vrojtime

Rambla

Primus registratum
Re: vrojtime

'Le illusioni sono persone pericolose, non hanno difetti' thote nje franceze tek nje film , pastaj si kolone zanore nje pjese e 'la vie en rose'.
Dhe kur realiteti te prezantohet si 'la vie en rose' do te ishte budallik te humbasesh ne iluzione.
 

Rambla

Primus registratum
Re: vrojtime

borsa_valori.gif


Davanti una serie di macchine tutte uguali (ovvia la marca) e i rispettivi proprietari...che tristezza!
mano nella mano con uno che probabilmente diventerà così
 

Rambla

Primus registratum
Re: vrojtime

Fati donte qe une edhe mund te 'prek'.

Pra s'ishte fjala per dhelpren dhe rrushte, se gjete !
 

Hey Joe

Primus registratum
Re: vrojtime

mitica, se kisha fare fjalen ke fjalia jote e meparshme , e kisha ke hiret e ca vajzave , qe me ardhjen e pranveres po ma heqin petllen fare . shoh vetem vithe dhe gjokse te papame qe me kane errur syte , epo kot s thone : oreksi vjen duke ngrene !!!! dhe njeriu eshte i pangopur !!!

Mmmmmiiiiiiiii , Yomo , All'Arrembagio !!!!!!

Aber ,,,,, Bitte mit Sahne !!!!!!!!!
 

RecurrentDream

Forumium praecox
Re: vrojtime

Sot ne mengjes ndersa vija ne pune, degjova ne radio 2 nga kenget e mia te preferuara: Feel nga Robbie Williams dhe This love nga Maroon 5 te dyja direkt pas njera tjetres... U ndjeva shume me fat dhe kur ndjehesh me fat nuk te plas fare se te tjeret mund te mendojne c'eshte kjo (idiote) qe kendon me ze te larte vetem... /pf/images/graemlins/laugh.gif
 

ana karenina

Primus registratum
Re: vrojtime

E di cfare? Nje fjale ne vetvete nuk mbart asnje kuptim, eshte vetem nje menyre per te pershkruar sa me shkurt ne mungese nje send, ngjarje, person, dukuri e keshtu me rradhe. Kur i thua nje fjale nje femije te sapolindur ai nuk kupton asgje, degjon vetem nje rremuje tingujsh te pakuptimte, fjala jote nuk i percjell asnje mesazh, asnje imazh apo ndjesi deri momentin qe ai ben nje lidhje mes kesaj rremuje tingujsh me nje X objekt. Keshtu eshte edhe Tirana per mua. Kur e them me vete si fjale mbushem me mall per cfare ka qene dhe cfare ka perfaqesuar per mua, kur e shoh keto ndjenja zhduken. Ne vend te tyre mbetet nje boshllek i pamate dhe nje ndjesi cudie, coroditjeje, si te mos kuptoja kush nga keto te dyja eshte realja. Fjala dhe pamja jane dy gjera krejt te ndryshme, si te qene dy emertime rastesisht te perbera nga te njejtat shkronja per dy objekte te ndryshme, njeri pjese e imja, tjeri panorame e huaj per syte dhe shpirtin.
Tiranen time e kam te lidhur me shpresat e medha, ato me te brishtat e moshes me te cuditshme. Ne Tirane dikur mund te deshiroja gjithcka, mjafton ta deshiroja dhe ishte e imja. Ne Tirane nuk pata kurre kufij dhe kurre nuk u ndjeva vetem. Tirana ishte qyteti i dashurise dhe ne Tirane, si askund tjeter dashurite nuk shterrin. Ne Tirane kam njohur vetem njerez te dashuruar. Dhe vuajtja ka pasur tjeter shije dikur ne Tirane, ka qene e perkohshme, e kapercyeshme, mjafton te merrje fryme e ne ajer kishte dashuri.
Tirana qe shoh nuk me njeh, as e njoh. Jemi dy qenje te huaja per njera-tjetren. Nuk mi njeh me hapat si dikur, nuk ja njoh me rruget. Tirana qe shoh nuk ka ere bliri. Kjo Tirane nuk e ka ndjere mungesen time, nuk me ka pritur, dhe nuk me njohu kur u ktheva. Here me duket e lodhur per tu marre me mua, here te tjera me duket sikur hakmerret per oret kur ikja prej saj per ta zevendesuar me nje tjeter qytet qe kurre nuk u be i imi dhe qe kurre nuk e zevendesoi.
Ndoshta ky eshte cmimi qe duhet te paguaj, te mohoj te shkuaren per te bere paqe me Tiranen. Mos ma kerko, pa te nuk jam me une, as ti nuk je me Tirana ime!
 

Hey Joe

Primus registratum
Re: vrojtime

kjo lulja e ujit me shkrefi nga te gjitha , me ato qe ka shkrujt .
qeka si puna e Frank Sinatres qe pasi vdiq ka shku ke zoti edhe i ka thene : - pse o zot une njeri kaq i mire , pse me bere tullac ????????? , - e thene nga me i madhi ,i te medhenjve Marlon Brando


lule e ujit qetesohu , you'll never walk alone !!!
 

bebivogel

Forumium maestatis
Re: vrojtime

me ne fund kuptova qe akullorja qenka ushqimi shpirtit ... me duhet ta ushqej veten ca me shpesh me te tilla akullore ... :wub:
 

Rambla

Primus registratum
Re: vrojtime

me i madhi ,i te medhenjve Marlon Brando

Sa fascino ka pas ky njeri :wub:
aq shume, sa meriton te kete 2 foto tek muret e shpise time /pf/images/graemlins/laugh.gif :wub:
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

... veshe kmishen e gjumit me dantella, kapuçin e qendisun, hoqe gjyslykt, e pushove kryt me plane djallzore te jasteku i bute e me punime doret i gjyshes ...

Ksulkuqja pyti jo rastsisht, pse e ke zanin e trashe?
U pergjigje: per me m'ndi ma mire.
Po pse i ke syt kaq t'mdhaj?
U pergjigje per me pa ma mire!

Po ke harru diçka :idea: , jo n'tana prrallat me ujk e me ksulkuqe ujku e han ksulkuqen(si te Charles Perrault).
Te vllezerit Grimm ksulkuqja nget vrep edhe bahet ere :wave:

redriding02.jpg


ps: ujq e ulkonja no "hardfeelings" :wink:
 

salampo

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Mademoiselle:
[qb] Budallaçkat pelqejne Edi Ramen /pf/images/graemlins/laugh.gif ! [/qb]
Nuk jam kundra vrojtimit tend...por nje pergjigje e tille nuk i ka lezet nje Mademoiselle /pf/images/graemlins/wink.gif .
Ato nuk pelqejne Edi Ramen, por risine qe ai solli ne politiken shqiptare. Identifikohen me "rebelizmin" qe e karakterizon.
 
Top