vrojtime

Ema

Goddes
Re: vrojtime

Jam ke njohja e te tjereve.kam vene re se nje te krijuar ca baza te pergjithshme,ca njohje me spec dhe ca kohe mbi shpatulla pervoja te ben te vizatosh profilin e gjithkujt me aq kujdes sa te parashikosh pa problem cdo levizje.

Vec profili yt me eshte krijuar ne uje,leviz me valet,pa konture...
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

nocturne-t jane te preferuarat e mia, asnje pike jashte, te mban bute deri ne mengjes e ti mund te rrish care free sa te kesh qef :devil:
 

alinos

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Ja ta bejme dhe me puder! - tha Vani, ndersa kusherira shkruante letren per drejtorin! :lol:
 

Wii

Grupi i të moçmëve!
Re: vrojtime

me kujtohet reklama e nje pakete duhani ne shqiperi ku poshte shkruante me te medha:"DUHANI DEMTON SHENDETIN" kurse siper eshte nje femer qe thote "PSE KUJTONI SE NUK DI TE ZGJEDH...(e disa fjale te tjera qe nuk me kujtohen fiks fare).reklame paradoks.
 

S6T6N6

Forumium maestatis
Re: vrojtime

Cme kujtove reklamat ti... "mami mami! Dua Top Hat... Sallam i cilesise se pare" eshte reklama e pare shqiptare ne median televizive qe mbaj mend :lol:
 

abs

nuk e di...
Re: vrojtime

hej, eshte fjala `internim` shqip?
athere dhe `internet` duhet te ishte shqip /pf/images/graemlins/wink.gif
 

BISOU

Primus registratum
Re: vrojtime

VROJTOJ SE ... NJEREZIT THONE GJERA KOT PA KUPTIM VETEM QE MOS TE RRINE PA THENE DICKA....
SI SPJEGOHET... UNE DO TE PREFEROJA TE MOS THOSHA ASGJE....

VROJTOJ SE NGANJEHERE MARR GUXIM TE NDRYSHOJ PA U FRIKSUAR DHE SE I JAP SHANSE VETES PA U MENDUAR 2-HERE..... ME BEN TE NDIHEM MIRE....
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

fjala internet nuk asht shqip.
sic duket, rranja e fjales asht internacionale, por fjala net nuk asht fjale shqipe.
 

BISOU

Primus registratum
Re: vrojtime

NET DMTH RRJET NE ANGLISHT.. PRA VJEN NGA RRJETI INTERNACIONAL /pf/images/graemlins/laugh.gif
INTERNET /pf/images/graemlins/laugh.gif = INTER CONECTET NETWORK OF COMPUTERS
 

BISOU

Primus registratum
Re: vrojtime

ABSI DHE BLUE JANE JASHTE TEME /pf/images/graemlins/laugh.gif :eek: /pf/images/graemlins/tongue.gif
 

Tironsi_NY

Primus registratum
Re: vrojtime

internet esht fjale e huaj se the inter dhe net jane te huaja, dhe internacionale qe kishte permendur njeri me lart eshte fjale e huaj.
 

abs

nuk e di...
Re: vrojtime

shif vedin /pf/images/graemlins/tongue.gif

fjala `intern` asht gjermanisht, dmth i/e mrenshem, `netz` dmth rrjet, ah s kam koh itash se du me dal, por m ja bani kombinimin fjales (intern im) asht komplet gjermanisht.

--------------------
pashim :wave:
 

bebi

Primus registratum
Re: vrojtime

Fillimisht postuar nga Tironsi_NY:
[qb] internet esht fjale e huaj se the inter dhe net jane te huaja, dhe internacionale qe kishte permendur njeri me lart eshte fjale e huaj. [/qb]
si rranje duhet te jete jo vetem e huaj por e disa kombeve njekohsisht.
si mendon ti? asht anglisht? italisht? gjermanisht? frengjisht???
besoj se duhet te vije nga latinishtja, e tashma asht e perbashket...
besoj gjithashtu se duhet te jete ne fjalor te gjuhes shqipe, pra, tashma, asht "shqiperizu".

/pf/images/graemlins/smile.gif
 

zog

Primus registratum
Re: vrojtime

INTERNET menoj se osht shqip puro, veshin ta kafshoni une kshu menoj.

ja shpjegimi.

INTERNET = I TERI NJIT ose i teri i njit, ose e tera (ne femerore) e njitme.

he si menoni, thoni po deshet s'kam te drejte. /pf/images/graemlins/laugh.gif

ndersa INTERNIM = I TERI NE VRIM. hahaha e forte kjo. :lol:
 

fairy

Primus registratum
Re: vrojtime

vrojtoj se edhe une, si gjithe te tjeret, kam veshtiresi te gjej gjilperen ne kashte. /pf/images/graemlins/frown.gif
 
Top