medhaja jane endrrat aq me e vogel kenaqesia e realitetit qe mund te arrije gjithmone vec epitetin "i kendshem" nga pamundesia per te barazuar bukurine e endrrave.
 
Top