Shprehjet me te bukura filozofike!!

Solaris

Suadade...
Anëtar i Shtabit
Fakultetet janë të specializuara për mësimin e diturisë , por jo edhe për organizimin ose shfrytëzimin e diturisë.
Pra me miliona njerëz gabimisht besojnë se dituria është fuqi. Kjo është plotësisht e gabueshme ! Dituria është vetëm fuqi latente. Ajo bëhet fuqi tek atëherë kur organizohet në kuadër të planeve të definuara të veprimit dhe kur drejtohet kah qëllimi i fundshëm.
 

Hektor12

Locus omnem
11055387_491543190995825_8887626449410760710_n.jpg
 

joetisti_

Locus omnem
Per cdo gje qe ndodh ne jeten tone ka gjithmone nje pse, nese s'eshte e pranishme ne siperfaqe, sigurisht ndodhet ne thellesi.
 

Hektor12

Locus omnem
"Në fund të fundit, kurrë nuk do ruajmë në kujtesën tonë fytyrën apo trupin më të bukur! Do mbajmë gjithmonë mend Zemrën më të bukur dhe Shpirtin më fisnik!"

 

Hektor12

Locus omnem
Zhgenjimet te hapin syte por te mbyllin zemren, ndaj e urrej te me zhgenjesh ti, sepse s'dua te mbyll dyert e ty te le jashte.
 

Der_Albaner

Forumium praecox
Nëse Të pyeT dikush se çfar ëshTë |JETA|...Thuaj (1) rrugë e gjaTë deRi teK vdekja . .E nëSse Të pyeT çfar ëshTë vdekja ...Thuaj fund i vuajtjeve nga |JETA|
 

Der_Albaner

Forumium praecox
E kalumja mka percjell ne cdo hap te jetes kurrgjo nuk tbona ty ca i bona vetes jeta mka shty me dal prej vetvetes...
 
Top