VARGJE TE LIRA PA KUSHTE FARE!

olsen7

Primus registratum
Re: VARGJE TE LIRA PA KUSHTE FARE!

kur te pyes dicka
ti me thua cfare
une te them a me do
ti me thua si e marre

olsen7

Primus registratum

te kujtohen ditet
qe kaluam bashke
7 jane vitet
kur une ty te lashe

olsen7

Primus registratum

ne mengjes hap dritaren
dhe ndjehem i lumtur
tek ty e kam mendjen
o shpirt,je si flutur

bellissima

Primus registratum

Lote mbi trendafil

Si trendafili I kuq
Po qaj…
Jo me vese,
Por me lot,
Jo me buleza mengjesesh
Por me shpirtin mbushur
Plot…
Si trendafili I kuq
Po qaj…
Vetem se nuk jane lote brenge,
Te mite nuk jane lote trishtimi!
A s’u ka ndodhur o njerez
Te qani ndonjehere nga gezimi?

Autori: UNE

Brainyac

Primus registratum
E doja!
E doja per ate qe ishte, per at qe isha e per ate qe me bente te isha kur isha rreth saj!
Por.. Jeta! Edhe pae pertej se embles ne njeren ane, e hidhur pelim ne anen tjerer
M'a perplasi lumturin ne fytyr, e me la te humbur ne konceptin e quajtur kohe.
Sillesha si ai ushtari mesjetar qe luftonte betejat e mbretit e ne zemer te fshehur mbante dashurin per vajzen e tij.
E mundimi me kaplon kur shkruaj per dashurine per ty, ndjenjen me te fort qe pata deri sot.
E ate nat, perderisa kthehsha nga takimi jon i fundit, e vetmja gje qe me puthte buzet ishte nje cigare.
Flladi i lehte i asaj nate rrahte fytyren time, e un si nje dallg oqeani ecja pa drejtim, pa arsye e pa vizion, e sikur ta kisha fatin te vdisja, ajo mizerje do shuhej ne perjetsi, e universi do vendosej ne binar edhe njeher.
Zemra ime, ate nat cop cop, arriti te ndertohej prap, te donte prap, por asnjehere nuk rrehi si njehere e nje kohe per dike dikur.
E t'lutna, nese nje dite, e ndin emrin tem, mos reago, njelloj si une, ne te kunderten ai muri i kujtimeve qe na ndan ne mes, do shembet mbi zemren qe po merr veten.
E do vije nje dite, kur takimi yn i rastesishem ne rruge, nuk do shoqerohet nga adrenalina, e at dit, un do jem aty kur ti e kupton qe un sisha per ty!