Shprehjet me te bukura filozofike!!

Amour

Valoris scriptorum
"Kur ndryshojmë fort, miqtë tanë që nuk kanë ndryshuar bëhen fantazma të së shkuarës sonë; zëri i tyre na mbërrin në mënyrë tmerrësisht spektrale - njësoj si të dëgjonim vetveten, por më të rinj, më të ashpër, më të papjekur."
F.Nietzsche
 

mirdita

Papirus rex
Asnjehere mos luaj me ndjenjat e te tjereve pasi ju mund te fitoni lojen,mirpo ekziston rreziku qe ju te humbisni personin per tere jeten.
William Sheakspire.
 

mirdita

Papirus rex
Ne duhet te mesojme te jetojme se bashku si vellezer,ose ne do te vdesim se bashku si budallenje.

Martin Luter King.
 

mirdita

Papirus rex
U jam shum mirenjohes atyre qe me thane Jo mua,
sepse per shkak te tyre une ai arrita edhe i vetem.

Ajnshtajni.
 

Hope

dans ton coeur
Ti meriton dikë që të do në çdo rrahje të zemrës, dikë që mendon se çfarë po bën, se ku je, me kë je dhe nëse je mirë. Ty të duhet dikush që të mund të ndihmojë të realizosh ëndrrat dhe të të mbrojë nga frikërat e tua. Ty të duhet dikush që të trajton me respekt, do çdo pjesë tënden, veçanërisht të metat. Ti duhet të jesh me dikë që të bën të lumtur, shumë të lumtur.
 
Top